R E K L A M A

+ +4 - Trzech kandydatów do zastąpienia Shawa

Wypowiedzi przedmeczowe xmilkaax @18.09.2015 | Przeczytano 2289 razy

Trzech kandydatów do zastąpienia Shawa

Louis van Gaal ma trzy opcje, by zastąpić Luke'a Shawa na lewej obronie, począwszy już od meczu z Southampton w najbliższą niedzielę.

Boss rozstrzygnie pomiędzy Daleyem Blindem, Marcosem Rojo i Ashleyem Youngiem w wyborze gracza na lewa obronę. Blind został przesunięty na lewą stronę, gdy Rojo wszedł w jego miejsce po kontuzji Luke'a Shawa w meczu z PSV Eindhoven (1:2). Young z kolei udowodnił swą wszechstronność w zeszłym sezonie, gdzie pełnił rolę wahadłowego.

Zapytany o to, kto zastąpi 20-latka, LvG powiedział:

To nie jest problem, tak myślę, ale Shaw jest moim pierwszym wyborem. Już powiedziałem, że ciężko będzie go zastąpić, głównie dlatego, ze był w tak dobrej formie. Ale mamy dobre zastępstwo w postaci Blinda, Rojo i Ashleya Younga.

W międzyczasie van Gaal przyznał, że może zatrzymać Jamesa Wilsona w swych szeregach mimo, iż wcześniej mówił o potencjalnym wypożyczeniu.

Musimy rozważyć zatrzymanie go w naszych szeregach. Czy on może grać jak w zeszłym sezonie? Bez dodawania na swe konto kolejnych minut? To nie jest dobre dla niego. Ale oczywiście kontuzje w Manchesterze United są ponad wszystko inne, więc musimy rozważyć obie opcje jeszcze raz.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ashley Young, Daley Blind, Football League Championship, James Wilson, Kontuzje, Louis van Gaal, Luke Shaw, Marcos Rojo, Obrońcy, Southampton, Wypowiedzi przedmeczowe, Wypożyczenia

Komentarze (5)

Poziom: 36
dodano: 18.09.2015, 20:35, #5 Zwiń/Pokaż komentarz Drk9
Jeśli chodzi o zastąpienie Shaw'a to wpuściłbym za niego Rojo a Blind jak grał na środku od początku lepiej niech tam gra, bo robiąc takie roszady w całej obronie może to wszystko się posypać a Rojo na boku też świetnie sobie potrafi radzić nie raz udowadniał to w reprezentacji.
Poziom: 66
dodano: 19.09.2015, 00:32, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Dokładnie. Jestem tej samej myśli. Nie ma co "rozrywać" tej dwójki stoperów, skoro to nawet zdawało egzamin. Wrócił do gry Rojo, więc Argentyńczyk niech pomyka na lewej stronie, a w razie konieczności Ashley Young.
Poziom: 63
dodano: 19.09.2015, 16:04, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Ja też się zgadzam z waszymi zdaniami, popieram je w 100%. Dla mnie też nie warto zmieniać pozycji Daley'owi i warto dać szansę Rojo na lewej stronie. :)
Poziom: 33
dodano: 18.09.2015, 22:19, #2 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
Sprawa byłaby dużo łatwiejsza, gdyby grac mógł Jones - wtedy wracamy do optymalnego zestawienia obrony z zeszłego sezonu, z wymianą Darmian za Valencię. A tak sytuacja się nieco komplikuje. Z całej trójki tylko Young może dać taką jakość w ofensywnie i szybkość jak Shaw. Blind wniesie spokój, odpowiedzialność i dobrą współpracę z graczami ofensywnymi, swoje zrobi, ale - bałbym się teraz dac Rojo do środka. Wracając do Younga - cholera go wie jak sprawdzi sie na tej pozycji w systemie z dwójką, a nie trójką stoperów - to jednak co innego, większa odpowiedzialność, mniejsza asekuracja od partnerów. Mimo to, zakładając, że zagamy dwójką defensywnych pomocników (Herrera na dyszce albo ławce) postawiłbym na miejscu van Gaala własnie na Anglika.
A gdyby nie sprzedał potencjalnie najlepszego stopera United, to nie byłoby problemu, bo ten grałby w środku a Blind na lewej :P
Poziom: 41
dodano: 18.09.2015, 20:30, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
Myślę że Blind byłby najlepszą opcją na mecz z Southamptonem.

Komentarze (5)