R E K L A M A

+ +11 - Pellegrini: "Mamy silniejszą mentalność niż United"

dinos @22.09.2013 | Przeczytano 2152 razy

Pellegrini: "Mamy silniejszą mentalność niż United"
Nowy boss Manchesteru City, Manuel Pellegrini stwierdził, iż jego zawodnicy mają silniejszą mentalność zwycięzców, niż ich przeciwnicy z Manchesteru United.

W zeszłym sezonie mogło się wydawać, iż to City nie wytrzymało mentalnie, ponieważ szybko poddali się w walce o tytuł, który udało im się wywalczyć rok wcześniej.

Pellegrini nie dzieli się swoją oceną na temat składu, jaki otrzymał po przejściu do "Obywateli", jest jednak uparty, kiedy przychodzi do oceniania szans jego drużyny w niedzielnym spotkaniu derbowym.

"Nie wiem, co działo się w przeszłości, ale wiem, że nasza mentalność jest bardzo silna, tak samo silna, albo nawet silniejsza, niż Manchesteru United."

City w ostatnim sezonie miało 11 punktów starty do liderującego Manchesteru United. Szkoleniowiec zdaje sobie sprawę z tego, jak znaczące są te derby dla lokalnych kibiców i jaki jest tego szerszy kontekst.

"Nie muszę tu być, aby rozumieć jak ważne są mecze derbowe, ale praca i życie tutaj uświadamiają, jak wielka jest waga tych spotkań. To mecz za sześć punktów. Bardzo ważnym jest, by zwyciężyć z jednym z najważniejszych przeciwników."

"Ważniejsze jest, by wygrać, niż nie przegrać."

Pellegrini może pierwszy raz brać udział w starciach Manchesteru, ale nie są mu obce wielkie spotkania, ponieważ trenował już Real Madryt oraz River Plate.

"Real - Barcelona są bardzo ważnymi derbami, tak samo jak River - Boca Juniors. Jednak kiedy żyje się tutaj, można lepiej odczuć, jak istotne jest to starcie dla obu stron."

"Przez cały tydzień ludzie mówią tylko o derbach. Wiem, że to bardzo ważne spotkanie, najważniejsze dla tego klubu."

United również będzie grało pod wodzą nowego menadżera - Davida Moyesa, który przejął posadę po Sir Aleksie Fergusonie. Jutrzejsze derby będą pierwszymi od 1986 roku, w których nie weźmie udziału Ferguson.

Pellegrini wierzy, iż wybór byłego trenera Evertonu na zastępstwo Fergusona było dobrym ruchem, jednak wspomniał o wielkiej presji, jaka będzie na nim ciążyć.

"To nie było zaskoczenie, ponieważ miał on bardzo udaną karierę tu w Anglii. Może nie wygrał tytułu, bo bardzo ciężko tu zwyciężyć, gdy nie jesteś jedną z czterech, pięciu najsilniejszych drużyn, jednak zrobił wystarczająco wiele, aby zasłużyć na tę posadę."

"Nie można uniknąć wielkiej presji, nie kiedy przejmuje się drużynę po Sir Aleksie Fergusonie, kiedy trzeba poprowadzić Manchester United, albo inny wielki zespół. To zawsze wiąże się z wielką presją, ale jest również dobrym sposobem na pracę, ponieważ wiesz, co musisz zrobić."

Źródło: sport.bt.com

Tagi: David Moyes, Derby, Manchester City, Manchester United, Manuel Pellegrini, Premier League, Sir Alex Ferguson

Komentarze (3)

Poziom: 41
dodano: 09.10.2015, 21:59, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
Blablabla a niech se pogada.Wszyscy wiedzą kto jest najlepszy na świecie Manchester United. :):):) Pozdrawiam.
Poziom: 32
dodano: 22.09.2013, 16:48, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf

Szemhazaj napisał:

Wy macie mentalność, o taaaa! Tyle, że mentalność biznesmenów


No, takich biznesmenów co by tyle dopłacali do działalności to ja jeszcze nie widziałem. Oni są raczej jak rządy krajów, które dopłacają do przywilejów górników by im bydło solidaruchowe nie paliło opon :D
Poziom: 57
dodano: 22.09.2013, 15:18, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Wy macie mentalność, o taaaa! Tyle, że mentalność biznesmenów, nie piłkarzy. To, co w tym klubie się wyprawia/wyprawiało woła o pomstę do nieba, kupowany piłkarz dostaje tygodniówkę 5 razy większą niż zaufany od lat żołnierz, każdy może obrażać trenerów, kolegów, nie ma żadnej harmonii, żadnego ducha drużyny.

Znajdźcie mi tam jednego takiego jak nasz Welbeck, który jako wychowanek wypruje sobie żyły, żeby zespół wygrał. Takich jak Valencia, Rooney, Carrick, którzy mogą być w cieniu lepszych i grać świetnie.

Oprócz Harta, Kompany'ego, Silvy i Aguero którzy prezentują jakieś wartości City to zlepek gwiazd pokroju Nasriego które prędzej utną sobie obie nogi niż wyjdą na boisko bez podpisania wymarzonej, kosmicznej umowy. Możecie wygrywać, ale mentalności większej od United nigdy nie będziecie mieć.

Komentarze (3)