+ 0 - Raport z wypożyczeń #26: Bramki Henríqueza i Willa Keane'a

Kadra Sitos @09.02.2015 | Przeczytano 1354 razy

Dotyczy: Ángelo Henríquez, Will Keane, Saidy Janko, Ben Amos, Sam Johnstone, Tom Cleverley, Nani, Guillermo Varela, Javier Hernández, Jesse Lingard

Raport z wypożyczeń #26: Bramki Henríqueza i Willa Keane'a

Z małym opóźnieniem, ale już jest! Zapraszamy na kolejny raport z dokonań Diabłów na wypożyczeniach.

Real Madryt skompromitował się w wyjazdowym starciu z Atlético, ulegając lokalnemu rywalowi aż 4-0. Javier Hernández jak zawsze rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. Chicharito zmienił Karima Benzemę w 73 minucie, gdy na tablicy wyników widnał już wynik 3:0 dla podopiecznych Simeone. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 4:0, a blamaż "Królewskich" "sponsorowany był" przez Tiago, Saula Nigueza, Antoine'a Griezmanna i Mario Mandžukicia. Meksykanin przez 17 minut, które spędził na boisku, nie oddał nawet jednego strzału na bramkę.

Castilla z Guillermo Varelą w wyjściowej jedenastce zremisowała 2:2 z rówieśnikami z Bilbao. Bramki dla "Królewskich" zdobyli Burgui i Magdaleno (samobójcza). Remis dla Athletic Bilbao uratował swoimi trafieniami Santamaría. Varela spędził na boisku 90 minut i złapał żółtą kartkę. Ciekawostką jest, że w tym spotkaniu swój debiut w "Królewskich" barwach zaliczył Martin Ødegaard, który łączony był również z przenosinami do Manchesteru United.

W Portugalii kibice byli świadkami jednego z ciekawszych starć w tamtejszym kraju: Sporting Lizbona zmierzył się na własnym stadionie z Benficą. Nani odbył już karę za nadmiar żółtych kartek i pojawił się na boisku od pierwszej minuty. Emocje na dobre rozgorzały dopiero pod koniec starcia, gdy wynik spotkania w 88. minucie otworzył Jefferson. W doliczonym czasie gry Naniego zastąpił Diego Capel. Gdy wydawało się, że Sporting zdobędzie 3 punkty, remis Benifce w 94 minucie uratował Jardel.

Ángelo Henríquez znów strzela! Tym razem Chilijczyk pomógł Dynamie Zagrzeb zdobyć komplet punktów w spotkaniu z NK Lokomotiva Zagreb. Mistrzowie Chorwacji zwyciężyli po bramkach wypożyczonego z United napastnika, a także golu zdobytym przez Arijana Ademiego. Honorowe trafienie w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zaliczył dla Lokomotiwu Doležal. Chilijski napastnik spędził na boisku całe spotkanie, a bramkę Henríqueza można obejrzeć na oficjalnym fanpage'u Dynama Zagrzeb na Facebooku pod tym linkiem.

Tom Cleverley wziął udział od pierwszej minuty w domowym pojedynku Aston Villi z liderem - Chelsea. Angielski pomocnik już w 5 minucie ujrzał żółtą kartkę za ostry faul. Podopieczni Mourinho zdobyli 3 punkty po bramkach Williana i Ivanovicia. Pewnym zaskoczeniem była bramka zdobyta przez gospodarzy - o niemocy strzeleckiej ekipy z Birmingham zaczęły krążyć legendy, jednak kibice na trybunach w dość nietypowy sposób postanowili pomóc swoim ulubieńcom: strzałki pokazujące kierunek, w którym należy atakować przyniosły skutek i gola zdobytego przez Joresa Okore. Cleverley spędził na placu boju 74 minuty i został zmieniony przez Scotta Sinclaira. Aston Villa 1:2 Chelsea.

Ben Pearson rozegrał swoje piąte spotkanie w Barnsley. Niestey jego drużyna uległa 2:0 na wyjeździe w Swindon. 3 punkty gospodarzom zapewniły bramki Raphaela Branco i Bena Gladwina. Person na boisku przebywał 90 minut. Dziś natomiast dotarła do nas inna pozytywna wiadomość: wypożyczenie Bena zostało przedłużone o kolejny miesiąc.

W spotkaniu Derby County z Boltonem Wanderers szansę występu mieli Jesse Lingard (Derby), a także Ben Amos i Saidy Janko (Bolton). Niestety, żaden z zawodników nie pojawił się w wyjściowych składach swoich drużyn, a Janko nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych Boltonu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla Derby, a my na boisku nie ujrzeliśmy żadnego z wypożyczonych Diabłów. Wypełniając obowiązek dziennikarski - gole dla gospodarzy zdobywali Tom Ince (x2) i Jeff Hendrick (x2). Honorowa bramka dla Boltonu została zdobyta przez Filipa Twardzika, który zameldował się na boisku na samym początku drugiej połowy.

Preston North End z Samem Johnstonem w bramce zwyciężyło 1:0 z Coventry City na własnym boisku. Angielski bramkarz zachował czyste konto, a 3 punkty drużynie Preston zapewnił Kevin Davies.

Joe Rothwell zaliczył swój debiut w drużynie Blackpool, która udała się na mecz do Norwich. Anglik pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, zastępując Marka Waddingtona. Niestety, "Kanarki" zdemolowały "Mandarynki" 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Gary Hooper, a ostatnią bramkę już w doliczonym czasie gry wpakował Nathan Redmond. Rothwell zalicza debiut, dopisujemy 45 rozegranych minut na konto i żółtą kartkę, którą otrzymał w 93 minucie.

Premierową bramkę w barwach Sheffield Wednesday zaliczył Will Keane. Dzięki wykorzystanemu karnemu w 75 minucie drużyna Keane'a wywalczyła 1 punkt na własnym stadionie z Cardiff City. Dla gości trafił Kenwyne Jones. Will Keane zalicza kolejne 90 minut i pierwszą (oby nie ostatnią!) bramkę w brawach Sheffield Wednesday.