+ +3 - Raport z wypożyczeń #40: James, Lingard i Henríquez z bramkami, Chicharito asystuje!

Kadra Sitos @20.04.2015 | Przeczytano 1442 razy

Źródło: htafc.com

Zapraszamy na wydanie "Raportu z wypożyczeń" nr 40! Podsumujemy udany weekend wypożyczonych Czerwonych Diabłów, pooglądamy bramki w ich wykonaniu i... pośmiejemy się z Liverpoolu.

Rozpoczynamy tradycyjnie od półwyspu Iberyjskiego. Pomimo kontuzji Karima Benzemy, Carlo Ancelotti wolał zmienić ustawienie drużyny, niż dać szansę gry Chicharito od pierwszej minuty. Niestety dla włoskiego menadżera już w 5. minucie domowego meczu z Malagą, kontuzji doznał Gareth Bale. Walijczyka na boisku zastąpił właśnie napastnik rodem z Meksyku. Real zwyciężył 3-1 po bramkach Ramosa, Jamesa Rodrigueza i Cristiano Ronaldo, który w swoich akcjach ogrywał rywali jak dzieci. Przy bramce byłego skrzydłowego Manchesteru United asystował Hernández. Honorowe trafienie dla Malagi zaliczył Juanmi. Podsumowując występ Chicharito: 85 minut na boisku i asysta.

Castilla znów przegrywa. Tym razem drużyna Guillermo Vareli uległa na wyjeździe Realowi Unión. Urugwajczyk spędził na boisku 90 minut. Bramki zdobywali: Galán (dwukrotnie z rzutów karnych) oraz Juan dla gospodarzy, a dla Castilli strzelali Esnaola (samobójcza) i Aguza.

Nani i jego Sporting Lizbona zmierzyli się na własnym boisku z Boavistą. Drużyna Naniego zwyciężyła 2-1, pomimo gry w osłabieniu od początku drugiej połowy. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania czerwoną kartkę ujrzał Figueriedo. Bramki zdobywali: Andre Silva i Islam Slimani (Sporting) oraz Jose Silva (Boavista). Nani rozegrał pełne 90 minut w tym meczu.

Ángelo Henríquez zapewnił 3 punkty w wyjazdowym spotkaniu z Lokomotivem Zagrzeb. Chilijczyk przebywał na boisku 90 minut i zdobył dla swojego zespołu jedną z dwóch bramek. Dynamo zwyciężyło 1-2 po bramach El Soudaniego i Henríqueza właśnie. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Šime Gržan.

Bramka Ángelo Henríqueza przeciwko Lokomotivowi Zagrzeb (od 0:20):

[VIDEO] Pogledajte današnje golove Soudanija i Henriqueza za 2:1 pobjedu protiv NK Lokomotiva Zagreb!Take a look at goals by Hillal Soudani and Angelo Henriquez for 2:1 away win vs. NK Lokomotiva Zagreb!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 17 kwietnia 2015

Tom Cleverley również poczuł smak zwycięstwa nad Liverpoolem w tym sezonie. Aston Villa z Anglikiem w składzie pokonała na Wembley "The Reds" w półfinale FA Cup 2-1. Cleverley przebywał na boisku przez 90 minut. Wynik meczu otworzył Phillippe Coutinho, jednak zespół z Birmingham odpowiedział trafieniami niezawodnego ostatnio Christiana Benteke, a także Fabiana Delpha. Cleverley i spółka w finale FA Cup!

Barnsley znów na remis i to cudem uratowany, tym razem w domowym starciu z Peterborough. Ben Pearson rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych, jednak ze względu na niekorzystny wynik (goście prowadzili już od 16. minuty po bramce Washingtona), pojawił się na boisku w 55. minucie, zastępując Paula Digbiego. Pomimo gry w przewadze od 75. minuty (czerwona kartka dla Nthelego), Barnsley wyrównało dopiero w 95 minucie za sprawą Luke'a Berrego. Podsumowując występ Pearsona - 35 minut na boisku i... tyle.

Bolton także na remis. W wyjazdowym spotkaniu z Brentford "Kłusaki" zresmisowały 2-2. Saidy Janko rozpocał ten mecz na ławce rezerwowych i pojawił się na boisku dopiero w 80. minucie, zastępując Oscara Threlkelda. Janko pojawił się na murawie już przy ustalonym wyniku spotkania. Bramki dla gospodarzy zdobywali Pritchard i Douglas, a dla Boltonu niezawodny ostatnio Adam le Fondre, a także Mark Davies.

Pora na chyba najciekawszy mecz w tym raporcie. Derby County z Jessem Lingardem w składzie, podejmowało na wyjeździe Huddersfield Town z Reecem Jamesem na lewym wahadle. Obaj wypożyczeni zawodnicy rozegrali dobre spotkania. James popisał się asystą przy bramce na 2-1, oraz podwyższył golem na 3-1 strzelając gola bezpośrednio z rzutu rożnego! Lingard natomiast ma na swoim koncie bramkę wyrównującą wynik na 3-3. Ostatecznie kibicie oglądali aż 8 bramek w tym spotkaniu, które zakończyło się remisem 4-4. Oprócz Jamesa, dla Huddersfield strzelali Oscar Gobern, Mark Hudson oraz Nahki Wells. Dla Derby, poza Lingardem, gole zdobywali Tom Ince (dwukrotnie) oraz Simon Dawkins.

Asysta (od 0:20) i bramka (od 0:27) Reece Jamesa oraz bramka (od 0:38) Jesse Lingarda:

Preston North End zremisowało na wyjeździe 2-2 z Porto Vale. Sam Johnstone rozegrał 90 minut w bramce gości. Ciekawostką jest, że aż 3 z 4 bramek w tym meczu padły po rzutach karnych, stąd nie do końca winić można Johnstone'a za puszczenie dwóch bramek (obie z "jedenastek") po strzałach Michaela O'Connora. Dla PNE strzelali Daniel Johnson oraz Joe Garner (z rzutu karnego). Warto dodać, że Porto Vale od 58 minut grało w osłabieniu po czerwonej kartce dla Richarda Duffy'ego.

Sheffield Wednesday wciąż bez Willa Keane'a w składzie. Tymczasowa drużyna napastnika Czerwonych Diabłów zremisowała na wyjeździe z drużyną Artura Boruca, Bournemouth, 2-2 (Kermorgant, Ritchie - Lee, Maguire). Póki co nie pojawiły się żadne nowe informacje w sprawie kontuzji Keane'a, także należy spodziewać się jego powrotu z leczenia w Manchesterze do Sheffield dzisiaj.

Źródło: Własne

Tagi: Ángelo Henríquez, Ben Pearson, Guillermo Varela, Javier Hernández, Jesse Lingard, Nani, Reece James, Saidy Janko, Sam Johnstone, Tom Cleverley, William Keane