R E K L A M A

+ +4 - De Gea cieszy się z obecności rodaków w zespole

Klubowe kara466 @19.04.2015 | Przeczytano 1736 razy

De Gea cieszy się z obecności rodaków w zespole

Bramkarz Manchesteru United czuje, że przyjaźń, która nawiązała się pomiędzy nim a Juanem Matą i Anderem Herrerą, ma pozytywny wpływ na cały zespół.

Wprawdzie hiszpańskie trio nie zdołało pomóc swojej drużynie pokonać Chelsea w sobotni wieczór, jednak mimo tego trzeba zauważyć, że de Gea na przestrzeni całego sezonu jest w fantastycznej formie, a współpraca pomiędzy Matą a Herrerą szczególnie w ostatnich tygodniach jest niezwykle efektywna.

Wszyscy dobrze się dogadujemy zarówno na boisku, jak i poza nim i myślę, że to może mieć jakiś wpływ na lepszą grę całego zespołu.

 

Na przykład kiedy Juan i Ander grają razem bardzo dobrze się rozumieją, a to naprawdę pomaga. Świetnie się znają z ze wspólnej gry w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Myślę, że spisują się znakomicie i są w stanie osiągnąć w tym klubie wielkie rzeczy. To doskonali koledzy i wspaniale jest mieć ich tutaj.

De Gea, Mata i Herrera znajdują się w gronie ośmiu hiszpańskojęzycznych zawodników występujących w klubie z Old Trafford. Pozostali to Ángel Di María, Radamel Falcao, Antonio Valencia, Marcos Rojo i Víctor Valdés.

Nasza szatnia bardzo się zmieniła odkąd tutaj przybyłem. Teraz mamy w zespole wielu hiszpańskojęzycznych graczy i dla mnie to prawdziwa przyjemność przebywać w ich towarzystwie. Dzięki temu wszystko jest prostsze.

 

Swobodnie komunikujemy się w tym języku i szczególnie ci, którzy przyszli do nas niedawno, a ich angielski jeszcze trochę kuleje mają łatwiej. Pomagamy sobie nawzajem.

De Gea wystąpił w każdym spotkaniu rozgrywanym przez Manchester United w tym sezonie i mecz przeciwko Chelsea był 39. z rzędu, które Hiszpan rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Jednak 24-latek twierdzi, że jest w stanie poradzić sobie z takim obciążeniem.

Oczywiście, po tylu rozegranych meczach zaczyna pojawiać się zmęczenie, jednak w przypadku bramkarzy bardziej chodzi o zmęczenie psychiczne. Ale jestem młody i chcę występować w tak wielu spotkaniach jak jest to tylko możliwe, cieszę się z gry i pozostaje wierzyć, że seria rozegranych przeze mnie meczów z rzędu ciągle będzie się powiększać.

Hiszpan jest nominowany do nagrody dla Piłkarza Roku PFA i ma duże szansę na ponowne wygranie nagród przyznawanych przez zawodników i fanów Czerwonych Diabłów na koniec sezonu.

To prawda, że z mojego punktu widzenia ten sezon był dobry, jednak myślę że wszystko wokół mnie  zaczęło także lepiej funkcjonować w tym czasie.

 

Mam dużą konkurencję na treningach, spisuję się lepiej w meczach i w czasie spotkań podejmuję lepsze decyzje. Jestem szczęśliwy, postaram się utrzymać taką formę i dalej poprawiać swoją grę.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ander Herrera, David de Gea, Forma, Juan Mata, Szatnia

Komentarze (10)

Poziom: 66
dodano: 19.04.2015, 16:32, #10 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Może to, że w składzie MU jest kilku Hiszpanów, przekona De Geę do pozostania w United? Ciekawe też, jakie myśli kotłują się w jego głowie? W głębi siebie czuję, że jednak pozostanie na Old Trafford.
Poziom: 43
dodano: 20.04.2015, 13:26, #9 Zwiń/Pokaż komentarz red_devil_97
a może jeszcze więcej hiszpanów w składzie przekona go do transferu do realu? oby nie
Poziom: 66
dodano: 21.04.2015, 15:14, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Do pozostania chciałeś chyba napisać?
dodano: 19.04.2015, 22:27, #7 Zwiń/Pokaż komentarz Janita13 [91.2.10.***]
Według mnie de gea zostanie na old trafford jakoś nie martwię sie jeszcze jak sie patrzy ze jest radosny i dobrze mu sie gra z kolegami to pozostanie :)
Poziom: 32
dodano: 19.04.2015, 22:22, #6 Zwiń/Pokaż komentarz Misiekxx96
Skoro ma tutaj tylu przyjaciół i dobrze się nimi dogaduje, to mam nadzieję że jednak zostanie na Old Trafford i w niedługim czasie pojawi się nowa propozycja kontraktu dla niego.
Poziom: 25
dodano: 19.04.2015, 17:38, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Arkinho
Zastanawia mnie jedno.Czemu żaden dziennikarz nie zapyta go o nowy kontrakt,o jego plany na przyszłość itp. Przecież to kluczowa sprawa.
Poziom: 63
dodano: 19.04.2015, 17:44, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
A skąd wiesz, że nikt nie pyta? A może takie pytania padają, tyle, że Hiszpan od razu mówi iż na ten temat się nie wypowiada i tyle?!
Poziom: 25
dodano: 19.04.2015, 18:02, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Arkinho
Jakby tak było, to by pojawił się news,że DDG odmawia komentarza w sprawie nowej umowy.
Poziom: 63
dodano: 19.04.2015, 16:33, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Cóż zawsze Ci co są z jednego kraju lepiej się dogadują, także na boisku, tak więc ja tam się cieszę, że trochę tych Hiszpanów teraz mamy, bo to tylko może pomagać każdemu z nich w grze tutaj.
Poziom: 44
dodano: 19.04.2015, 16:25, #1 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
A może wreszcie kilka słów o swojej przyszłości panie Dawidzie?

Komentarze (10)