+ +17 - Rezerwy zdeklasowały Oldham w MSC. Kareta Cole'a

ostman @07.02.2013 | Przeczytano 2670 razy

Rezerwy zdeklasowały Oldham w MSC. Kareta Cole'a
Drużyna Rezerw United urządziła sobie ostre strzelanie na Moss Lane, gromiąc Oldham Athletic 7-0 w swoich czwartym meczu w rozgrywkach Manchester Senior Cup. Bohaterem wieczoru był Larnell Cole, który zapisał na swoje konto aż cztery trafienia.

Gospodarze, u których pierwsze skrzypce grał Adnan Januzaj, przeważali od samego początku spotkania i już po kilkunastu minutach mogli prowadzić różnicą trzech bramek. Były junior Anderlechtu najpierw zagrał w tempo do Jesse Lingarda, ale strzał skrzydłowego w ostatniej chwili zdołał zablokować jeden z obrońców "The Latics". Chwilę później Kosowianin wypuścił w bój Johna Cofiego, ale ten w dogodnej sytuacji posłał piłkę daleko obok bramki. Okazję do otworzenia wyniku miał także Marnick Vermijl, jednak jego strzał z ostrego kąta przeszedł nieznacznie obok słupka bramki Oldham.

Ustawienie taktyczne United

Na pierwszego gola trzeba było poczekać aż do 30. minuty. Po ładnej wymianie podań z pierwszej piłki na małej przestrzeni pomiędzy Lingardem i Colem, ten drugi obrócił się z piłką i oddał płaski strzał, który znalazł drogę do siatki. Dziesięć minut później było już 2-0. Tym razem nie popisali się defensorzy Oldham, których niefrasobliwość przy wyprowadzaniu piłki z zimną krwią wykorzystał Lingard, posyłając mierzony strzał w sam róg bramki Luke'a Simpsona.

Druga odsłona była jeszcze bardziej jednostronna niż pierwsza. Jakiekolwiek nadzieje przyjezdnych na osiągnięcie korzystnego rezultatu zostały rozwiane w 53. minucie, gdy po składnej kombinacji Januzaja, Ryana Tunnicliffe'a i Cofiego, angielski napastnik wypatrzył pozostawionego bez opieki Cole'a, a ten strzałem z szesnastu metrów podwyższył wynik na 3-0 dla United. Dziesięć minut później wychowanek Czerwonych Diabłów mógł cieszyć się z hat-tricka. Lingard prostopadłym podaniem obsłużył szarżującego w szesnastce Frederica Veseliego, Szwajcar zagrał przed bramkę do Cole'a, a ten z najbliższej odległości dopełnił formalności.

Veseli wypracował także kolejną bramkę. Po jego centrze z prawej strony piłka trafiła ostatecznie pod nogi Januzaja, który dryblingiem zwiódł obrońców i strzelił swojego drugiego gola w drugim kolejnym meczu w drużynie Warrena Joyce'a. Jego wyczyn powtórzył w 82. minucie Vermijl, wykorzystując oskrzydlającą akcję Gyliano Van Velzena.

Dwie minuty później padł ostatni gol spotkania. Rezerwowy Ben Pearson podał do imponującego zaangażowaniem w ofensywie Veseliego, który przedarł się skrzydłem i zacentrował na długi słupek do Cole'a, a temu tylko pozostało dostawić nogę. Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale dwukrotnie, po bombie Januzaja oraz odbitym od obrońcy dośrodkowaniu Vermijla, piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Oldham.

6 lutego 2013 Moss Lane, AltrinchamMANCHESTER UNITED – OLDHAM ATHLETIC 7-0 (Cole 30, 53, 62, 84, Lingard 40, Januzaj 68, Vermijl 82)

United: (4-4-1-1) Johnstone – Veseli, Fornasier, Brown (46 Thorpe), Vermijl – Cole, Ekangamene (67 Pearson), Tunnicliffe, Lingard – Januzaj – Cofie (61 Van Velzen).
Zmiany niewykorzystane: Sutherland, Weir.

Było to czwarte zwycięstwo odniesione przez Rezerwy United w bieżącej edycji Manchester Senior Cup, dzięki czemu podopieczni Joyce'a zapewnili już sobie awans do finału na kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w grupie.

Kolejny mecz druga drużyna United rozegra 11 lutego (poniedziałek), gdy także na Moss Lane zmierzy się z londyńskim Arsenalem w Barclays Premier League U-21. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20.00 polskiego czasu. Transmisja na żywo na antenie MUTV.

Źródło: manutd.com, Tony Park, premierleague.com

Tagi: Adnan Januzaj, Jesse Lingard, Larnell Cole, Manchester Senior Cup, Marnick Vermijl, Oldham Athletic, Rezerwy