R E K L A M A

+ +1 - Clyne za darmo na Old Trafford?

Soad_FAN @23.03.2012 | Przeczytano 3934 razy

Clyne za darmo na Old Trafford?
Manchester United jest gotów zatrudnić Nathaniela Clyne'a. Latem kończy się jego kontrakt, a za transfer klub nie zapłaci ani pensa. Przygotowane jest jedynie 2,5 miliona funtów, by uniknąć ustalania odszkodowania przed trybunałem.

Metro twierdzi, że United już dogadują szczegóły umowy przedwstępnej dla Clyne'a. Kończy się zatem walka o jednego z najbardziej utalentowanych zawodników na Wyspach.

United obserwowali Clyne'a od momentu, gdy ten w wieku 17 lat przebił się do pierwszego składu Crystal Palace, a formalnie zaczęli działać w styczniu, gdy dwudziestolatek stwierdził, że nie chce przedłużać swojego kontraktu z klubem.

Sir Alex Ferguson był pewien, że uda mu się ściągnąć młodego zawodnika na Old Trafford, ale jednym z tych, którzy hamują wszelkie rozmowy jest agent piłkarza, który twierdzi, że lepsze warunki uda mu się wynegocjować, kiedy jego klient zostanie wolnym zawodnikiem.

Decyzja ta poirytowała Fergusona, jednak udało mu się przekonać dyrektora wykonawczego Davida Gilla, by wznowił rozmowy i podobno obie strony usiadły znowu do rozmów.

Jako że Clyne nie ukończył 23 roku życia, Crystal Palace należy się ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza. United jednak obawiają się, że negocjacje mogą się przeciągać, a nawet sprawa może wylądować w trybunale, który będzie miał zadecydować o kwocie tego ekwiwalentu. Dlatego też Czerwone Diabły chcą zaoferować 2,5 miliona funtów licząc, że sprawę uda się szybko i bezboleśnie załatwić.

Palace prawdopodobnie chętnie zgodzą się na taki układ, mając w pamięci, że w 2010 roku prawie sprzedali Clyne'a do Wolverhampton za 250 tysięcy funtów. Zawodnik jednak zdecydował się wtedy pozostać, by pomóc w utrzymaniu klubu w lidze. Jego forma jednak rośnie i prawdopodobne jest to, że trafi właśnie do klubu z Old Trafford.

Źródło: metro.co.uk

Tagi: Crystal Palace, Manchester United, Nathaniel Clyne, Spekulacje, Transfery

Komentarze (9)

Poziom: 35
dodano: 24.03.2012, 11:11, #9 Zwiń/Pokaż komentarz Kord Lord
Clyne, Jones, Evans, Smalling, Fabio, Rafael, Evra, Vidic i Ferdinand i mamy najlepszą obronę w Anglii
Poziom: 21
dodano: 24.03.2012, 10:57, #8 Zwiń/Pokaż komentarz rybson95
W momencie, gdy mamy na Old Trafford szpital, taki zawodnik bardzo się przyda. Jednak, gdy mamy prawie cały zdrowy skład (tak jak teraz) kto będize grał? Mamy świetnych braci Silva, którzy zamiast się ogrywać, jeden gra w rezerwach a drugi raz gra a raz nie. Do tego jeżeli taki Clyne by doszedł, Jones i Smalling miejmy nadzieje, że wrócą na stopera. Tylko, że w takim ukłdzie na tych 9 obrońców, jakich będizemy mieli tylko 4 może grać! Do czego zmierzam: dobrze jest mieć szeroki, młody skład, ale może to się skończyć tak jak w tym sezonie. Ciągła rotacja, brak zgrania defensywy i w konsekwencji wiele straconych bramek. Patrzmy, jak było w sezonie 2007/08. Grał Evra, Vida, Rio i Wes, było do tego 2-3 na zmiane i jak to się skończyło? Przez ponad 1000 minut chyba Edvin miał czyste konto. Wiem, że realia trochę się zmieniły, ale głoym okiem widać, że nasza defensywa jest na chwile obecną bardzo przeciętna...przez ciągłoą rotację. Dojdzie kolejny obrońca i zamiast się ogrywać będzie siedział, albo grał raz na miesiąc, albo znajdą mu inną pozycję, jak Jonesowi czy Chrisowi, którzy zamiast grać na stopie, przechodzą z pozycji na pozycję. Dobrze jest mieć szeroki skłąd, ale bez przesady, tak uważam. Wolę, aby ciągle grał Rafael, stawał się coraz lepszy, niż aby grał każdy na zmiane: najpierw Rafael, potem Jones, potem Clyne i na odwrót. I oni nie skorzystają i my, jako klub gdyż nadal będizemy mieć niestabilnego defa ;] Tyle ode mnie ;] Glory MU!
Poziom: 32
dodano: 23.03.2012, 22:43, #7 Zwiń/Pokaż komentarz bercik92
Tak tak i jeszcze raz wielkie tak dla Clyne w trykocie United. Przyda się rywal dla Rafaela a na lewej Evra z Fabio tylko żeby Fabio dostawał więcej szans bo Patrice gra non stop.
Poziom: 35
dodano: 23.03.2012, 21:53, #6 Zwiń/Pokaż komentarz Metyu
Dobry na powrót do nominalnych pozycji Jonesa i Smallinga. Chociaż nie źle im szło na prawej obronie to jednak ich miejsce zdecydowania jest na środku. Ponad to Rafael poczuje, że ma godnego rywala i jeśli kontuzje będą go omijały to w końcu zacznie grać na miarę swych umiejętności i przede wszystkim będzie trzymał równy poziom.

Clyne to nie zawodni, który od razu będzie wzmocnieniem dla nas. Błyszczy na zapleczu PL, a tam poziom nieco niższy choć jest bardzo młody i napewno obiecujący. Warto w niego zainwestować jeśli nie wypali to dużo nie stracimy.
Poziom: 22
dodano: 23.03.2012, 21:41, #5 Zwiń/Pokaż komentarz wikir
Za darmo? Huhu, brać go od razu. Jego kontrakt zaraz wygasa, a sam zawodnik nie kwapi się żeby podpisać nowy. Naprawdę wielki talent i w przyszłości będzie świetnym obrońcą(zresztą już jest).

Wydaje mi się, że jest to bardzo prawdopodobny transfer i, że sam zawodnik zaraz zawita w Teatrze Marzeń. Ferguson lubi takich graczy. Z miłą chęcią powitam Clyne'a w trykocie United. Jak się nie mylę Nathaniel gra na prawej i lewej obronie czyli ktoś na zastępstwo bliźniaków. Nie trawię oglądać Smallinga męczącego się na prawej obronie. Jako, że Jones sobie tam radzi to nie mam nic przeciwko temu, choć dla mnie to i tak urodzony środkowy stoper. Evra ma swoje latka, forma bardzo nisko, Fabio gra bardzo rzadko to może Clyne przejmie stery po Evrze.
Poziom: 22
dodano: 23.03.2012, 20:16, #4 Zwiń/Pokaż komentarz marcin_united
Ciepło się zrobiło i nadszedł czas na kolejne prognozy transferowe które i tak się nie sprawdzają
Poziom: 43
dodano: 23.03.2012, 19:57, #3 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
zapowiada sie ciekawie i bym go widzial na old trafford ale nie za takie pieniadze ;-)
Poziom: 22
dodano: 23.03.2012, 19:14, #2 Zwiń/Pokaż komentarz pat0604
Coś czuję, że jest nasz!!! GGMU!!!
Poziom: 22
dodano: 23.03.2012, 18:35, #1 Zwiń/Pokaż komentarz DoMManU
Świetny obrońca. Oby trafil na Old Trafford.

Komentarze (9)