R E K L A M A

+ 0 - Van Gaal tłumaczy politykę transferową

Premier League xmilkaax @11.09.2014 | Przeczytano 4345 razy

Van Gaal tłumaczy politykę transferową

Louis van Gaal odrzucił sugestie mediów, że będzie miał problemy, by dostosować do składu nowe nabytki, które przybyły w ostatnim okienku transferowym do Manchesteru United.

Na konferencji prasowej, podczas której LvG oficjalnie zaprezentował Radamela Falcao i Daleya Blinda, menedżer zapewnił, że znajdzie odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli wpasować się do teamu nowym graczom, ale i piłkarzom z zespołów młodzieżowych.

Kupiliśmy pięciu graczy, a jeden jest wypożyczony. Może będziemy mogli odkupić go na koniec tego sezonu - ale to jeśli chodzi o Falcao. Pozwoliliśmy odejść 14 zawodnikom, więc jak mogę dostosować nowych graczy do teamu? To nie będzie trudne. Jeśli pozwala się odejść 14 graczom, a przychodzi w ich miejsce zaledwie sześciu, to znajdzie się miejsce. Musimy skorzystać też z naszego systemu edukacji młodzieży, a to także polityka MU. Gdybym nie pozwolił graczom odejść, nigdy nie nadarzyłaby się szansa dla młodszych, więc dzięki naszej polityce dajemy szansę młodym.

Ale pytanie jest czy oni tę szansę wykorzystają. To większe ryzyko, bo myślę, że to jedyna droga, by to w Man Utd zrobić. Klub zawsze miał w składzie wychowanków. Więc to jedyny sposób.

Więcej niż 8 miejsc w składzie jest wolnych, więc są zarezerwowane dla młodzieży. Korzystałem do tej pory z dużej ilości młodych graczy w przygotowaniach do sezonu i również w sezonie. Zawsze jestem chętny, by dawać młodym szansę, ale oni tę szansę muszą wykorzystać.

Nie mogę zrobić tego za nich. Muszą tego dokonać sami. Nasza polityka właśnie taka jest. Mają tu możliwości i wszyscy młodzi o tym wiedzą. Wierzę, że Manchester United mnie zatrudnił właśnie z względu na to.

W ostatnim dniu okienka transferowego Danny Welbeck zamienił MU na Arsenal, dlatego boss MU zaznaczył, że to niemożliwe, by nie skorzystać i nie kupic jednego z najlepszych napastnikow na świecie.

Nie miałem żadnych wątpliwości, ponieważ Falcao - dla mnie - jest jednym z najlepszych napastników na świecie. Jeśli spojrzysz na jego dokonania, to niewiarygodne. Dziś, na treningu, dostał jedną piłkę pod swoje nogi - i padła z tego bramka. Potwierdził więc swoją klasę już na pierwszej sesji.

Gdy to mówię, nakładam na niego zbyt dużo presji, a to nie jest dobre, bo wiem, że ciężko jest przenieść się z innego klubu do MU, zwłaszcza w trakcie nowego procesu. Jest nowa hierarchia w szatni, więc to niełatwe. To dlatego prosiłem o czas dla nas, bo już wtedy wiedziałem, że tak może się dziać.

Dałem szansę wszystkim graczom, by przekonali mnie o swojej jakości. Jeśli pytacie o Danny'ego Welbecka, był tu od 9. roku życia i grał dla MU przez trzy sezony po wypożyczeniu do Sunderlandu. Ale nie miał takich dokonań jak Robin van Persie czy Wayne Rooney, co jest w tym klubie standardem. To dlatego pozwoliełm mu odejść, dlatego też, bo ściągnąłem Falcao. Powodem jest też młodzież, która tu pasuje.

Zapytany o to, czy klaruje mu się już jego wymarzona jedenastka, menedżer dodaje, że nie może się doczekać, by sprawdzić, jak nowi gracze wpasują się do teamu.

Mam nadzieję, że ta jedenastka się wyklaruje, ponieważ wszyscy muszą wpasować się w naszą filozofię, a  w tej filozofii nie jest łatwo występować. Widzieliśmy to już do tej pory, ale myślę, że gracze których wybraliśmy mogą spisywać się lepiej, w innym wypadku nie kupowalibyśmy tych piłkarzy.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ajax Amsterdam, Arsenal, AS Monaco, Daley Blind, Danny Welbeck, Louis van Gaal, Radamel Falcao, Skład, Taktyka, Transfery, Wypożyczenia

Komentarze (12)

Poziom: 24
dodano: 19.09.2014, 13:15, #12 Zwiń/Pokaż komentarz UNITED PANY
zobaczymy
Poziom: 48
dodano: 13.09.2014, 18:35, #11 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Tłumaczyć van Gaal niema co...poprostu wzmocnił skład i tyle w temacie, plus pożegnał mnóstwo innych piłkarzy.

Pozdrawiam.
Poziom: 32
dodano: 12.09.2014, 15:30, #10 Zwiń/Pokaż komentarz slumerican
Nie musi się tłumaczyć LVG, bo wierzę, że dokonał właściwych, przemyślanych wyborów. Teraz, gdy większość graczy wraca do zdrowia, co raz mniejszy jest szpital, Holender ma większy wybór, występuje rywalizacja. Sądzę, że z meczu na mecz, piłkarze będą lepiej stosować taktykę boss'a. Dobrym bodźcem będzie wygrana z QPR.
Poziom: 44
dodano: 11.09.2014, 21:05, #9 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Trochę masło maślane, bo taki Wilson na jakiś większy udział raczej nie ma szans, Januzaj będzie miał z kolei cholernie ciężko zmieścić się w jedenastce, biorąc pod wagę fakt że ostatnio Roo czy Mata w tej jedenastce byli, mimo słabej formy.

Bardzo liczę że Van Gaal wykorzysta przerwę na reprezentacje należycie i wreszcie poukłada kadrę. Zapowiada się kilka powrotów po kontuzjach, zagrać z QPR może także Rojo, więc (prócz klasowego defensywnego pomocnika) potrzeba nam tylko zgrania.
Poziom: 28
dodano: 11.09.2014, 21:25, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Nederland
"Wilson na jakiś większy udział raczej nie ma szans"
Dlaczego? Będzie napastnikiem nr 4, a van Persie i Rooney do najodporniejszych na kontuzje zawodników nie należą.
Poziom: 57
dodano: 11.09.2014, 22:41, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Nederland,

właśnie - to czy Wilson będzie grał jest w (zbyt) dużej mierze uzależnione od tego czy tercet Falcao, Rooney, van Persie będzie zdrowy. Jeśli tak, James może mieć problemy z łapaniem się nawet do meczowej 18-stki.

Nie wiadomo jakim systemem chce grać van Gaal. Marudził do niedawna, że wychodzimy 3-4-1-2 dlatego, że nie ma skrzydłowych klasy światowej i niezbalansowane inne pozycje. Teraz na drodze do przejścia na 4-3-3 nie stoi właściwie nic. Poza jednym: ego Louisa który postanowi udowodnić całemu światu, że jego magiczna taktyka da mu nie tylko brąz na Mundialu, ale i podbicie kosmosu. O to się boję, bo to trener tyleż znakomity co chorobliwie wręcz zapatrzony w swoje procesy, filozofie i schematy o których najchętniej gadałby non stop, bez przerwy na sen.

IMO w United jest teraz zbyt dużo klasowych napastników, jakkolwiek to brzmi. Nie chodzi mi nawet o czysto piłkarskie umiejętności, ale o to jak na posadzenie na ławie zareagują nasze numery 9, 10 czy 20. Gdy przejście Falcao do MU było kwestią godzin głośno zastanawiałem się nad tym czy lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie na Old Trafford kwartetu Radamel, Rooney, Wilson, Welbeck czy też odstrzelić Dana i zostawić RvP. Jak na razie - czysto teoretycznie - wolałbym tę pierwszą wyliczankę. Tym bardziej, że Welbz może grać z boku w 4-3-3, a Robin, Wazza i Falcao to po prostu urodzone dziewiątki, bez względu na to że Anglik jest cofany bez sensu na dychę. Znajdźmy teraz ustawienie w którym cała trójka będzie grała i żaden z gwiazdorów nie będzie marudził. Ja takiej taktyki znaleźć nie potrafię.

Jeśli nadal chcemy grać na dwóch statycznych napastników to oprócz Di Marii potrzebujemy jeszcze jednego niszczyciela - na drugą flankę. Inaczej tego po prostu nie widzę, choć oczywiście taki styl gry daje większe pole do popisu Wilsonowi o którego nam chodzi. Niemniej jednak uważam, że dla samego komfortu gry powinniśmy się przestawić na ulubioną taktykę van Gaala i przestać kombinować jak koń pod górę. Bo w końcu nie po to narobiliśmy transferów za 200 milionów, żeby naszą grę generowali Young z Valencią...
dodano: 11.09.2014, 20:20, #6 Zwiń/Pokaż komentarz wielkifanMU [178.43.138.***]
Van Gaal to gość którego opowiadań o futbolu i o sytuacji w klubie mógłbym słuchać godzinami
Poziom: 50
dodano: 11.09.2014, 19:53, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Charly
Filozofia Louisa na początku trochę zawodziła, ale z czasem powinno być coraz lepiej. Dobrze, że Holender stawia na młodych, bo muszą się kiedyś wykazać czymś, a nie tylko grzać ławę. A po za tym niektórzy naprawdę mają dobrą smykałkę do piłki, co mi się już podoba. Oby w przyszłości było coraz lepiej.
Poziom: 43
dodano: 11.09.2014, 19:48, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Roboturnerr
Poziom: 38
dodano: 11.09.2014, 19:39, #3 Zwiń/Pokaż komentarz KochamManchesterUnited
"Jeśli pozwalasz odejść 14 graczom, a przychodzi w ich miejsce zaledwie sześciu, musimy skorzystać też z naszego systemu edukacji młodzieży, a to także polityka MU. Gdybyś nie pozwolił graczom odejść, nigdy nie nadarzyłaby się szansa dla młodszych, więc, dzięki naszej polityce, dajemy szansę młodym".

I to stwierdzenie bardzo przypadło mi do gustu , trzeba małymi kroczkami wprowadzać młodych do składu , bo gorzej już być nie może :)
Poziom: 66
dodano: 11.09.2014, 19:12, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
No cóż, ciekawa wypowiedź, taka w jego stylu. Na pewno zauważyć trzeba, że aspektem, który przykuwa wielką uwagę są liczne zdania na temat młodzieży. Man. Utd słynął z hodowania talentów. Po to MU zatrudnił van Gaala, żeby wprowadzał młodych zawodników do pierwszego składu. Chodzi o podtrzymanie tradycji.

Również zaciekawiła mnie wypowiedź na dość trudne pytanie, jakim bez wątpienia było to, dotyczące Dannego Welbecka i jego odejścia. Powiem szczerze, że nie szykowałem się na inną wypowiedź niż to, że po prostu brakowało mu czegoś, czym mógłby wyprzeć Rooneya, czy van Persiego.

Widać także, po ostatnim akapicie, że i sam van Gaal nie może się już doczekać tego meczu w niedzielę i ustalenia składu spośród tych nowych graczy. :) Miejmy nadzieję, że wyselekcjonuje najlepszą jedenastkę, która da pewne zwycięstwo nad drużyną Harrego Redknappa.
Poziom: 29
dodano: 11.09.2014, 19:31, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Deathstar
Pewnie, że bardzo w jego stylu :). Z jednej strony fajnie, że nakłada presję bardzo umiejętnie, przynajmniej na to wskazuje ten tekst o Falcao; tak jakby wiedział że sobie z nią poradzi a przez to wspomoże kilku innych graczy. Fajnie, że nie ma problemu z dobrym wytłumaczeniem PO CO mu ten czas - tutaj, mimo mojej wiary i sympatii do Moyesa (jego "dokonania" z MU to dłuższy temat, nie ma sensu go tutaj wspominać) - holender pokazuje klasę. Fajnie, że wspomniał o młodzieży po raz kolejny.

Co do Welbecka... moim zdaniem dość asekuracyjna wypowiedź, nie zdradza bowiem żadnego szczegółu z ich rozmowy, a brak dokonań to w przypadku jego filozofii i nawet tego co powiedział kilka zdań wcześniej moim zdaniem jest b. słabym argumentem.

Również liczę na przekonywujące, dwu/trzy bramkowe zwycięstwo. Pamiętajmy jednak, że niekoniecznie nowe nabytki są już zgrane z zespołem, i całkiem możliwe, że obaj wejdą z ławki. Najważniejsze jednak to aby piłkarze zagrali wg filozofii vG - tej, z której go znamy - do przodu, ofensywnie, kontrolując spotkanie :)

Komentarze (12)