R E K L A M A

+ +10 - United zainteresowane zawodnikiem z League One?

KchampK @11.09.2013 | Przeczytano 1838 razy

Według Daily Mail Manchester United wyraził zainteresowanie 20-letnim obrońcą Sheffield United i reprezentantem Anglii do lat 21 Harrym Maguirem.

Co prawda letnie okienko transferowe już się skończyło, ale do stycznia już nie tak daleko, a David Moyes już podobno planuje jak zimą wzmocnić skład mistrzów Anglii.

Urodzony w Sheffield piłkarz wystąpił w 99 spotkaniach swojej drużyny, strzelając dla niej 6 bramek. Zaliczył również występ w reprezentacji Anglii U-21.

Prawdopodobnie za młodego piłkarza trzeba by zapłacić 4 miliony funtów.

Źródło: footballtransfertavern.com

Tagi: Harry Maguire, Sheffield United, Transfery

Komentarze (2)

Poziom: 24
dodano: 12.09.2013, 20:38, #2 Zwiń/Pokaż komentarz tomek789

ostman napisał:

[...]
Moyes ma zresztą niespotykanego wśród menadżerów fioła na punkcie osobistego skautingu młodych graczy - nie ma w PL chyba drugiego takiego, który wizytował by aż tyle stadionów niższych klas oraz obiektów młodzieżowych co Szkot.[...]


Stara dobra szkocka szkoła ;)
Poziom: 22
dodano: 12.09.2013, 13:31, #1 Zwiń/Pokaż komentarz ostman
Ciekawy zawodnik, którego obserwowaliśmy już za czasów Fergusona. Moyes także nie zasypywał gruszek w popiele i w poprzednich rozgrywkach wizytował Bramall Lane, aby przyjrzeć się Maguire'owi z bliska.

Moyes ma zresztą niespotykanego wśród menadżerów fioła na punkcie osobistego skautingu młodych graczy - nie ma w PL chyba drugiego takiego, który wizytował by aż tyle stadionów niższych klas oraz obiektów młodzieżowych co Szkot. W ostatni weekend pojawił się np. na Deepdale, aby sprawdzić, jak radzi sobie inny obiecujący stoper James Tarkowski z Oldham. I jeden, i drugi szybciej niż później trafią do lepszych zespołów.

Co do Maguire'a, to pamiętam go z finału FAYC sprzed 3 lat, gdy Szable niespodziewanie dotarły aż do finału i grały z Diabłami. Od tego czasu ostro poszedł w górę - 100 gier ligowych u nastolatka ma swoją wymowę, nawet jeżeli to tylko League 1. Długo w Sheffield nie zabawi i pójdzie drogą innych wychowanków klubu takich jak Jagielka, Walker, Naughton czy Lowton. Co jak co, ale obrońców szkolą tam całkiem niezłych.

Zwraca zwłaszcza przykład Lowtona. Rok temu, gdy szedł do Villi był anonimem z L1, a teraz to czołowy prawy bek Premier League.

Komentarze (2)