R E K L A M A

+ +5 - Blind: "Dla United zagram wszędzie"

Wywiady Wazza @25.08.2015 | Przeczytano 3653 razy

Blind: "Dla United zagram wszędzie"

Przed meczem z Newcastle United Daley Blind udzielił obszernego wywiadu MUTV, w którym m.in. opowiedział o pierwszym roku na Old Trafford oraz o zmianach pozycji, na których grywał już w barwach United.

Jak przed każdym meczem na stadionie Manchesteru United wydawany jest oficjalnym program meczowy z mnóstwem ciekawych informacji oraz wywiadów. Przed zakończonym remisem spotkaniem z Newcastle United, wewnątrz magazynu znalazł się wywiad z Daleyem Blindem, którego Holender udzielił MUTV.

Daley, przede wszystkim jak ocenisz start nowego sezonu w wykonaniu United?

O tak, jesteśmy zadowoleni. Okres przygotowawczy został przepracowany bardzo dobrze, organizacja całego tournée również była wspaniała, zakończyliśmy go bez urazów, no i rozegraliśmy kilka dobrych spotkań. Stąd nasz dobry start, musimy go nadal kontynuować.

Przyznałeś, że mieliście dobre przygotowania - jak ważnym jest dla każdego w zespole dobrze przepracować treningi przedsezonowe, szczególnie w innym miejscu niż Carrington?

Zawsze fajnie jest wyjechać na jakiś czas w grupie, ciężko potrenować i rozegrać parę dobrych meczów. Jesteśmy zgranym kolektywem, ale na tourze jeszcze nasze znajomości zacieśniają się, scalają zespół. Myślę, że efekty tego widać w pierwszych meczach nowego sezonu.

Ludzie sądzą, że zajmie Wam trochę czasu, zanim nowe twarze wkomponują się w zespół. Jak do tej pory idzie im aklimatyzacja?

Wszystko idzie swoim dobrym torem. Nowi zawodnicy bardzo szybko wpasowali się w naszą grupę. Wszyscy starają się im pomagać i myślę, że czują się komfortowo w nowym klubie i miło jest to zauważyć. Jeśli spojrzeć na ich postawę w dotychczasowych meczach, według mnie była naprawdę dobra, widać że już odnaleźli się w nowym miejscu. Musimy zacząć zbierać plony tego wszystkiego.

Twój kompan z reprezentacji Holandii Memphis Depay jest jedną z nowych twarzy. Zadomowił się już w Manchesterze, co wniósł do United?

Od początku jest pewny siebie. Widać, że ma mnóstwo wrodzonego talentu, jest bardzo silny i szybki oraz ma nietuzinkową osobowość. Nie boi się pokazywać własnego "Ja", co jest bardzo pozytywne, jest naprawdę dobrym kumplem, dogaduje się ze wszystkimi w klubie.

Zdążyłeś już przekonać się, jak to jest przejść do wielkiego klubu jak United i dźwigać na barkach wielkie oczekiwania. Jakie rady dałeś młodszemu koledze?

"Ciesz się wszystkim, co Cię tutaj spotka, jak tylko potrafisz". Oczywiście trzeba być skupionym na tym, by pokazać pełnię umiejętności w każdym meczu, na każdym treningu. Ale najważniejsze to nie nakładać na siebie zbyt dużej presji, trzeba też cieszyć się chwilami, takimi jak gra na Old Trafford. W sumie to nie wiem, czy on naprawdę potrzebuje moich rad, twardo stąpa po ziemi, ma silną osobowość (śmiech). Dokładnie wie, co ma robić i ma przy tym wiele wiary we własne umiejętności, a to jest wielka zaleta w takim klubie jak United.

Wasza dwójka to jedni z wielu gwiazd holenderskiej piłki występujących na boiskach Premier League.

Tak, to prawda i moim zdaniem to bardzo dobra rzecz w kontekście kadry narodowej. Mamy mnóstwo utalentowanej młodzieży, która przechodzi do angielskiej ligi, to dobra informacja dla reprezentacji Holandii.

Na co musisz zwracać największą uwagę i co jest tą największą różnicą między grą na boku obrony lub w pomocy a środkiem defensywy?

Na każdej pozycji piłkarz ma swoje zadania. Muszę wiedzieć, jakie polecenia mam do wykonania na każdej z pozycji a różnice, oddzielające poszczególne formacje, trzeba zniwelować, dać sobie z nimi radę. Grałem na środku obrony w kilku poprzednich spotkaniach i myślę, że do każdej z ról jestem w stanie szybko przystosować się. Skupiam się na jak najlepszej grze dla naszej drużyny i nagroda dla Piłkarza Meczu z Aston Villą (przyznana przez Sky Sports - przyp.red.) utwierdziła mnie w przekonaniu, że wykonuję kawał dobrej roboty. Tak więc spokojnie patrzę w przyszłość.

To Twój drugi sezon na Old Trafford. Czy jest coś szczególnego, co zaskoczyło Cię po przyjściu do United?

To trudne pytanie! Przede wszystkim od samego poczatku doświadczam tego, jak wielkim klubem jest Man Utd. Widać to, gdy jedziemy na tour, gdy udajemy się na wyjazdowy mecz, a kibice podążają za nami. Słychać ich bardzo głośno na trybunach, to coś niesamowitego. Nigdy w życiu nie widziałem czegoś podobnego.

Czy inaczej spoglądasz na swój drugi sezon w barwach United, mając z tyłu głowu doświadczenia z premierowej kampanii na Wyspach? Postawiłeś sobie jakieś osobiste cele?

Zdecydowanie inaczej jest przed drugim rokiem w United, wiem już kiedy w meczach trzeba dać z siebie jeszcze więcej, znam stadiony, wiem czego oczekują fani. Myślę, że wyciagnąłem pozytywne wnioski z debiutanckiego sezonu, ale jestem typem gościa żyjącym z dnia na dzień, z meczu na mecz. Chcę cały czas być zdrowy i cały czas rozwijać swoje umiejętności. Mam nadzieję grać jak najwięcej i zawsze pomagać drużynie bez względu na to, gdzie ustawi mnie trener i na jakiej pozycji będę potrzebny. To dla mnie najważniejsza rzecz.

 


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Daley Blind, Forma, Memphis Depay, Obrońcy, Pomocnicy, Premier League

Komentarze (5)

Poziom: 41
dodano: 11.09.2015, 08:41, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
To dobrze że ma duże chęci grać oby tak dalej panie Blind. :)
Poziom: 32
dodano: 26.08.2015, 15:06, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Misiekxx96
Blind zaczyna już swój drugi sezon dla United, tak właściwie to już zaczął.
Myślę że ten sezon będzie lepszy w jego wykonaniu od poprzedniego z uwagi na zebrane doświadczenie w pierwszym sezonie, które teraz mam nadzieję będzie procentować.
W roli środkowego obrońcy póki co radzi sobie bardzo dobrze. Pamiętam że nie byłem do końca przekonany czy Daley poradzi sobie na środku obrony, teraz muszę przyznać że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Oby tak dalej.
Poziom: 66
dodano: 25.08.2015, 21:14, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Ja tak, może trochę dopiekę, ale jestem ciekaw, czy jeśli z United ubędzie już van Gaal, to Blind nadal taki wierny. :p Mam nadzieję, że tak. Wierzę w jego dobre chęci. Póki co, nie można na niego powiedzieć nic złego, zarówno w kwestii osobowości, jak i kwestiach sportowych. :)
Poziom: 33
dodano: 25.08.2015, 20:03, #2 Zwiń/Pokaż komentarz kuba2102
Universal Soldier :)
Poziom: 63
dodano: 25.08.2015, 14:24, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Z Blinda można być póki co zadowolonym, choć nie gra on na pozycji jakoś idealnie pasującej do jego warunków to jednak on daje radę, widać, że mu się chce i walczy. Cóż sezon jest jeszcze długi i Holender wiele musi jeszcze udowodnić, jednak mimo początkowej niechęci zaczynam się przekonywać do jego gry na stoperze. Oby dalej mu się tam tak dobrze wiodło. :)

Komentarze (5)