R E K L A M A

+ +424 - Ferguson po sezonie odchodzi na emeryturę!

xmilkaax @08.05.2013 | Przeczytano 70026 razy

Ferguson po sezonie odchodzi na emeryturę!
Oficjalna strona klubowa ManUtd.com ogłosiła przed chwilką, że Sir Alex Ferguson kończy długoletnią przygodę z Manchesterem United i po tym sezonie odchodzi na emeryturę.

Spekulacje pojawiły się wczoraj wieczorem, a dziś klub potwierdził je za pomocą oficjalnego facebooka.

- 13. tytuł ligowy jest ostatnim w jego 26-letniej karierze
- najlepszy trener na świecie zostanie teraz dyrektorem Manchesteru United


Manchester. Klub obwieścił dziś, że sir Alex Ferguson wraz z końcem sezonu kończy przygodę trenerską z Manchesterem United.

Największy w historii futbolu menedżer po 26 latach spędzonych na fotelu trenera w MU po ostatnim meczu sezonu z West Bromwich Albion pożegna się na zawsze z prowadzeniem ekipy z Old Trafford. Zostanie członkiem zarządu.

Ogłaszając swą decyzję, sir Alex powiedział:

"Decyzja o emeryturze była rzeczą, o której myślałem w kontekście wielkiego transferu. Nie było mi łatwo. Ale to odpowiedni czas.

Najważniejsze dla mnie było opuścić ten klub najsilniejszy jaki tylko mógł być i myślę, że mi się udało. Jakość zespołu w zdobyciu ligi, średnia wieku w tym zespole, wszystko to dobrze wróży na przyszłe sukcesy, podczas, gdy struktura szkolenia młodzieży zapewni długoletnią przyszłość naszego klubu.

Nasze usługi szkoleniowe znajdują się wśród najlepszych na świecie i nasz dom Old Trafford słusznie uznawany jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie.

Kontynuując, cieszę się, że wcielę się w rolę zarówno dyrektora i ambasadora klubu. Z tymi obowiązkami i moimi innymi zainteresowaniami nie mogę się doczekać przyszłości.

Muszę wyrazić uznanie dla mojej rodziny - ich miłość i wsparcie było potrzebne. Moja żona Cathy była dla mnie kluczowa w całej mojej karierze, zapewniając jednocześnie fundament stabilności i chęci. Słowa nie wystarczą, by wyrazić, co to wszystko dla mnie oznaczało.

Co do moich zawodników i pracowników, w przeszłości i obecnie, chciałbym podziękować im wszystkim za oszałamiający poziom etyki zawodowej i poświęcenie, które pomogły dostarczyć wiele niezapomnianych triumfów. Bez ich wkładu historia tego wielkiego klubu nie byłaby tak bogata.

W mojej wczesnej karierze poparcie zarządu i sir Bobby'ego Charltona w szczególności dało mi pewność i czas, by zbudować silny klub piłkarski, nie tylko w samej piłce.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, rodzina Glazerów dostarczyła mi niesamowitą platformę do zarządzania Manchesterem United najlepiej jak potrafię i byłem bardzo szczęśliwy, że pracowałem z utalentowanym i godnym zaufania szefem Davidem Gillem. Jestem naprawdę wdzięczny im wszystkim.

Kibicom dziękuję. Wsparcie, którym mnie obdarzali przez te lata było naprawdę budujące. To był zaszczyt i przywilej prowadzić ten klub i czas spędzony w Manchesterze United to skarb."

Joel Glazer powiedział:

"Alex udowadniał raz po raz jak fantastycznym jest menedżerem, ale jest przy tym też wspaniałą osobą. Jego determinacja do osiągnięcia sukcesu, czy poświęcenie dla drużyny był naprawdę niezwykłe. Zawsze będę pielęgnował wspaniałe wspomnienia, które nam dał, jak ta magiczna noc w Moskwie."

Avie Glazer powiedział:

"Mam przyjemność ogłosić, że sir Alex zgodził się pozostać w klubie jako dyrektor. Jego wkład w Manchester United w ostatnich 26 latach był niezwykły i podobnie jak kibice MU, chcę, żeby w przyszłości był nadal częścią naszego klubu."

Davil Gill powiedział:

"Miałem ogromną przyjemność pracować ściśle z Aleksem przez 16 niezapomnianych lat - przez The Treble, dublety, niezliczone trofea ligi i liczne transfery.

Wiedzieliśmy, że jego emerytura przyjdzie pewnego dnia i oboje to planowaliśmy, zapewniając dobrą jakość składu i strukturę klubu, które są pierwszym warunkiem naszej wysokiej klasy.

Wizja Aleksa, energia i zdolność zbudowania świetnego zespołu - zarówno na boisku i poza nim - jego następca może liczyć się jako jeden z najlepszych w świecie sportu i najbardziej lojalnych.

Sposób, w jaki dbał o klub, jego pracowników i o piłkarską rodzinę - w ogóle to wszystko jest czymś, co w nim uwielbiam. To jego twarz, którą często ukrywał przed publiką, ale to jest coś, czego miałem zaszczyt być świadkiem w ciągu ostatnich 16 lat.

To, co on zrobił dla tego klubu i dla piłki nożnej w ogóle nigdy nie zostanie zapomniane. To było najlepsze doświadczenie w moim życiu zawodowym - być obok Aleksa i to wielki zaszczyt móc nazwać go przyjacielem."

SkySports mówi, że w przeciągu 48 godzin poznamy następcę naszego mistrza.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Emerytura, Sir Alex Ferguson

Komentarze (302)

Poziom: 43
dodano: 11.05.2013, 12:45, #302 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

Wierzasty napisał:

raf83scholes jutro tez ma oznajmic ze odchodzi


szkoda, że nie dobije to 500 meczów w PL. ;/

to akurat wina fergiego bo zamiast jakies buttnera w ostatnim meczu wystawiac na skrzydlo i przenosic giggsa do srodka wystarczylo wpuscic scholesa i mialby 500 meczow jesli zagra w ostatnich dwoch.
to jest jedna z tych decyzji ktorych nie moglem pojac w ostatnim czasie
Poziom: 41
dodano: 11.05.2013, 09:42, #301 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty

raf83 napisał:

scholes jutro tez ma oznajmic ze odchodzi


szkoda, że nie dobije to 500 meczów w PL. ;/
Poziom: 43
dodano: 11.05.2013, 07:09, #300 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
scholes jutro tez ma oznajmic ze odchodzi
Poziom: 15
dodano: 10.05.2013, 21:16, #299 Zwiń/Pokaż komentarz vyniu13
https://www.faceb(...)90885600 zobaczmy ile nas jest!
Poziom: 21
dodano: 10.05.2013, 12:36, #298 Zwiń/Pokaż komentarz united8
Ja wciąż nie dowierzam co się stało. Ciężko mi napisać więcej niż parę słów, DZIĘKUJEMY ALEX !
Poziom: 41
dodano: 09.05.2013, 22:26, #297 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty

Karmel07 napisał:

Czy ktoś już się przyzwyczaił z tą myślą?


wątpię - dotrze to do nas jak zobaczymy Fergusona na trybunach Old Trafford, a na ławce Moyesa
Poziom: 23
dodano: 09.05.2013, 20:07, #296 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Czy ktoś już się przyzwyczaił z tą myślą?
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 19:11, #295 Zwiń/Pokaż komentarz janik017
Ale lipa ... Najpierw Ferguson zapowiedział , że chce odejść , a po nim Roo ... Boję się , że się stoczymy jak liverpool . Chyba , że CR7 wróci , by Nas wesprzeć ;d
Poziom: 39
dodano: 09.05.2013, 15:48, #294 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
Skoro Eve już potwierdziło, że Dave odchodzi to już przesądzone, iż przejmie schedę po sir Alexie.
Edytowano: 09 maja 2013 roku, 15:53
Poziom: 34
dodano: 09.05.2013, 15:45, #293 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek
Poziom: 44
dodano: 09.05.2013, 15:36, #292 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator

gwiazda1711 napisał:

Z Ciebie to jest półgłówek. A Bayern to może wyprzedaje pół składu aby móc kupić tylko jakiegoś zawodnika ? śmieszny jesteś . Pierwszy lepszy przykład Javi Martinez 40 mln euro, to chyba nie jest kwota na jaką mógł by sobie pozwolić jakiś kopciuszek!

No to wymieniaj dalej, proszę cię bardzo. Kto jeszcze w niemczech regularnie rozbija bank prócz Bayernu? No właśnie. A w Anglii transfery po 20-30 mil to standard dla kilku klubów co sezon (City, Chelsea, Liverpool, United, teraz pewnie także Arsenal, może Spurs) więc skończ te wypociny.

gwiazda1711 napisał:

1.Bayern 32 85 pkt
2.Dortmund 32 65 pkt

To podaj człowieku kto tam jeszcze się liczy? Shalke od biedy?
Everton żeby grać w LM musi walczyć z 6/7 drużynami co sezon. Więc nie pi[...]ol.
Poziom: 35
dodano: 09.05.2013, 14:43, #291 Zwiń/Pokaż komentarz Masło
Przeżyłem wczoraj naprawdę specyficzne popołudnie i wieczór. Niby wykonuję jakieś czynności, załatwiam swoje codzienne sprawy, ale w głowie siedzi tylko jedna myśl - coś się kończy, jakiś bardzo ważny element, okres mojego życia. Czułem się tak, jakbym coś stracił, jakąś cząstkę siebie, nagle, dziwne uczucie.
Jestem osobą, która na ogół stara się powstrzymywać uzewnętrznianie swoich emocji, wczoraj jednak uroniłem kilka łez, to był specyficzny dzień, nie boję się tego powiedzieć, pokochałem ten klub w dużej mierze też ze względu na osobę tego człowieka, jego charyzma, oddanie dla klubu, troska o najmniejsze detale które wpływają na atmosferę w klubie, pasja, wielki charakter, mentalność zwycięzcy, wpajana kolejnym piłkarskim pokoleniom, które sprowadzał na Old Trafford. Wielki człowiek, nie ma drugiego takiego i nie będzie, jest jeden jedyny.
Wypowiedzi tych największych piłkarzy, byłych i obecnych z którymi pracował są jednoznaczne, on miał największy wpływ na ich rozwój piłkarski, ma coś czego nie mają inni trenerzy. Wszystko kiedyś się kończy, kiedyś my coś zostawimy i powiemy dość. Dobre zdrowie też nie trwa wiecznie. SAF po prostu realnie ocenił sytuację, są momenty kiedy ciało mówi "dość". Nadszedł ten moment.

To co mi się w nim najbardziej podoba i zapamiętam z okresu na ławce trenerskiej, to umiejętność myślenia długofalowego. On wyraźnie potrafił wyczuć moment, w którym należy wprowadzać zmiany, świeżą krew, coś nowego dla drużyny. Wszystko traktował procesowo, wiedział kiedy co i jak należy zrobić, by klub się rozwijał. Miał jak każdy trudne momenty, ale jego wielkość polega na tym, że potrafił wzbudzić zaufanie osób pracujących w klubie, stopniowo, krok po kroku budował na nowo coś, co zaczynało w pewnych momentach pod[...]adać. On potrafił to robić doskonale, dlatego dziś, jak sam wspomniał opuszcza ławkę trenerską zostawiając klub w bardzo dobrej kondycji, otwierając furtki przed nowym menedżerem, który po prostu nie może tego zmarnować. Jeżeli on sam wybrał naszego nowego szkoleniowca, to jestem spokojny o losy drużyny. Będzie w dobrych rękach.
Co ważne, on ciągle jest i będzie jeszcze przez jakiś czas w klubie. Będzie czuwał nad tym co się tutaj dzieje.

Nie mniej jednak pewien niezwykle ważny i piękny okres mojego życia się kończy i to budzi emocje, które nawet trudno opisać. Pierwszy sezon bez niego na ławce będzie...dziwny. Ciężko będzie się przyzwyczaić.
Poziom: 32
dodano: 09.05.2013, 14:34, #290 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf

Wierzasty napisał:

sarkazm Madryt&UnitedZrodlo to zaufany dziennikarz. Zapisz sobie godzine mojego posta i odliczaj czas. Jesli do jutra do 14 nie bedzie oficjalnego info to prosze o bana na IP.


Wnoszę o zbanowanie kolegi;)

+ za dobrą pamięć, teraz powinna być szybka akcja klikania przez wszystkich przycisku "zgłoś" przy tamtym komentarzu :) :D

Zgłoszone. Niech ginie.
Poziom: 41
dodano: 09.05.2013, 14:27, #289 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty

sarkazm napisał:

Madryt&UnitedZrodlo to zaufany dziennikarz. Zapisz sobie godzine mojego posta i odliczaj czas. Jesli do jutra do 14 nie bedzie oficjalnego info to prosze o bana na IP.


Wnoszę o zbanowanie kolegi;)

+ za dobrą pamięć, teraz powinna być szybka akcja klikania przez wszystkich przycisku "zgłoś" przy tamtym komentarzu :) :D
Poziom: 47
dodano: 09.05.2013, 14:05, #288 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

Madryt&United napisał:

Zrodlo to zaufany dziennikarz. Zapisz sobie godzine mojego posta i odliczaj czas. Jesli do jutra do 14 nie bedzie oficjalnego info to prosze o bana na IP.


Wnoszę o zbanowanie kolegi;)
Poziom: 26
dodano: 09.05.2013, 14:04, #287 Zwiń/Pokaż komentarz SirArtur
Moyes to pewniak. Trzeba tylko czekać na potwierdzenie, które powinno nastąpić już niebawem. Ciekawy jestem pracy Szkota w United. Ciekawi mnie jak będzie wyglądał nasz sztab szkoleniowy w przyszłym roku. Moyes weźmie swoich, zostaną Ci sami? A może będzie chciał swoich, ale nie dostanie na to pozwolenia? Zagadek jest sporo. Kolejną może być taktyka. Coś w deseń Fergiego, że na każdy mecz inna, czy może wypracuje jakiś swój styl, który będzie nas charakteryzował.

Moyes musi dostać od fanów ogromny kredyt zaufania. Wejście w buty takiej persony, jaką jest Ferguson, będzie niezwykle trudne. Jeśli w pierwszym roku nie zdobędziemy trofeów, nie ma co płakać. Trzeba będzie po prostu cierpliwie czekać. Budowa drużyny trochę trwa. Fergie pozostawił jednak naprawdę silny, dobrze zbalansowany zespół. Potrzeba kogoś do środka, to pewne. Poza tym mamy mocną kadrę.
Poziom: 28
dodano: 09.05.2013, 13:45, #286 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland

napisał:

Wcześniej sama osoba Fergusona to było bardzo dużo w sprawie transferu, chęć pracowania z nim..

Znaczyła aż tyle, że jakieś 3/4 piłkarzy, których ponoć mieliśmy na celowniku, omijało ManUtd szerokim łukiem.
Poziom: 41
dodano: 09.05.2013, 13:24, #285 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty

gwiazda1711 napisał:

A co to klop ?


to było delikatne zwrócenie uwagi na to, że nawet nazwiska nie potrafisz poprawnie napisać i jak widać zbytnio tego nie zrozumiałeś, ale czego tu wymagać od 18latka.

gwiazda1711 napisał:

Mimo tego nie potrafili zwyciężyć ligi 2 razy przeciwko Borussi , zostali upokorzeni przez Borussie w finale pucharu Niemiec mimo że nie mieli wtedy Reusa za 17 mln a budżet podobny do Evertonu ... Jak to wytłumaczysz ? Moys dokonał takiego czegoś ?


i znowu wychodzi czytanie ze zrozumieniem, nie chce mi się powtarzać tego co już raz napisałem.

gwiazda1711 napisał:

to masz pecha


raczej szczęście, bo nie da się z tobą prowadzić normalnej dyskusji na przynajmniej przyzwoitym poziomie.
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 12:47, #284 Zwiń/Pokaż komentarz VXR
Cytat z zaprzyjaźnionej strony kanonierzy.com :)


'2005: Arsenal's captain Patrick
Viera joins Juventus.
2006: Juventus' coach Fabio
Capello leaves.

2007: Arsenal's captain Thierry
Henry joins Barcelona.
2008: Frank Riijkard sacked at
Barcelona.

2011: Arsenal's captain Cesc
Fabregas joins Barcelona.
2012: Pep Guardiola left
Barcelona.

2012: Arsenal's captain van Persie
joins Manchester United.
2013: Sir Alex Ferguson retires. '


Przypadek? Nie sądzę..
Poziom: 47
dodano: 09.05.2013, 12:19, #283 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
No kończę zanim ktoś mi powie, że jestem półgłówkiem i ośmieszam się. Dodano: 09 maja 2013 roku, 12:20

Wierzasty napisał:

Chcesz klopa w United? to zajrzyj do WC jak będziesz na Old Trafford.


:D
Poziom: 41
dodano: 09.05.2013, 12:18, #282 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty

gwiazda1711 napisał:

Było kiedyś city w finale ?


a co to ma do rzeczy?

gwiazda1711 napisał:

ale jak słyszę tutaj takie gadanie że klop miał zawsze pieniądze na transfery a moys nie miał to mnie szlak strzela.


Tylko porównaj sobie budżet Evertonu do budżetu czołowych klubów w Premier League, albo nie porównaj sobie z większością klubów Premier League, mimo iż jest bardzo niski to Moyes daje radę utrzymać swój zespół wysoko w tabeli, potrafi wygrywać z tuzami tej ligi (w tym z nami), jedynym problemem jego drużyny jest dość krótka ławka rezerwowych, gdyby nie to, to pewnie walczyliby teraz z Arsenalem, Chelsea i Totkami o Ligę Mistrzów.

A teraz spójrz na Bundesligę, gdzie jest tylko jeden klub z ogromnym budżetem i możliwościami na wydawanie dużej ilości gotówki, z możliwościami finansowymi by kupić praktycznie każdego piłkarza jaki im jest potrzebny. W takiej lidze łatwiej jest klubowi ze średnim budżetem zaistnieć w lidze.

gwiazda1711 napisał:

Po prostu Klop jest lepszym trenerem niż Moys i go chcę widzieć w United !


Chcesz klopa w United? to zajrzyj do WC jak będziesz na Old Trafford.

Klopp i Moyes to dwaj bardzo dobrzy trenerzy, to że chcesz Niemca to nie znaczy, że on przyjdzie i na siłę musisz udowadniać jego wyższość, często argumentując to tylko osiągnięciami. Na trenera nie patrzy się tylko przez pryzmat osiągnięć, ale też tego co sobą prezentuje i jak prowadzi drużynę, jak grają jego piłkarze, jakie robi transfery i w tych kwestiach David Moyes w niczym nie ustępuje Kloppowi, a do tego bardzo dobrze zna ligę i jest brytyjczykiem, co dla drużyny też jest bardzo ważne. Na koniec ostatni argument - wątpię by po finale LM, Klopp chciał się gdziekolwiek ruszać z BvB.

Poziom: 47
dodano: 09.05.2013, 12:02, #281 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

kitket1992 napisał:

3x dostawał nagrodę menagera roku od trenerów albo 4


3 razy, tyle ile choćby Ferguson co jest ich wspólnym rekordem, a więcej od chociażby Wengera, taki Mourinho nie zdobył żadnej, bo przegrał w roku, w którym zdobył mistrzostwo z uwaga, uwaga Moyesem.
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 11:55, #280 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992

sarkazm napisał:

Koledze chodziło raczej o możliwości finansowe...


Zgadza się.:)gwiazda1711 napisał:

Po prostu Klop jest lepszym trenerem niż Moys i go chcę widzieć w United !


czy jest lepszy? nie mi to oceniać moim zdaniem są na podobnym poziomie.
ale myślę że na twoich chęciach zobaczenia go w United się zakonczy;p

a i żeby nie było że jestem jakimś zwolennikiem Moyesa, bo sam chywa wolał bym Kloppa czy nawet Mou, ale wiem że gość ma potencjał i wiem że nie jest złym trenerem chyba nawet 3x dostawał nagrodę menagera roku od trenerów albo 4

myślę że warto dać mu szansę i zaufanie na kilka sezonów.
Poziom: 47
dodano: 09.05.2013, 11:49, #279 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

gwiazda1711 napisał:

Było kiedyś city w finale ? Nie


Koledze chodziło raczej o możliwości finansowe...

Chyba padłeś ofiarą polskiej mody na uważanie, że wszystko co z BVB związane jest najlepsze.
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 11:03, #278 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992

gwiazda1711 napisał:

A Bayern to może wyprzedaje pół składu aby móc kupić tylko jakiegoś zawodnika ?


Tylko że w angli jest kilka takich Bayernów jak City, Chelse, Liverpool nawet my wydajemy dużo więcej niż wszystkie inne niemieckie drużyna poza Bayernem, śmiechem żartem nawet QPR co spadło wydało mase więcej kasy od niemców więc marny przykład.

gwiazda1711 napisał:

1.Bayern 3285 pkt
2.Dortmund 3265 pkt

no właśnie widzę brak tej konkurencji że Bayern ich deklasuje ...


no to tym bardziej pokazuje obraz niemieckiel ligi jest jeden klub 2x lepszy niż reszta potem kolejne 2-3 i pozostała stawka. łatwiej wygrać mistrzostwo pokonując jednego potentata niż conajmniej 3-4.

Liga angielska jest mimo wszystko mocniejsza niż niemiecka więc co tu porównynwac?

Tak tak zaraz ktoś powie to zobacz na lm. No super jest finał ale Bundesliga to nie tylko Bayern i Borussia.

Moim zdaniem Moyes wcale nie musi być gorszy niż klop i wcale nie jest tak że ma mniejszy potencjał.
Poziom: 41
dodano: 09.05.2013, 08:36, #277 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty
Bardzo się cieszę, że następcą zostanie Moyes, był moim faworytem do dłuższego czasu. Jestem bardzo ciekaw czy w okienku transferowym wyciągnie kogoś ze swojego klubu. Najbardziej bym chciał, aby był to Baines oraz - i tu wszystkich pewnie zaskoczę - Ross Barkley.

Taki argument, który przemawia, że to na 99,9% nie będzie Klopp - ogłoszenie następcy Fergusona ma być w ciągu najbliższych kilku godzin. Gdyby to miał być Klopp to ogłosili by go pewnie po finale LM - wątpię by nasz klub stać było na takie chamstwo i osłabienie moralów BvB przed finałem LM.

SuchyRD napisał:

Niby daily mail, ale to oni pierwsi podali info o naszym zainteresowaniu Lucasem np. Przypadek?


i tak im nie wierzę :)

thunderbolt napisał:

Podobno wazza prosił o transfer.


informację podał SkySports, co jest dość istotne.
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 06:53, #276 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
Podobno wazza prosił o transfer. Boże proszę niech go sprzedadzą wp[...]du.
Poziom: 20
dodano: 09.05.2013, 00:38, #275 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

wikir napisał:

Na necie jest zdjęcie uciekającego Moyesa przed ekipą Sky Sports News.

Jakby biegło na mnie dwóch napalonych typów, też bym spi[...]alał.
No chyba że byłby to Lindegaard:P
Poziom: 22
dodano: 09.05.2013, 00:29, #274 Zwiń/Pokaż komentarz wikir
Na necie jest zdjęcie uciekającego Moyesa przed ekipą Sky Sports News. Wg mnie na 95% następcą Fergusona będzie David.

Wg mnie najlepszy wybór z możliwych bo jestem pewna, że Mourinho trafi do Chelsea. Ferguson wie najlepiej co jest dobre dla klubu i kto będzie potrafił udźwignąć ten ciężar.

David to profesjonalny trener, z wielkim szacunkiem do Fergusona, do tego jego rodak. Bardzo dobrze prowadził Everton przez te 11 lat, mimo małych funduszy ściągał piłkarzy którzy sprawdzali się w Evertonie, mało który był niewypałem. Potrafił wycisnąć z tej drużyny - podobnie jak Ferguson - więcej niż max. Ma podobną filozofię gry jak Alex, więc wielkiej rewolucji w kadrze się nie spodziewam(ale Bainesa czy Fellainiego mógłby wziąć ze sobą, a Andersona sprzedać :P). Do tego kolejnym plusem Davida jest stabilizacja. Nie zmienia klubów jak rękawiczki. Moyes pracuje 11 lat w Anglii a licząc, że pracował jeszcze 4 lata w Preston North End to piłkę angielską zna bardzo dobrze.

Wydaje mi się, że jeżeli Moyes obejmie United to Ferguson będzie mu dużo pomagał, udzielał rad aby Szkot się zaaklimatyzował na Old Trafford.

Ogólnie ktokolwiek by to nie był zaufajmy Fergusonowi i pozwólmy "nowemu" pracować. Grubo się zdziwię jeżeli tym nowym nie będzie Moyes.
Poziom: 44
dodano: 09.05.2013, 00:28, #273 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator

SuchyRD napisał:

Dokładnie, dla graczy z poza Anglii Moyes to noł nejm i jedyną szansa na ich ściągnięcie jest tygodniówka z d[...]y na którą nas nie stać..
Wcześniej sama osoba Fergusona to było bardzo dużo w sprawie transferu, chęć pracowania z nim.. Obym się mylił ale o lepszych graczy z poza Europy będzie jeszcze trudniej, no chyba że to ukryci fani United...

A od kiedy to w ostatnich latach kogoś obchodzi kto trenuje dany klub? To było sprawą drugorzędną dla Hazarda, Lucasa, Nasriego i wielu innych. Liczy się tylko kasa, dajesz więcej to masz kogo chcesz, no chyba że to transfery na linii Spurs->ktoś z czołówki PL ;)
Wiem że SAF miał jakąś tam siłę przyciągania, ale czasy gdy piłkarz kierował się przesłankami sportowymi przed materialnymi przy wyborze drużyny minęły bezpowrotnie. Jedynym dylematem może teraz być: najwięcej dający gigant vs jeszcze więcej dający Ruski pseudo-klub.
Poziom: 44
dodano: 09.05.2013, 00:26, #272 Zwiń/Pokaż komentarz kam17
Suchy

Jeżeli osoba Fergusona przyciągała piłkarzy, to będzie to robić nadal. Przecież on pozostaje w klubie.
Poziom: 44
dodano: 09.05.2013, 00:18, #271 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator

gwiazda1711 napisał:

Co wyu do cholery pieprzycie ?!!!!!!!!! Jam Klop sciągał Błaszczykowskiego za 3mln euro to sam błaszczykowski mówił że wtedy drużyna nie była w najlepszej sytuacji finansowej. Najdroższy transfer Borrusi to Reus za 17 mln euro a najdroższy transfer Evertonu to Fellaini za 15 mln euro ( różnica jak ch...) . Więc wy chyba ludzie nie macie pojęcia o futbolu że takim tanimi argumentami się zasłaniacie w dodatku bez uzasadnienie ...


Ależ geniusz nam się znalazł...
Tyle że zapominasz o jednej ważnej kwestii. Żeby wygrać w PL nie wystarczy raz kupić Fellainiego za 15 mil. City co roku wydaje tyle co Everton pewnie przez 5 lat albo i więcej. A ty się kolego dziwisz że Moyes nic nie osiąga z Evertonem hehe

Poza tym Borrussia ma sporo szczęścia przy budowie swojej siły. Do drużyny wprowadzono kilku młodych graczy (dobra akademia/scouting), a takich piłkarzy jak Kuba czy Lewy kupiono za grosze. Konkurencji w lidze także nie mają zbyt szerokiej, co zresztą widać po ligowej tabeli.

Ale jeśli nadal jesteś taki genialny to jeszcze raz odniosę się do:

"do finału Lm też doszedł ? Everton zdobył kiedyś mistrza Angli ? bo jakoś sobie nie przypominam."

i powiem krótko: gdyby Moyes miał taką kadrę jaką ma Klopp także sięgał by po najwyższe cele. Jednak Baines i Fellaini to troszeczkę za mało by dojść do finału LM i wygrać PL. Więc przestań pieprzyć.
Edytowano: 09 maja 2013 roku, 00:20
Poziom: 20
dodano: 09.05.2013, 00:12, #270 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

Mambiolek napisał:

Za dużo jak na jeden dzień nie sądzisz?

Niby daily mail, ale to oni pierwsi podali info o naszym zainteresowaniu Lucasem np. Przypadek?

xD
Poziom: 31
dodano: 09.05.2013, 00:12, #269 Zwiń/Pokaż komentarz solit
Dzięki za te wszystkie chwile z naszą drużyną. Finał w Barcelonie i Moskwie, 13 mistrzostw, mnóstwo emocji. Udanej emerytury Panie Ferguson.
Poziom: 34
dodano: 09.05.2013, 00:06, #268 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

SuchyRD napisał:

Daily Mail claim David Gill has been in Madrid to meet Jorge Mendes. CR7 & Mourinho agent.

xD


Za dużo jak na jeden dzień nie sądzisz?
Poziom: 21
dodano: 09.05.2013, 00:06, #267 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992

SuchyRD napisał:

Daily Mail claim David Gill has been in Madrid to meet Jorge Mendes. CR7 & Mourinho agent.ahhahahaha nie wierze xD
Poziom: 20
dodano: 09.05.2013, 00:04, #266 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD
Daily Mail claim David Gill has been in Madrid to meet Jorge Mendes. CR7 & Mourinho agent.

xD
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 23:32, #265 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

abcd123 napisał:

BvB miala zostac rozwiazana przed przyjsciem Kloppa z powodow finansowych.


I przed przyjściem Kloppa stawała na nogi.

abcd123 napisał:

Miala sie rowniez skonczyc po odejsciu Sahina, potem Kagawy, a teraz Gotze, a okaze sie ze za rok beda jeszcze mocniejsi.


Staną się poniekąd ofiarą własnego sukcesu, wszyscy będą chcieli ich rozkupić po finale CL, niezależnie od wyniku.

abcd123 napisał:

Klopp bylby najlepszym trenerem dla nas, ale niestety to niemozliwe


Na szczęście Ferguson tak nie uważa.
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 23:25, #264 Zwiń/Pokaż komentarz roberto7
Za jakiś czas miałem zamiar wybrać się pierwszy raz do Manchesteru na mecz. Mówiłem sobie, że muszę to zrobić zanim Ferguson odejdzie na emeryture. Zobaczyć Go na żywo na ławce trenerskiej to pewnie rzecz niepojęta. Jak się okazuje, za długo zwlekałem :( Ale co zrobić, pewnie nie jeden z nas ma takie marzenie.
Kończy się pewna era, rozpocznie sie następna.
Myślę, że Ferguson już dawno wybrał swojego następce.

Nie pozostaje nic innego jak tylko podziękować za tyle wspaniałych momentów i za to co Sir Alex zrobił dla klubu. Dzięki !
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 23:08, #263 Zwiń/Pokaż komentarz Robin van persie7
Wielka szkoda ale szanuję jego decyzje i życze miłego wypoczynku bo mu się należy!!!
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 23:06, #262 Zwiń/Pokaż komentarz abcd123

sarkazm napisał:

Tyle, że w BVB zawsze są pieniądze jak nie na wzmocnienia to przynajmniej na uzupełnienia, a w Evertonie bywało, że nawet ze sprzedaży grajków Moyes nie dostawał ani złamanego centa.


BvB miala zostac rozwiazana przed przyjsciem Kloppa z powodow finansowych. Miala sie rowniez skonczyc po odejsciu Sahina, potem Kagawy, a teraz Gotze, a okaze sie ze za rok beda jeszcze mocniejsi. Klopp bylby najlepszym trenerem dla nas, ale niestety to niemozliwe. Jesli przyjdzie Moyes to tylko jedna prosba, aby Rooney zostal w klubie.
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 22:56, #261 Zwiń/Pokaż komentarz Arkinho

SuchyRD napisał:

Dokładnie, dla graczy z poza Anglii Moyes to noł nejm i jedyną szansa na ich ściągnięcie jest tygodniówka z d[...]y na którą nas nie stać..
Wcześniej sama osoba Fergusona to było bardzo dużo w sprawie transferu, chęć pracowania z nim.. Obym się mylił ale o lepszych graczy z poza Europy będzie jeszcze trudniej, no chyba że to ukryci fani United...


Mimo wszystko Manchester United ciągle ma wielką markę na świecie. Nie sądzę,żeby coś się w tej kwestii miało zmienić.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 22:34, #260 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt

sarkazm napisał:

Na Bainesa i Fellainiego wystarczy
no bez nich niech się Moyes nie pokazuje. Ale sam fakt, że nie podpisał szkot kontraktu a Baines jako jeden z najlepszych lewych defensorów świata nadal czekał w evertonie? na co?;)
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 22:33, #259 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Już tyle godzin minęło, ale nadal trudno się oswoić z tą wiadomością..
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 22:29, #258 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

SuchyRD napisał:

Dokładnie, dla graczy z poza Anglii Moyes to noł nejm


Na Bainesa i Fellainiego wystarczy:D
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 22:26, #257 Zwiń/Pokaż komentarz Dzozek
po prostu... dziękuję ...
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 22:26, #256 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

thunderbolt napisał:

Kto przyciągnie cracków teraz?

Dokładnie, dla graczy z poza Anglii Moyes to noł nejm i jedyną szansa na ich ściągnięcie jest tygodniówka z d[...]y na którą nas nie stać..
Wcześniej sama osoba Fergusona to było bardzo dużo w sprawie transferu, chęć pracowania z nim.. Obym się mylił ale o lepszych graczy z poza Europy będzie jeszcze trudniej, no chyba że to ukryci fani United...
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 22:20, #255 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
Kto przyciągnie cracków teraz? ziewający Phelan? Oby Giggs albo Scholes zostali asystentami.
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 22:18, #254 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

thunderbolt napisał:

Suchy sam wiesz, że to Moyes, no nie ma c[...]ja we wsi.

Wiem ale łudzę się na jakiś niespodziewany zwrot akcji, mam kilka ale co do "Mojsa" ale ufam Fergusonowi.
Poziom: 31
dodano: 08.05.2013, 22:18, #253 Zwiń/Pokaż komentarz 22november
Jak Moyes wejdzie na stołek to Rooneya już w MU nie zobaczymy. Nie wiem czy pamiętacie w jakiej atmosferze po kłótni z nim odchodził z Evertonu. I te słynne słowa które pisał nawet w autobiografii "nigdy nie zagram już w twojej drużynie". Poza tym mam nadzieję że wybiorą kogoś innego
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 22:17, #252 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

SuchyRD napisał:

Według BBC, Lucas tez już był u nas :P


no i byl tylko ze go przeplacili szejki i spi[...]olil a z moyesem to inna sytuacja.
bedzie na bank
bo niby kto inny.
klop niegdy nie byl brany po uwage to wymysl mediow inna kultura,ferguson nie mial czasu go ocenic ,mourinho jest nieobliczalny a moyes jest swoj chlop
stawiam kazde pieniadza na moyesa ze bedzie klepniety
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 22:15, #251 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt

SuchyRD napisał:

Według BBC, Lucas tez już był u nas

no ale program "prodżekt" się załaczył. Suchy sam wiesz, że to Moyes, no nie ma c[...]ja we wsi.
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 22:14, #250 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
bbc potwierdza no to raczej przesadzone.
bedzie moyes i juz.
tylko nie wiem jak wdaj szkoci zaczna o transferach rozmwiac to nikogo za wiecej jak 10 mln funtow nie kupimy na bank
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 22:13, #249 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD
Według BBC, Lucas tez już był u nas :P
Poziom: 35
dodano: 08.05.2013, 22:07, #248 Zwiń/Pokaż komentarz Metyu

thunderbolt napisał:

BBc potwierdza, że Moyes także zluzujcie majty.

Więc najprawdopodobniej jutro pojawi się oficjalna informacja.
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 22:04, #247 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

gwiazda1711 napisał:

Najdroższy transfer Borrusi to Reus za 17 mln euro a najdroższy transfer Evertonu to Fellaini za 15 mln euro ( różnica jak ch...)


Tyle, że w BVB zawsze są pieniądze jak nie na wzmocnienia to przynajmniej na uzupełnienia, a w Evertonie bywało, że nawet ze sprzedaży grajków Moyes nie dostawał ani złamanego centa.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 22:04, #246 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
BBc potwierdza, że Moyes także zluzujcie majty.
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 22:03, #245 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

sarkazm napisał:

Mam nadzieje, że zarząd nie będzie nas trzymał w niepewności i na dniach przedstawi nam nazwisko nowego trenera, bo w United taka okazja nie zdarza się często.
Osobiście mam nadzieje, że ploty się potwierdzą i Moyes zasiądzie za sterami United.
Jeśli Ferguson go namaści na swojego następcę to nie dlatego, że jest jego rodakiem... ludzie ogarnijcie się.
Mou odchodząc pozostawia za sobą spaloną ziemię i nie gwarantuje stabilizacji jaką gwarantuje David Moyes o czym mówił choćby Peter Schmeichel.
A Klopp, jakoś nie sądzę aby akurat jego miał wskazać Ferguson na swojego następcę.


dokladnie tak jak mowisz.
mourinho nie gwarantuje w dluzszej perspektywie stabilizacji.on jest mistrzem motywacji i taktyki wydaje mi sie ze mou po sukcesie nie moze sie pozbierac do zaczynania od nowa i trudno mu zmobilizowac do tego pilkarzy dlatego zmienia wszystko zeby uciec dlatego niegdzie nie jest dluzej niz 3 lata bo sie wypala.
z tego co podaja to jutro bedzie wiadomo kto poprowadzi united
to niemal jak konklawe ;-)
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 21:59, #244 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Mam nadzieje, że zarząd nie będzie nas trzymał w niepewności i na dniach przedstawi nam nazwisko nowego trenera, bo w United taka okazja nie zdarza się często.
Osobiście mam nadzieje, że ploty się potwierdzą i Moyes zasiądzie za sterami United.
Jeśli Ferguson go namaści na swojego następcę to nie dlatego, że jest jego rodakiem... ludzie ogarnijcie się.
Mou odchodząc pozostawia za sobą spaloną ziemię i nie gwarantuje stabilizacji jaką gwarantuje David Moyes o czym mówił choćby Peter Schmeichel.
A Klopp, jakoś nie sądzę aby akurat jego miał wskazać Ferguson na swojego następcę.
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 21:57, #243 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Moyes i Felainni?A może Mou i Cr7,a może Klopp i Hummels i Lewy?

A może ....to taki pic,żeby zakontraktować jakiegoś dobrego grajka do united...troche bez sensu....próbuje się jakoś pocieszyć....o jezu stevenson teraz twoja kolejka polać....hargo powiedz mu coś,alr nie dawaj szeryfowi bo rozlewa jak to komboje.pozdr.
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 21:47, #242 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

toporminator napisał:

gwiazda1711do finału Lm też doszedł ? Everton zdobył kiedyś mistrza Angli ? bo jakoś sobie nie przypominam.

Porównaj sobie budżet obu klubów i ogólnie miej jakiekolwiek pojęcie o futbolu a potem się wypowiadaj.

Dokładnie. Moyes w Evertonie ma budżet na poziomie przeciętnego klubu z Championship. W United mógłby dać radę.
Poziom: 44
dodano: 08.05.2013, 21:40, #241 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator

gwiazda1711 napisał:

do finału Lm też doszedł ? Everton zdobył kiedyś mistrza Angli ? bo jakoś sobie nie przypominam.

Porównaj sobie budżet obu klubów i ogólnie miej jakiekolwiek pojęcie o futbolu a potem się wypowiadaj.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 21:34, #240 Zwiń/Pokaż komentarz moherowy_władca97
youtube.com/watch?v=mM0-ZU8njdo Edytowano: 08 maja 2013 roku, 21:35
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 21:26, #239 Zwiń/Pokaż komentarz Basik10
Kilka razy po nieudanych meczach miałem do niego pretensje,chciałem żeby już odszedł.Tak naprawdę wiedziałem że nikt inny nie zapewni nam takiego bezpieczeństwa jeśli chodzi o trofea .Jednak stało się i teraz dopiero dostrzegam ogrom pracy jaką wykonał .Zawsze wiedziałem że jest kimś wielkim ale wydawało mi się to zwyczajne ,dopiero teraz widzę ze to fenomen na skale światową ! Jak mało kto zasłużył na emeryturę.
Dziękujemy za wszystko , wszystko czego dokonałeś SAF jesteś najlepszy :) Edytowano: 08 maja 2013 roku, 21:27
Poziom: 35
dodano: 08.05.2013, 21:15, #238 Zwiń/Pokaż komentarz Metyu
k[...]a, ludzie, ogarnijcie się! Odchodzi sir Alex Ferguson, a wy pieprzycie o jakiś kontrowersjach z meczu.
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 21:14, #237 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Cholera szanuje Davida Moysa,niż fani Liverpoolu ale czy ....cholera nie lepiej zatrudnić takiego Mou czy Jurgena....no chyba że faktycznie Moyes jest odpowiednim wyborem.Cholera żeby nie było tak że szkot wybiera szkota.Nie zawsze to wypali,to jak wybrać Late za Citke.pozdr.
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 21:11, #236 Zwiń/Pokaż komentarz led_279

gwiazda1711 napisał:

Madryt&UnitedChlopczyku gdybys nie zauwazyl to hiszpanska pilka dominowala w ostatnich latach, zarowno na poziomie klubowym i reprezentacyjnym. Co do meczu z Realem to zapomniales dodac, ze rog po ktorym Welbeck strzelil gola zostal dany nieprawidlowo. Wniosek taki, ze United nie potrafili strzelic zadnego gola samodzielnie. Gol Welbecka po bledzie sedziego, drugi gol-samoboj. Zapomniales wspomniec jak Barcelona 2 razy ograla bez problemu United


Wypierdlaja gimbazo jprdl 100 powtórek obejrzałem tego rogu i za każdym razem było widać że ramos dotknął piłki ,,, Jak mi wytłumaczysz że Real z przewagą 2 zawodników ( 1 sędzia) był smuszony grać z kontry ? Hiszpania dominuje ? od 2005 roku lm wygrywało (3 angielskie , 3 hiszpańskie, 2 włoskie ) jakoś tej dominacji nie widzę. Nie wiem jak można być taką s[...]tą jak ty ... Wielki kibic realu a nagle teraz zaczął Barcelonę wychwalać , to tak jak bym powiedział teraz że City jest [***]iste i ogółem. Ludzie od forum proszę skasujcie tego użytkownika bo 2 miesiące temu jeszcze jechał Na Mnachester że sędzia wcale im nie sprzyjał i ogółem, a teraz Wielce się przejął losem Manchasteru i szuka trenera dla nich ...

Wystarczy popatrzeć na jego nick :P
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 20:55, #235 Zwiń/Pokaż komentarz Madryt&United

gwiazda1711 napisał:

Madryt&UnitedZartujesz? Moyes to swietny manadzer. Wystarczylo ogladac mecze Evertonu zeby zobaczyc jak ta druzyna kontroluje przebieg spotkania. Gra najbardziej hiszpanska pilke na wyspach, potrafi utrzymac sie przy futbolowce, nie wspominajac o tym, jak "siedzi" na rywalu. Mozna to bylo zauwazyc m.in. w meczu z Liverpoolem. Miyes to najlepszy wybor. Lepszy niz Mourinho, ktory potrafi grac tylko z kontry.


A co mnie Hiszpańska piłka do cholery ? Jesteśmy w Anglii czy Hiszpanii ? hiszpańska piłka umie usiąść na przeciwniku aż miło haha człowieku nie ośmieszaj się widziałem jak 5 marca Manchester w 10 grając przeciwku 11 chłopczykom z Hiszpanii + 1 turek usiadł tak na realu że ich bramkarz miał więcej roboty nie przez ostatnie 2 miesiące ...

Chlopczyku gdybys nie zauwazyl to hiszpanska pilka dominowala w ostatnich latach, zarowno na poziomie klubowym i reprezentacyjnym. Co do meczu z Realem to zapomniales dodac, ze rog po ktorym Welbeck strzelil gola zostal dany nieprawidlowo. Wniosek taki, ze United nie potrafili strzelic zadnego gola samodzielnie. Gol Welbecka po bledzie sedziego, drugi gol-samoboj. Zapomniales wspomniec jak Barcelona 2 razy ograla bez problemu United.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 20:53, #234 Zwiń/Pokaż komentarz GloryUNITED
Nie widzę innego następcy jak Ole Gunnar Solskjær i nikogo innego
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 20:49, #233 Zwiń/Pokaż komentarz Zigi74
Ostatnio nie pisałem na stronie bo nie mam za wiele czasu, rodzina, nowa praca itp.
W obliczu tego newsa rodzina poczeka a robotę mam na dziś w d[...]e.

Kiedy sięgam w przeszłość dobrych paręnaście lat temu, przypominam sobie czasy, kiedy to niejaki Ferguson budował coś tam w Anglii, ja wraz z kolegami biegając za piłką zachwycałem się Juventusem czy Barceloną słynnego Johana Cruijffa, wszystko to było takie nudne, bezbarwne do czasu, kiedy Szkot ograł słynną Barcelonę w finale w Rotterdamie w 1991r.

Wówczas moje życie przesłało być nudne bo zacząłem po woli kibicować drużynie, z której większość moich kumpli z boiska brechała się, że to angielskie cieniasy.

Nie musze chyba tłumaczyć jak czuje się kibic, który dopinguje drużynie mało lubianej, mało znanej a w tamtym okresie w Polsce kibiców United było naprawdę niewielu.

Dlaczego o tym piszę?

Bo z perspektywy lat kibicowania United, klub mało znany w Polsce dziś jest najbardziej rozpoznawalną sportową marką na świecie, dziś masz najwiekszą liczbę kibiców w Polsce (mam na myśli kluby zagraniczne).

Dziś giełda w NY reaguje spadkiem akcji na wieść o emeryturze Szkota.
To wydarzenie pokazuje, że w dzisiejszym świecie pełnym różnych kombinacji, spekulacji i przekrętów ludzi finansów odejście jednego trenera odbija się na portfelu ludzi finansów.

To wydarzenie pokazuje, z kim mieliśmy stycznośc w ostatnich latach, jak ważny był dla swiatowego futbolu Sir Alex Ferguson.

Ferguson stworzył potęgę Manchesteru United a Manchester United stworzył legendę Fergusona.

Ten człowiek jest dla mnie mistrzem.
Jego metody pracy, sposób bycia, zarządzanie twardą ręka a zarazem bezinteresowna troska o drugiego człowieka są dla mnie wzorem do naśladowania.

Dziękuje Fergusonowi za te wszystkie piękne chwile jakie spędziłem oglądając grę Manchesteru United, za to, że po prostu był.

Kto jak kto ale SAF zasłużył sobie na emeryturę, dlatego ze spokojem przyjmuje do wiadomości jego decyzje i wierzę, że wybrał godnego siebie następcę.
Kiedyś to musiało nastąpić.

Pozdrawiam
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 20:48, #232 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

gwiazda1711 napisał:


do finału Lm też doszedł ? Everton zdobył kiedyś mistrza Angli ? bo jakoś sobie nie przypominam.


Wyraźnie napisałem W MOGUNCJI, jako trener Mainz miał mniej osiągnięć niż Moyes jako trener Evertonu, Klopp wybił się do Borussi, Moyes ma podobną szansę.

Moyes to dobry wybór, ja jednak zaryzykowałbym z Mourinho, na szczęście nie ja o tym decyduję :)
Poziom: 31
dodano: 08.05.2013, 20:47, #231 Zwiń/Pokaż komentarz 22november
Dziadek opowiadał mi o wojnie, o dumie kiedy Polski Orzeł górował nad złem, ojciec mówił o prawdziwej muzyce jaka rozkwitała w 80tych latach a ja jestem dumny, że któregoś dnia będę mógł powiedzieć swojemu dziecku: "tacie dane było podziwiać największego człowieka w historii footballu. Dawniej synu piłka była inna, bo był w niej ktoś taki jak Alex Ferguson. Sir Alex Ferguson"

Na dzień dzisiejszy widzę tylko dwóch następców Wielkiego Szkota - charyzmatycznego Mourinho i człowieka który już jest dobrym trenerem a przy tym zna klub od podszewki - Ole Solskjaera. Ten drugi jest moim faworytem i choć żaden szkoleniowiec nie zastąpi Sir Alexa mam nadzieję że napisze swoją piękną kartę w historii United.
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 20:43, #230 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek
"Moim największym wyzwaniem jest zrzucenie Liverpoolu z pi[...]olonego piedestału. I możecie to wydrukować" - SAF w wywiadzie dla "The Guardian" w 2002 roku.

Fergie udało się , wielkie dzięki !
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 20:42, #229 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
A jutro Alex...,,kitowałem podpisałem umowe na następne dwa lata i kupiliśmy Ronaldo i kogoś jeszcze,,.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 20:39, #228 Zwiń/Pokaż komentarz moherowy_władca97
nie płakałem za papieżem, za Ferguiem będę
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 20:39, #227 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
Może Pep miał jakąś uktraklauzule z bayernem?:D
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 20:36, #226 Zwiń/Pokaż komentarz Madryt&United

czerwona strona mr.sayd napisał:

Pewne jest że Alexa zastąpi Moyes?


Tak. Uwierz mi.


paxir napisał:

Moyes to chyba żarty a w gościu nic ciekawego nie widze chyba tylko skromnośc i to ze będzie długow klubie siedzial bo dobrze zarobi ale czy ma wystarczający potencjał???


Zartujesz? Moyes to swietny manadzer. Wystarczylo ogladac mecze Evertonu zeby zobaczyc jak ta druzyna kontroluje przebieg spotkania. Gra najbardziej hiszpanska pilke na wyspach, potrafi utrzymac sie przy futbolowce, nie wspominajac o tym, jak "siedzi" na rywalu. Mozna to bylo zauwazyc m.in. w meczu z Liverpoolem. Miyes to najlepszy wybor. Lepszy niz Mourinho, ktory potrafi grac tylko z kontry. Edytowano: 08 maja 2013 roku, 20:38
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 20:35, #225 Zwiń/Pokaż komentarz led_279
Możemy bawić się w spekulacje i wymyślać coraz to nowszych następców Fergiego, ja osobiście myślę po cichu, że może nim zostać Mourinho. Co mnie skłania ku takim domysłom? Oprócz jego definitywnego już odejścia z Madrytu, krążą pogłoski, że zerwane zostały negocjacje z Chelsea. Nie wiem, czy można w to wierzyć, ale jeśli to prawda? Drugą sprawą jest ostatni dwumecz z Realem i dziwne - podlizujące się wręcz - zachowanie Mou. Wiadomo też, że relacje na linii SAF - Mourinho (czyli de facto United - Mourinho ;)) były wręcz znakomite. Trzecia sprawa to Gill i jego oświadczenie, że zatrudniony zostanie jegomość o doświadczeniu na boiskach zarówno angielskich, jak i europejskich. To troszkę wyklucza Moyesa, choć nigdy nic nie wiadomo. Boss w końcu też mówił o wielkim transferze, a miał na myśli swoje odejście... Edytowano: 08 maja 2013 roku, 20:36
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 20:32, #224 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt

Mambiolek napisał:

Poproszę o link milordzie.

http://www.thesu(...)ach.html

niby the sun no ale...
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 20:32, #223 Zwiń/Pokaż komentarz Misiek87
Masakra...nie wiem co mam powiedzieć, jest mi smutno jak cholera. Przed nami ostatnie 2 mecze z Sir Alexem na ławce Czerwonych Diabłów, to jest jakieś nie pojęte, dla mnie Sir Alex Ferguson był od zawsze, kibicuje United od 1999 roku, czuje ogromny smutek. Z drugiej strony myślę że SAF podjął słuszną decyzję, zakończył pracę będąc na szczycie, zdobył przecież mistrzostwo kraju. Jest staruszkiem, zasłużył na odpoczynek. Fajnie że zostanie Dyrektorem klubu, Diabeł do końca! Manchester United to jego życie.
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 20:29, #222 Zwiń/Pokaż komentarz paxir
Moyes to chyba żarty a w gościu nic ciekawego nie widze chyba tylko skromnośc i to ze będzie długow klubie siedzial bo dobrze zarobi ale czy ma wystarczający potencjał???
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 20:29, #221 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Pewne jest że Alexa zastąpi Moyes?
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 20:27, #220 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

thunderbolt napisał:

Everton zdementował ploty o Moyesie.


Poproszę o link milordzie.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 20:13, #219 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
Everton zdementował ploty o Moyesie.
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 20:12, #218 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

DonJuan napisał:

Mam wrażenie, że odbywa sie tutaj konkurs kto lepszą i bardziej poruszającą historyjkę wymyśli. Mylę się? Jeden pił kawę i o mały włos się nie udusił, drugi jechał samochodem i prawie miał wypadek, trzeci siedzi w szafie cały dzień i płacze etc. :)

Coś się kończy, coś się zaczyna, mam tylko nadzieję, że Ferguson nie pozwoli nowemu trenerowi żeby stało się z nami to samo co z liverpoolem.


faktycznie niektorzy chyba nieco ubarwiaja swoje histrie zeby sie wyroznic. :-)
nie zmienia to faktu ze stala sie rzecz wazna bez precedensu i na mysl o tym wszystkim co sie dzialo w tym dlugim czasie czlowiekowi lza w oku zakrecic sie moze.
jesli chodzi zas o trenera to ja juz oswajam sie z mysla ze to bedzie moyes i powiem szczerze ze mi sie ten wybor fergusona podoba.
wielu tu pisalo ze jesli ferguson sprowadza zawodnika do klubu to musi miec ku temu powody i byc do goscia przekonany ,mysle ze swojego nastepce obserowal juz od lat i poswiecil mu wiecej uwagi niz jakiemukolwiek pilkarzowi i jesli wybral moyesa to musi byc go pewnien.
mysle ze jutro przekonamy sie ze david moyes zostal nowym trenerem united i ja sie z tego bede cieszyl rowniez dlatego ze wiem ze ferguson i moyes beda blisko
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 20:05, #217 Zwiń/Pokaż komentarz DonJuan
Mam wrażenie, że odbywa sie tutaj konkurs kto lepszą i bardziej poruszającą historyjkę wymyśli. Mylę się? Jeden pił kawę i o mały włos się nie udusił, drugi jechał samochodem i prawie miał wypadek, trzeci siedzi w szafie cały dzień i płacze etc. :)

Coś się kończy, coś się zaczyna, mam tylko nadzieję, że Ferguson nie pozwoli nowemu trenerowi żeby stało się z nami to samo co z liverpoolem.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 20:03, #216 Zwiń/Pokaż komentarz Madryt&United

sarkazm napisał:

Madryt&United MOYES ZASTEPCA FERGUSONA!!! OFICJALNE INFO MAKSYMALNIE JUTRO KOLO GODZINY 14. 100% PEWNE INFO Z PEWNEGO ŻRÓDŁA. PRZYSIEGAM, ZE TO INFO SPRAWDZONE!


Źródło to pani od prania getrów w Interze, która najlepiej wiedziała, gdzie będzie grał Sneijder?

Zrodlo to zaufany dziennikarz. Zapisz sobie godzine mojego posta i odliczaj czas. Jesli do jutra do 14 nie bedzie oficjalnego info to prosze o bana na IP.
Poziom: 26
dodano: 08.05.2013, 20:00, #215 Zwiń/Pokaż komentarz SirArtur
Coś Ty Fergie narobił? Dlaczego tak nagle, niespodziewanie? To jest po prostu niepojęte. Nie mam wielu lat, ale odkąd oglądam United(a trochę już jednak oglądam) no to zawsze przecież ten Ferguson był. Siedział, żuł gumę, klął na arbitrów, stał i wskazywał na zegarek...cokolwiek, ale zawsze był i trzymał ten cały bajzel w kupie. Teraz go nie będzie. Szok.

Mecze ze Swansea i West Bromem obejrzę chyba na stojąco i nagram każdą minutę. Wszyscy piłkarze powinni spiąć mocno [***]ska i zagrać tak, żeby Mistrz Fergie nie musiał się wstydzić i zobaczył na zakończenie, że ta jego praca naprawdę miała sens, że potrafił nauczyć swoich podopiecznych dobrze kopać piłkę. Tego od Van Persiego, Rooneya i spółki trzeba wymagać.

Jak Rooney powiedział przed trzema laty, że odchodzi, przeżyłem szok. Teraz przeżywam duchowe tornado. Trzeba się otrząsnąć. Sam Ferguson mówił, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale teraz można stwierdzić, że nie miał racji. Da się zastąpić Rooneya, Ronaldo, nawet Scholesa i Giggsa, ale Fergiego po prostu się nie da. Fenonem.

Przed Moyesem ciężkie zadanie. Dziś rano nad Old Trafford wyszły chmury, potem trzasnął piorun, po czym zaczął padać deszcz, powodując u ludzi smutek i apatię. On musi sprawić, żeby zza tych chmur znów zaświeciło słońce. I mam nadzieję, że sprawi.

Na koniec pi[...]olnąłbym jakiś smutny wierszyk o naszym bossie, ale nie umiem, więc lepiej pójdę się posmucić sam.

Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:58, #214 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt

sarkazm napisał:

Źródło to pani od prania getrów w Interze, która najlepiej wiedziała, gdzie będzie grał Sneijder?
Jesli ktoś ma w avatarze real, nick zaczyna od nazwy klubu dla pozerów i pisze z caps lockiem, to....
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 19:57, #213 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

Madryt&United napisał:

MOYES ZASTEPCA FERGUSONA!!! OFICJALNE INFO MAKSYMALNIE JUTRO KOLO GODZINY 14. 100% PEWNE INFO Z PEWNEGO ŻRÓDŁA. PRZYSIEGAM, ZE TO INFO SPRAWDZONE!


Źródło to pani od prania getrów w Interze, która najlepiej wiedziała, gdzie będzie grał Sneijder?
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:53, #212 Zwiń/Pokaż komentarz United91
Fergie ;(
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 19:51, #211 Zwiń/Pokaż komentarz Madryt&United
MOYES ZASTEPCA FERGUSONA!!! OFICJALNE INFO MAKSYMALNIE JUTRO KOLO GODZINY 14. 100% PEWNE INFO Z PEWNEGO ŻRÓDŁA. PRZYSIEGAM, ZE TO INFO SPRAWDZONE!
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 19:50, #210 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD

gwiazda1711 napisał:

A co ogółem ten Moys zdobył niby wielkiego ? poczekaj pomyśle yyyy nic ?

Tyle co Klopp przez 8 lat w Moguncji :)
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:47, #209 Zwiń/Pokaż komentarz thunderbolt
Komentarze innych poniżej krytyki. Wiem, że każdy jest w szoku, to grom z jasnego nieba ale nie musicie się prześcigać kto bardziej przeżywa. Jeden rzyga krwią, drugi beczy, trzeci idzie pić, czwarty chodzi po mieście w worku pokutnym i drze się wniebogłosy. Piąty już pewnie umarł. Nikt nie był na to przygotowany prócz wąskiego grona osób- następca musi zmierzyć się z legendą i powinien mieć jaja. Takie wielkie, by rządzić po swojemu jak ubywający mistrz tym bardziej, że Ferguson będzie dyrektorem. Czy będzie potrafił dać pracować swojemu następcy?
Dzisiaj w pracy wchodzę na wiadomości- info że to koniec. Dzwonie do bobsleya- obaj w szoku. Szkoda, ze nikt w pracy nie potrafił mnie zrozumieć, szkoda, ze nie mogłem się zwolnić do chaty. jedynie stevenson na fejsie dzielił się ze mną odczuciami. Póki co dalej to do mnie nie dociera.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:46, #208 Zwiń/Pokaż komentarz Seat
Dziwne zapowiadał transfery, mówił, że jak Mourinho przyjdzie do Chelsea to będzie między nimi wielka rywalizacja, mówił, że jest podekscytowany następnym sezonem i będzie chciał obronić mistrza Anglii i nawet jeszcze coś zdobyć, a tu nagle koniec kariery trenerskiej. Wydaje mi się, że nagle coś ze zdrowiem mu doskwierało i nie miał już siły zarządzać tym wszystkim i nagle podjął, że koniec, jednak jak większość z was pisze najprawdopodobniej miał to wszystko ustalone i pod kontrolą kiedy skończy, kto nowym trenerem itp.
To nie będzie to samo np. też na treningach, nie będzie ich trenował, ustalał taktyki, nie będzie w szatni z nimi przykre strasznie. Ciekawe czy tam gdzie piszę taktyki, gdzie ma własne biuro, wszystko to odda nowemu trenerowi czy jakieś nowe zakątki będzie miał trener. Nie ogarniam tego nie chcę w to wierzyć mam nadzieję, że to jakiś straszny sen.
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 19:35, #207 Zwiń/Pokaż komentarz paxir
pije kawę a tu taka informacja ;/ ale lipa;/ wrrr brak słów, jeszcze sprzed kilku dni zapowiadał wielki transfer;/ a tu takie coś z nóg zostałem zbity;/ bo jestem z United rawie od początku jego kariery a tu taka informacja:(:( Dodano: 08 maja 2013 roku, 19:42jak juz ktoś ma tu przyjsć to mam nadzieje ze to będzie Mourinho, sciągnie Ronaldo i będziemy klepac wszystkich przez nastepną dekade!!! i mam nadzieje ze to będie trener który bedzie chciał pobić rekord fergusona a nie znudzi się po kilku sezonach!!!
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 19:33, #206 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Cholera na każdym kanale o Fergiem....Fergie .....cholera płacze....ale c[...]jowr zakończenie sezonu,nawet 20 mi niesmakuje.pozdr.
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 19:29, #205 Zwiń/Pokaż komentarz Legendary Seven

gwiazda1711 napisał:

Wszyscy Moys , moys tylko chyba nikt nie czytał biografi rooneya gdzie źle się wypowiadał o moysie

Mam totalnie wykurwione na to, co sądzi o nim Rooney. Skończcie pi[...]olić, bo to nie czas, ani miejsce, by pisać o naszej 'gwieździe'. Skoro Moyes mu się nie podoba, to niech pakuje manatki i wypi[...]ala. Ferguson, a nie żaden rozkapryszony piłkarz będzie wybierał nowego trenera United.

Dzisiejszy dzień na stałe wpisze się do historii. Ósmego maja powinniśmy obchodzić święto na całym świecie. W końcu odpocząć odchodzi najważniejszy człowiek w historii piłki nożnej. Żaden Maradonna, czy Pele Srele. Nic więcej nie jestem w stanie dodać. Czuje cholerny ból w klatce piersiowej. Serce krwawi i to dosyć mocno.. Pewnie mało kogo obchodzi moja historia, jednak nie ukrywam, że przeżywam osobistą tragedię. Bo ojca niestety nie miałem i właśnie Fergusona tak traktowałem. Pokochałem go, inspirując się nim dorastałem i naprawdę nie mogę odnaleźć się w tej sytuacji.. Są wydarzenia nieuniknione, których człowiek jest w stanie się spodziewać, jednak ból po przeczytaniu oficjalnej informacji jest ogromny.. Edytowano: 08 maja 2013 roku, 19:35
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 19:26, #204 Zwiń/Pokaż komentarz marcin_united
Moyes= rony aut
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:23, #203 Zwiń/Pokaż komentarz VXR

Mats napisał:

Co Wy k[...]a tak naprawdę wiecie ? Widocznie nie znacie Fergusona, jeśli myślicie, że wybiorą pierwszego lepszego menagera, który jest wolny. To nie jest w stylu Fergiego. On to zaplanował, on wybierze następce. Jeżeli będzie to Moyes, to znaczy, że jest to obecnie najlepszy możliwy wybór. Ufam Szkotowi w 100%. To geniusz.


Ponadto, Ferguson odchodzi na trenerską emeryturę, a nie z United. Jako dyrektor będzie przyszłego trenera trzymał w garści, i w razie co - nie pozwoli mu zniszczyć renomy Manchesteru United. Wydaje mi się, że Ferguson przejdzie na prawdziwą emeryturę dopiero za jakieś 2 lata, kiedy będzie w 100% przekonany, że zostawił Czerwone Diabły w dobrych rękach... A może i Alex pozostanie dyrektorem jeszcze przez następne kilka lat..nigdy nic nie wiadomo.


Już widzę jak w następnym sezonie będzie siedział z innymi gwiazdami/legendami Utd na trybunach... Jestem ciekaw co zrobi gdy sędzia jakąś głupotę odwali, żeby tylko z trybun do Niego nie wyskoczył :D

Boże, jeszcze jest z Nami jako trener, jeszcze będzie dowodził Diabełkami.. a ja już teraz, od prawie 9 godzin nie mogę się z tą wiadomością pogodzić...po prostu Go uwielbiam.
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 19:23, #202 Zwiń/Pokaż komentarz tomek789
Ostatni mecz tego sezonu diabły mają wygrać 10:0 (a przynajmniej nie przestawać atakować do takiego wyniku), nie wyobrażam sobie by inaczej mogła się się zakończyć trenerska kariera Fergiego!
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 19:14, #201 Zwiń/Pokaż komentarz Mats
Co Wy k[...]a tak naprawdę wiecie ? Widocznie nie znacie Fergusona, jeśli myślicie, że wybiorą pierwszego lepszego menagera, który jest wolny. To nie jest w stylu Fergiego. On to zaplanował, on wybierze następce. Jeżeli będzie to Moyes, to znaczy, że jest to najlepszy wybór. Ufam Szkotowi w 100%. To geniusz. Edytowano: 08 maja 2013 roku, 19:18
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 19:11, #200 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992

gwiazda1711 napisał:

Wszyscy Moys , moys tylko chyba nikt nie czytał biografi rooneya gdzie źle się wypowiadał o moysie


Jak byś nie zauważył większosć ppisze o nim ale że go nie chce. więc się nie unoś. Moyes Moyes piszemy bo raczej on na 99% zostanie menago a nie dlatego że to nasz faworyt.
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 19:06, #199 Zwiń/Pokaż komentarz Wierzasty
Jak przeczytałem rano falę informacji o możliwej emeryturze Fergusona to ogarnął mnie śmiech, mówię do siebie "Ta jasne...to se pismaki wymyśliły, podłapały temat z Moyes'em jako asystentem Fergusona i chcą nabić sobie tzw. oglądalność", potem jak przeczytałem, że o 11 ma być konferencja prasowa to mocno zacząłem wątpić, a o 11 jadąc samochodem, gdy usłyszałem informację potwierdzającą emeryturę Sir Alexa to...to...to do chwili obecnej zbierałem się, chciałem coś napisać, ale ciężko cokolwiek mądrego sklecić.

Zapewne większość (o ile nie wszyscy) z nas, użytkowników tego forum znają jedynie taki Manchester United, z Sir Alexem Fergusonem za sterami, prowadzącym z ławki trenerskiej nasz ukochany klub do kolejnych triumfów, do kolejnych zwycięstw. Dlatego też tak trudno nam wszystkim jest przyjąć do wiadomości, że ktoś inny poprowadzi ten klub, że to już nie będzie on. Kurde...niektórych z nas jeszcze na świecie nie było jak Ferguson zaczynał swoją pracę w United, a niektórzy - jak ja - byli małymi szkrabami, na samym początku swojego życia.

Swoją drogą jestem ciekawy czy na forum jest ktoś, kto widział i pamięta Manchester United przed Fergusonem.

Najpiękniejsze jest to, że odejdzie na emeryturę jako MISTRZ ANGLII, a dodatkowo z pięknym jubileuszem 1500 meczów na ławce trenerskiej Manchesteru United.

Do tego jak się spojrzy na liczbę zdobytych tytułów mistrza Anglii - 13 w 26 lat - to się nazywa niezła średnia.

Mam wielką nadzieję, że w następnych sezonach będziemy go często widywać na trybunach Old Trafford, gdzie razem z inną legendą, Sir Bobbym Charltonem będą oglądać poczynania naszych piłkarzy.
Poziom: 39
dodano: 08.05.2013, 18:58, #198 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18

M.C.T. napisał:

A w sobote


w niedzielę, godzina 17.00
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 18:45, #197 Zwiń/Pokaż komentarz Seat
Fergie mistrzu siedzę przez 2 godziny przed laptopem i nie dowierzam i płaczę jak dziecko. Dziękuje za wszystko jesteś najlepszy. Dziękuje że [***]eś z tej pieprzonej grzędy Liverpool, dziękuję, że sprostałeś i pokonałeś szejków z Chelsea i City, że walczyłeś z Arsenalem. Fergie kocham cię za krytykowanie sędziów, za opieprzanie każdego po kolie ( FA ) za wskazywanie na zegarek, żeby motywować zawodników, za suszarkę w szatni i porządny opi[...]ol za słabą grę podopiecznych i jeszcze wiele różnych rzeczy. Dziękuje Fergie, dzięki tobie mogę z dumą kibicować najlepszemu klubowi na świecie. Fergie kocham Cię. Jesteś Najlepszy. Będzie mi Cię brakowało i to bardzo.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 18:42, #196 Zwiń/Pokaż komentarz deng
Gdy zobaczyłem tą wiadomość popłakałem się. Man Utd to Sir Alex , a Sir Alex to Man Utd. Nowy trener musi mieć charyzmę i chęci , bardzo bym chciał Kloppa albo Mou.
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 18:42, #195 Zwiń/Pokaż komentarz kamil230596

Nederland napisał:

A w sobote na ostatnim (tak, ostatnim )

To on nie odchodzi dopiero po zakończeniu sezonu?
Na OT będzie to jego ostatni mecz
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 18:41, #194 Zwiń/Pokaż komentarz Polak
DZIEKUJEMY!
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 18:39, #193 Zwiń/Pokaż komentarz Madryt&United
chcialbym ,aby przyszedl Moyes. Jesli nie on, to Solskjaer. Na pewno nie chcialbym Mourinho, który fachowcem moze i jest dobrym aczkolwiek jako czlowiek fatalny gosc. Wszedzie gdzie ochodzil zostawial burdel i przemeczonyhch pilkarzy. Chelsea, Inter, teraz sklocil pilkarzy Realu. STANOWCZE NIE DLA MOURINHO.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 18:38, #192 Zwiń/Pokaż komentarz jarek8799
to nie jest prawda szok!po tej wiadomosci akcje MU na gieldzie spadly o 4,5%
Poziom: 28
dodano: 08.05.2013, 18:28, #191 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland

napisał:

A w sobote na ostatnim (tak, ostatnim )

To on nie odchodzi dopiero po zakończeniu sezonu?
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 18:09, #190 Zwiń/Pokaż komentarz szwagier777
Pośród tego smutku chciałbym ci FERGIE bardzo podziękować!!!! 26 lat w najwspanialszym klubie, te wszystkie tytuły, upór w dążeniu do zwycięstw i walki do samego końca! Za to że masz charakter dzięki któremu nasza drużyna jest wyjątkowa. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Były wzloty, były upadki ale jesteś WIELKI i osobiście uważam że nie bedzie juz drugiego takiego trenera w UNITED. DZIĘKUJEMY!!!!!!
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 18:06, #189 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
Sukcesy Sir Alexa Fergusona w Man Utd:
Mistrzostwo Anglii: 13 razy
Puchar Anglii: 5 razy
Puchar Ligi: 4 razy
Puchar Europy: 2 razy
Puchar Zdobywców Pucharów: 1 raz
Superpuchar Europy: 1 raz
Puchar Interkontynentalny: 1 raz
Tarcza Wspólnoty: 10 razy
Klubowe mistrzostwo świata: 1 raz
W sumie: 38 trofeów
Mecze jako menedżer Man Utd: 1498
Wygrane: 894
Zremisowane: 337
Przegrane: 267
Bramki strzelone: 2762
Bramki stracone: 1359


fajne podsumowawnie.
za dwa mecze ferguson bedzie mial rowniusienkie 1500 meczow na lawce united.czy moglo sie to piekniej zakonczyc.jakim cudem tyle wlasnie wyjdze? on to sobie chyba zaplanowal :-)
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 18:06, #188 Zwiń/Pokaż komentarz M.C.T.
Ta wiadomość mnie k[...]a oślepiła, uderzyła w łeb jak bomba na hiroszime....Na razie nie jestem w stanie trzeźwo wyobraźic sobie przyszłości, jego następcy...Całe moje życie siedział na ławce, dzięki niemu pokochałem ten klub....

Powiem krótko - Dziękuje!! i oddaje hołd....

A w sobote na ostatnim (tak, ostatnim ) meczu w karierze Fergusona na OT ludzie tam zgromadzeni przez 90 minut mają stać i klaskać, proste.... Edytowano: 08 maja 2013 roku, 18:09
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 18:00, #187 Zwiń/Pokaż komentarz szwagier777
Ludzie gdy wszedłem na manusite i zobaczyłem "Ferguson odchodzi na emeryturę" osłupiałem!!!;/;/;/ Myślałem że to jaja a jednak nie;/ Nie dociera do mnie ta myśl, KOCHAM MANCHESTER NAD ŻYCIE!!! i nie wiem jak mam sobie wyobrazić ManUtd bez Fergiego;/;/;/ Nie dociera to do mnie. Mam wrażenie że mam żałobę w domu:(:(:(
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 17:52, #186 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
wiele razy zastanawialem sie w ostatnim czasie jak bede sie czul jak ferguson w koncu przejdzie na emerture i przestanie byc trenerem united.trudno mi bylo sobie to wyobrazic.jesli widzisz kogos od tylu lat zawsze w tym samym miejscu i wiesz ze nastepnym razem tez tam bedzie to trudno zmierzyc sie z myslami ze to sie ma zmienic.obawialem sie tej chwili,obawialem sie ze osieroci ten zespol,ten klub i nie bedzie juz jak zawsze.pocieszalem sie jednak ze to przeciez jeszcze czas,kilka lat przynajmniej rok,dwa ale trzeba na to spojrzec troszke inaczej.ferguson ma 71 lat to jest dziadek,ilu z nas dozyje takiego wieku ?? czasem widze na zblizeniach jaki to juz jest staruszek i zastanawiam sie jakim cudem ma jeszcze sprawny umysl ja w jego wieku juz dawna bede mial alzhaimera i beda mnie usypiac.pamietam jak niedawno opisywali 3 lata guardioli w barcelonie jak go to zmienilo jak sie zmienil fizycznie i psychcznie stres,wysilek to nie jest obojetne dla organizmu a co dopiero dla kogos kto ma 71 lat.szkoda ze ferguson nie zostal jeszcze rok zeby dokonczyc swoja modernizacje zespolu mogl zapowiedziec ze przyszly sezon bedzie jego ostatnim jakos by to nas przygotowalo pozwolilo sie oswoic z ta mysla a tak spadlo to na nas jak grom i trudno sie po tym podniesc.mam nadzieje ze ferguson bedzie sie czesto udzielal i nie pozwoli nam zapomniec jak wyglada.
Poziom: 28
dodano: 08.05.2013, 17:31, #185 Zwiń/Pokaż komentarz Hergreaves4
Wracam do domu mama mi mówi, że w tv mówili iż Fergie odchodzi. Ja oczywiście śmieje się niedowierzając ale po chwili zrywam się do pokoju odpalam komputer wchodze na manusite i nie mogę nadal uwierzy w to co czytam. Nadal mam nadzieję, że to jakiś żart ale chyba jednak niestety nie.

Co by nie mówić o Fergiem i co ja o nim nie mówiłem jak wkurzałem się jaki skład dobiera to ostatnią rzeczą jaką bym chciał usłyszeć to właśnie to , że odchodzi. Nawet koniec kariery Małysza tak mnie nie poruszyło i nie zszokowało. Do Fergiego byłem bardzo przywiązany i nie potrafię sobie wyobrazić jak będzie wyglądało dalsze życie kibicowskie bez staruszka na ławce. Chciało by się zawołoać w tym momencie "Fergie zostań chcoćbyś miał przez cały następny sezon pchać Giggsa,Linde czy Scholesa do pierwszego składu!"

Strasznie mi smutno, mam tylko niezmierną nadzieję iż nasi gracze w dwóch ostatnich meczach sezonu pod wodzą wielkiego mistrza piłki będą zapi[...]alać aż będą pluć krwią by godnie pożegnać naszego kochanego gumożuja i by ostatnie mecze sprawiły mu jak największą radość. Nie wiem co więcej napisać.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 17:25, #184 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07

dawcik082 napisał:

Kurcze po tej wiadomosci poczulem sie (i wy pewwnie tez) jakby zmarl ktos bliski, to tylko pokazuje jak wazna osoba byl SAF w zyciu Manchesteru United.

Taaak masz zupełnie rację i tak jest, cholerne odczucie tej niewiarygodnej jeszcze wiadomości jest.. Nie umiem sobie tego wyobrazić, ukochanego Manchesteru United bez wielkiego Alexa Fergusona... :o To będzie okropne uczucie w nowym sezonie, jak będzie Moyes zamiast Fergiego na ławce. Będzie brakowało jego radości po golach MU, jego dyskusji z sędziami i jego żucia gumy!!!!
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 17:20, #183 Zwiń/Pokaż komentarz Thal
Człowiek, dzięki któremu pokochałem ten klub. To na pewno zły dzień dla futbolu, ale kiedyś musiała wreszcie nadejść ta chwila. Nie spodziewałem się jednak, że nastanie tak szybko. Ferguson, jak pięściarski mistrz, schodzi ringu niepokonany.

Niedawno Michael Carrick powiedział, że Ryan Giggs to Pan Manchester United. W takim razie jakich słów należy użyć, aby opisać jego wychowawcę, architekta sukcesów Czerwonych Diabłów na przestrzeni tylu lat? Chyba nie istnieją słowa, które potrafiłyby wyrazić, jak istotną rolę odegrał ten facet w historii Manchesteru United, dziejach angielskiej i światowej piłki nożnej.

Wiecie co? Zaczynałem kibicować Diabłom jako dzieciak. Teraz, choć jestem już dorosłym facetem, łzy cisną mi się do oczu, jakbym miał się rozryczeć jak w przeszłości, gdy Panowie w czerwonych koszulkach z diabełkiem na piersi przegrywali swój mecz. Cholernie smutny dzień.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 17:15, #182 Zwiń/Pokaż komentarz Morphy
Obawiam się, że jednak chyba chodzi o stan zdrowia czy coś w tym kierunku. Jeszcze kilka dni temu mówił o transferach, że w przyszłym roku Mou powinien kupic lepsze wina itp. Ciężko mi uwierzyć, że mówił to wszystko ze świadomością, że za kilka dni tak po prostu... zrezygnuje :(
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 17:13, #181 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Już potwierdzili, że David Moyes będzie nowym trenerem Manchesteru United po wielkim Sir Alexie Fergusonie...
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 17:11, #180 Zwiń/Pokaż komentarz Pawlo.ManUtd
W nocy dopadła mnie angina, myślałem, że umrę z bólu i pomyślałem, że ciężko będzie, aby w życiu coś gorszego mnie spotkało. Nie musiałem długo czekać, żeby zdać sobie sprawę jak bardzo się mylę. W południe ledwie żywy wchodzę na manusite i spotyka mnie dużo gorszy- psychiczny ból jakim jest ta szokująca wiadomość. Ciężko uwierzyć, że po tylu wspaniałych meczach spędzonych przed telewizorem nie zobaczę już tej charyzmatycznej twarzy. To głównie dzięki niemu pokochałem MU jakies 14 lat temu.

Najgorsze jest, że ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba. Gdyby jeszcze z rok potrenował to jakoś by nas przygotował psychicznie do tego nieuniknionego. Z drugiej strony nie dziwię sie mu: Odszedł w glorii chwały(jak przez całą karierę), złożył świetną drużynę z przewagą młodych graczy, a przede wszystkim po takiej wiadomości piłkarze mogliby stracić koncentracje, co nie wyszło by na dobre na tle wyników podobnie jak to było rok temu z Rednappem w Tottenhamie.

Ciężko coś teraz z szoku napisać o podziękowaniach dla Szkota, bo ich nie powinno być końca. Pewne jest za to, że bez niego nie wygralibyśmy pewnie nawet 1/10 co w jego bogatej karierze. Jedno jest pewne: teraz już nic nie będzie takie same...

FOREVER SIR ALEX FERGUSON!
Poziom: 39
dodano: 08.05.2013, 17:03, #179 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18

SuchyRD napisał:

Ja szczerze mówiąc trochę wątpię w Moyesa, nie wiem czy da radę sobie z gwiazdami pokroju van Persie, Vidić czy inny Lindegaard


Po raz pierwszy się dziś uśmiechnąłem, dzięki za Linde! Edytowano: 08 maja 2013 roku, 17:04
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:59, #178 Zwiń/Pokaż komentarz KontrowersyjnyGiggs
David Moyes is the new manager of Manchester United!
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 16:53, #177 Zwiń/Pokaż komentarz batex94
mówiłem , że nie pszypadek.

https://fbcdn(...)20_n.jpg
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:50, #176 Zwiń/Pokaż komentarz dawcik082
Kurcze po tej wiadomosci poczulem sie (i wy pewwnie tez) jakby zmarl ktos bliski, to tylko pokazuje jak wazna osoba byl SAF w zyciu Manchesteru United.
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 16:50, #175 Zwiń/Pokaż komentarz marcin_united
Przykro się robi na samą myśl o tym, to bardzo straszna sprawa pożegnać 90% całego klubu. To przykry dzień historii klubu z Manchesteru, szok, łzy i nie dowierzańie. Odchodzi od nas człowiek który przez swoją pracę dał milionom ludzi więcej niż akcje charytatywne. Narazie nie sądzmy o tym kto teraz zastąpi Alexa ale pocieszmy się chwile że mogliśmy być kibicami największego trenera na świecie który tak wysoko zawiesił poprzeczkę że napewno długo nie poznamy kogoś kto by dogonił w połowie umiejętnościami Sir Alexa Fergusona. DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 16:50, #174 Zwiń/Pokaż komentarz wielkifanMU (1/3)

toporminator napisał:

Wolę zatem wypróbować Szkota przez powiedzmy 3/4 lata i się zawieść, niż za te 3/4 lata szukać zastępstwa dla Mou...

Mourinho - powiedzmy, że znudziłoby mu się prowadzenie United po 3-4 latach i po tych pełnych trofeów i sukcesów sezonach ten odszedłby w blasku chwały a jego zastępcą zostałby Moyes, który przez te kilka dodatkowych lat w Evertonie nabrałby jeszcze więcej doświadczenia.
To by było najlepsze rozwiązanie, poza tym znając życie po odejściu Jose, David miałby praktycznie gotowy skład do gry o najwyższe cele.
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 16:49, #173 Zwiń/Pokaż komentarz kamil230596
Myślicie, że jeśli wygralibyśmy mistrza w zeszłym sezonie, to SAF już wtedy by odszedł na emeryturę?
Poziom: 28
dodano: 08.05.2013, 16:48, #172 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland
Ostatnio słyszałem, że Moyes miał zostać asystentem Fergusona i przejąć klub dopiero za rok. Już wiemy, że na pewno tak się nie stanie, ale jeśli Szkot zostanie nowym menedżerem MU, wiele się pewnie nie zmieni - nie wierzę, że SAF odmówiłby mu pomocy. Przypuszczam, że udzieliłby mu wielu niezbędnych i bezcennych wskazówek.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:45, #171 Zwiń/Pokaż komentarz Xer
Na początku myslałem, że to jakaś plota ale teraz wiem, że to prawda.. Smutne i aż się płakać mi chce, że BOSS odchodzi. Najwiekszy czlowiek w histori pilki noznej. Szacunek za wszystko!
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 16:34, #170 Zwiń/Pokaż komentarz SuchyRD
Odpalę sobie meczyk ligowy w następnym sezonie, kamera najedzie na ławkę trenerską.. i tam będzie k[...]a jakiś Moyes albo Mourinho, nie czaję tego, nie mogę sobie tego wyobrazić.. Kto będzie opi[...]alał sedziów, kto cisnąć co rusz innych trenerów czy FA.. kto będzie cieszył się po bramce jak dziecko, NO k[...]a KTO.

Minęło dobre 6 godzin odkąd się dowiedziałem, ale nadal to do mnie nie dochodzi.
Jak go zobaczę w niedzielę to zaleję się łzami jak jakiś idiota..

Kocham go jak ojca. Na szczęście zostanie w klubie i nie pozwoli tego co stworzył spi[...]olić jakiemuś trenerowi typu Mourinho, Klose, czy inny Moyes Dodano: 08 maja 2013 roku, 16:41A i jeszcze jedna sprawa, nie dawno był news że Moyes może być asystentem Fergusona żeby przygotować się do roli trenera.. No to coś takiego może stać się faktem, Moyes trenerem pod czujnym okiem Fergusona Dyrektora(jak to w ogóle brzmi, dyrektor Sir Alex Ferguson:P)

Ja szczerze mówiąc trochę wątpię w Moyesa, nie wiem czy da radę sobie z gwiazdami pokroju van Persie, Vidić czy inny Lindegaard, Everton to nie ta półka nie tylko pod względem piłkarskim.
Lecz jeżeli to Ferguson namaścił go swoim następcą to ja ufam mu w 100%.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:32, #169 Zwiń/Pokaż komentarz Error94
To, to już pewne, że Moyes będzie następcą?
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:16, #168 Zwiń/Pokaż komentarz Podstawek
Powiedzcie że to nie prawda ...
Dodano: 08 maja 2013 roku, 16:17Aż płakać się chce...
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 16:08, #167 Zwiń/Pokaż komentarz jabol9
Świeże info z OT :)
Wszyscy w siedzibie mówią że nic nie jest jeszcze przesądzone co do nowego trenera ponieważ SAF i tak poprowadzi nas do ostatniego meczu . Jest też wiadome że negocjacje Chelsea - Mourinho zostały wstrzymane bo pojawiły sie ,,nowe okoliczności '' Także czekajmy
Poziom: 44
dodano: 08.05.2013, 16:05, #166 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Szem - na to liczę.

Swoją drogą, temat powrotu Ronaldo na OT można uznać za zamknięty.

Ciekaw jestem też, jak Moyes poradzi sobie z Glazeram. Wiadomo że SAF pozostanie i pewnie będzie miał wiele do powiedzenia przy transferach, a przynajmniej Moyes będzie mógł na niego liczyć gdy będzie chciał więcej pieniędzy od Amerykanów. Jednak trochę się obawiam że nowy trener będzie miał problemy z wyciśnięciem z hamburgerów większych pieniędzy.

Wiadomo przecież, komuś takiemu jak SAF się nie odmawia, SAF = United i United = SAF, był on tu na długo przed Glazerami i to on był postacią nr 1 w klubie, ale taki Moyes już taką personą nie będzie.
To okienko może jeszcze nie pokazać skali problemu, bo pewnie już jakieś transfery są przez SAFa/Gilla dogadane bądź też w jakiejś tam fazie negocjacji. Ciekaw jestem co będzie w następnych latach. Edytowano: 08 maja 2013 roku, 16:09
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:03, #165 Zwiń/Pokaż komentarz Error94
Normalnie grzmot z jasnego nieba. W pierwszej chwili odpaliłem kalendarz żeby sprawdzić czy dzisiaj jest pierwszy kwietnia, ale po chwili zorientowałem się że już jest maj.

Wielu mówiło, że o decyzji SAFA o odejściu dowiemy się nagle, bez żadnych zapowiedzi...

Dobrze, że mimo wszystko zostaje w klubie. Nowy trener nie będzie miał łatwo. Wszyscy będą go porównywać do SAFA wytykać błędy itp. Ale Fergie pewnie udzieli mu potrzebnego wsparcia.

Dzięki SAF!
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 16:03, #164 Zwiń/Pokaż komentarz The best MANU
Dziś jest jeden z najsmutniejszych dni w historii Manchesteru United . Odchodzi legenda tego klubu , która ponad ćwierć wieku była z tym klubem . Jestem w głębokim szoku , nie moge jeszcze w to uwierzyć .
Wydawało się , że bedzie pracować jeszcze z 2-3 lata , a tu dziś taka wiadomość . Zwykle odejście trenera nie jest wielkim wydarzeniem , ale tu jest wielki wyjątek . Bo Ferguson to jeden z najlepszych , jak nie najlepszy trener na świecie(choć że bedzie jeszcze pracował.
Dziękujemy za te wszystkie 26 lat z tym klubem , on będzie na zawsze w sercach tego klubu , nie moge sobie wyobrazic co będzie w ostatnim meczu sezonu . Takie jest życie , przyjdzie nowy trener (może Moyes ) co bedzie dla kibiców czyms nowym .
Zobaczymy , ale teraz jeszcze raz WIELKIE DZIĘKUJEMY DLA FERGIEGO ZA WSZYSTKO CO ZROBIŁ DLA TEGO KLUBU .!
Poziom: 36
dodano: 08.05.2013, 15:58, #163 Zwiń/Pokaż komentarz Kzacl
Poziom: 57
dodano: 08.05.2013, 15:49, #162 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj

toporminator napisał:

mimo wszystko nie ma on doświadczenia w grze o wielką stawkę


Ale Ferguson nie zostawi go samego. To nie jest ten typ człowieka, żeby siedzieć za biurkiem i przekładać papiery. Jeśli trener kiedykolwiek przyjdzie do niego po radę - na pewno dostanie najlepszą.

Jak to w ogóle brzmi - trener MU przychodzi po poradę do Fergusona :D
Poziom: 50
dodano: 08.05.2013, 15:48, #161 Zwiń/Pokaż komentarz dinos
Decyzja bardzo niespodziewana, muszę przyznać, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz coś mnie tak zaskoczyło. Wracam sobie spokojnie po maturce, włączam stronkę, a tu bam, Ferguson odchodzi. Co jest grane? Przyznam szczerze, że nie wierzyłem, iż w ogóle dożyję tego momentu. W mojej głowie SAF zawsze był w Manchesterze i zawsze w nim będzie. Niby tak zostanie, ale jednak United bez Szkota żującego gumę na ławce rezerwowych... dziwnie tak jakoś.

Nie będę pieprzył smutów, że mam łzy w oczach czy coś w tym guście. Kiedyś do tego musiało dojść, nie ma co też załamywać rąk. Dawałem Fergusonowi jeszcze jakieś dwa lata na ławce trenerskie, wybrał inaczej. Widocznie zdrowie mu nie pozwala, to jest zawsze stres i jakiś wysiłek, a coraz młodszy to on nie jest. Poza tym bardzo mnie cieszy, że zostanie jako dyrektor, fajnie, że wciąż będzie w klubie.

United teraz czekają spore zmiany. Odchodzi Gill, odchodzi Ferguson, nadejdą nowi, z jakim skutkiem? To się pewnie okaże. Oby jak najlepszym.

Dzięki Ci Fergie za te wszystkie lata i spokojnej emerytury. ;)
Poziom: 44
dodano: 08.05.2013, 15:44, #160 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Choć ciężko mi o tym myśleć a co dopiero pisać, rozważam już sobie na gorąco kto miałby SAFa zastąpić. Wszędzie huczy i buczy że będzie to Moyes...

I szczerze mówiąc będę bardzo zadowolony z takiego obrotu spraw. Dlaczego?

Mou to świetny taktyk, doskonale radzi sobie z krnąbrnymi podopiecznymi, podobnie zresztą z mediami. To prawdziwy lider i maszyna do zdobywania trofeów. Chyba tylko on był w stanie zdetronizować Barcę w lidze co mu się zresztą udało. Zarzuty o brak wyniku w LM są śmieszne - tego turnieju nie można po prostu wygrać, dlatego tak trudne jest wytypowanie choćby finalistów. Ktoś stawiał niemiecką parę i brak angielskich drużyn w ćwierć-finale?
Jednak Mou ma jedną zasadniczą wadę - nie potrafi zagrzać miejsca w jednym miejscu na dłużej. To typ trenera który potrzebuje wyzwań, zmiany otoczenia, nowej kadry i nowych celów, bo i komu nie znudziłoby się ciągłe bliźniacze gran derbi?

Moyes to natomiast trener dość podobny do Sir Alexa. Nie opuścił Evertonu mimo iż klub ten nigdy nie miał predyspozycji by walczyć z najlepszymi, by dogonić choćby United. Mimo średniej kadrze i niskich funduszach Moyes potrafił wycisnąć z tej drużyny tyle ile się dało i po raz kolejny przegonić wielkiego rywala zza miedzy którzy potrafił na jednego piłkarza (Caroll) wydać tyle ile Everton przez kilka lat... I dla mnie to jest właśnie wytyczna jakości danego trenera - nie to co potrafi zrobić z gotowym składem jak Mancini, a to ile potrafi wycisnąć z piłkarzy znacznie słabszych.

Moyes to także trener który ma doświadczenie i potrafi prowadzić plan długoterminowy, a to główna cecha której brakuje Mou. Portugalczyk kupuje graczy na zaraz, gotowych do wygrywania, Moyes potrafi budować drużynę powoli i sukcesywnie, tak jak to przez tyle lat robił Ferguson.

Pytanie tylko czy Moyes sprosta nowemu wyzwaniu, bo mimo wszystko nie ma on doświadczenia w grze o wielką stawkę, nie zaznał jeszcze smaku wielkiego sukcesu, a takie doświadczenia (które posiada Mou) szczególnie w pucharach mogą się okazać bezcenne. Mimo to jednak jest jedna prosta zasada - jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Wolę zatem wypróbować Szkota przez powiedzmy 3/4 lata i się zawieść, niż za te 3/4 lata szukać zastępstwa dla Mou... Zyskać możemy bowiem znacznie więcej - kto wie czy Moyes nie będzie kolejnym długowiecznym trenerem na OT? Taka polityka sprawdzała się u nas od ćwierć wieku i chyba wszyscy zgodzimy się, że takie marki jak Real czy Juve mogą nam jej tylko pozazdrościć.
Poziom: 32
dodano: 08.05.2013, 15:43, #159 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf

Szemhazaj napisał:

News o odejściu największej legendy United, a tu komentarze o tym że Palikot jest c[...]jowy, ludzie nosz k[...]a mać


Też się dziwię - przecież jest [***]isty.

:D

dobra, a wracając do tematu to jeśli prawdziwe jest twierdzenie, że za 48h poznamy nazwisko trenera to wiadomo, że Klopp i Mourinho odpadają, bo nie dekoncentrowaliby swoich zespołów przed finałami pucharów :( Więc zostaje tylko Moyes z jego śmieszkowymi osiągnięciami :( Edytowano: 08 maja 2013 roku, 15:45
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 15:42, #158 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

Szemhazaj napisał:

News o odejściu największej legendy United, a tu komentarze o tym że Palikot jest c[...]jowy, ludzie nosz k[...]a mać


Logika prawicy :D
Poziom: 57
dodano: 08.05.2013, 15:41, #157 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
News o odejściu największej legendy United, a tu komentarze o tym że Palikot jest c[...]jowy, ludzie nosz k[...]a mać
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 15:36, #156 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

Szeryf napisał:

Dlaczego prawica nie ma poczucia humoru?


bo jak widze nazwisko palikot to caly humor szlak trafia.
oby ten gosc nigdy nie mial najmniejszogo nawet wplywu na zycie kogokolwiek a juz zwlaszcza polakow.
po tym jak po lobby homoseksualnym i pro narkotykowym zaczal tez glosic zadania pedofilow nie dobrze mi sie robi jak widze jakakolwiek wzmianke o nim lub o jego cyrku.
Poziom: 29
dodano: 08.05.2013, 15:34, #155 Zwiń/Pokaż komentarz MUsek
Witam,
Dawno mnie nie było, dawno nie pisałem ,ale taka wiadomość... Nie wypada tego zostawić bez odezwu.

United traci chyba największą gwiazdę, bo przecież w porównaniu do Sir Alexa - Ronaldo, Cantona, a kto to?
Co tu więcej pisać, może to ,że zdrowie jest najważniejsze. Bo to chyba prawda,nie ?
Teraz czekają nas 2 ciekawe dni. Prawdopodobnie dowiemy się kto zostanie nowym managerem. O przyszły sezon się nie martwię, mamy młodą, bardzo silną ekipę z piłkarzami ,którzy w każdym innym klubie byliby liderami szatni, bo teraz tego najbardziej potrzebujemy. Dobrą wiadomością, tak - dziwnie to brzmi, jest to ,że Alex będzie nad tym wszystkim czuwał już jako dyrektor sportowy.
No cóż, pozostaje nam czekać :)

Pozdrawiam
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 15:30, #154 Zwiń/Pokaż komentarz Mats
Mineło kilka godzin od tej zaskakującej informacji, a ja nadal nie moge się pozbierać. Płacze i nie wierze. Teraz uświadomiłem sobie jak ważną postacią był Ferguson. Czuje się jakby coś umarło, jak by ktoś mi coś zabrał. Co będzie w niedzielnym meczu ze Swansea ? Chyba żaden kibic się nie powstrzyma. To będzie taki moment, gdy facet nie będzie wstydził się uronić łezki. To jest najgorszy moment w życiu kibica United, gorszego nie będzie. Gorszego nie można sobie wyobrazić.

Moi kandydaci do objęcia funkcji managera ? Moyes i Klopp. Żaden Mourinho ! Musimy zadbać o to, żeby klub nie stracił swojego wizerunku. Potrzebujemy trenera rozważnego, rozsądnego i przede wszystkim z klasą. Właściwie to c[...]j mnie obchodzi kto nim zostanie. Nikt nie będzie wstanie zastąpić nam fantastycznego Dziadka.

Mistrzu, czego Nam to zrobiłeś ?
Poziom: 44
dodano: 08.05.2013, 15:27, #153 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Jestem w ciężkim szoku. Od dobrych 10 minut gapię się w ekran i nie wiem co napisać, w zasadzie już piszę ten komentarz już trzeci raz...
A to dlatego, że żadne słowa nie opiszą tego co czuje teraz kibic United. My po prostu przywykliśmy do tego że jakby nie było, kto by w trykocie United nie grał i kto by nie był właścicielem tego klubu, Sir Alex jest u nas od zawsze. To był ten element który był stały.

Bez cienia wątpliwości można napisać, że ten dzień przejdzie do historii nie tyle klubu co całego futbolu. Dziś już wiemy że to koniec ery Szkota na OT, ery, która przyniosła nam tyle radości. Bo właśnie po tym poznaje się prawdziwego wirutuoza w swoim fachu - łatwo bowiem jest wzbić się na szczyt, prawdziwym wyczynem jest jednak utrzymać się na nim, i to przez 26 lat!

Wystarczy wspomnieć, że od powstania Premier League United nigdy nie wypadło z pierwszej trójki, nigdy nie spadło z pudła. Nawet jak przyszły chude lata panowań kolejno Arsenalu czy Chelsea, United trzymało się blisko, by za rok czy dwa wrócić na tron. W tym czasie Liverpool wypada poza pierwszą piątkę, Chelsea łapie się do LM tylko dlatego że rok wcześniej ją wygrała, a Arsenal rok w rok do końca walczy o prym w top4. My takiego problemu w PL nigdy nie mieliśmy.

SAF to wzór do naśladowania, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Nie mieliśmy nikogo tak wybitnego w United i już pewnie nigdy mieć nie będziemy... Dlatego też wielki pokłon dla Sir Alexa i mimo iż nie wyobrażam sobie United bez tego staruszka, niezmiernie cieszę się ze nie odchodzi na dobre. Będzie w klubie, pewnie i tak bez jego zgody nikt nawet murawy nie skosi więc bądźmy dobrej myśli.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:25, #152 Zwiń/Pokaż komentarz Staruch11
SAF-a nie zastąpi nikt..to on jest Manchester United..dla mnie to najgorsza wiadomość od kiedy kibicuję Man.Utd..
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 15:24, #151 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
A ja myślę, że Moyes z Rooneyem potrafiliby ze sobą znowu współpracować.
Dla Szkota za duża stawka aby ciągnąć konflikt, a Rooney to już nie ten krnąbrny dzieciak, który siał ferment w Evertonie od środka.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:24, #150 Zwiń/Pokaż komentarz michalek08
Teraz to najlepiej jak najszybciej podpisac umowe z Rooney'em, zeby byl juz spokoj. A i przeczytalem teraz ze na 95% Moyes jest trenerem United.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:22, #149 Zwiń/Pokaż komentarz cuks
Szok.

Wiadome było,że Sir Alex w niedalekiej przyszłości opuści United,ale że nastąpi to już po tym sezonie nikt się nie spodziewał. Futbol zawdzięcza wiele Szkotowi, to on produkował przez wiele lat dziesiątki dobrych a i parunastu wybitnych piłkarzy. Fergie to więcej niż trener, to wielki Bóg piłkarzy którzy jeśli tylko w niego wierzyli i słuchali co mówi dochodzili na szczyt.

Fergie zostawia piękną kartę historii,ale i kapitalny materiał dla przyszłego szkoleniowca. Drużynę która jest młoda,ograna i gotowa do dalszej nauki.

NIKT SIR ALEXA NIE ZASTĄPI... będzie po prostu nowy szkoleniowiec... obawiam się,że w przyszłości patrząc na united będę czuł pustkę spowodowaną brakiem Fergiego.
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 15:21, #148 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007

napisał:

Szeryf

Roo z CR7 się pojednali to co tam jakiś Moyes


To było jednak co innego. Tutaj SAF tez mógł miec wpływ że między Roo a CR7 jest dobrze.

W tym przypadku nie ma na to szans
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 15:21, #147 Zwiń/Pokaż komentarz wikir
Boli, cholernie boli...
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 15:19, #146 Zwiń/Pokaż komentarz Hubert1234
To się porobiło ;/ jestem załamany tą sytuacją ;/
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 15:17, #145 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Napiszę tak. Nieważne czy ktoś z nas jest kibicem United rok czy 5 lat czy 10 czy 15 lat czy 25 lat, ale wszystkich tych dłuższych, co kibicują czy krótko czy już długo zawsze łączyła jedna rzecz, zawsze trenerem w tym czasie był Sir Alex Ferguson!!! I to jest piękne. Inni mają po kilku trenerów na 2 lata, a my mamy jeszcze trenera przez 27 lat już. To jest piękne. I boli, że odchodzi. Manchester United to Ferguson, a Alex Ferguson to Manchester United, serce tego klubu.. Żal jest i tyle.
Poziom: 32
dodano: 08.05.2013, 15:16, #144 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf

nemox007 napisał:

Karmel07 nemox007 Moyes IN = Rooney OUT

nawet tak nie pisz i nie myśl... Rooney musi pozostać i koniec !!!!!!! Nie będzie Ferguson to Rooney musi być i trzymać ta drużynę.

nie muszę pisać. tak po prostu będzie. Nie wierzę w nagłe pojednanie miedzy nimi

Roo z CR7 się pojednali to co tam jakiś Moyes
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 15:16, #143 Zwiń/Pokaż komentarz redmaniek
Jest to wielka strata ale nie można się tak załamywać, na pewno kiedyś by odszedł. Teraz liczę na to że united będą mieli dobrego następcę fergusona.
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 15:14, #142 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007

Karmel07 napisał:

nemox007 Moyes IN = Rooney OUT

nawet tak nie pisz i nie myśl... Rooney musi pozostać i koniec !!!!!!! Nie będzie Ferguson to Rooney musi być i trzymać ta drużynę.

nie muszę pisać. tak po prostu będzie. Nie wierzę w nagłe pojednanie miedzy nimi
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 15:13, #141 Zwiń/Pokaż komentarz kanjerb
Szkoda trochę, to będzie wzruszający moment - ostatni mecz Fergiego w Manchesterze... Ale cóż, musiało to kiedyś nastąpić. Faworytem na następcę Mistrza jest Moyes, myślę, że nie jest to zły pomysł, chociaż ja bym wolał Kloppa. Niezłym kandydatem byłby także Solskjaer albo Laudrup. Ten ostatni byłby ryzykowny dość, ale czy Manchester nie ryzykował jak sprowadzał Alexa z Aberdeenu? Ja osobiście najcieplej przyjąłbym trenera Swansea ;) Edytowano: 08 maja 2013 roku, 15:13
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 15:11, #140 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07

nemox007 napisał:

Moyes IN = Rooney OUT

nawet tak nie pisz i nie myśl... Rooney musi pozostać i koniec !!!!!!! Nie będzie Ferguson to Rooney musi być i trzymać ta drużynę.
Poziom: 45
dodano: 08.05.2013, 15:11, #139 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
No to teraz się zaczyna... Oprócz porządnego środkowego pomocnika potrzebujemy znakomitego trenera. Kto ma być następcą SAFa? hmmm nie ma co gdybać. Moim zdaniem już wybrany jest nowy trener, a teraz tylko czekamy na końcowe podpisy na umowach i ogłoszenie publiczne. W sumie to cieszę się że naszym nowym managerem nie będzie Guardiola, osobiście liczę na Ole Gunnara Solskjæra. Chcę wiernego trenera a norweg takim na 100% będzie, do tego przecież to nasz człowiek jest.
Poziom: 36
dodano: 08.05.2013, 15:10, #138 Zwiń/Pokaż komentarz Kzacl
Najgorszy jest w tym wszystkim fakt, że ogromna część fanów, w tym zresztą ja, zwyczajnie nie zna innego Manchesteru United niż ten, który prowadzony jest jeszcze przez Sir Alexa.
Być może dlatego jest to dla nas wielki szok.

Mam nadzieję, że nowy menadżer, ktokolwiek to będzie, uznaje w futbolu podobne wartości, co Szkot.
Bez tego stracimy jeszcze więcej, niż straciliśmy dziś.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:10, #137 Zwiń/Pokaż komentarz 4.Michael


JESTEM W SZOKU... nie wiem co powiedzieć - zatkało mnie... idę się naj[...]ć, bo aż mnie trzęsie całego... jak wytrzeźwieje to może ta wiadomość dotrze do mnie :(
Poziom: 32
dodano: 08.05.2013, 15:10, #136 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf
Co Wy tak z tym Moysem? Przecież Klopp zjada go na śniadanie. Moyes nigdy nie wygrał na Old Trafford, ani na Anfield, ani na Stamford Bridge, g[...]no osiągnął w pucharach angielskich, a to co w europie zasmakował to jakaś śmieszkowa liga europy. A co my, na Bilbao się szykujemy, czy na LM? Klopp z kolei rozwalił Bayern kilkukrotnie, i innych mocarzy, a Moyes jedynie jakieś śmieszkowe średniaki z EPL. Klopp zdobył puchary krajowe, mistrzostwo, i w LM okiwał wszystkich - I TEŻ Z RELATYWNIE MAŁYM BUDŻETEM TO ZROBIŁ.

raf83 napisał:

czy czlowiek od tego parszywego lewactwa nawet na stronie o unitd nie moze odpoczac.?!


Dlaczego prawica nie ma poczucia humoru? :D
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 15:09, #135 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007
Moyes IN = Rooney OUT
Poziom: 28
dodano: 08.05.2013, 15:09, #134 Zwiń/Pokaż komentarz Mathek
Nie.
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 15:08, #133 Zwiń/Pokaż komentarz Mats
1. David Gill: "The new manager will have to have experience in both England and European competitions."

2.Z ostatnich informacji wynika, że przed paroma minutami ośrodek treningowy Evertonu opuścił David Moyes.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 15:08, #132 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Nikt nie zastąpi nam Ferguson, nikt taki nie będzie, jak Alec Ferguson!! :o To najgorsza informacja na tej stronie, jaką przeczytałem kiedykolwiek.. Byłem przekonany, że ten moment nastąpi za rok a nawet za 2 lata, ale nie teraz i dziś.. Przykro się zrobiło.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:07, #131 Zwiń/Pokaż komentarz Jarszo
A nie myśleliście, że Ferguson powiedział specjalnie, że szykuje 1, może 2 wielkie transfery? Może chodziło o jego odejście i objęcie posady przez Mourinho...? Ten sam powiedział, że idzie tam, gdzie go kochają. Tylko jeżeli faktycznie ot miałoby być United, to kto i za co go tutaj kocha? Przecież co najwyżej był menadżerem Chelsea.
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 15:05, #130 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

kitket1992 napisał:

Moyes na 99% zobaczycie.


Też tak myślę , ale Mou powiedział ostatnio , że nigdzie nie rusza się z Madrytu. Wątpie , że Klopp będzie siedział dalej w Dortmundzie , więc też jest w gronie kandydatów na zastępce Fergiego. Za 1 funta postawionego na Kloppa lub Moyesa na Wyspach , można wygrać 4 , także to będą cholernie ciekawe 2 dni.


Edytowano: 08 maja 2013 roku, 15:06
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 15:03, #129 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992
Moyes na 99% zobaczycie.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 15:02, #128 Zwiń/Pokaż komentarz Kasieczek
Płaczę i cały czas nie wierzę. Nie myślałam, że to może nadejść tak niedługo...
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 15:01, #127 Zwiń/Pokaż komentarz DD@Ro-ManU
Załamka... ;(
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 15:01, #126 Zwiń/Pokaż komentarz mareksg1948
Nieważne kto zastąpi, bo nie ma drugiego Fergusona. Nikt nie jest w stanie godnie go zastąpić. Dlaczego ten dzień musiał nadejść? Czemu Ferguson nie może wiecznie prowadzić United? Jestem w szoku... Edytowano: 08 maja 2013 roku, 15:02
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:55, #125 Zwiń/Pokaż komentarz abcd123

Morphy napisał:

Nie chce Mou, nie lubię gościa (chyba że weźmie ze sobą CR). Moyes... nie jestem pewien czy da radę udźwignąć taką presję. Dlatego chciałbym... Ole. Tak, Ole, osobę która już była w sztabie. Na pewno miałby ciężko na początku (jak SAF), ale myślę, ze dałby radę.


Na glowe upadles? Jak w ogole mozna chciec Solskjaer'a jako trenera United? Ten gosc za krotko trenuje zeby miec jakiekolwiek pojecie o taktyce, nie gral nigdy w LM, nie ma mozliwosci zeby poradzil sobie w takim wielkim klubie jako trener. Moyes tez mnie srednio przekonuje, ale to juz milion razy lepszy pomysl niz Solskjaer. Po odejsciu SAFa pilkarzom moze byc ciezko sie pozbierac i trzeba tu na prawde dobrego trenera. Nie podoba mi sie tez niby byly konflikt Moyesa z Rooneyem. Jesli Roo rowniez odejdzie, to bedzie z nami bardzo kiepsko.
Poziom: 57
dodano: 08.05.2013, 14:49, #124 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Stałem jak zwykle przy tokarce, a że puszczona sztuka "szła" około minuty to pomyślałem sobie, że dla zabicia czasu włączę facebooka w telefonie. Włączam i od razu ta wiadomość. Zakręciło mi się w głowie jakbym dostał obuchem, gdybym nie złapał rączki od drzwi maszyny to na bank bym się przewrócił.

Dla mnie to jest po prostu tragedia. W obliczu odejścia Fergusona "ucieczki" Cantony, Ronaldo czy Ruuda to po prostu strata 10 złotych przy portfelu wypchanym stówami. Ferguson to United, United to Ferguson. Tak było od ponad ćwierć wieku.

Nie wiem, nie widzę tego. Kto inny z wychowanków których wszyscy skreślali zrobi piłkarzy niezbędnych? Kto inny będzie katował 4-4-2 i w dodatku zaskakiwał tym ustawieniem? Kto inny będzie prowadził złośliwe, ale niepozbawione klasy walki słowne? Kto zrobi kolejny świetny transfer, kto będzie się cieszył jak dziecko po kolejnym golu, no k[...]a kto?!

Nie wyobrażam sobie Manchesteru United bez Fergusona. Dla mnie to jest wzór, idol, legenda, mistrz, Alfa i Omega w dziedzinie futbolu, człowiek który znaczy dla mnie więcej niż garść znajomych widzianych od święta. Odkąd pamiętał rządził ON, to ON decydował o każdym ruchu tej drużyny. Pokochałem ten zespół bo miał wybitnego trenera. Mądrego, rozważnego, troszkę sentymentalnego, ale też twardego, który poprowadził za rączkę takich trudnych zawodników jak w/w na sam szczyt.

Moyes, Mourinho, Klopp? Dla mnie na dzień dzisiejszy nie ma to żadnego znaczenia. Jestem w tak potwornym szoku i tak zrozpaczony, że szczerze mówiąc teraz nie interesuje mnie to zupełnie. W niedzielę po raz ostatni zobaczymy go wznoszącego swój ostatni puchar na Old Trafford. Już teraz mam łzy w oczach, nie chcę wiedzieć co będę czuć 12 maja o 19.

Żadne słowa nie wyrażą podziękowań. Ale dziękuję. Za niepowtarzalne comebacki, wspaniałe emocje, wpajanie wartości. Za to, że był. Jest. Zawsze będzie. Dokonania tego człowieka są zbyt wielkie by kiedykolwiek mogły się zatrzeć. Dziękuję. Drugiego takiego już nigdy nie będzie.
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 14:47, #123 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek
David Moyes will be new manager of Manchester United football club according club source.

Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 14:47, #122 Zwiń/Pokaż komentarz graberinho
Przychodzę do domu szczęśliwy bo mi matura z maty dobrze poszła, a tu takie info, jeszcze jak ten filmik obejrzałem, to łzy popłynęły same, ta wiadomośc jest dla mnie jak śmierć papieża i nie ma tu ani odrobiny nie taktu w tym porównaniu. Fergie był papieżem piłki nożnej, a tera czas na konklawe. Mam nadzieję na Moyesa, albo na naszego Baby Face Killer. Ale chyba jeszcze za wcześnie na Gunnara. Jestem wstrząśnięty tą informacją bo Pan Manchester United odszedł. Cieszę się, że będę mógł opowiadać młodym pokoleniom, że żyłem w czasach Fergusona.
masakra, k[...]a jestem totalnie zdruzgotany.
Poziom: 36
dodano: 08.05.2013, 14:44, #121 Zwiń/Pokaż komentarz United4ever
Ja pi[...]ole..
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:44, #120 Zwiń/Pokaż komentarz Krytyk
Ole Gunnar Solskjær - osobiście jestem za tym trenerem, jest młody ale pokazał sie z dobrej strony trenując rezerwy a teraz drużynę norweską "30 października 2011 roku klub prowadzony przez byłego piłkarza Molde FK i Manchesteru United Ole Gunnara Solskjæra zdobył pierwsze w historii mistrzostwo kraju. 11 listopada 2012 roku powtórzył wyczyn sprzed roku i dopisał do historii klubu drugie mistrzostwo Norwegii." Ole trenował pod wodzą SAF i jak widać jako jedyny dobrze potrafi dalej to przekazywać.
Wydaje mi się ze to jest jedyny dobry kierunek dla Czerwonych Diabłów.
Poziom: 24
dodano: 08.05.2013, 14:43, #119 Zwiń/Pokaż komentarz jarek274

Liwar napisał:

Jeżeli Moyes to na 99% Rooney odejdzie...
Gill, Fergie, Rooney...
Koniec świata...

Oby został Rene Meulensteen, to jest mój kandydant na zastąpienie Sir Alexa.

Dlaczego Roo odejdzie? Ten konflikt jest już dawno zażegnany i mówili o tym zarówno Rooney jak i Moyes.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:40, #118 Zwiń/Pokaż komentarz Lamps11

kitket1992 napisał:

David Gill: "The new manager will have to have experience in both England and European competitions."

czyli MOyes pasuje i Mou tak samo heh


A jakie Moyes ma doświadczenie w Europejskich rozgrywkach ? Everton za jego kadencji po razie zakwalifikował się do Pucharu Uefa i LM i tyle z tego doświadczenia.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:39, #117 Zwiń/Pokaż komentarz dawcik082
Jestem pewnien ze nikt juz na swiecie nie jest w stanie zastapic SAFA w 100%, to byl czlowiek od wszystkiego, dbal o kazdy element klubu. Nawet Mourinho nie da rady !
Poziom: 27
dodano: 08.05.2013, 14:38, #116 Zwiń/Pokaż komentarz ƒαηкαмαηυт∂
Jak to ?! Nie wierzę w to co czytam.Przecież niedawno mówił że zostanie na kolejny sezon więc co nagle skłoniło Fergusona do zmiany decyzji :( Jestem w wielkim szoku.Najgorsza wiadomość jaką mogłam usłyszeć.. Wszystko co piękne dobiega końca.Odszedł Edvin, Neville,Ferguson, Scholes pewnie odejdzie no i w najbliższym czasie Giggs.Kończy się wspaniała era United :(
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:37, #115 Zwiń/Pokaż komentarz Liwar
Jeżeli Moyes to na 99% Rooney odejdzie...
Gill, Fergie, Rooney...
Koniec świata...

Oby został Rene Meulensteen, to jest mój kandydant na zastąpienie Sir Alexa.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:37, #114 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992
David Gill: "The new manager will have to have experience in both England and European competitions."

czyli MOyes pasuje i Mou tak samo heh
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:36, #113 Zwiń/Pokaż komentarz Morphy
Ja nie będę się rozpisywać, bo wszystko już zostało powiedziane. Szok, niedowierzanie i podziękowania.

Nie chce Mou, nie lubię gościa (chyba że weźmie ze sobą CR). Moyes... nie jestem pewien czy da radę udźwignąć taką presję. Dlatego chciałbym... Ole. Tak, Ole, osobę która już była w sztabie. Na pewno miałby ciężko na początku (jak SAF), ale myślę, ze dałby radę. Edytowano: 08 maja 2013 roku, 14:38
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:32, #112 Zwiń/Pokaż komentarz Lamps11
David Gill: "The new manager will have to have experience in both England and European competitions."
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 14:32, #111 Zwiń/Pokaż komentarz Radar (1/3)
NIE WIERZE JA PIER....!!!!!!!CZY DZISIAJ JEST 1.04?
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:19, #110 Zwiń/Pokaż komentarz dawcik082
Dobrze powiedziane... Ferguson to Papiez pilki noznej i krol Manchesteru! Szczerze mowiac zaczynam obawiac sie o przyszlosc Manchesteru. Dlaczego ? Poniewaz Ferguson z braku tak duzych pieniedzy jak CITY, REAL czy BARCA potrafil zrobic cos z niczego, nie musial kupowac gwiazd po 80 mln, on po prostu gwiazdy tworzyl ! Dlatego zaczynam sie bac o nasza przyszlosc, bo na ten budzet jaki posiada MU nie wiem czy jest druga taka osoba jak Ferguson potrafiaca dokonywac cudow ! Mysle ze w tej chwili utrzymac nas na najwyzszym swiatowym poziomie moze tylko Murinho ewentualnie Jurgen Klopp ! W kazdym razie panie Ferguson dziekuje za lata pracy, ogromny uklon z mojej strony ! DZIEKUJEMY !
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 14:14, #109 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

Karmel07 napisał:

kitket1992 Pomyślcie co kibice na tych 2 ostatnich meczach zrobią na stadionie dla niego a na ostatni mecz z WBA chyba to będzie dopiero coś.

Dostanie największe owacje na świcie, bo na nie zasłużył, a może jakaś niespodzianka będzie wtedy dla Fergusona. Oby!

Kibice powinni klaskać w każdym meczu w 27 minucie - 27 lat Fergiego na OT. To by było coś.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:13, #108 Zwiń/Pokaż komentarz szajba361
Szok. Nic dziwnego, to miało nastąpić w inny sposób, stopniowo, ludzie mieli wiedzieć wcześniej o tym.

Stało się. Nie ma z nami Safa w następnym sezonie.

O przyszłość o dziwo się nie boję. Alex wszystko dokładnie przemyślał i przygotował. Mam wrażenie, że i Alex, i zarząd i... Mourinho wiedzieli o wszystkim dużo wcześniej. Tak. Wydaje mi się, że nowym szkoleniowcem będzie Portugalczyk. Druga opcja to Moyes. Kloppa jakoś nie widzę na tym stanowisku. Nie chciałbym, aby nowy trener został zjedzony jak Andre Vijasz Bobasz..

Czy coś się zmieni? Prócz ławki trenerskiej wydaje mi się, że nowy szkoleniowiec nieco będzie chciał odświeżyć skłac. Jeśli przyjdzie Mou- spodziewam się ciekawych transferów. Jeśli Moyes- spodziewam się Fellainiego.

Saf wybrał odpowiedni moment do odejścia. Jedyne co mnie niesamowicie raduje, to fakt, że kibice MU nie doceniają Fergusona po odejściu- on był doceniany cały czas, a teraz stał się czymś więcej niż legendą, którą jest od dawna.Glory Glory SAF Manchester United!!!
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 14:13, #107 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07

kitket1992 napisał:

Pomyślcie co kibice na tych 2 ostatnich meczach zrobią na stadionie dla niego a na ostatni mecz z WBA chyba to będzie dopiero coś.

Dostanie największe owacje na świcie, bo na nie zasłużył, a może jakaś niespodzianka będzie wtedy dla Fergusona. Oby!
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 14:11, #106 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)

Szeryf napisał:

Tak czytam kibiców naszego klubu, że płaczą, że to druga katastrofa w Monachium dla nich, że to drugi smoleńsk, że najpierw jan paweł, teraz Ferguson, to sorry, ale bekę mam straszliwą, uber-bekę :D

Ok, to ja chcę:
Klopp za Fergusona
CR7 za Valencię
kam17 za SuchyRD
Korwin-Mickey za Kaczyńskiego
i Palikot za Tuska

i tak ma być!


co ty masz z tym zj[...]nym palikotem.
jak chcesz do go z grodzka na chate zapros a nie tu jakies agitki uskuteczniasz.
k[...]a jego mac czy czlowiek od tego parszywego lewactwa nawet na stronie o unitd nie moze odpoczac.?!
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:11, #105 Zwiń/Pokaż komentarz kitket1992
Pomyślcie co kibice na tych 2 ostatnich meczach zrobią na stadionie dla niego a na ostatni mecz z WBA chyba to będzie dopiero coś.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 14:11, #104 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Cały czas myślę, że już Fergusona nie będzie na ławce trenerskiej MU.. :(
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 14:09, #103 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

Lamps11 napisał:

Mambiolek Lamps11 A możecie mi powiedzieć, czy jeśli przyszedłby Moyes(faworyt) to czy mógłby w lecie kupić kogoś z Evertonu czy nie ?


Jasne , że tak. Przykład to Rodgers , który po odejściu ze Swansea kupił Allena. Fellaini welcome ?

A jest tak, że mamy w tym jakieś pierwszeństwo czy po prostu jest normalnie ?


Nie ma żadnego pierszeństwa , poprostu Moyes jako były (?) menedżer Evertonu na pewno przekonałby takiego dajmy na to Fellainiego na transfer do United.
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 14:06, #102 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek

Lamps11 napisał:

A możecie mi powiedzieć, czy jeśli przyszedłby Moyes(faworyt) to czy mógłby w lecie kupić kogoś z Evertonu czy nie ?


Jasne , że tak. Przykład to Rodgers , który po odejściu ze Swansea kupił Allena. Fellaini welcome ?
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:05, #101 Zwiń/Pokaż komentarz michalek08

raf83 napisał:

czy ostatni mecz tego sezonu bedzie rowno 1500 w karirze fergusona na old trafford ??


Tak
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 14:04, #100 Zwiń/Pokaż komentarz Lamps11
A możecie mi powiedzieć, czy jeśli przyszedłby Moyes(faworyt) to czy mógłby w lecie kupić kogoś z Evertonu czy nie ?
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 14:02, #99 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
czy ostatni mecz tego sezonu bedzie rowno 1500 w karirze fergusona na old trafford ??
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 13:59, #98 Zwiń/Pokaż komentarz jakjakub
Łezka się w oku zakręciła, dreszcz przeszył ciało; jestem w wielkim szoku. Skończyła się pewna epoka w historii piłki nożnej, w historii Manchesteru United.

Jestem szczęśliwy, że mogłem być świadkiem belle epoque angielskiego futbolu i wielkim honorem była możliwość uczestniczenia w tej wielkiej przygodzie jaką był pobyt Sir Alexa Fergusona na ławce trenerskiej Czerwonych Diabłów.

W tej całej niezbyt wesołej sytuacji pocieszeniem zdaję się to, że Boss nie żegna się z nami na zawsze, ale będzie cały czas czuwał nad naszymi ukochanymi Diabłami i ,gdzieś na uboczu, będzie cały czas trzymał rękę na pulsie. In SAF We Trust!!!
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 13:54, #97 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
podaja ze mourinho nie bedzie trenerem united.
czyzby jednak moyes ?!
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 13:53, #96 Zwiń/Pokaż komentarz jabol9
http://www.sport(...)SportTxt
Wszystko w temacie dzisiejszego newsa . :)
Poziom: 39
dodano: 08.05.2013, 13:52, #95 Zwiń/Pokaż komentarz Vamp
Teraz rozumiem co SAF miał na myśli mówiąc o być może jednym wielkim transferze na przyszły sezon. Transfer nowego znanego trenera!! :D
Poziom: 34
dodano: 08.05.2013, 13:30, #94 Zwiń/Pokaż komentarz Mambiolek
Dopiero teraz do mnie dotarło co straciliśmy. SAF był ozdobą światowej piłki. Bez niego to już nie będzie to samo. Nie będzie drugiego takiego już nigdy ! Jak teraz będzie wyglądała Premier League bez Fergiego ? Boże.. siedzę i płaczę.
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 13:30, #93 Zwiń/Pokaż komentarz Zgley
Wróciłem właśnie z matury, z bananem na mordzie, bo siądzie zapewne 100% z matematyki. I c[...]j mi z tego...
Moja radość trwała do momentu zobaczenia tego newsa. Jebłem po prostu, brak słów.
Nie zamierzam się nad SAF'em rozwodzić, prawić lamenty, czy pisać jaki on był wspaniały, bo każdy to wie i każdy czuje to samo, każdy kibic. Teraz jestem pewny, że jestem w 100% "Czerwony", bo ta wiadomość mnie po prostu zgasiła, zabiła. I naprawdę, martwię się co będzie dalej.

Mimo wszystko, chciałbym żeby to był ktoś pokroju Solskjaera, były zawodnik, ale to raczej nie wchodzi w grę, przy takiej stawce. Liczę, że padnie wybór na Mourihno, bo tylko jego sobie wyobrażam.
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 13:26, #92 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Ale żal ja nie mogę.. Odchodzi najlepszy trener na świecie i nasz ulubieniec, ulubieniec całego środowiska Manchesteru United, człowiek największy z największych w historii piłki nożnej, najlepszy strateg na świecie, Sir Alex Ferguson !!! Jeszcze to do mnie dociera do świadomości...
Poziom: 43
dodano: 08.05.2013, 13:24, #91 Zwiń/Pokaż komentarz kargiwOw
A może Mike Phelan?
Poziom: 35
dodano: 08.05.2013, 13:23, #90 Zwiń/Pokaż komentarz Miłosz
nie bardzo wyobrażam sobie klub bez tego człowieka... pocieszam sie jedynie faktem że zostaje w klubie jako dyrektor i jesli przyjdzie Moyes to bedzie jego marionetką
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 13:15, #89 Zwiń/Pokaż komentarz wielkifanMU (1/3)

Szeryf napisał:

Tak czytam kibiców naszego klubu, że płaczą, że to druga katastrofa w Monachium dla nich, że to drugi smoleńsk, że najpierw jan paweł, teraz Ferguson, to sorry, ale bekę mam straszliwą, uber-bekę

Ale ja nie wiem co się dzieje, k[...]a, nie dziw się nikomu. Nie potrafię nic racjonalnego napisać, nic racjonalnego powiedzieć, nic. Dla mnie to jest sen, jakieś k[...]a jaja redaktorków z całego świata.

Pierwszy raz się tak czuję, jakby mnie ktoś uwięził w kwadratowej, 2 metrowej klatce i zamurował dookoła cały świat. TO jest szok.

Ferguson, teraz co z nim będzie? Bez niego nie ma United do k[...]y waszej j[...]nej jędzy k[...]a. Nie wierzę, kto? Mourinho - k[...]a. Oby! Dodano: 08 maja 2013 roku, 13:21To jest początek końca świata, k[...]a inaczej tego nie potrafię wyjaśnić. Być może to jest jeden z ostatnich moich komentarzy na tej stronce i jutro wszystko pi[...]olnie i ten świat j[...]ny się skończy.
Ja nie dowierzam, jestem jakiś naćpany, nie potrafię jeść, pić, ja nie wiem czy ja jeszcze żyję, k[...]a.
Sorry za te g[...]niane spamy ale ja się czuję jakby ktoś wydał na mnie w tej chwili wyrok śmierci i w ciągu 10 minut miałbym stracić życie.
To jest niepojęte, to jest k[...]a pi[...]ole g[...]no, życie jest okrutne, brutalne, nie chce mi się żyć. Przez chwilę myślałem nawet o samobójstwie, ale po co?
Przecież nasz BÓG SIR ALEX FERGUSON nie chciałby aby przez jego emeryturę, któryś z jego fanatyków się zabił.

Żegnaj Boże! Kocham Cię, kocham Cię i k[...]a rzygam krwią teraz. Czy to się dzieje na prawdę. k[...]a!
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 13:15, #88 Zwiń/Pokaż komentarz slawekov
Szkoda, że odchodzi, był i jest najlepszy. W końcu takiej serii nie ma się za nic. Kolejnego co przez tyle lat nie wyleci z klubu to już raczej nie będzie. http://krotk(...)klep,487
Poziom: 23
dodano: 08.05.2013, 13:13, #87 Zwiń/Pokaż komentarz Karmel07
Nie wierzę aż, no nie wierzę.. :( To jest szok, ciarki mnie przeszły, jak zobaczyłem to info na onecie. Nasz najlepszy boss Sir Alex Ferguson kończy pracę trenerską z naszym ukochanym Manchesterem United. To jest szok. Trudno mi to przetrawić. Aaaa aż coś się robi.
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 13:13, #86 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm

batex94 napisał:

Ogłoszenie emerytury safa , dzieje się w tym samym czasie co odejście Smudy z SSV Jahn Regensburg.

pszypadek ? nie sondze.


Szkoda, że tylko 1 plusa mogę ci dać, haha miazga :D
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 13:10, #85 Zwiń/Pokaż komentarz mr_tomcio
Papież piłki nożnej abdykuje.
Poziom: 41
dodano: 08.05.2013, 13:09, #84 Zwiń/Pokaż komentarz wielkifanMU (1/3)
k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a, k[...]a

Dlaczego k[...]a dlaczego??? Dajcie mi bana nie wiem co chcecie k[...]a, do mnie to nie dotarło, dlaczego k[...]a? Jeszcze tak z 3 sezony mógł pociągnąć, nienawidzę Was za tą informację, nienawidzę Was k[...]a!
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 13:08, #83 Zwiń/Pokaż komentarz skipper
Jeśli mamy się dowiedzieć w ciągu 48 godzin kto będzie następcą Alexa to nie wierzę, że to może być Klopp. Dlatego, że byłby to ogromny cios dla Borussi przed którą przecież finał LM i mogłoby to konkretnie zdestabilizować sytuację w drużynie a już wystarczy im zamieszania z Goetzem.
Poziom: 22
dodano: 08.05.2013, 13:04, #82 Zwiń/Pokaż komentarz batex94
Ogłoszenie emerytury safa , dzieje się w tym samym czasie co odejście Smudy z SSV Jahn Regensburg.

pszypadek ? nie sondze.
Poziom: 32
dodano: 08.05.2013, 13:03, #81 Zwiń/Pokaż komentarz chamburger
PAMIETAJCIE SAF NIE UMARL ZMIENIL TYLKO STANOWISKO W KLUBIE ZOSTAL DYREKTOREM I BEDZIE MIAL DUZO DO POWIEDZENIA
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 13:03, #80 Zwiń/Pokaż komentarz modzel94
Szok! Wchodze na WP, patrze, że Ferg idzie na emeryture. Myślałem że jakieś pi[...]oły znowu. Wchodze na manusite... Trudno sobie to wyobrazić bez SAFa.
Teraz tylko żeby miał godnego następce. Klopp lub Moyes to byłoby marzenie.
Poziom: 32
dodano: 08.05.2013, 13:01, #79 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf
Tak czytam kibiców naszego klubu, że płaczą, że to druga katastrofa w Monachium dla nich, że to drugi smoleńsk, że najpierw jan paweł, teraz Ferguson, to sorry, ale bekę mam straszliwą, uber-bekę :D

Ok, to ja chcę:
Klopp za Fergusona
CR7 za Valencię
kam17 za SuchyRD
Korwin-Mickey za Kaczyńskiego
i Palikot za Tuska

i tak ma być!
Poziom: 35
dodano: 08.05.2013, 13:00, #78 Zwiń/Pokaż komentarz Kord Lord
jedyny plus tej emerytury jest taki ze nie martwie sie juz o matury - tylko o to co to bedzie bez SAFa...
zawsze myslalem ze bedzie managerem przynajmniej do konca mojego zycia

SZACUNEK ZA WSZYSTKO CO OSIAGNAL DLA UNITED
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 13:00, #77 Zwiń/Pokaż komentarz Magnum444v
nie wierzę po prostu, że to tak szybko nadeszło, sądziłem że jak wygramy LM to wtedy powie dość. Trudno, wielkie podziękowania Sir Alexie, jesteś geniuszem. Ciekawe kto będzie następcą, podoba mi się podejście Kloppa, ale on raczej odpada. Chelsea będzie miała Mou, nam też potrzebny świetny trener. Redknapp, jednak ja bym stawiał na kogoś młodego, na wiele lat. W składzie zmiany potrzebne są nam jedynie w pomocy, reszta jest ok. Fletcher,Scholes,Anderson outują, może też jakiś skrzydłowy wypaść więc będzie trzeba ze 4 nowych znaleść.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 13:00, #76 Zwiń/Pokaż komentarz JEDNO SERCE JEDNO BICIE MAN UTD PONAD ŻYCIE
ja bym chciał Solskjeara na trenera! On ma DNA Manchesteru, wiem ze liga norweska to nie to samo, ale pokazał na krajowym podwórku ze jednak coś potrafi myślę że warto mu dać szanse!
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 12:58, #75 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Właśnie uświadomiłem sobie, że Chelsea może zostać ostatnim klubem, który pokonał Manchester prowadzony przez Fergusona.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 12:55, #74 Zwiń/Pokaż komentarz vego4
Nie wierze
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 12:51, #73 Zwiń/Pokaż komentarz CFC_forever
Choć nie jestem kibicem United, to i tak jestem w szoku. Nie wyobrażam sobie nie tylko United, ale też Premier League bez Fergusona, mam wrażenie, że był w świecie angielskiej piłki od zawsze i jeszcze w nim trochę zostanie. Człowiek to niezwykły, to co zrobił nie tylko dla waszego klubu, ale po prostu dla całej angielskiej piłki jest niesamowite. Ogromny szacunek z mojej strony i współczuję straty tak wielkiego szkoleniowca.
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 12:49, #72 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
A czy ja pisałem o trenerze Evertonu?Jak coś to Mou albo Klopp.pozdr.
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 12:46, #71 Zwiń/Pokaż komentarz VXR
Dobra.. Po blisko dwóch godzinach i rozmowie z dziewczyną wreszcie doszedłem do siebie i w końcu mogę coś napisać. Nie będę rozpisywać się jak bardzo szanuję SAF'a, każdy wie ile zrobił dla tego zespołu, i nikt nie wyobraża sobie jak będzie wyglądał United mając na ławie innego trenera. Jeszcze niedawno była mowa o tym, że jeszcze rok, dwa-trzy lata będzie trenował United Ferguson, potem każdy przypomniał sobie o tej operacji i ni stąd - ni zowąd wczoraj media zaczęły pisać o zastępcach Fergusona, o domniemanej emeryturze i tym, że wszystkiego dowiemy się dzisiaj... Jedno jest pewne - nie dowiemy się prawdy dot. zdrowia Alexa. Mogło coś się przydarzyć na przestrzeni tych tygodni po którym żona powiedziała mu 'dość', koniec trenerki, trzeba dbać o zdrowie..

Jestem ciekaw jak potoczy się sytuacja w ciągu najbliższych 46 godzin, a mianowicie kto zostanie trenerem Utd. Liczę osobiście na Mourinho, facet ma jaja, podobnie jak Alex, do tego będzie miał meega wsparcie od nowego dyrektora United (bo przecież Ferguson od tak nie zostawi MU, za dużo serca włożył w tę drużynę by od razu odejść i patrzeć jak się staczamy na złą drogą - może to rodzić pewne spięcia.. jednak nie obawiałbym się o United prowadzone przez Jose). Jose ma jaja, do tego będzie miał wsparcie od Glazerów, którzy doskonale zdają sobie sprawę, że jeżeli teraz nie powalczą o dobrego trenera, to Utd znajdzie się w niekorzystnej sytuacji finansowej... A im w szczególności zależy na $$$.

Jeśli się przypomni różne wywiady, jeśli można wierzyć pismakom - to Jose zawsze chciał trenować Utd..

A właśnie! Jeszcze jedno - Tutaj rodzina Glazerów nie będzie mu się tak wpier... jak pewien Rosjanin w Chelsea.

IMO, dla Mourinho wyciągnięcie Bale'a z KFC, czy Modrica czy nawet Ronaldo z Realu nie byłoby takim problemem jaki może/mógłby mieć Ferguson.

Moses, czytałem tu porównania Evertonu do Abeerdenu Fergusona, że wie jak grać w PL, ale niezbyt wie jak na arenie międzynarodowej.. A Klopp wiedział jak się gra w LM? a jakoś są w finale.. Moses mógłby zabrać ze sobą Bainesa, Fellainiego..ale co na to Rooney?W każdym razie, to nie Jose powinien kupić dobre wino i pojechać do Alexa, a to Alex powinien kupić przynajmniej skrzynkę, jak nie i całą winnicę i pogadać poważnie z Jose, bo z tego co mi się wydaje - Mou mógłby się u nas ustatkować, mógłby z 10lat u nas trenować jak nie i więcej... czego na pewno nie będzie mógł dokonać w Chelsea.


napisał:

"Decyzja o emeryturze była rzeczą, o której myślałem w kontekście wielkiego transferu"


Albo to kwestia już przyzwyczajenia, bowiem od dłuższego czasu była mowa o Mosesie jako potencjalnym następcą Fergusona, ale jakoś nie odczuwam by był to wielki transfer... Co innego wychwalany przez mnie wyżej Mou. (jednocześnie zaznaczam, że nie skreślam Mosesa, chłop odwala dobrą robotę w biednym Evertonie, co pokazuje, że ma rozum i bez jakiś suuper transferów potrafi ułożyć drużynę tak, by wygrywała tudzież stwarzała zagrożenie nawet i Mistrzom Anglii)

>>Oni nam ukradli Hazarda, my im ukradnijmy trenera!Edytowano: 08 maja 2013 roku, 12:54
Poziom: 47
dodano: 08.05.2013, 12:46, #70 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Moyes to bardzo dobry trener, moim zdaniem najlepszy kandydat do objęcia sterów United.
Gościu trzyma Everton zawsze wysoko w tabeli, mając grosze na transfery, ba bywało tak, że nie miał nawet pensa na transfery a mimo to wielki i bogaty Liverpool kolejny już sezon ogląda plecy ekipy Moyesa.
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 12:43, #69 Zwiń/Pokaż komentarz jabol9
Moyes nie da rady wziąśc na siebie presji bo objeciu fotela po SAF-ie , jeśli Mou przejdzie do CHelsea to potrzeba nam bardzo dobrego trenera bo The Blues mogą być z nim o wiele mocniejsi. 80% szans dla Moyesa chodź mam jeszcze nadzieje że nie on. Niech sobie siedzi w tym Evertonie. Jeśli ma być zmiana to chciałbym trenera poza UK no oprócz Harrego R. Jak zmiana to zmiana , nie nie chciałbym żeby to wyglądało jak w Rosji , putin raz premier raz prezydent a i tak rządzi sam.
Poziom: 18
dodano: 08.05.2013, 12:38, #68 Zwiń/Pokaż komentarz madzia18Utd
z taką wiadomością nie da się żyć po prostu:( dlaczego nam to zrobił :( nie dość ,że zj[...]ny okres matur to jeszcze taka wiadomosc, nie no dalej nie wierze...
Poziom: 30
dodano: 08.05.2013, 12:33, #67 Zwiń/Pokaż komentarz nemox007

czerwona strona mr.sayd napisał:

Wielki transfer?Może nie chodziło o zawodnika tylko o trenera....szok normalnie tera siedze w koszulce united i jestem smutny...nawet fifa nie pomaga i browar....ale lipa.pozdr.


Dla mnie Moyes to żaden wielki transfer
Poziom: 39
dodano: 08.05.2013, 12:27, #66 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
https://www.faceb(...)80759909

tutaj można wysyłać podziękowania dla Bossa. Najlepsze pojawią się w książce #thankyousiralex
Poziom: 48
dodano: 08.05.2013, 12:27, #65 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Wielki transfer?Może nie chodziło o zawodnika tylko o trenera....szok normalnie tera siedze w koszulce united i jestem smutny...nawet fifa nie pomaga i browar....ale lipa.pozdr.
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 12:23, #64 Zwiń/Pokaż komentarz Wakabayashi
Co ta czcionka tak pochyła? Żałoba? Kończy się epoka, coś, co się już nie powtórzy, ale United musi trwać. Dobrze, że Fergi zostaje w klubie. Jakby cośszło nie tak to wywalić trenera i spowrotem sir Alex na stanowisko ;).
Poziom: 21
dodano: 08.05.2013, 12:22, #63 Zwiń/Pokaż komentarz Jedenaście
Mam nadzieje, że Moyes pociągnie za sobą chociaż Fellainiego.
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 12:22, #62 Zwiń/Pokaż komentarz jabol9
Mam ciekawe info wprost z Machesteru i spokojnie to nie jest hejtrowska bajka . Mój brat mieszka w niedaleko Machesteru . Brat jego dziewczyny pracuje na OT. Podobno wszyscy gadają o Moyes-ie . Lipa....
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 12:20, #61 Zwiń/Pokaż komentarz MaGiK1990
Jeśli to żart to bardzo głupi
Poziom: 39
dodano: 08.05.2013, 12:20, #60 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
Odchodzi Gill, odchodzi Boss. Jakaś epoka się kończy. Dziś taka [***]ista pogoda, miał być udany dzień, będzie najgorszy.

Mam nadzieję, że chłopcy i kibice Red Army pożegnają godnie Dziadka ze Swanseą i z WBA. Chyba tylko tak będą mu mogli podziękować.
Wciąż nie wierzę, to jest jakiś ... sen.
Poziom: 25
dodano: 08.05.2013, 12:16, #59 Zwiń/Pokaż komentarz jabol9
Jak już , wolałbym Harrego Redknapa . Spadł z QPR , niby gadał że zostanie...ale chyba ma wieksze ambicje
Poziom: 38
dodano: 08.05.2013, 12:16, #58 Zwiń/Pokaż komentarz dees.
Taka wiadomość z rana! Nie wierze, normalnie kurva nie wierze!

No, ale kiedyś to kurde musiało nastąpić. W sumie moment idealny. Przegonił L'pool o dwa tytuły, zeszmacił w tym sezonie City z przewagą punktową ponad 10.

Pokłony i podziękowania w kierunku MISTRZA!!!
Poziom: 20
dodano: 08.05.2013, 12:15, #57 Zwiń/Pokaż komentarz Gigi Amoroso
Był już Papież, teraz Ferguson... Czas na Boga...
Poziom: 26
dodano: 08.05.2013, 12:15, #56