R E K L A M A

+ +14 - Ferguson wychwalany pod niebiosa

Miłosz @23.11.2012 | Przeczytano 2795 razy

Ferguson wychwalany pod niebiosa
Tuż przed odsłonięciem pomnika upamiętniającego 26-lecie pracy sir Aleksa Fergusona na Old Trafford, MUTV zapytało o opinie na temat Szkota kilku obecnych i byłych graczy. Dobrych słów pod adresem Szkota nie szczędził też m.in. były premier Tony Blair.

"Myślę, że menadżer odnosi sukcesy, ponieważ jest zafascynowany Manchesterem United oraz jest urodzonym zwycięzcą. Wie jak się wygrywa mecze, jak radzić sobie z presją i jak dbać o swój zespół. Był dla mnie jak ojciec. Przeniosłem się z Londynu do Manchesteru i zawsze powtarzał mi "jeśli masz jakieś zmartwienia, zapukaj do moich drzwi - zawsze będą otwarte." Bałem się do niego pójść i zapukać w te drzwi, ze względu na to kim jest, jednak dzięki niemu zawsze czułem się częścią tej rodziny w klubie" - David Beckham.

"Znam Aleksa od dłuższego czasu i to wspaniały człowiek. Zawsze był moim dobrym przyjacielem. Ma te cechy charaktery, które od razu pozwalają mu być liderem danej grupy. Zawsze potrafi zawalczyć, ale poza tym potrafi się szanować i podążać za tym w co wierzy. Alex jest znakomitym szkoleniowcem, ale to też świetna osobowość i przede wszystkim wspaniały przyjaciel, dla tych, którzy go wspierają" - Tony Blair.

"Sir Alex prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako najwspanialszy menadżer jaki kiedykolwiek był. Jest bardzo zmotywowany - zresztą zawsze był. Ma swoje inne zainteresowania, ale piłka zawsze była u niego na pierwszym miejscu. Wygrywanie meczów od zawsze go napędza. Cały czas widzę w nim tę samą pasję, jak 25 lat temu. Razem z sir Mattem Busby'm są jednymi z najlepszych w historii. A z każdym rokiem idzie mu coraz lepiej" - Martin Edwards, honorowy prezydent klubu.

"To zaszczyt, że można zobaczyć jego pomnik i zachwycić się jego osiągnięciami. To bardzo, bardzo zdolny człowiek i menadżer. Myślę, że jego pomnik będzie tu na zawsze. To wielki hołd. W najśmielszych snach nie przewidywaliśmy, że zostanie tu aż tak długo. Nie zobaczymy już drugiego takiego, jestem pewien. Jesteśmy szczęściarzami i ludzie nam zazdroszczą. Został stworzony do tej pracy i jestem dumny, że go znam" - sir Bobby Charlton.

"Nie można powiedzieć, że nie zasłużył na ten pomnik. Fergie ma prawdopodobnie najlepsze statystyki ze wszystkich menadżerów świata. Nie tylko chodzi o pracę w United, ale też w Aberdeen. Ma receptę na sukces. Być w takim klubie 26 lat... obracać rzeczy na własną korzyść, przebudowywać zespoły i wygrywać trofea, to wszystko sprawia, że nikt nie może dziwić się, że ma trybunę własnego imienia i teraz pomnik. Zasłużył na to wszystko" - Bryan Robson.

"Miał największy wpływ na moją karierę. Od kiedy byłem małym chłopcem jest dla mnie jak ojciec. Teraz cieszy się z pracy bardziej, niż kiedykolwiek. Ma piłkarzy, którym ufa i którzy pracują ciężko. Do tego świetnie się uzupełniamy. Podobnie jak ja, uwielbia przychodzić na trening i być częścią tego razem z młodymi zawodnikami. Kocha oglądać jak jego gracze się rozwijają. Po prostu to kocha! Jego entuzjazm jest wciąż tak duży, jak wtedy kiedy po raz pierwszy go spotkałem. Cały czas odnosi sukcesy, więc dlaczego miałby w ogóle myśleć o odejściu?" - Ryan Giggs.

"To oszałamiające, że jest w takim klubie aż tak dużo. Nigdy byś w to nie uwierzył. Mówiłem już to wcześniej, United miało sir Matta Busby'ego, a teraz mają kogoś, kto potrafił w klubie również wytrwać bardzo długo i nawet pobić jego rekordy. Nikt by nie uwierzył wcześniej, że jest to do osiągnięcia. Ciężko opisać to słowami, co sir Aleks zrobił dla klubu. Osiąga sukcesy, drużyna gra świetną piłkę, młodzi piłkarze świetnie się u niego rozwijają - wszystko jest tak jak być powinno" - Gary Neville.

"Nie przypominam sobie, aby ktoś pozostawał na szczycie tak długo. To fantastyczna sprawa - ciężko to nawet opisać. Sam wiem jak to jest. Zawsze można wyczuć jego przywiązanie do zespołu, to nigdy się nie zmieniło. Zawsze oczekuje wiele od swoich piłkarzy, jego fascynacja piłką również nigdy nie uległa pogorszeniu i to trzeba podziwiać. Ja najbardziej podziwiam jego przyszłościowe myślenie. Zawsze idzie z duchem czasu i nie wspomina o tym, co już osiągnął. W tym zawodzie trzeba się poświęcić piłce i Ferguson to zrobił przez co należy mu się ogromny szacunek" - Arsene Wenger.

"Zawsze świetnie traktuje każdego zawodnika z którym pracuje. Jego głód sukcesów napędza całą drużynę - potrafi cię zmotywować. Robi to od ponad 20 lat i jestem pewien, że będzie to kontynuował jeszcze przez kilka lat. Kilka razy doświadczyłem słynnej suszarki, ale nie często to się dzieje. Jest straszny, co nie?! Kiedy jesteś młody, próbujesz go unikać. Jeśli go tylko usłyszysz, od razu chcesz uciec mu z drogi. Z wiekiem się przyzwyczajasz i wiesz, jak należy się wokół niego zachowywać" - Paul Scholes.

"On jest wyjątkowy. Szczególnie we współczesnych czasach. To niesamowite być w nowoczesnym futbolu na najwyższym poziomie przez tyle lat. To naprawdę trudne, aby przetrwać w tej pracy i nadal to kontynuować. Jest absolutnie niesamowity w tym co robi i nie możemy sobie nawet wyobrazić, kiedy będzie chciał odejść. To niewiarygodne" - Jose Mourinho.

"Jest świetnym przykładem dla wszystkich menadżerów. Świetnie się z nim pracuje. Każdego dnia możesz się czegoś od niego nauczyć. Osobiście wiele się od niego nauczyłem i nie chodzi tylko o piłkę. Potrafi sprawić, że jesteś pewny siebie i wydobyć z ciebie, wszystko co najlepsze. To jest jego największy atut. Wierzy w nas i jestem zadowolony, że mam przyjemność z nim pracować już od prawie siedmiu lat. Jest prawdziwym zwycięzcą" - Nemanja Vidić.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Arsène Wenger, Bryan Robson, David Beckham, Gary Neville, José Mourinho, Martin Edwards, Nemanja Vidić, Paul Scholes, Ryan Giggs, Sir Alex Ferguson, Sir Bobby Charlton

Komentarze (6)

Poziom: 40
dodano: 23.11.2012, 17:08, #6 Zwiń/Pokaż komentarz Mr.Ironic
hmmmm moją opinie pomileliście ;/
Poziom: 25
dodano: 23.11.2012, 13:47, #5 Zwiń/Pokaż komentarz MaGiK1990

Miłosz napisał:

bedzie transmisja -> http://www.manut(...)/Club-Ne ws/2012/Nov/watch-sir-alex-ferguson-statue-unveili ng-on-mutv.aspx tu w newsie. Darmowa dla wszystkich, wystarczy około 14:30 odpalic MUTV i za pomocą Windows Media Playera wyswietli sie wam obraz


Miłosz wielkie dzięki!! Dodano: 23 listopada 2012 roku, 14:32 http://coolsport.tv/stream 1.html
Poziom: 35
dodano: 23.11.2012, 13:41, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Miłosz
bedzie transmisja -> http://www.manut(...)utv.aspx tu w newsie. Darmowa dla wszystkich, wystarczy około 14:30 odpalic MUTV i za pomocą Windows Media Playera wyswietli sie wam obraz
Poziom: 57
dodano: 23.11.2012, 13:31, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Ferguson to naprawdę specyficzna postać. Potrafi nieprawdopodobnie irytować wciskając do składu swoich ulubieńców, weteranów, nie przyznawać się do błędów, uparcie obwiniać za niepowodzenia sędziów. Jest bezwzględny, wymaga ślepego posłuszeństwa od podwładnych. Nie patyczkuje się z nikim i z niczym, ofiary jego napadów wściekłości można liczyć w dziesiątkach przypadków. Czasem gdy człowiek widzi wyjściowy skład, zmiany i końcowy rezultat to łapie się za głowę i myśli "Fergie, czas na Ciebie."

Ale on nie odchodzi, jest niezmienny, większość z nas nie pamięta innego trenera na ławce MU co jest w dzisiejszych czasach niesłychane. Można się na niego denerwować, przeklinać jego niezrozumiałe decyzje, wrzeszczeć, domagać się dymisji, ale gdy po kolejnym wielkim triumfie unosi ręce do góry przed trybunami na Old Trafford z wyrazem radości na czerwonej od rozlicznych stanów przedzawałowych i trunków z portugalskich winnic twarzy nie sposób nie cieszyć się razem z nim widząc jak ten facet wciąż cieszy się futbolem.

Gigant.
Poziom: 25
dodano: 23.11.2012, 13:28, #2 Zwiń/Pokaż komentarz MaGiK1990

qweasd napisał:

Bedzie gdzies transmisja ?
Dołączam się do pytania!
Poziom: 23
dodano: 23.11.2012, 13:18, #1 Zwiń/Pokaż komentarz qweasd
Bedzie gdzies transmisja ?

Komentarze (6)