R E K L A M A

+ +4 - Schweinsteiger kontuzjowany, ale jedenastka będzie ligowa

Wypowiedzi przedmeczowe Red_Devil @24.07.2015 | Przeczytano 2907 razy

Schweinsteiger kontuzjowany, ale jedenastka będzie ligowa

Louis van Gaal na dzisiejszej konferencji przed meczem z Barceloną potwierdził drobny uraz Bastiana Schweinsteigera. Holender zapowiedział, że wystawi jedenastkę, którą chciałby zagrać przeciwko Tottenhamowi Hotspur.

Manager stwierdził, że Schweinsteiger doznał "małej kontuzji", natomiast potwierdził zdrowie Davida de Gei i Antonio Valencii.

Dla United spotkanie z Barceloną może być ważne, gdyż van Gaal przyznał, iż może wystawić identyczną jedenastkę na pierwszy mecz nowego sezonu Premier League z Tottenhamem Hotspur. Zapytany jednak czy podobnie jak w pierwszych dwóch sparingach wystawi dwie różne jedenastki w meczu, odpowiedział:

Nie mogę tego zrobić, gdyż np. Schweinsteiger nie może zagrać z powodu małej kontuzji. Być może miałem go w głowie w składzie na mecz, ale teraz nie mogę go wystawić. Myślę jednak, że wystawię jedenastkę, która mógłaby zagrać przeciwko Tottenhamowi.

Teraz wyjściowa jedenastka zagra 60 minut, więc będę musiał dokonać wyboru między zawodnikami, którzy zagrają 60 minut i 30 minut. Wcześniej nasze treningi przygotowywały nas do 45 minut gry, więc widzicie o jakim kierunku myślę.

Zapytany o to czy kondycja de Gei pozwoli mu na grę z Barceloną oraz przeciwko "Kogutom", boss powiedział:

Gdy piłkarz jest kontuzjowany [na tournée], to działo to tak samo jak w sezonie. Trzeba poczekać, co już widzieliście, bo w Anglii piłkarze częściej wracają po kontuzjach, ale ja im daję zawsze czas na odnowę kondycji.

Marcos Rojo, Ángel Di María i Javier Hernández zgodnie z zapowiedziami dołączą do zespołu już jutro, ale zdaniem van Gaala za wcześnie dla nich na grę z Barceloną:

Di María nie może zagrać w meczu, bo musimy go przygotować. Gdy wraca się z wakacji, nie można od razu grać meczu, więc to nie podlega dyskusji.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ángel Di María, Barcelona, Bastian Schweinsteiger, David de Gea, International Champions Cup, Kontuzje, Louis van Gaal, Mecze towarzyskie, Tottenham Hotspur, Tournée, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze (6)

Poziom: 34
dodano: 25.07.2015, 12:24, #6 Zwiń/Pokaż komentarz MarcinekMU
wolał bym żeby szybko się rozwiązała sprawa z De Gea i Di Maria i ewentualnie z Ramosem bo już nudne jest codziennie czytać że odchodzą bez konkretów
Poziom: 66
dodano: 25.07.2015, 16:34, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Van Gaal na konferencji miał powiedzieć, że De Gea zostanie na kolejny sezon. Tak przeczytałem na innej stronie M.U.
Poziom: 63
dodano: 25.07.2015, 16:34, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Już wcześniej o tym czytałem, że skład będzie już bardzo podobny do tego na Tottenham. Co do Bastiana to szczerze jakoś mi wielce go nie żal, ale pewnie raz dwa wróci. ;)
Poziom: 41
dodano: 25.07.2015, 11:13, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
mysle ze sie szybko wykuruje
Poziom: 39
dodano: 25.07.2015, 10:28, #2 Zwiń/Pokaż komentarz youngy18
Mam nadzieję, że Boss daruje sobie Blinda na środku obrony i zagra trzema środkowymi pomocnikami (Morgan, Carras, Ander) skoro skład ma być ligowy.
Poziom: 66
dodano: 24.07.2015, 23:26, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Już kontuzje... Dobrze, że "mała". Szkoda chłopa, tak ostatnio mi zaimponował, że uczy się naśladować Scholes'a, że aż go zapragnąłem widzeć w pierwszym składzie. Cóż, PSG niech drży zatem - nasz kolejny rywal.

Komentarze (6)