+ +2 - Raport z wypożyczeń #43: Johnstone w finale, Clev, Henríquez i Depay z golami!

Kadra Sitos @10.05.2015 | Przeczytano 2101 razy

Raport z wypożyczeń #43: Johnstone w finale, Clev, Henríquez i Depay z golami!

Zapraszamy na jedno z ostatnich wydań "Raportu z wypożyczeń" w tym sezonie. Sprawdzimy, jak radzi sobie Sam Johnstone w play-offa'ach do Championship, przyjrzymy się kolejnym bramkom Cleverley'a i Henríqueza, a także wyjątkowo podglądniemy przyszłego Czerwonego Diabła - Memphisa Depay'a, który piękną bramką z rzutu wolnego pożegnał się z kibicami PSV.

Javier Hernández zdążył wystąpić w dwóch spotkaniach Realu Madryt w ostatnim tygodniu - i oba z nich nie będą z pewnością zbyt dobrze wspominane przez kibiców "Królewskich". Pierwsze z nich, w ramach pierwszego meczu półfinału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn (na boisku Włochów), zakończyło się porażką 1:2. Chicharito rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych i zameldował się na boisku w 63. minucie, zastępując Isco. Niestety dla wszystkich fanów madryckiego klubu Meksykanin nie zdołał odmienić losów spotkania i to, po bramkach Alvaro Moraty, Carlosa Téveza (Juventus) oraz Cristiano Ronaldo (Real) zakończyło się zwycięstwem Turyńczyków. Rewanż w najbliższą środę. Statystyki Meksykanina do podejrzenia pod tym linkiem.

Drugie spotkanie Hernández rozpoczął już w wyjściowym składzie. Real na własnym stadionie podejmował Valencie i... zremisował 2:2. Po bramkach Alcacera Paco oraz Javiego Fuego goście prowadzili 2:0, a Real w drugiej połowie zdołał jedynie doprowadzić do remisu za sprawą bramek Pepe i Isco. Chicharito był aktywny przez cały mecz, złapał żółtą kartkę i zanotował m.in. uderzenie w słupek. Za sprawą tego remisu, Real na dwie kolejki przed końcem sezonu traci 4 punkty do Barcelony i może już praktycznie pożegnać się z mistrzostwem. Statystyki Meksykanina do podejrzenia pod tym linkiem.

Guillermo Varela nie znalazł się w kadrze meczowej Castilli na mecz z Guadalarają. Spotkanie zakonczyło się remisem 1:1 (Aguza - Mollinero).

Nani nie znalazł się w kadrze meczowej Sportingu na wyjazdowe spotkanie z Estoril. Goście zremisowali 1:1, a bramkami popisali się Seba (gospodarze) oraz Ewerton (Sporting).

Ángelo Henríquez znów trafia dla Dynama. W wyjazdowym spotkaniu NK Zagrzeb bramka Chilijczyka zapewniła remis dla niedawno koronowanych mistrzów Chorwacji. Henríquez wpisał się na listę strzelców w 6. minucie, a do remisu doprowadził z rzutu karnego Jurendić. Wypożyczony (i wiele na to wskazuje, że przyszły gracz) do Dynama napastnik rozegrał 90 minut.

Bramka Ángelo Henríquez przeciwko NK Zagreb:

Tom Cleverley nie przestaje zaskakiwać. Anglik w domowym spotkaniu przeciwko West Hamowi zdobył zwycięską bramkę, dzięki czemu Aston Villa zwyciężyła 1:0. To już trzecia bramka w trzecim meczu z rzędu nieco wyszydzanego na Old Trafford wychowanka United. Cleverley spędził na boisku 90 minut. Statystyki angielskiego pomocnika z tego spotkania do przeglądnięcia pod tym linkiem.

Bramka Toma Cleverleya przeciwko WHU:

Preston North End w kolejnej rundzie play-offów do Champioship. Drużyna Sama Johnstone'a, który rozegrał kolejne 90 minut i zachował kolejne czyste konto w brawach PNE, pokonała w reważnowym spotkaniu Chesterfield 3:0. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Preston 1:0, a więc drużyna angielskiego bramkarza awansowała do finału, w którym zmierzy się ze zwycięzcą pary Swindon Town - Sheffield United (5:5).

Pozostali zawodnicy, czyli Ben Pearson, Saidy Janko, Jesse Lingard, Reece James, Will Keane zakończyli już zmagania ligowe w barwach swoich drużyn.

Z powodu niezbyt rozbudowanego "Raportu" dorzucamy bonus. W środku tygodnia Manchester United ogłosił, że Memphis Depay trafi na Old Trafford. Przyjrzeliśmy się poczynaniom przyszłego Czerwonego Diabła, który poprowadził PSV do zwycięstwa 2:0 nad Heraclesem Almelo. Depay rozegrał 86 minut i popisał się taką oto bramką z rzutu wolnego...

Latest Manchester United signing Memphis Depay's just scored this freekick for his club.