R E K L A M A

+ +7 - LvG: "Liczę się ze zdaniem Rooneya"

Klubowe Miłosz @30.08.2015 | Przeczytano 1281 razy

LvG: "Liczę się ze zdaniem Rooneya"

Louis van Gaal często konsultuje się z Waynem Rooneyem przy ustalaniu składu na mecz, jak i w innych sprawach klubowych.

Rooney rozgrywa swój 12. sezon na Old Trafford i drugi rok z rzędu pełni funkcję kapitana. Van Gaal ma do niego 100% zaufanie.

Ustalanie składu, członkowie sztabu, nasza kuchnia, we wszystko jest wtajemniczony. 

 

Dla mnie jest ważne, że Wayne mi ufa. Ja mu także ufam, dlatego kiedy przychodzi do mnie z uwagami, zawsze biorę je po uwagę. 


Źródło: BBC Sport

Tagi: Kapitanowie, Louis van Gaal, Wayne Rooney

Komentarze (12)

Poziom: 40
dodano: 30.08.2015, 13:18, #12 Zwiń/Pokaż komentarz bolsik5
No, na 100% jest tak jak piszecie, Van Gaal jest tylko pionkiem a tak na prawdę to całym klubem rządzi Rooney i iluminaci...
Już widzę jak gość, który potrafi wyrzucić z klubu najlepsze gwiazdy daje sobą sterować przez swojego podopiecznego.
Mi się wydaje, że po prostu Roo spełnia swoją rolę i jest łącznikiem pomiędzy drużyną a trenerem, ale nie, przecież ten ogr jest najgorszym wrogiem MU i na pewno prowadzi jakiś sabotaż na rzecz swojego ukochanego MC, do którego zresztą chciał przejść...
Poziom: 44
dodano: 30.08.2015, 16:59, #11 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
Spokojnie, wyczuj trochę ironię zanim zaczniesz gadać o iluminatach :)
Poziom: 30
dodano: 30.08.2015, 15:26, #10 Zwiń/Pokaż komentarz Zigi74
Jakim kapitanem spajającym zespół jest Rooney pokazał ostatni mecz z Club Brugge.

Już widzę Ronaldo albo Messiego, którzy strzelając hat-tricka odpuszczają szansę ustrzelenia karety.
Wazza nie podchodząc z urzędu do jedenastki pokazał całemu światu na czym polega przywództwo w drużynie, odkładając egoizm, dając szansę pokazania się również koledze z drużyny.

Inna sprawa to fakt, że piłkarze prawie w każdym wywiadzie podkreślają jak ważną rolę w zespole pełni Rooney , w necie ciągle czytamy o tym jak Anglik pomaga zaadoptować się w drużynie nowym kolegom, udziela cennych rad, van Gaal liczy się z jego zdaniem, mówiąc wprost o bezgranicznym zaufaniu a kibice dalej swoje.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2015, 15:27

Poziom: 57
dodano: 30.08.2015, 16:05, #9 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Ronaldo i Messi nie są kapitanami w swoich zespołach. Obaj wykonują karne o wiele lepiej od Rooneya. Rooney od czasu meczu na Anfield jest odsunięty od jedenastek, etatowym wykonawcą jest Mata, drugim o ile mnie pamięć nie myli - Herrera. Piłkę tak naprawdę mógł wziąć każdy, wziął Chicharito który ostatniego gola dla MU zdobył przeszło rok temu, to nie była żadna wspaniałomyślność tylko naturalne zachowanie - napastnicy na przełamanie zawsze biorą karne jeśli nie mogą wcisnąć z gry.
Poziom: 35
dodano: 30.08.2015, 16:28, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Biesiadnik
Nie porównujmy Rooneya z Messim czy Cristiano (no chyba że ich pensje), nie strzelał karnego bo nie jest pewnym wykonawcą, nie ma to nic wspólnego z tym, że jest kapitanem
Poziom: 49
dodano: 30.08.2015, 16:39, #7 Zwiń/Pokaż komentarz banchoo
Niby kolejka do wykonywania karnych jest ustalona, ale van Gaal sam przyznał na konferencji pomeczowej, że Rooney zachował się wspaniałomyślnie oddając karnego Hernandezowi. Zatem trener sam potwierdził, że to właśnie Wazza miał wykonywać ten stały fragment gry. W sumie nie wiadomo dlaczego - czy kolejność została zresetowana po ubiegłym sezonie? Czy dlatego, że Herrery i Maty już nie było na boisku? Jeśli tak to, którzy w kolejności do karnych są Schweinsteiger czy Memphis? Filozofia wciąż nie do ogarnięcia ;D

A co do zachowania Rooneya - nie ma co umniejszać, mógł się pochamić na teoretycznie łatwą bramkę, ale jednak po tym jak sam się przełamał dał też szansę na przełamanie koledze z zespołu. Być może w efekcie przyniosło to więcej szkody niż pożytku (spojrzenie van Gaala po przestrzelonym karnym Chicharito), ale zachowanie samo w sobie na pewno było dobrym przykładem.
Poziom: 43
dodano: 30.08.2015, 15:58, #6 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
jak dla mnie przemawia przez van gaala strach o robotę i dlatego chce się rooneyowi trochę przypodobać. van gaal wie że do momentu jak będzie dobrze to jest nietykalny ale jak spawy pójdą w złym kierunku (moim zdaniem pójdą ) to właśnie postawa rooneya może być decydująca. wyobraźmy sobie że united po sezonie zajmują 4 miejsce i odpadają w pierwszej rundzie po wyjściu z grupy. nie jest to jakaś wielka katastrofa ale pokazuje że cudu nie było i daje do myślenia i wtedy to właśnie taki rooney wraz z całą drużyną mogą mieć coś do powiedzenia w sprawie przyszłości trenera. van gaal wie że musi mieć jedną osobę w zespole po swojej stronie a resztę może traktować jak chce - jest to rooney obecnie największa gwiazda united i angielskiej piłki. nie mówię tu nawet że jest najlepszy ale jest najbardziej rozpoznawalny , to kapitan i takie tam.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2015, 15:59

Poziom: 66
dodano: 30.08.2015, 15:53, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Nie myślałem, że rola Rooney'a w United jest aż tak ogromna. Ten to ma tam chody! :)
Poziom: 63
dodano: 30.08.2015, 15:51, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Cóż kapitan zawsze jest ważną postacią, takim pierwszym z zawodników przy trenerze, który w sumie nawet powinien dowiadywać się pierwszy i rządzić wtedy, gdy trener nie może, czyli na murawie. Roo póki co kapitanem jest bardzo dobrym, jedyne co mnie trochę wkurza to pewien przywilej gry Anglika w momencie braku formy. Jednak liczę, że ta do niego wróciła i już nigdy nie trzeba będzie powiedzieć, że Wayne gra tylko dlatego iż właśnie nosi tą opaskę. :)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2015, 15:51

Poziom: 36
dodano: 30.08.2015, 13:30, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Drk9
To chyba dobrze jak trener ma dobre relacje z kapitanem zespołu, Rooney może i nie ma wspaniałej formy na początku sezonu i spada na niego fala krytyki za dotychczasową grę ale z wypowiedzi Depaya i innych piłkarzy MU że jest dobrym motywatorem w szatni i wprowadza dobrą atmosferę a to w zespole bardzo ważne.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.08.2015, 13:43

Poziom: 44
dodano: 30.08.2015, 12:21, #2 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
W głowie mi się to nie mieści...
Wygląda na to że Herrera nie postawił Rooneyowi ostatnio obiadu w knajpie i teraz na ławie siedzi... Błąd nowicjusza, w United trzeba myć d*pkę kapitanowi.

"Ej Rooney, może sprowadzimy nowego napastnika? Cavani?"
"Nie."
"Ok, w razie czego jest Wilson, masz racje Wayne"

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 30.08.2015, 12:21

Poziom: 32
dodano: 30.08.2015, 11:51, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Szeryf
LOL, typowi który za srebrniki chciał nas trzy razy zamienić na któryś z wrażych klubów dał opaskę kapitańską i ustala z nim skład, natomiast z De Geą kręci jakąś gównoburzę ukartowaną przez siebie, co chwila zmienia zdanie co do Chicharito, popełnia masę kosztownych błędów transferowych, a z nadmiaru bogactwa wśród napastników zostajemy z niedoborem, totalnie mi się to nie podoba. Van Gaal jest zwierzęciem jednak.

Komentarze (12)