+ +5 - Oceny pomeczowe: Man United 3:1 Liverpool

Oceny pomeczowe Miłosz @13.09.2015 | Przeczytano 2107 razy

Oceny pomeczowe: Man United 3:1 Liverpool

Świetna gra Daleya Blinda, klasa Bastiana Schweinsteigera oraz Michaela Carricka i wymarzony debiut Anthony'ego Martiala - zapraszamy do zapoznania się z notami piłkarzy Manchesteru United za wczorajszy występ przeciwko Liverpoolowi.

Manchester United 3:1 Liverpool -> manusite.pl / MEN

• David de Gea - 6,5 / 6 - Jeden poważny błąd przy wybiciu piłki, ale szybko się zrehabilitował przy strzałach Danny'ego Ingsa oraz Jordona Ibe'a. Możemy odetchnąć przynajmniej na rok, że interwencje świetnego Hiszpana będą nam ratowały kolejne punkty.
  • Matteo Darmian - 7 / 7 - Kolejne pochwały zbiera Włoch. Nie dopuścił do żadnego zagrożenia na swojej stronie.
  • Chris Smalling - 7,5 / 7 - Ustrzegł się błędów. Imponował koncentracją i grą w powietrzu.
  • Daley Blind - 9 / 7 - Wielu spisywało go na straty przed rywalizacją z Christianem Benteke, tymczasem Holender znakomicie sobie radził z Belgiem. Oczywiście na plus trafienie na 1:0 oraz sytuacja, kiedy dwukrotnie w jednej akcji wybijał piłkę z linii bramkowej.
  • Luke Shaw - 7 / 7 - Forma Shawa nie spada, po raz kolejny imponował szybkością, szkoda, że nie dostał wystarczająco wielu podań na wolne pole na lewe skrzydło, bo kilka razy aż się prosił o długie podanie.
  • Michael Carrick - 8 / 8 - W pierwszej połowie przechwytywał niemal wszystko, co było do przechwycenia na swojej połowie. Szukał też przyspieszenia akcji, a efektem tego było podanie do Andera Herrery, po którym Hiszpan został sfaulowany w polu karnym.
  • Bastian Schweinsteiger - 7,5 / 6 - Redaktor Manchester Evening News zarzuca mu zwalnianie gry, ale my zauważamy pełną kontrolę, jaką miał Niemiec nad tym meczem. Niesamowita inteligencja boiskowa.
  • Juan Mata - 6 / 6 - Brakowało błysku ze strony Hiszpana, stać go na lepsze kreowanie gry.
  • Ander Herrera - 7 / 7 - Nie był to występ w stylu typowej "10-tki", lecz był przydatny, kiedy cofał się po piłkę i pomagał się przy niej dłużej utrzymać. Ocenę Andera podwyższa wywalczony i wykorzystany rzut karny.
  • Memphis Depay - 5 / 6 - Nie mógł przedrzeć się przez Nathaniela Clyne'a. Źle też współpracował z Shawem, bowiem nie zagrywał mu piłek w tempo. Louis van Gaal widział, że Memphis stwarza niewiele zagrożenia i nic dziwnego, że zdjął go już po pierwszej połowie.
  • Marouane Fellaini - 6 / 6 - Nie sprawdził się w roli napastnika, już na początku zmarnował sytuację, gdzie wystarczyło przelobować bramkarza. Potem kilka razy źle składał się do strzału i jego ocena nie jest niższa tylko dlatego, że dobrze się zastawiał i odgrywał do kolegów.

Zmiany:

• Ashley Young (w 46. minucie za Depaya) - 7 / 7 - Ożywił grę United. Już na początku wywalczył rzut wolny, po którym padł gol. Potem posłał kilka groźnych wrzutek, a także może zapisać sobie asystę przy bramce Martiala.
  • Anthony Martial (w 65. minucie za Matę) - 7,5 / 8 - Lepszego debiutu nie mógł sobie wyobrazić. Przy wejściu na boisko wyglądał, jakby w ogóle nie wiedział co znaczy słowo presja, a przy akcji bramkowej pokazał, że nie wie też co znaczy słowo kompleksy.
  • Morgan Schneiderlin (w 72. minucie za Carricka) - 6 / 6 - Zadbał, aby rywal nie stworzył żadnego zagrożenia przez środek pola.

Źródło: MEN / własne

Tagi: Daley Blind, Liverpool, Oceny pomeczowe, Premier League, Sondy, Zwycięstwo

Ankieta - wypowiedz się!

Kto zasługuje na miano Gracza Meczu?

Komentarze (9)

Poziom: 43
dodano: 14.09.2015, 20:41, #9 Zwiń/Pokaż komentarz 4-Michael (2/3)

dodano: 14.09.2015, 12:10, #8 Zwiń/Pokaż komentarz Revan [83.13.253.***]
Mata niewidoczny bo przez większość meczu był pod podwojonym kryciem ;)
Poziom: 44
dodano: 13.09.2015, 22:08, #7 Zwiń/Pokaż komentarz toporminator
DDG - 7 - jeden błąd przy wybiciu, dwie doskonałe interwencje. Wielu bramkarzy puściłoby strzał Ibe po rękawicach.
Darmian - 6 - tym razem słabiej w ataku, w obronie znowu nie ustrzegł się żółtej kartki.
Smalling - 7 - jego gra w odbiorze nie była widoczna jak dotychczas, ale wciąż bardzo dobry wystep
Blind - 9 - gdyby było na zero z tyłu to byłaby maksymalna ocena. Na początku sezonu mówiłem że z oceną przesunięcia Daleya na stopera poczekam do meczu w którym przyjdzie mu się mierzyć np z Benteke. No i przyszło :) Do tego bramka i kluczowa interwencja na linii bramkowej.
Shaw - 7 - żelazne płuca, po raz kolejny przydawał się w ataku, w obronie raz dał się minąc Ibe.
Carrick - 8 - świetna pierwsza połowa, w drugiej nieco przygasł, powinien jednak zagrać pełne 90 minut.
Schweinsteiger - 7 - w drugiej połowie przejął pałeczkę od Carricka i dyktował warunki w środku pola.
Mata - 6 - solidnie, ale tym razem za mało dał nam jakości w ataku
Herrera - 7 - ciągle pod grą, wywalczył karnego.
Depay - 3 - nie przypominam sobie żadnego dobrego zagrania Holendra. Clayne skasował go brawurowo.
Fellaini - 6 - walczył w powietrzu, pokazywał się do gry, ale jako samotny napastnik się po prostu nie sprawdza, szczególnie jak to my mamy mecz pod kontrolą w środku pola.

Z ławki:
Young - 7 - ożywił grę, kilka razy rozerwał defensywę rywala.
Schneiderlin - 6 - zaliczył kilka udanych interwencji
Martial - 8 - bramka w debiucie i to nie taka z dostawienia nogi, tylko po indywidualnej akcji... czego chcieć więcej?
Poziom: 66
dodano: 13.09.2015, 15:16, #6 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Co do ocen nie ma jakiś specjalnych zastrzeżeń. :) Mecz bardzo mi się podobał. Był, w stosunku do poprzednich ligowych starć, bardzo atrakcyjny dla oka, szybki, dynamiczny. Widać było to ogromne zaangażowanie i także wielki spokój. Podobało mi się to, że United nie pozwalali na przejęcie inicjatywy przez LFC. "Czerwoni" chcieli przejąć piłkę i po prostu mieć ją przy nodze, ale United non stop do tego nie dopuszczali, czyli United zabili "The Reds" ich własną bronią.

Wielki spokój w poczynaniach zawodników odpowiedzialnych za "tyły", myślę, że spowodowany był obecnością nikogo innego jak Davida De Geii. Hiszpan w bramce to swego rodzaju pewność oraz to, że w razie co wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i wybroni. Myślę, że jego powrót do bramki to oaza spokoju dla piłkarzy United z pola. :)

Zawsze pisałem o Blindzie, że to nie miejsce dla niego, że taki Benteke w rywalizacji z nim sprawi, że Holendrowi odechce się grać. Jakże ten mecz spowodował u mnie zmianę myślenia w tej kategorii. Blind radził sobie świetnie, ale też potrafił zachować zimną krew, ratując zespół wybiciem piłki z przed linii bramkowej. Również ta bramka. No wreszcie coś, co było ciekawie rozegrane, wyuczone. Niepozorny Daley, jak niegdyś O'Shea, został zapomniany przez obrońców LFC i za to ich skarcił fajnym, precyzyjnym trafieniem.

Można by o każdym tyle dobrego napisać, choć na pewno zawód sprawiło dwóch graczy. Po pierwsze: Depay. No to nie był jego dzień, ale zobaczycie, że we wtorek to będzie zupełnie inny gracz. Owszem, PSV to słabszy rywal od praktycznie większości zespołów Premier League, ale ten sentymentalny mecz może być dla niego punktem zwrotnym ku lepszej dyspozycji. Nie mogę się doczekać tego Depay'a w meczu z Eindhoven. Po drugie, niespodziewanie skrytykuję naszego pociesznego miśka, czyli Matę. No, to też nie był jego dzień. Ja jestem ciekawy, jakby zagrał w tym spotkaniu na typowej "dziesiątce"? Może tam by "odżył"? Kto wie. Jednak przyzwyczaił nas, że akurat z LFC potrafi grać lepiej. :)

No i na koniec: "wisienka na torcie". Manchesterowski Henry zadebiutował! Co mi się pierwsze rzuciło w oczy u niego? Ten spokój i opanowanie. Tu nie było widać nerwówki. On tak spokojnie, bez żadnych emocji wszedł na boisko, że na prawdę sobie myślę, albo wszystko tłamsi w środku, albo on na prawdę taki jest. :) Okazało się, że mimo 19 lat, to umie zachować powagę. Może od początku tam nic specjalnego nie było w jego wykonaniu, to mówię sobie, no taki tam "Welbeck" szybko biega. Jeszcze porównanie Nahornego do "następcy" Davida Beckhama, czyli Davida Belliona, no to sobie myślę, że średnie to porównanie, i żądam czegoś więcej od niego. :D A tu proszę... Przyszła sobie 86.minuta meczu i... No właśnie! Widzieliście jak on poszedł w tej akcji, jak trzymał na dystans jednego z najlepszych obrońców Premier League - Martina Skertla? Objechał go jak nowicjusza. :) I, co najważniejsze, przy oddaniu strzału miał głowę uniesioną do góry! Tak więc jego strzał w prawy dolny róg bramki był przemyślany, był jego autorskim zagraniem, na pewno tutaj nie było zrządzenia losu, na pewno w tym wypadku on myślał, co robi. Efekt finalny był po prostu niesamowity. :) Jak się poderwałem, to prawie głową w sufit przyrżnąłem. :D Świetny debiut, piękna, dojrzała, mądrze strzelona bramka. No jeśli tak to ma wyglądać, to w głębokim poważaniu mam kwotę za jaką sprowadzono Martiala do United. Oby tak dalej. Smaku mi ten chłopak narobił swoją grą.
Poziom: 32
dodano: 13.09.2015, 16:50, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Chris Hawking
Twoje opisy są prawie zawsze zgodne z moimi przemyśleniami.
Pięknie napisane i równie trzymam kciuki za Depay'a!
Poziom: 66
dodano: 13.09.2015, 20:46, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Po jednych pieniądzach jesteśmy. :D
Poziom: 63
dodano: 13.09.2015, 16:25, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
David-8-mimo błędu zagrał kapitalne spotkanie, Dave save powraca! :P

Darmian-7-trochę go mało w ataku, ale dobrze zabezpiecza tyły, a to najważniejsze
Mike-7,5-kolejny bardzo dobry mecz naszego przyszłego kapitana
Blind-8,5-odwalił wczoraj kawał dobrej roboty, moim zdaniem powinien częściej wymieniać się pozycją z defensywnym pomocnikiem i próbować strzałów z dystansu, bo tego cały czas brakuje.
Shaw-7-Anglik nadal wymiata, w drugiej trochę przygasł, ale mnie się jego gra bardzo podoba

Carrick-7
Bastian-7
Mata-6,5-trochę za mało pod grą, niewidoczny
Herrera-7-na początku jak Juan potem się rozkręcił, oby tak było dalej i oby miał miejsce w składzie
Depay-5-słabiutko, oby odbił sobie ten mecz we wtorek
Falla-7

Schneiderlin-6
Young-7
Martial-8-debiut marzenie, oby nie osiadł na laurach.
Poziom: 23
dodano: 13.09.2015, 17:34, #2 Zwiń/Pokaż komentarz moherowy_władca97
"Fella-7"
co?
Poziom: 41
dodano: 13.09.2015, 15:36, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
Ja jestem bardzo zadowolony z przebiegu meczu i ze zwycięstwa.Oby w następnych meczach grali tak samo. :)