R E K L A M A

+ 0 - "Przy mnie Rooney będzie jeszcze lepszy"

Kadra Banann @30.11.2014 | Przeczytano 1879 razy

"Przy mnie Rooney będzie jeszcze lepszy"
Źródło: Getty Images

Louis van Gaal oświadczył w typowy dla siebie sposób, że pod jego skrzydłami Wayne Rooney ma szansę być jeszcze lepszym piłkarzem niż jest obecnie.

29-letni napastnik zdobył 11 bramek w 16 meczach, jakie rozegrał w tym sezonie w reprezentacji Anglii i Manchesterze United. Odegrał przy tym kluczową rolę w powrocie United na zwycięską ścieżkę, po katastrofalnym początku ligi.

Zdaniem szkoleniowca United, Rooney wiele zyskał otrzymując kapitańską opaskę zarówno w klubie, jak i w reprezentacji. Holender zapewnił, że u jego boku Wazza może stać się jeszcze lepszym zawodnikiem.

Wiele słyszałem o Rooneyu, zanim jeszcze przybyłem do Manchesteru. Ale początkowo to nie był ten Wayne, o którym wszyscy wokół mówili. Teraz jest moim kapitanem, daje innym przykład i jestem bardzo zadowolony. Mam wrażenie, że piłka nożna to całe jego życie i dlatego tak lubi swoją rolę w United.

Rooney zawsze powinien grać u mnie. Chociaż z drugiej strony, kiedy nie jest w najwyższej dyspozycji, może powinienem być bardziej przekonany co do zastąpienia go kimś innym.

Van Gaal nie zapomniał też o podkreśleniu swoich zasług w zwyżkującej obecnie formie Rooneya.

Oczywiście opaska kapitana reprezentacji pomaga mu być lepszym kapitanem w klubie. Ma więcej doświadczenia. Muszę jednak przypomnieć, że to ja jako pierwszy powierzyłem mu tę rolę. Roy Hodgson podążył moimi śladami.

 

Przy mnie każdy piłkarz może być lepszy. Przepraszam, to aroganckie. Ale taka jest prawda.


Źródło: goal.com

Tagi: Forma, Kapitanowie, Louis van Gaal, Wayne Rooney

Komentarze (14)

Poziom: 66
dodano: 01.12.2014, 17:57, #14 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Być może właśnie ten aspekt opaski kapitana spowodował u Rooney'a pewnego rodzaju reakcję, i to bardzo pozytywną reakcję. Sam zawodnik jest w świetnej formie. Strzela bramki i haruje na tym boisku, jakby miał te osiemnaście lat dopiero. Cieszę się, że jest on tak wysoko dysponowany i że tak świetnie sobie radzi na boisku. Ta jego forma przyniesie wiele dobrego, zarówno dla klubu, jak i reprezentacji.
Poziom: 50
dodano: 01.12.2014, 16:09, #13 Zwiń/Pokaż komentarz Charly
Pożyjemy, zobaczymy. Rooney na czas obecny i tak już jest w niezłej formie. Bardzo energiczny jest na boisko jak i po za boiskiem. Dobrze, że van Gaal właśnie postawił na niego by to on był kapitanem, a nie kto inny. Wayne stara się jak najlepiej potrafi dawać wskazówki kolegom z drużyny, co już nie raz widzieliśmy, a to nieraz pomaga.
Poziom: 76
dodano: 30.11.2014, 20:58, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Red_Devil
Rooney jest w formie, ale obecnie jest w szczycie swojej kariery. A jak wiemy, za szczytem jest już zjazd w dół. Lepszy nie będzie, może tylko utrzymać ten poziom. A za 1-2 lata, będzie powoli schodził z tego poziomu.

Jestem ciekaw co będzie w wieku 33-34 lat, przecież jako napastnik grać nie będzie, bo nie wyrobi wydolnościowo. Może przesunie się bardziej do środka? I tak daje dużo od siebie w defensywie..
Poziom: 31
dodano: 30.11.2014, 21:12, #11 Zwiń/Pokaż komentarz 22november
Wiesz, mam właśnie takie wrażenie, że Rooney może grać na wysokim poziomie jeszcze z 5 lat, jest twardym dobrze zbudowanym zawodnikiem, ominęły go poważniejsze kontuzje, chyba troszkę wydoroślał i już bardziej dba o siebie.

A Van Gaal dobrze powiedział, co innego być aroganckim a co innego fałszywie skromnym. Boss to dobry taktyk i z pewnością lepiej "wykorzysta" Rooneya niż jego poprzednik.
Poziom: 52
dodano: 30.11.2014, 19:24, #10 Zwiń/Pokaż komentarz adam60
I dobrze, że tak mówi. On musi wierzyć w siebie i piłkarze muszą wierzyć w niego. Wtedy wszystko będzie się dobrze układać. Trener w takim klubie jak ManU musi mieć charyzmę i musi być nieco arogancki. Taka prawda.
Poziom: 38
dodano: 30.11.2014, 19:12, #9 Zwiń/Pokaż komentarz blackrose
I jeszcze taka mała zabawa a co byście powiedzieli i jaka była by wasza reakcja gdyby trener wyszedł i powiedział jestem najsłabszym trenerem nic mi sie nie uda i nie mam zadnego pomysłu przy mnie nawet Messi byłby zerem.
Poziom: 38
dodano: 30.11.2014, 19:07, #8 Zwiń/Pokaż komentarz blackrose
Rozwinie się i to bardzo, nie fizycznie i nie tychnicznie ale się rozwinie taktycznie juz widac ,że piłkarze po mału łapią o co chodzi LVG .
Czy LVG jest arogancki no pewnie,że jest. Czy LVG jest światnym fachowcem top trenerem no pewnie,że jest.
i teraz najważniejsze jeśli stawiasz sobie poprzeczkę bardzo wysoko np mówisz dziś wygramy ten mecz do zero i potem wygrywasz do zera to znaczy ,że się znasz na fachu , ajeśli byś taki mecz przegrał to wstyd i chańba.
To ta subtelna róznica między przechwałkami a rzeczową analityczna oceną sytuacji
Poziom: 57
dodano: 30.11.2014, 19:03, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Mi tam ta arogancja Van Gaala zupełnie nie przeszkadza, o ile używa jej w taki sposób, dodając zawodnikom pewności siebie. Roztaczanie wokół siebie aury zayebistości pozytywnie wpływa na graczy, zwłaszcza tych niedowartościowanych, jak Valencia czy Fellaini, którzy pod wodzą Moyesa dostawali co mecz cięgi od kibiców, a u Holendra są pożytecznymi elementami układanki.

Czy Rooney może być lepszy? Trudno powiedzieć. Wydaje się być w ostatnich meczach zwinniejszy, jakby lepszy technicznie, decyduje się nawet na rajdy czego nie widzieliśmy od paru ładnych lat. Opaska fajnie na niego zadziałała, chłopak znów stara się jak może i efekty tego oglądamy na boisku.
Poziom: 48
dodano: 30.11.2014, 18:59, #6 Zwiń/Pokaż komentarz ozgur
LvG pokazał, że jest najlepszy i to dzięki niemu wszystko jest takie jakie jest, a Rooney jest na poziomie tak wysokim właśnie dzięki osobie Bossa.
Coś może i w tym jest, ale jak piłkarz byłby słaby to nawet najlepszy trener by mu nie pomógł. Van Gaal daje pewność i zaufanie piłkarzom, co jest oczywiście bardzo ważne, ale nie jest wszystkim co czyni ich formę optymalną.
Poziom: 50
dodano: 30.11.2014, 18:55, #5 Zwiń/Pokaż komentarz dinos
Bzdury, Rooney lepszy już nie będzie. Zresztą nie musi, jedyne czego wymagam od van Gaala w sprawie Wazzy, to żeby potrafił on taką dyspozycję Anglika utrzymać. Bo wszyscy wiemy, że z tym różnie bywa, raz potrafi być motorem napędowym zespołu, a raz błąkać się po boisku bez żadnego pożytku. Niech Holender utrzyma go przez cały czas na najwyższych obrotach i będzie gitez musztarda.
Poziom: 37
dodano: 30.11.2014, 18:32, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Nani United Glory
"Przy mnie każdy piłkarz może być lepszy. Przepraszam, to aroganckie. Ale taka jest prawda."

Odrazu przypomniał mi się Sir Alex Ferguson.
Poziom: 63
dodano: 30.11.2014, 18:15, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Rooney i tak już jest dosyć dobry, ale oczywiście, jeśli van Gaal potrafii to może zrobić z niego jeszcze lepszego piłkarza. :)

Według mnie Roo powinien częściej grywać na "9" to brameczek też byłoby więcej.
Poziom: 37
dodano: 30.11.2014, 18:14, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Nani United Glory
Skromność nie jest największą cechą Louisa van Gaala. Holender słynie z tego, że jest zapatrzony w siebie. Jednak to wielki profesjonalista i człowiek, który odniesie tu sukces. Rooney będzie piłkarzem, który stanie na czele rewolucji Louisa.
Poziom: 47
dodano: 30.11.2014, 18:09, #1 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Wystarczy, ze Rooney będzie w formie, wtedy jest go pełno na boisku i haruje za trzech.
Lepszy, że w sensie rozwinie się, to on się nie rozwinie.
Ale gdyby zaczął częściej strzelać i asystować, byłoby git.

Komentarze (14)