+ +2 - Wypożyczenia: Debiut De Laeta, dwa gole Welbecka!

DiaboLLo @23.11.2010 | Przeczytano 3242 razy

Wypożyczenia: Debiut De Laeta, dwa gole Welbecka!
Wielu zawodników po miesięcznych wypożyczeniach wróciło do klubu, bowiem Rezerwy wznowiły rozgrywki, ośmiu Czerwonych Diabłów w ten weekend miało jednak okazję gry w innych klubach.

Debiut w barwach Preston North End zaliczył Ritchie De Laet, ale nie pomógł swojej nowej drużynie, która przegrała 1:3 z Queens Park Rangers. Matty James był w tym spotkaniu niewykorzystanym rezerwowym, a dla ekipy Darrena Fergusona była to dwunasta porażka w osiemnastym meczu ligowym Championship.

Nicky Ajose po raz kolejny pomógł Bury odnieść zwycięstwo (3:1 z Burton Albion). Ofensywnie usposobiony skrzydłowy strzelił swojego czwartego gola w barwach Shakers i po pięciu wygranych z rzędu Bury awansowało na pozycję wicelidera League Two.

Mame Biram Diouf pojawił się na placu gry w drugiej połowie wygranego 2:0 meczu Blackburn Rovers z Aston Villą. Napastnik United zastąpił Davida Hoiletta w 64. minucie, a za tydzień nie będzie mógł zagrać bowiem Blackburn zmierzy się z Manchesterem United. W ten weekend taki los spotkał wypożyczonego do Wigan Toma Cleverleya.

45 minut w barwach Cardiff City rozegrał Danny Drinkwater, który w przerwie przy stanie 0:1 zastąpił Michaela Choprę. Drużyna ze stolicy Walii ostatecznie przegrała 0:2 z Nottingham Forrest.

James Chester już po raz siedemnasty wybiegł w podstawowej jedenastce Carlisle United, które będąc pretendentem do awansu z League One niespodziewanie przegrało 1:2 z będącym na miejscu spadkowym Walsall.

W poniedziałek swoją szansę otrzymał Danny Welbeck, który utrzymał formę po ostatnim zwycięstwie 3:0 nad Chelsea i do bramki zdobytej przeciwko Londyńczykom dołożył dwa trafienia Evertonowi. Welbeck najpierw pokonał Toma Howarda doprowadzając do remisu po świetnym dośrodkowaniu Zendena w 22. minucie, a później na dwadzieścia minut przed końcem popisał się fantastyczną główką. Ostatecznie Sunderland zremisował z Evertonem 2:2, a napastnik United po raz drugi z rzędu został wybrany piłkarzem meczu.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Danny Drinkwater, Danny Welbeck, James Chester, Mame Biram Diouf, Matthew James, Nicky Ajose, Ritchie De Laet, Tom Cleverley, Wypożyczenia