R E K L A M A

+ +2 - Carrick chwali młodych

Sezon przygotowawczy Red_Devil @28.07.2015 | Przeczytano 1568 razy

Carrick chwali młodych

Manchester United sprowadził w tym okienku transferowym pięciu zawodników, ale Michael Carrick jest zadowolony z postawy młodych zawodników zespołu.

7 zawodników z jedenastki, która kończyła mecz z Barceloną (3:1), jest wychowankami klubu, w tym obaj strzelcy goli w drugiej połowie: Adnan Januzaj i Jesse Lingard.

Louis van Gaal zawsze był znany z dawania szans młodym zawodnikom, a Carrick uważa, że obecnie w drużynie jest idealna mieszanka energetycznej młodzieży z doświadczonymi gwiazdami:

Rozwijanie młodzieży to było zawsze oczko w głowie tego klubu i tak powinno zostać. Oczywiście chcemy najlepszych piłkarzy na świecie, bo chcemy być najlepsi, ale potrzeba też równowagi we wprowadzaniu młodych. Mamy w tym dobrą tradycję, którą kontynuujemy, co jest super.

Wicekapitan United rozegrał 62 minuty w meczu z Barceloną i jest zadowolony z występu:

To było dobre spotkanie. Oni mają naprawdę świetnych zawodników i ciężko się gra przeciwko nim, więc tym lepiej było wygrać. Możemy się do tego przyzwyczaić.

Mamy silny skład, konkurencja jest na każdej pozycji. Myślę, że zawodnicy, którzy weszli na ostatnie pół godziny spotkania, poradzili sobie bardzo dobrze. Nie jest łatwo tak wejść w mecz, ale im to wyszło, więc jesteśmy zadowoleni.

W sparingach przedsezonowych chodzi o to, że zawsze można coś poprawić. Pracujemy nad kondycją fizyczną. To była dla mnie trzecia połówka meczu na tym tournée, a do meczu z Tottenhamem Hotspur są jeszcze dwa tygodnie. Dla nas to najważniejsze spotkanie, na które się przygotowujemy.

Myślę, że wszyscy wyglądają coraz lepiej, trenujemy coraz szybciej. Z każdego sparingu coś czerpiemy, a to najważniejsze.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Barcelona, International Champions Cup, Mecze towarzyskie, Michael Carrick, Rezerwy, Skład, Talenty, Tournée, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze (5)

Poziom: 32
dodano: 29.07.2015, 09:33, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Misiekxx96
Zgodzę się z Carrick'iem, na młodych trzeba stawiać i dać im jak najlepsze warunki do rozwoju.
Mam tylko nadzieję że również w czasie sezonu będą dostawali swoje sznase.
Poziom: 66
dodano: 28.07.2015, 22:33, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
:) Miłe słowa, no i prawdziwe. Tą młodzież, jakkolwiek to zabrzmi, trzeba wykorzystać. :D Na prawdę mają w sobie DNA wielkich sportowców i tylko od LvG zależy jak ich pokieruje. :) Mam nadzieję, że zrobi z nich wyjątkowych.

Najlepszego Michael! Niby 34 lata, a jaki ważny zawodnik!
Poziom: 63
dodano: 28.07.2015, 14:04, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Młodzi po raz kolejny już pokazują się z bardzo dobrej strony na turnee. W związku z tym liczę, że tym razem choć część z nich dostanie swoje szanse na częstszą grę. Z wszystkich tych talentów najbardziej wierzę w Adnana, Andreasa i ostatnio także Lingarda, czas by oni trochę zawojowali PL w barwach United. :)
Poziom: 38
dodano: 28.07.2015, 11:58, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Barbarzyńca
Oby tylko udało im się przebić do pierwszej drużyny na stałe, bo mówi się o dużych talentach w MU, ale większość z nich kończy w najlepszym wypadku na ławce a reszta ląduje w słabszych klubach i wszyscy o nich zapominają.
Trzeba trzymać kciuki.
Poziom: 42
dodano: 28.07.2015, 10:58, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Marco Polo
Fajna wypowiedź, urodzinowego dziś Carricka. Sto lat w pomocy United ;)

Komentarze (5)