+ 0 - Najważniejsze bramki "Diabłów" w historii najnowszej

Soad_FAN @24.04.2011 | Przeczytano 5265 razy

Najważniejsze bramki "Diabłów" w historii najnowszej

Drużyna sir Aleksa Fergusona ma bogatą historię jeśli chodzi o rozstrzyganie spotkań na swoją korzyść w końcowych minutach, zwłaszcza w meczach decydujących w walce o tytuł.

Dla fanów Manchesteru United to staje się niemal rytuałem, który prowadzi do tytułu. Dla rywali jest to gorzka pigułka do przełknięcia.

Wczoraj na Old Trafford czas płynął, a na tablicy świetlnej widniał nadal wynik bezbramkowy. Emocje rosły z każdą kolejną upływającą minutą i dało się wyczuć, iż znów będziemy świadkami kolejnej bramki dającej zwycięstwo w końcówce.

I tak się rzeczywiście stało w 84. minucie. Dośrodkowanie Antonio Valencii po rykoszecie dotarło na długi słupek bramki Tima Howarda, lecz szybszy w walce o piłkę okazał się Javier Hernández i głową strącił piłkę do bramki. 1:0 - koniec meczu. Ale czy to także koniec wyścigu o tytuł?

Od Steve'a Bruce'a do Federico Machedy. Bohaterowie od bramek w końcowych minutach, które dawały United przewagę w walce o tytuł mistrzowski, który później zdobywali.

Goal.com prezentuje gole piłkarzy sir Aleksa, które uznają za najważniejsze w historii od 1993 roku.

Dramatyzm w skali 1-5: 5

Klasyk i to bez wątpienia najlepszy. Obecny menedżer Sunderlandu nie był tak płodny jako piłkarz, lecz udało mu się strzelić dwie bramki głową w końcowych czterech minutach meczu na Old Trafford. Po tym meczu United prowadzenia w lidze nie oddali już do końca i zakończyło się 25-letnie oczekiwanie na tytuł mistrzowski.

1996 - Roy Keane vs Leeds United

Data: 17 kwietnia

Meczów do końca rozgrywek: trzy

Sytuacja na boisku: 0:0 i 18 minut do końca

Wynik końcowy: 1:0 zwycięstwo

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą trzech punktów nad Newcastle United

Dramatyzm w skali 1-5: 3

Bardzo dobra gra Leeds United frustrowała zapewne gospodarzy, ale Roy Keane strzałem ze skraju pola karnego zapewnił zwycięstwo "Diabłom". Było to 11 dni po bramce w 77 minucie Rayana Giggsa w meczu z Manchesterem City, która również dała ważne trzy punkty.

1997 - Ole Gunnar Solskjær vs Middlesbrough

Data: 5 maja

Sytuacja na boisku: 0:1 i 1:3 w pierwszej połowie

Wynik końcowy: 3:3

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą czterech punktów nad Liverpoolem

Dramatyzm w skali 1-5: 4

United byli już na ostatniej prostej do tytułu, lecz przyszło im się zmierzyć z Middlesborough walczącym o utrzymanie. Rzadkiej urody gol Gary'ego Neville'a dał nadzieję, a później wyrównał Solskjaer w drugiej połowie. Liverpool przegrał z Wimbledonem dnia następnego i United zostali mistrzami Anglii.

2007 - Wayne Rooney vs Everton

Data: 28 kwietnia

Meczów do końca rozgrywek: cztery

Sytuacja na boisku: 0:2 po 50 minutach

Wynik końcowy: 4:2 zwycięstwo

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą pięciu punktów nad Chelsea

Wyglądało na to, że Chelsea będzie miała przewagę w walce o tytuł, po tym jak po 50 minutach na Goodison Park Everton Prowadził 2:0. Jednak fenomenalna postawa piłkarzy United i cztery gole strzelone w odstępnie 29 minut pozwoliły zdobyć komplet punktów. Na 3-2 strzelił Wayne Rooney, a dzieła zniszczenia dopełnił w doliczonym czasie gry Chris Eagles.

2008 - Carlos Tévez vs Blackburn

Data: 19 kwietnia

Sytuacja na boisku: 0:1 i 2 minuty do końca

Wynik końcowy: 1:1

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą trzech punktów nad Chelsea

Każdy punkt się liczy w końcówce sezonu, a bramka na wagę remisu z 88 minuty Carlosa Téveza pozwoliła na utrzymanie przewagi nad Chelsea. Ostatecznie z dwoma punktami przewagi nad zespołem Avrama Granta United zostali mistrzami Anglii, a w finale Ligi Mistrzów pokonali ich po rzytach karnych.

2009 - Federico Macheda vs Aston Villa

Data: 5 kwietnia

Meczów do końca rozgrywek: dziewięć

Sytuacja na boisku: 1:2 i 10 minut do końca

Wynik końcowy: 3:2 zwycięstwo

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą jednego punktu nad Liverpoolem

United byli na straconej pozycji przegrywając 2-1 z Aston Villą. Wyrównał jednak Cristiano Ronaldo, a zaraz potem już w końcowych sekundach 17-letni Federico Macheda strzelił bardzo ładną i bardzo ważną bramkę dającą 3 punkty.

i mały Easter Egg ode mnie:)

2011 - Javier Hernández vs Everton

Data: 23 kwietnia

Meczów do końca rozgrywek: pięć

Sytuacja na boisku: 0:0 i 7 minut do końca

Pozycja ligowa po meczu: pierwsza z przewagą dziewięciu punktów nad Chelsea i Arsenalem

I wreszcie coś świeżego, a mianowicie "Chicharito" strzalejący ważnego gola na wagę trzech punktów w meczu z Evertonem. Czy to ten moment, który daje United mistrzostwo?

Źródło: Goal.com

Tagi: Carlos Tévez, Federico Macheda, Javier Hernández, Ole Gunnar Solskjær, Roy Keane, Sir Alex Ferguson, Steve Bruce, Wayne Rooney