R E K L A M A

+ -2 - Van Gaal: "De Gea odmówił gry"

Kadra Wazza @14.08.2015 | Przeczytano 4107 razy

Van Gaal: "De Gea odmówił gry"

Louis van Gaal zdradził kulisy dotyczące wyboru bramkarza na pierwsze mecze sezonu. Wyłania się z nich obraz konfliktu w obozie Czerwonych Diabłów.

Wczoraj menadżer United wyjawił, że David de Gea opuści drugi mecz w nowym sezonie Premier League, tym razem wyjazdowy z Aston Villą.

Po konferencji van Gaal pozostał w sali i podszedł do dziennikarza, który pytał go o bramkarza i postanowił odrobinę uchylić drzwi od szatni i wyznał, jak przebiegała obsada bramki na pierwsze spotkanie z Tottenhamem Hotspur.

Mam dwóch asystentów [Alberta Stuivenberga i Marcela Bouta], więc wspólnie rozmawialiśmy o zaistniałej sytuacji z de Geą. Mamy również trenera bramkarzy Fransa Hoeka, więc jak widać nie wszystkie decyzje podejmuję sam.

Frans odbył rozmowę z de Geą i zapytał go wprost: "Czy chcesz zagrać w wyjściowym składzie?".

 

David odpowiedział: "Nie".

 

Następnie musiałem podjąć decyzję odnośnie obsady bramki, jak widać - to proces. De Gea w pełni ją zaakceptował.

Obserwowaliśmy go wnikliwie w czasie przygotowań, nie wyglądał zbyt dobrze, to nie ten sam de Gea, jakiego znałem wcześniej. To był mój najlepszy gracz w poprzednim sezonie. Wszystko nadal zależy od niego. Ja nie zamykam mu drzwi do pierwszego składu, również jest to zależne od Romero i jego formy, zawsze tak jest. Na ten moment de Gea pozostaje poza składem, a Sergio między słupkami.

Po tej rozmowie jeden z pracowników klubu próbował wyjaśnić słowa Holendra dziennikarzowi i stwierdził, że de Gea jedynie "nie palił się ochoczo do gry" z powodu spekulacji dotyczących jego przyszłości.


Źródło: Sky Sports

Tagi: Aston Villa, Bramkarze, David de Gea, Konflikty, Louis van Gaal, Real Madryt, Sergio Romero, Spekulacje, Tottenham Hotspur, Transfery, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze (18)

Poziom: 37
dodano: 15.08.2015, 10:39, #18 Zwiń/Pokaż komentarz jareksmolak
Poziom: 47
dodano: 14.08.2015, 17:20, #17 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
De Gea mówił po polsku no potwierdzając chęć grania, bo Hoek liznął polszczyzny za Benhałera i chciał Holendrowi zaimponować, a Frans zrozumiał no z angielskiego czyli nie, stąd całe zamieszanie.
Poziom: 63
dodano: 14.08.2015, 09:50, #16 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Dla mnie ta sytuacja staje się coraz bardziej chora. Raz van Gaal gada, że David jest nie w formie, za chwilę, że nie chce grać, co tu się [***] dzieje?! To jest Manchester United tu nie może być takiego syfu, to wszystko wpływa tylko na gorszą atmosferę w drużynie. Po co włączają do tego media, niech wyjaśnia to między sobą.
Poziom: 66
dodano: 14.08.2015, 17:01, #15 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Najgorsze jest to, że pojawiają się informacje, że De Gea jest zaskoczony słowami LvG... Ja już nie wiem, o co chodzi w tym teatrze, bo na pewno nie o marzenia...
Poziom: 24
dodano: 14.08.2015, 14:14, #14 Zwiń/Pokaż komentarz UNITED PANY
http://devil(...)n-gaala/
patrzcie interesujące kto ma racje?
Poziom: 35
dodano: 14.08.2015, 14:18, #13 Zwiń/Pokaż komentarz Saturnin
Jesteś świadom tego że każda gazeta mogła zmyslic źródło bliskie DDG ? Pokojówki się spytali... A tu masz z oficjalnej konferencji komentarz..
Poziom: 42
dodano: 14.08.2015, 14:45, #12 Zwiń/Pokaż komentarz Wazza

UNITED PANY napisał:

http://devil(...)n-gaala/
patrzcie interesujące kto ma racje?


Jedno i drugie mogło mieć miejsce, ale ddg mógł być równie dobrze zdumiony ze van gaal postanowił wyjawic tresc prywatnych rozmów wewnątrz klubowych.

Nie tylko daily mail pisalo o tym, ale brak w tym temacie jakiegokolwiek źródła. Człowiek z otoczenia to równie dobrze może być szofer,albo ogrodnik. Tak czy inaczej, cała sytuacja zaczyna być podbramkowa, dosłownie i w przenośni.
Poziom: 32
dodano: 14.08.2015, 13:25, #11 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf
Kiedyś Rooney, dziś De Gea, więc kto wie? Może właśnie Van Gaal znalazł materiał na nowego kapitana, przecież lubi takie osobowości.
Poziom: 24
dodano: 14.08.2015, 14:10, #10 Zwiń/Pokaż komentarz UNITED PANY
no nie opaska kapitańska to proces ;)
Poziom: 37
dodano: 14.08.2015, 08:47, #9 Zwiń/Pokaż komentarz jareksmolak
Skoro już wszystko wiadomo, to po co czeka i zwleka i skarży sie na swój garbaty los. Walic go. TRZEBA KUPIĆ NOWEGO BRAMKARZA! To jasne. A Dawida potrzymać go końca i wydusić z Realu 40 baniek co najmniej, sorry ale to obecnie NR. 1, wiec to i tak dobra cena. A jak nie chcą płacić, bo niech siedzi cały sezon dziad mały. W końcu nas stać. Może wtedy takie sytuacje nie zdarzały by się co 2 lata w naszym klubie ! DOstaje 200k tyg i mu źle i nie chce grać. Kurcze, powinna być kara z 10 mln funtów za takie zachowanie! Przez niego możemy mieć perypetie z awansem do LM, a to jest duż o więcej warte niz jakiś tam grajek.

Z całym szacunkiem za te wszytskie dobre interwencje, ale Dawid zachował się rozpakryszona baba. Mam nadziej, że jak posiedzi rok i straci forme to już real się kim innym zainteresuje.
Poziom: 30
dodano: 14.08.2015, 08:55, #8 Zwiń/Pokaż komentarz varosso
Nie dostaje 200k a jakieś 100-110 tys bo 200k miał gwarantowane na nowym kontrakcie.
Poziom: 37
dodano: 14.08.2015, 09:15, #7 Zwiń/Pokaż komentarz jareksmolak
Serio, dla mnie to nie zmienia stanu rzeczy. Powinnismy w kontraktach jakies duze kary dawać, za takie zachowania.
Szacunek do klubu najwazniejszy!

A dla Realu powinniśmy mieć jakieś specjalne ceny, takie jak oni dla Nas! Robben był swego czasu dla kazdego po 20 mln, dla Nas po 50. A my im oddajemy najlepszych piłkarzy za grosze. Potem kazdy Nam ceny winduje, a sprzedajemy za grosze. Van Persie, Nani, Rafael odeszli po promocjach rodem z Biedry.

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 14.08.2015, 09:21

Poziom: 52
dodano: 14.08.2015, 12:57, #6 Zwiń/Pokaż komentarz adam60
Właśnie z tego co wiem, problem polega na tym, że David chce odejść, Real chce go kupić, ale im się nie spieszy (mają 3 bramkarzy), a United nie zgadza się na kwotę, którą daje Real (25mln + 5 w bonusach, a chcą 35 mln)
Poziom: 41
dodano: 14.08.2015, 12:39, #5 Zwiń/Pokaż komentarz wielkifanMU (1/3)
De Gea pasuje do Realu jak wrzód do du.py. I zawodnik i klub nie wiedzą czego chcą. David to cienias, który boi się otwarcie przyznać o swoich zamiarach. Real z kolei skąpi 10 mln. funciaków więcej. Frajerlandia.
Ostatnio za dużo takich mięczaków z depresją, przychodzi do naszego klubu. Brakuje graczy pokroju Scholesa czy Roya Keane'a. Brakuje tego dewastującego środka pola niekiedy. Brakuje Cantony. Ogólnie brakuje tych graczy, którym przyjemność sprawiał ból kości u przeciwnika, po ostrym wślizgu, gdzie celem wcale nie była piłka, tylko nogi rywala.
Rooney od kiedy ma dzieci się zmienił i postanowił więcej nie dawać złego przykładu swoim zachowaniem na boisku. O zawodniku typu Diego Costa, możemy póki co, najwyżej pomarzyć.
Za dużo ciepłych kluch, za mało wojowników.

De Gei ja nigdy nie lubiłem. Ciągle miałem jakieś obawy co do niego (chociaż doceniałem go i to bardzo, za jego genialną grę niekiedy, choć jego forma, nie oszukujmy się i tak była zbyt chimeryczna. I jak widać moje obawy się sprawdziły. Niech spier.dala pajac, albo niech siedzi na trybunach cały sezon, jeżeli Realowi na nim nie zależy. Fajnie jakby van Gaal zrobił na złość tej delikatnej hiszpańskiej suczce i go trzymał cały sezon nawet poza ławką rezerwowych. Może po kilku tygodniach przesiedzonych na trybunach, Daviduś by zrozumiał, przeprosił, podpisał nowy kontrakt i został na Old Trafford, wtedy można byłoby okazać dobre serce i przyjąć syna marnotrawnego, pod warunkiem jakby mu zależało i wykazywałby dobrą formę na treningach.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.08.2015, 12:42

Poziom: 34
dodano: 14.08.2015, 11:26, #4 Zwiń/Pokaż komentarz boober
Nie mam na to komentarza. Powtórzę tylko za kolegą z twittera. Angela Manchester SPRZEDAŁ, De Gea klub szantażuje i nie daje za bardzo wyboru. Niby jest, ale go nie ma. Niedługo będziemy słyszeć w wywiadach że jest więźniem w klubie, w którym nie chce być. Szkoda marnować czasu, naprawdę żal mi go, ale jestem bardzo wk...y sytuacją.
Poziom: 42
dodano: 14.08.2015, 10:47, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Wazza
Sprostowanie:

Pierwotnie zamieściliśmy informację, że de Gea przed AV nie chciał zagrać, jak podał jeden z serwisów. Jednak cała rozmowa odbyła się już przed meczem z Tottenhamem, przed którym de Gea poinformował klub, że nie chce być brany pod uwagę przy wyborze meczowego składu, dotyczy to również ławki.
Poziom: 24
dodano: 14.08.2015, 10:42, #2 Zwiń/Pokaż komentarz seton
Kolejny " Di Maria", któremu odwaliło.
Niech idzie w cholerę. Nie ma ludzi niezastąpionych.
Poziom: 27
dodano: 14.08.2015, 09:43, #1 Zwiń/Pokaż komentarz cham
Sprzedać za te przynajmniej 25 milionów i niech się pan de Gea pocałuje gdzieś. Wielu w komentarzach taki scenariusz przewidywała już w momencie transferu i jak widać mieli rację. Ja chyba nadal jestem zbyt wyidealizowany i miałem nadzieje na bramkarza na lata, nie na całą karierę, ale żeby nie wypełnił pierwszego kontraktu?

Zero też szacunku do swojego dawnego klubu, choć David nigdy nie wyglądał na człowieka charyzmatycznego, który miałby jakieś głębsze zasady i tutaj zaskoczony nie jestem kompletnie. Szkoda tylko, że kolejny raz oddajemy do Realu gościa, który najlepsze ma dopiero przed sobą. Jak my już kogoś od nich kupujemy i to za [***]istą kasę, to ten okazuje się być zwykłym tchórzem i zakłamanym frajerem.

Dlatego nie powinniśmy akceptować żadnych ofert typu 20 milionów euro, bo to by było śmieszne. Wyciągnąć ile się da, tak jak oni to zrobili za di Marię,

Komentarze (18)