R E K L A M A

+ +8 - Sir Alex podziwia Muhammada Ali

cham @17.01.2012 | Przeczytano 3056 razy

Sir Alex podziwia Muhammada Ali
Sir Alex Ferguson miał okazję pracować z największymi nazwiskami w historii piłki nożnej. Jednak żaden z piłkarzy nie budzi u Szkota takiego podziwu, jak bokserski mistrz Muhammad Ali.

Legendarny pięściarz wagi ciężkiej, uznawany przez większość ekspertów i fanów za najlepszego zawodnika w historii tego sportu, skończył dziś 70 lat. 18 dni temu, tyle samo lat skończył sir Alex Ferguson.

W rozmowie z Inside United Szkot przyznał, że gdyby mógł wybrać jedno sportowe wydarzenie, w którym mógłby uczestniczyć jako widz, postawiłby na walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej, z 25 lutego 1964 roku.

"Cassius Clay (tak nazywał się Ali przed przejściem na islam) kontra Sonny Liston, chciałbym tam być. Ta walka była narodzinami największego sportowca na świecie. Ali był młody i zarozumiały, a atmosfera przed walką była niesamowita."

"To było niewiarygodne. Clay poszedł do domu Listona z pułapką na niedźwiedzia i powiedział: 'Chodź, chodź tu, mam to dla Ciebie. Zamierzam cię zabić". To był niesamowity, ale szczery teatr."

"Liston był absolutnym potworem i aktualnym mistrzem, ale został znokautowany przez Claya. Ta walka pokazał, jak wielkim bokserem był, ale też jak wielką miał osobowość."

"Jego wywiady, zachowanie przed walką, były wtedy wyjątkowe. Ale to co zrobił idąc do domu Listona, było wspaniałe. Mówimy o odwadze! Clay miał odwagę, żeby wstać i powiedzieć, że nie będzie walczył dla swojego kraju, w wojnie w Wietnamie. Trzeba przyznać, że jest niezwykłym człowiekiem."

Sir Alex wyjawił również, że oglądał walki Muhammada Alego na żywo, w szkockich kinach.

"Chodziłem nad ranem do Playhouse Green w centrum Glasgow, żeby oglądać jego walki. Pokazywali je na żywo. Kiedy byłem w Aberdeen chodziłem w nocy do Kapitolu. To było niezwykłe, kochałem to."

Źródło: Manutd.com

Tagi: Sir Alex Ferguson

Komentarze (5)

Poziom: 27
dodano: 17.01.2012, 20:38, #5 Zwiń/Pokaż komentarz cham

EmigrantPL napisał:

ten cytat jest genialny!

W cytatach to on jest podobnym mistrzem, jak na ringu.

W sumie to nie spodziewałem się po Fergusonie takiego zainteresowania boksem. A tu proszę, nocne wizyty w kinie, znajomość ciekawych zdarzeń związanych z boksem. Ciekawe, co by Boss powiedział o Kliczkach.

Poziom: 23
dodano: 17.01.2012, 20:21, #4 Zwiń/Pokaż komentarz moherowy_władca97
Jako bokser geniusz, ale jako człowiek, to marna istota.
Poziom: 21
dodano: 17.01.2012, 20:20, #3 Zwiń/Pokaż komentarz CichyJG
Klasyk;d
http://www.youtu(...)Hlzd63R8

btw.Polecam film o Clough'ie (pewnie wiekszosc ogladala,ale powinien kazdy go zobaczyc)
Poziom: 21
dodano: 17.01.2012, 20:07, #2 Zwiń/Pokaż komentarz EmigrantPL
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie: nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz" - Muhammad Ali

ten cytat jest genialny! ;)
Poziom: 21
dodano: 17.01.2012, 19:21, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Kocu
No Ali naprawdę był zarozumiały ale najpiękniejsze było to, że on swoją wyższość potrafił udowodnić na ringu a nie jak Kuszczak dużo gadał mało robił na boisku.

Komentarze (5)