R E K L A M A

+ 0 - Van Gaal: "Buduję drużynę"

Kadra Miłosz @05.01.2015 | Przeczytano 1818 razy

Van Gaal: "Buduję drużynę"
Źródło: manutd.com

Wkrótce oficjalna telewizja klubowa MUTV wyemituje ekskluzywny wywiad z Louisem van Gaalem. Póki co mamy fragmenty wypowiedzi holenderskiego szkoleniowca, który pomimo trudnego początku, jest obecnie zadowolony z gry zespołu i pewny, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Kiedy wchodziłem na Old Trafford po 11 meczach, kiedy mieliśmy 13 punktów, czułem, że fani nie mogą być zadowoleni. Jednak oni wstali i klaskali. Mimo wszystko czułem się winny tak małej liczbie punktów, dlatego teraz jestem zadowolony, że zanotowaliśmy passę kilku zwycięstw z rzędu. 

 

Miałem czas lepiej poznać swoich graczy i oceniam ich bardzo dobrze. Przeżywamy ekscytujący czas i dlatego właśnie chcę pracować z młodymi ludźmi - oni sprawiają, że sam pozostajesz młody i pozwalają ci stowrzyć z nich drużynę. 

 

Kontynuujemy proces budowy. Jako szkoleniowiec analizuję występy moich zawodników, co pozwala mi pokazać na jakim etapie procesu jesteśmy. Cały czas nie jest to faza, jaką bym chciał, ale z czasem powinno być lepiej.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Louis van Gaal

Komentarze (11)

Poziom: 36
dodano: 07.01.2015, 23:32, #11 Zwiń/Pokaż komentarz damian12
Powrót United do ligi mistrzów to cel numer jeden. A drużyna się odbuduje po odejściu Fergusona i przyjdzie czas, że znów będziemy wymiatać w Anglii:)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.01.2015, 23:33

Poziom: 63
dodano: 06.01.2015, 16:54, #10 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Niech tam van Gaal dalej buduje tą swoją filozofię, ma czas do końca sezonu. Najważniejsze jest by teraz wrócić do LM, latem dopracować drużynę i od przyszłego sezonu walczyć już o poziom wyżej, o wyższe cele. :)
Poziom: 50
dodano: 06.01.2015, 16:23, #9 Zwiń/Pokaż komentarz Charly
Początki w nowym klubie wiadomo, że nie są zawsze najlepsze, ale im dłużej się pracuje w zespole, tym poprawiają się statystyki. Oczywistą sprawą jest, że potrzeba czasu na zbudowanie dobrej drużyny i widać, że po pół roku pracy van Gaal widać już pozytywne skutki jego pracy. On cały czas buduje zespół by być jak najlepszym.

Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem i mam nadzieje, że nadal tak będzie, a nawet i będzie jeszcze lepiej. ;)
Poziom: 66
dodano: 06.01.2015, 16:03, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Ja najbardziej się cieszę, że pomimo wielu, na prawdę wielu trudności, i nie żalę się tutaj, bo weźcie, te kontuzje to jest tak niemożliwa do wyjaśnienia sprawa, sytuacja, że NASA mogłaby się tym zająć i nadal nie będą w stanie powiedzieć o co chodzi. W tym wszystkim, w tym całym "sajgonie" jest ktoś, kto dzięki swojej pasji, dzięki pracowitości radzi sobie i osiąga dobre wyniki. Oczywiście on sam, jak i my - fani, kibice oczekujemy więcej.

"Cały czas nie jest to faza, jaką bym chciał, ale z czasem powinno być lepiej". Te słowa nabrały rzeczywiście formy wręcz magicznej, ponieważ każdy zdaje sobie sprawę z obecnej sytuacji, ale idzie wyczuć w powietrzu swego rodzaju wiosnę. Ta wiosna nadchodzi, ale ona będzie nas rozgrzewać do tropikalnych temperatur oglądając kolejne zwycięstwa naszego klubu. :)
Poziom: 11
dodano: 06.01.2015, 15:59, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Royber
Holender zyskał poważanie od samego objęcia schedy po Moyesie. Kontakty z dziennikarzami, pewność siebie, wizja drużyny i brak odpoczynku nawet po MŚ mnie osobiście przypadły do gustu. Potrzeba na Old Trafford charyzmy, Louis ją ma. Lubi nowinki taktyczne, dba o drużynę dosłownie na boisku jak i poza nim, chociażby spotkania wigilijne, wizyta w szpitalu, wspólne posiłki juniorów i seniorów. Pasuje do tego miejsca, choć pewnie po tych 3 latach opuści Anglię. Nie bedzie trenera na kolejne 27 lat. Nie oszukujmy się. Moyes był bezbarwny, był bo był. Budowanie drużyny van Gaala niech trwa do sierpnia przyszłego roku. Ten pozostaly czas niech wykorzysta na zakupy, treningi i scalanie paczki, bo nazwiska mamy, ale narazie nie zespół. LM to priorytet.
Poziom: 21
dodano: 06.01.2015, 03:51, #6 Zwiń/Pokaż komentarz sacrofilus
Mimo mnóstwa różnic Van Gaal ma w sobie coś takiego, co miał Ferguson. I nie mówię tu o sporych jądrach i siwych włosach. Obaj panowie są absolutnym przeciwieństwem nijakości i miałkości. Bez wgłębiania się w aspekty taktyki i mentalności, czy nawet zaufania piłkarzy i kibiców. Wyobraźmy sobie dużą salę ,do której wchodzi po kolei wielu menadżerów (lub ex) z PL. Pojawia się zamyślony Wenger w nieśmiertelnej puchowej kurteczce, Harry Houdini, ten ponury Pelligrini, arogancki Jose, i tak po kolei. No i pojawia się Luis i wszyscy patrzą na niego, wzrok szaleńca ,spektakularna czaszka.Co zrobi, co powie? A jak coś mówi o sobie, to w 3 osobie. Jest wiele dobrych klubów w PL, jest wiele solidnych marek w świecie sportu. Natomiast nie ma takiej drugiej marki na świecie jak MU. Tak, to Sir Alex pomógł ją budować, był niezastąpiony, nie dało się go też pomylić w nikim innym. Sam,jako menadżer był marką na miarę klubu. Taki sam jest Van Gaal. Może i nie miał okazji przepracować ponad ćwierć wieku w jednym klubie. Ale nie ma też wielu klubów które dałyby komukolwiek taką okazję. Może zostanie z nami na wiele lat, może odejdzie. Może będzie seryjnie zdobywał trofea, może nie. Ale jedno jest pewne. Za 50 lat kibice będą mówić "Pamiętasz, mieliśmy po Fegrusonie takiego holendra, ten to był charakter".
dodano: 06.01.2015, 01:16, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Tutej [31.42.10.***]
LVG ma coś czego nie miał Moyes, przede wszystkim zaufanie, jak widać i u kibiców i u zawodników, ponad to jest dużo lepszym szkoleniowcem, co widać po grze zespołu. Osobiście jestem zadowolony z obecnej sytuacji i nie mogę się doczekać przyszłego sezonu, kiedy wszystko powinno być już poukładane i powinniśmy walczyć w LM, tam gdzie nasze miejsce.
Poziom: 21
dodano: 05.01.2015, 22:32, #4 Zwiń/Pokaż komentarz sssexton90
Van Gaal ma to do siebie, że świetnie potrafi wprowadzać młodzież do zespołu i zauważyć talent zawodników. Jednak często za bardzo skupia się na ataku i zapomina o obronie. Nie można mu jednak odebrać wielu sukcesów bo z każdą drużyną jaką prowadził coś osiągnął i umie wygrywać trofea. Pozostaje 3mać za niego kciuki ;)
Poziom: 38
dodano: 05.01.2015, 22:31, #3 Zwiń/Pokaż komentarz KochamManchesterUnited
Budowanie drużyny - na to potrzeba czasu. Jeszcze za wcześnie by móc sądzić czy Holender podoła zadaniu czy też nie.
Widać postęp , widać progres , raz jest lepiej a raz gorzej.

Jednak wszystko idzie w dobrym kierunku , i szkoleniowiec o takim doświadczeniu musi dać radę.
Jestem dobrej myśli i ufam van Gaalowi.
Poziom: 34
dodano: 05.01.2015, 22:09, #2 Zwiń/Pokaż komentarz marin711
Może być ciekawie. Co jak co ale lubię czytać wypowiedzi naszego Managera.
Poziom: 57
dodano: 05.01.2015, 21:28, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Ma tutaj najlepszych kibiców w całym swoim życiu, więc miłe jest to, że ich docenia. Zarówno w Barcelonie jak i Bayernie często Louisa wygwizdywano o czym z pewnością pamięta. Zresztą, to jest taki typ człowieka który dziennikarza ze słynnej konferencji ("Tu eres muy malo!") wypatrzyłby w wielotysięcznym tłumie. Co jak co, ale pamięć ma dobrą... Dziwne w ogóle jest to, jaką sławą cieszy się Holender. Podając skrajny przykład można go porównać do Balotellego. Kibice cieszą się gdy przychodzi i oddychają z ulgą kiedy władze klubu pokazują mu drzwi. Jedyna różnica polega na tym, że o Mario nikt po czasie dobrze nie mówi - o Van Gaalu owszem.

Specyficzny trener. Wprowadził swoje rządy, u niego przynajmniej mamy jaja i charakter pozwalający dźwigać się z niekorzystnych rezultatów. Niekonwencjonalna taktyka 3-4-1-2 może się nam w przyszłości przydać, choć teraz wielu, nie bez powodów, na nią psioczy.

To jest menedżer niemogący nigdzie dłużej zagrzać miejsca, natomiast kochający futbol totalny Rinusa Michelsa, kochający młodzież, nowinki taktyczne oraz długofalowe projekty (z których w żadnym wielkim klubie nie dane mu było skorzystać, ale w których jest za to ceniony). Jeśli trenerzy będą mieli do wyboru nastoletniego szczeniaka i uznanego snajpera w szlagierze ligowy, w dodatku na obcym stadionie - 9 na 10 wybierze tego drugiego. Dziesiątym jest Van Gaal.

Myślę, że gdyby MU omijały kontuzje gralibyśmy dziś o wiele bardziej imponujący futbol. LVG ma swoje wady, można o nich napisać książki (a najlepiej zapytać Johanna Cruyffa...) ale nikt nie odmówi mu wspaniałej pracy z drużynami chętnymi do działania. Nie chcę bawić się w szkolne noty, dla mnie jest bardzo dobrym menadżerem. Nikogo lepszego w momencie zwolnienia Moyesa nie mogliśmy zatrudnić.

Komentarze (11)