R E K L A M A

+ +3 - Van Gaal wyjaśnia strategię meczową przyjętą na tour

Sezon przygotowawczy kara466 @06.07.2015 | Przeczytano 1999 razy

Van Gaal wyjaśnia strategię meczową przyjętą na tour

Holenderski manager zdradził kilka szczegółów dotyczących czasu gry poszczególnych zawodników w przedsezonowych starciach rozgrywanych w USA.

W tym roku Czerwone Diabły zmierzą się w International Champions Cup z Club América, San Jose Earthquakes, Barceloną oraz Paris Saint- Germain.

Van Gaal już nie może się doczekać meczu ze swoim byłym klubem Barceloną. Holender przyznał, że większość graczy dostanie szansę gry przez 45 minut już w pierwszych spotkaniach przeciwko Club América i San Jose Earthquakes, a czas spędzony na murawie przez danego piłkarza będzie systematycznie wzrastał wraz z postępującymi treningami i kolejnymi rozgrywanymi spotkaniami.

W pierwszych dwóch meczach zamierzam dać szansę większości graczy – zagrają po 45 minut, ponieważ musimy zaadaptować się do nowych warunków. Wielu młodych graczy także będzie miało okazję się zaprezentować.

Mecze z Barceloną i PSG są kolejno trzecim i czwartym spotkaniem, więc już na tym etapie przygotowań część zawodników będzie grała 60 minut, a pozostali 30 minut. Dobrze, że będziemy mieli okazję do tego, by sprawdzić się na tle klasowych rywali, ponieważ dzięki temu zobaczymy jak wyglądamy w starciach z takimi zespołami.

Z drugiej strony wyniki przeciwko tym drużynom mogą wcale nie być realnym odzwierciedleniem naszej formy ponieważ w zeszłym roku na tournée zwyciężyliśmy wszystkie mecze z klasowymi drużynami, prezentowaliśmy ładny dla oka, atrakcyjny futbol, a początek sezonu wszystko zweryfikował. Dla mnie najważniejszy będzie pierwszy mecz w Premier League.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: International Champions Cup, Louis van Gaal, Mecze towarzyskie, Skład, Tournée, Treningi

Komentarze (3)

Poziom: 63
dodano: 06.07.2015, 14:08, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
I w sumie plany Holendra są dość dobre i ciekawe. Sądzę, że dzięki takim planom, w tych dwóch teoretycznie ze słabszymi rywalami, spotkaniach szansę dostaną wszyscy, co przyczyni się do tego, że w spotkaniach z Barcą i PSG będziemy mogli już wybrać optymalne składy, wystawić tych co będą w najlepszej formie, nie koniecznie samych seniorów, ale także juniorów. :)
Poziom: 66
dodano: 06.07.2015, 14:03, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Komputer z systemem: "filozofia LvG", jak widać w pełni sformatowany i przygotowany do nowego sezonu. :) Ach, aż miło się czyta tego typu zapowiedzi i plany. To tak jak by się było cząstką United i uczestniczyło w wielkim planie. :)
Poziom: 42
dodano: 06.07.2015, 13:53, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Marco Polo
Dobrze, Van Gaal potwierdza to co wcześniej wspominał Giggs. Tour będzie okazją do wykazania się dla młodych. Pereira, Wilson, Januzaj, Blackett, McNair, Keane, Varela(?), Powell(?).

Może szansę dostaną Pearson, Rothwell, A.Fletcher, El-Fittouri(?), Tauzenebe.

Może być naprawdę ciekawe zestawienie składu.

Komentarze (3)