+ +3 - Raport z wypożyczeń #35: Henríquez i Nani z kolejnymi bramkami

Kadra Sitos @24.03.2015 | Przeczytano 1233 razy

Raport z wypożyczeń #35: Henríquez i Nani z kolejnymi bramkami
Źródło: express.co.uk

Zapraszamy na kolejny "Raport z wypożyczeń", który weźmie pod lupę poczynania wypożyczonych Diabłów na przestrzeni ostatnich dni.

Rozpoczynamy tradycyjnie od Półwyspu Iberysjkiego. Real Madryt zmierzył się z Barceloną w stolicy Katalonii, "więcej niż mecz" - tak przynajmniej twierdzą zapaleńcy ligi hiszpańskiej. Wracając do tematu - Javier Hernández tradycyjnie rozpoczął na ławce rezerwowych i tradycyjnie z niej nie wstał. "Królewscy" ulegli 1:2, a autorami bramek byli Jeremy Clarkson Mathieu i Luis Suárez (Barcelona) oraz Cristiano Ronaldo (Real Madryt).

Real Madryt Castilla zanotował czwartą porażkę z rzędu, tym razem z Rayo Vallecano B. Guillermo Varela spędził na boisku 90 minut i zachował czyste konto kartkowe. Niestety, jego drużyna uległa na wyjeździe 1:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Leon (samobójcza) i Bara (może to był znak przed meczem z Katalończykami?), a honorowe trafienie dla Castilli zaliczył Diego Llorente.

Nani i jego Sporting Lizbona gładko pokonali na własnym stadionie Vitórię Guimarães. Nani spędził na boisku 90 minut, nie złapał kartek i podwyższył wynik spotkania na 4:0, wykorzystując rzut karny. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a oprócz Portugalczyka dla Sportingu strzelali João Mário, Adrien Silva (również z rzutu karnego) i Islam Slimani. Honorowe trafienie dla gości zanotował Kanú.

Bramka Naniego przeciwko Vitórii Guimarães:

Ángelo Henríquez również zanotował trafienie, które jest jego 20. bramką w brawach chorwackiej drużyny. Dynamo Zagrzeb pokonało zespół Istry 1961 4:1. Henríquez spędził na boisku 66 minut i został zmieniony przez Amera Gojaka. Oprócz Chilijczyka, do bramki przyjezdnych strzelali Marko Pjaca (x2) i Paulo Machado. Honorowe trafienie dla Istry zaliczył Dino Špehar.

Bramka Ángelo Henríquez przeciwko Istra 1961 w poniższym filmie:

Post użytkownika GNK Dinamo Zagreb.

Aston Villa z Tomem Cleverleyem w składzie uległa na własnym stadionie drużynie Swansea. Cleverley wyszedł na boisko w podstawowym składzie, jednak został zmieniony już po 25 minutach gry z powodu kontuzji. Anglik, który doznał urazu pachwiny, może być gotów do gry po przerwie reprezentacyjnej. Zwycięstwo 1:0 "Łabędziom" zapewnił na 3 minuty przed końcem spotkania Bafétimbi Gomis.

Drużyna Barnsley miała okazje rozegrać (jak i inne drużyny Championship i League One) dwa spotkania w ciągu ostatniego tygodnia. W pierwszym z nich, a wyjeździe z Leyton Orient, padł bezbramkowy remis. Ben Pearson rozegrał 90 minut w tym spotkaniu, które przyjezdni kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Milana Lalkoviča.

W drugim spotkaniu, Barnsley zmierzyło się na własnym stadionie z drużyną Preston North End, której bramki strzeże inny wypożyczony Diabeł - Sam Johnstone. W kadrze Barnsley na to spotkanie zabrakło Bena Persona, najprowdopodobniej z powodu urazu. Nie pojawiły się jednak żadne informacje na ten temat. Mecz zakończył się remisem 1:1 po bramkach Jabo Ibhere'a (Barnsley) i Joe Garnera (Preston North End). Johnstone  oczywiście spędził na boisku 90 minut.

Płynnie przejdziemy do drugiego z meczów Preston, które drużyna rozegrała w środku tygodnia. Na własnym stadionie ekipa Sama Johnstone'a starła się z Peterborough i wyszła z tego starcia zwycięsko. Po bramkach Jermaine'a Beckforda i Daniela Johnsona Preston zwyciężyło 2:0, a Sam Johnstone zachował czyste konto.

Bolton Wanderers nie będzie miło wspominał tej rundy spotkań, ponieważ zdobył tylko jeden na sześć możliwych punktów. W pierwszym z meczów, "Kłusaki" udały się w delegację i uległy Ipswich Town 0:1. Dostępu do bramki Boltonu Wandersr strzegł Ben Amos, a Saidy Janko nie znalazł się w kadrze meczowej przyjezdnych. Sposób na angielskiego bramkarza znalazł Jay Tabb.

W drugim z meczów Bolton tym razem na wyjeździe zremisował z Wigan Athletic. Ponownie bramki "Kłusaków" strzegł Ben Amos i ponownie miejsca w kadrze meczowej zabrakło dla Saidy'ego Janko. Thomas Walker dał prowadzenie gościom, którzy wypuścili 3 punkty z garści w 94. minucie. Amosa pokonał Martyn Waghorn.

Jeszcze gorzej ostatnie dwa spotkania będą wspominać wszyscy sympatycy Derby County. "Baranom" nie udało się zdobyć żadnego punktu w ostatnich dwóch spotkaniach. Ale po kolei. W pierwszym meczu drużyna Jessego Lingarda wystąpił w roli gospodarzy, podejmując na własnym obiekcie Middlesbrough. Lingard rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych i zameldował się na boisku w 70. minucie, przy stanie 0:1. Anglik zmienił Jamiego Warda. Wynik nie uległ już żadnym zmianom i goście zwyciężyli 1:0 po bramce wypożyczonego z Chelsea Patricka Bramforda.

W drugim spotkaniu Derby zmierzyły się na wyjeździe z Wolverhampton Wanderers. Lingard wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty, jednak nie udało mu się pomóc swojej drużynie. "Barany" uległy "Wilkom" 0:2, a bramki zdobywali Nouha Dicko i Lee Grant (bramkarz Debry, samobójcza).

Ostatnia interesująca nas drużyna to Sheffield Wednesday, w której występuje Will Keane. Anglik nie wziął udziału w obu spotkaniach swojej drużyny z powodu kontuzji kostki, której nabawił się dwa tygodnie temu. Póki co, raporty dotyczące stanu zdrowia są umiarkowanie optymistyczne - kontuzja nie jest zbyt poważna i Anglik powinien wrócić do gry na początku kwietnia.

Realizując redaktorski obowiązek, Sheffield uległo na wyjeździe 0:3 drużynie Wolverhampton (Sako, Afobe, Henry), a w weekend zwyciężyło (również na wyjeździe) po emocjonującym spotkanu z Rotherhamem United 3:2 (Pringle, Bowery - Lavery, Nuhiu, Lee). Warto dodać, że bramki na 2::2 i 3:23 dla Sheffield padały odpowiednio w 93. i 98. minucie.

Źródło: Własne

Tagi: Ángelo Henríquez, Ben Amos, Ben Pearson, Guillermo Varela, Javier Hernández, Jesse Lingard, Nani, Saidy Janko, Sam Johnstone, Tom Cleverley, William Keane, Wypożyczenia