+ 0 - Raport z wypożyczeń #33: Rothwell wraca na Old Trafford, gole Henríqueza i Naniego

Kadra Sitos @09.03.2015 | Przeczytano 1090 razy

Zapraszamy na kolejny Raport z wypożyczeń, podsumowujący poczynania wypożycznych Diabłów w miniony weekend.

Real Madryt zmierzył się na wyjeździe z Athletic Bilbao i... przegrał. Javier Hernández rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych (kogoś to dziwi?) i zameldował się na boisku dopiero wtedy, gdy Carlo Ancelotti miał nóż na gardle. Meksykanin zmienił Karmima Benzemę w 80. minucie. Zwycięstwo gospodarzom zapewniła bramka Artiza Aduriza z 26. minuty. Statystyki Chicharito sporzadzone przez portal FourFourTwo.com nie powalają.

Real Madryt Castilla znów przegrywa. Na własnym stadionie rezerwy "Królewskich" straciły punkty z UD Socuéllamos CF. Guillermo Varela rozegrał 90 minut i otrzymał żółtą kartkę. Castilla uległa 0-2 po bramkach Pelegriny i Ocaña (wykorzystując rzut karny).

Chyba najjaśniejszym punktem tego podsumowania będzie występ Ángelo Henríqueza. Chilijczyk swoimi dwiema bramkami zapewnił Dynamie Zagrzeb domowe zwycięstwo 2-0 z NK Zagrzeb. Wypożyczony z Manchesteru United napastnik wpisał się na listę strzelców w 28. i 43. minucie. Henríquez nie zdążył skompletować hat-tricka, ponieważ został zmieniony w 57. minucie przez Armina Hodžicia. Chilijczykowi brakuje aktualnie jednej bramki do osiągnięcia dość magicznej liczby 20 bramek w sezonie.

Obie bramki Henríqueza przeciwko NK Zagrzeb można obejrzeć w poniższym filmie zamieszczonym na oficjalnym fanpage'u Dynama Zagrzeb:

Post użytkownika GNK Dinamo Zagreb.

Nani okazał się bohaterem starcia Sportingu Lizbona z Penafiel. Spotkanie musiało być naprawdę ciekawe, bo kibice obejrzeli 5 bramek i 3 czerwone kartki. Sporting zaczął z wysokiego C i po 8 minutach prowadził dzięki bramkom Wiliama Carvalho i Islama Slimaniego. Zapowiada się nudno? Skądże! 11. minuta i czerwona kartka dla gracza Sportingu - z boiska wylatuje Tobias Figueiredo. Penafiel wyrównuje wynik jeszcze przed końcem pierwszej połowy za sprawą Bragi i Vitora. Grający w 10tkę Sporting wychodzi na prowadzanie za sprawą Naniego. Skrzydłowy wypożyczony z Manchesteru United wpakował piłkę do siatki uderzeniem głową. Żeby kibice się nie nudzili - w ciągu ostatnich 10 minut z boiska wyleciało jeszcze dwóch zawodników Penefiel - Coehlo i Ribeiro - obaj za dwie żółte kartki. Sporting 3 - 2 Penefiel!

Bramka Naniego przeciwko Penefiel:

Jeden z Czerwonych Diabłów jest już w półfniale FA Cup. Tom Cleverley przez 65 minut (Toma zastąpił na boisku Carlos Sanchez) wspierał swoich kolegów na boisku podczas ich starcia z West Bromwich Albion. Drużyna z Birmingham zwyciężyła 2-0 po bramkach Fabiana Delpha i Scotta Sinclaira. Obie drużyny kończyły mecz w osłabieniu - w 80. minucie Claudio Yacob (WBA) wyleciał z boiska za skompletowanie dwóch żółtych kartek w 4 minuty, a w 92. minucie Jack Grealish został odesłany do szatni za dwie żółte kartki skompletowane w ciągu... 5 minut. Warto dodać, że Grealish przebywał na boisku dopiero od 74. minuty. Wracając do Toma Cleverley'a - tradycyjnie zero kluczowych podań czy strzałów na bramkę i możemy się skupić tylko na tym, że przy 40 wykonanych podaniach Anglik popisał się 85% skutecznością.

Sheffield Wednesday podjęło na wyjeździe drużynę Blackpool. Przewidywania redaktora co do skrócenia wypożyczenia Joe Rothwella okazały się słuszne - młody pomocnik został ściągnięty na Old Trafford i nie jest już zawodnikiem "Mandarynek". W drużynie gości przez 88 minut na boisku przebywał Will Keane. Anglik nie zaliczył asysty, ani bramki, ale jego zespół zdobył 3 punkty po trafieniu Lewisa McGugana. Angielskiego napastnika w 88. minucie na boisku zastąpił Joe Mattock.

Derby County dało sobie w strasznie frajerski sposób wydrzeć 3 punkty w domowym starciu z Birmingham City. Jesse Lingard pojawił się na boisku w 74. minucie, zastępując Jamiego Warda. Do 90. minuty Derby prowadziło 2-0 po bramkach Jamiego Warda i Toma Ince'a. Dało jednak wbić sobie dwie bramki w dolicoznym czasie gry (Paul Caddis z rzutu karnego i Clyton Donaldson), dzięki czemu spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Barnsley pewnie zwyciężyło 3-0 z Walsall na własnym stadionie. Ben Pearson zaczął to spotkanie w wyjściowym składzie, jednak poraz pierwszy w ciągu swojego pobytu na wypożyczeniu został zmieniony. Anglika w 57. minucie zastąpił James Bainley. Po meczu pojawiły się informacje, jakoby Ben odczuwał delikatny uraz. Bramki dla Barnsley strzelali: George Waring (x2) i Sam Winall.

Preston North End zmierzyło się na wyjeździe z MK Dons. Drużyna Sama Johnstone'a wygrała 0-2, a młody Anglik, oprócz kolejnych 90 minut, dopisuje sobie czyste konto. Zwycięstwo drużynie Preston zapewniły bramki Calluma Robinsona i Joe Garnera.

Źródło: Własne

Tagi: Ángelo Henríquez, Ben Pearson, Javier Hernández. Guillermo Varela, Jesse Lingard, Joe Rothwell, Nani, Sam Johnstone, Tom Cleverley, William Keane