+ +3 - Raport z wypożyczeń #42: Raport pod znakiem goli i asyst (+ podsumowanie kwietnia)

Kadra Sitos @05.05.2015 | Przeczytano 1225 razy

Zapraszamy na #42 wydanie "Raportu z wypożyczeń"! Bramkowym festiwal wypożyczonych Diabłów trwa, w przeciwieństwie do tego na Old Trafford, więc pocieszmy się chociaż tymi golami. Przy okazji podsumujemy również miniony miesiąc, przedstawiając wam tradycyjne tabele.

Ángelo Henríquez

Ostatnie mecze

Zaczynamy od Ángelo Henríqueza, który ponownie się rozstrzelał. Chilijczyk jeszcze w kwietniu, podczas spotkania ligowego pomiędzy Dynamem a Osijeką, zdobył jedną z bramek dla swojego zespołu. Henríquez zameldował się na placu gry od początku drugiej połowy, zastępując na boisku swojego rodaka, Juniora Fernandesa. Wypożyczony z Manchesteru United napastnik najpierw w 50. minucie podwyższył wynik na 2-0 (jeszcze w pierwszej połowie do siatki trafił Domagoj Pavcic), a następnie pod koniec spotkania obsłużył Ante Coricia doskonałym prostopadłym podaniem, dzięki czemu spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Bramka (od 0:38) oraz asysta (od 1:19) Ángelo Henríqueza w spotkaniu z Osijeką:

[VIDEO] Utakmica protiv Nogometni klub Osijek je završila prije 45 minuta, a ako ste ju propustili pogledajte golove Pavičića, Henriqueza i Ćorića za pobjedu 3:0 odmah!Take a look at great goals by Pavičić, Henriquez and Ćorić for our 3:0 win vs. NK Osijek!

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 28 kwietnia 2015

W drugim spotkaniu, już w maju, Henríquez zaznaczył swoją obecność na boisku jeszcze dobitniej. W spotkaniu wyjazdowym z RNK Split Chilijczyk zdobył hat-tricka, strzelając bramki w 23. (z rzutu karnego), 30. (zamknięcie dośrodkowania) oraz 57. minucie (pięknym strzałem sprzed pola karnego). Napastnik z Manchesteru United został zmieniony w 73. minucie przez Armina Hodzicia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1-5, a bramki dokładali także Hodzić i Corić (Dynamo) oraz Mrsić (RNK Split). Dzięki temu zwycięstwu, Dynamo Zagrzeb zapewniło sobie mistrzostwo Chorwacji.

Bramki Ángelo Henríqueza w spotkaniu z RNK Split (0:00, 0:25, 0:40):

[VIDEO] Hat-trick Henriqueza te prekrasni golovi Ćorića i Hodžića osigurali su nam 5-1 pobjedu protiv RNK Split i 10. uzastopni naslov prvaka Hrvatske! Koji gol vam se najviše sviđa?Hat-trick by Henriquez and wonderful goals by Ćorić and Hodžić made our 5-1 win vs. RNK Split! Which goal is your favourite?

Posted by GNK Dinamo Zagreb on 2 maja 2015

Ángelo Henríquez - statystyki

Legenda: S - rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, Ł - rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, W - wszedł z ławki rezerwowych, Z - zszedł z boiska, M - rozegrane minuty, B - zdobyte bramki, A - asysty, Ż - żółte kartki, Cz - czerwone kartki

Javier Hernández

Javier Hernández także rozkręcił się, gdy dostał szansę regularnej gry. W ostatnim kwietniowym spotkaniu ligowym przeciwko Almerii, Chicharito rozegrał kolejne 90 minut w barwach "Królewskich" i dopisał do swojego konta asystę przy trzecim trafieniu dla gospodarzy. Meksykanin idealnie dośrodkował piłkę do Alvaro Arbeloi. Pozostałe dwa trafienia dla "Królewskich" to zasługa Jamesa Rogriueza (który popisał się przepięknym strzałem z powietrza) oraz samobójczego trafienia Dos Santosa. Statystyki Chicharito pod tym linkiem.

Maj rozpoczął się dla Realu Madryt od ciężkiego wyjazdowego meczu z Sevillą. Javier Hernández rozpoczął ten mecz w wyjściowej jedenastce i podczas swojego 66-minutowego pobytu na boisku (Meksykanina z ławki zastąpił Gareth Bale), zanotował asystę przy drugim trafieniu Cristiano Ronaldo. Ostatecznie Real zwyciężył 2-3 z ekipą Grzegorza Krychowiaka. Bramki dla gospodarzy strzelali Bacca i Iborra, a 3 punkty Realowi zapewnił hat-trick Cristiano Ronaldo. Statystyki Chicharito z tego spotkania tutaj.

Javier Hernández - statystyki

Guillermo Varela

Ostatni mecz

Real Madryt Castilla znowu bez punktów. Tym razem drużyna Guillermo Vareli uległa na wyjeździe z rezerwami Realu Sociedad 1-0. Varela rozegrał całe spotkanie i otrzymał żółtą kartkę. Trzy punkty dla gospodarzy zapewnił gol Oyarzuna.

Guillermo Varela - statystyki

Nani

Nani znalazł się poza kadrą meczową na domowe spotkanie Sportingu z Nacionalem. Portugalczyk otrzymał wolne od swojego trenera. Sporting zwyciężył 2-0 po bramkach Fredy'ego Montero.

Nani - statystyki

Tom Cleverley

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale co, jeśli pojawia się druga i to zaraz po tej pierwszej? Jeśli którykolwiek bukmacher oferował zakłady, że Tom Cleverley strzeli dwie bramki w dwóch kolejnych meczach Premier League musi teraz przełykać gorzką pigułkę, wypłacając idiotom ryzykantom spore sumy pieniędzy. Ale przejdźmy do rzeczy. W spotkaniu Aston Villi z Evertonem Tom Cleverley zdobył, jak się później okazało, bramkę dającą gospodarzom z Birmingham zwycięstwo. Oprócz Cleverley'a dla "The Villans" strzelał dwukrotnie Christian Benteke, a gole dla Evertonu zdobywali Romelu Lukaku (z rzutu karnego) oraz Phil Jagielka. Statystyki Toma do podejrzenia tutaj.

Bramka Toma Cleverley'a (od 3:04) przeciwko Evertonowi:

Tom Cleverley - statystyki

Ben Pearson

Barnsley w końcu zwycięża i to w świetnym stylu. Drużyna Bena Pearsona pokonała u siebie Rochdale 5-0. Pearson spędził na boisku 90 minut. Co ciekawe, wszystkie 5 bramek padło w ostatnich 23 minutach spotkania - co z pewnością spowodowane było czerwoną kartką z 48. minuty dla zawodnika gości. Gole zdobywali: Josh Scowen (x2), Sam Winnall, Conor Hourihane oraz Mason Holgate.

Ben Pearson - statystyki

Saidy Janko

Bolton uległ u siebie drużynie Birmingham. Saidy Janko rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych i zameldował się na boisku w 76. minucie, zastępując Marka Daviesa. Janko kilka minut później ujrzał żółty kartonik. Zwycięstwo przyjezdnym zapewnił gol Roberta Tesche z pierwszej połowy.

Saidy Janko - statystyki

Jesse Lingard

Jesse Lingard rozpoczął spotkanie pomiędzy Derby County a Reading na ławce rezerwowych, jednak już w 33. minucie zameldował się na boisku, zmieniając Stephena Warnocka. Niestety, Anglik nie odmienił losów spotkania i Derby uległo u siebie 0-3 (Appiah, Hector, McClearly). Lingard został ukarany żółtą kartką.

Jesse Lingard - statystyki

Reece James

Wyjazdowe spotkanie Huddersfield Town z Blackpool odbiło się szerokim echem w mediach. Wszystko za sprawą tego, że mecz został przerwany. Około 2 000 fanów gospodarzy protestowało na stadionie przeciwko właścicielom klubu - rodzinie Oystonów. Spora grupka fanów "Mandarynek" wdarła się na murawę pod koniec pierwszej połowy. Z oczywistych względów statystyki z rozegranych minut tego spotkania nie będą brane przez nas pod uwagę.

Reece James - statystyki

William Keane

Will Keane powrócił po kontuzji do wyjściowej jedenastki Sheffield Wednesday, w ich wyjazdowym starciu z Watfordem. Anglik rozegrał 77 minut na boisku i został zmieniony przez Steviego May'a. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a bramki zdobywali Matej Vydra (Watford) oraz Atdhe Nuhiu (Sheffield).

William Keane - statystyki

Sam Johnstone

Preston North End uległo na wyjeździe Colchester 0-1. Sama Johnstone'a do kapitualcji zmusił Geoarge Moncur. Wcześniej Jonhstone obronił rzut karny. Mimo porażki, Preston North End weźmie udział w play-off'ach League One.

Sam Johnstone - statystyki

Legenda: S - rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, Ł - rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, W - wszedł z ławki rezerwowych, Z - zszedł z boiska, M - rozegrane minuty, SG - stracone bramki, CK - czyste konta, Ż - żółte kartki, Cz - czerwone kartki

Źródło: Własne

Tagi: Ángelo Henríquez, Ben Pearson, Guillermo Varela, Javier Hernández, Jesse Lingard, Nani, Reece James, Saidy Janko, Sam Johnstone, Tom Cleverley