R E K L A M A

+ +6 - Rio filozoficznie nad stwierdzeniem Sir Aleksa

Byli zawodnicy Wazza @25.09.2015 | Przeczytano 2272 razy

Rio filozoficznie nad stwierdzeniem Sir Aleksa

Nie tylko David Beckham odniósł się do słów Sir Alexa Fergusona na temat tych piłkarzy, których były menadżer United nazwał "klasą światową". Rio Ferdinand również postanowił odpowiedzieć Szkotowi i wywołał przy tym bardzo ciekawy temat do dyskusji.

Wpis Rio Ferdinanda na jego oficjalnym koncie facebookowym, opublikowany dzień przed wczorajszą wypowiedzią Davida Beckhama.

KLASA ŚWIATOWA

 

Co właściwie jest wykładnią przy określeniu kogoś "klasa światowa"???

 

Sir Alex Ferguson wskazał czterech zawodników z czasów jego menadżerskiej pracy w MU, których nazwał "klasą światową" (a gdzie moje nazwisko na tej liście, jak również i inne, Trenerze!!!)

 

Jakimi kryteriami kierował się przy ocenie bycia "klasą światową"?

  • Występy w wielkich meczach?
  • Regularność?
  • Wielka kondycja i sprawność na każdym etapie całego meczu?
  • Bycie super strzelcem?
  • Wielkim bramkarzem?
  • Super przechwytującym pomocnikiem?
  • Wpływowym liderem?
  • Piłkarzem potrafiącym wygrywać mecze?

Ta lista mogłaby ciągnąć się bez końca i zawierałaby mnóstwo innych aspektów do wydania takiego wyroku. Nie ma jednej, głównej zasady, która mogłaby stworzyć kryteria takiego wyboru. Ta sprawa to świetny temat na debatę wśród znajomych - wszyscy powinni się do niej dołączyć!

Ronaldo, Pelé, Maradona, Cruyff, Messi, Cristiano Ronaldo - to oczywiście piłkarze klasy światowej, z różnych czasów w futbolu. Potrafili zdominować mecze, ligi, turnieje - to wszystko poprzez swoje umiejętności, poświęcenie, bramki i bezwzględność - pokazywali te cechy wiele razy. Jedną rzecz musieli robić bez względu na wszystko - znaleźć drogę do bramki rywala i strzelać gole, ciągnąć swój zespół do przodu, udowadniać w ten sposób, że wciąż są najlepsi, nawet jeśli wielu w to wątpiło.

Powyżej widzicie kilka z cech, które piłkarz musi posiadać, by być uznawanym za klasę światową. Ale co w takim razie z pomocnikami, obrońcami, bramkarzami - co oni muszą zrobić, by móc zostać określonym w ten sposób?

Czy pomocnik nie jest w stanie grać regularnie na wysokim poziomie, nie może strzelać bardzo ważnych goli, prowadzić zespołu, zaliczać asyst, kontrolować meczów, być odpowiedzialnym za drużynę? Czy również pomocnicy nie mogą mieć silnej osobowości, która pozwala im wziąć na siebie grę w każdej sytuacji, w każdej chwili?

Czy Obrońca nie jest w stanie zdominować każdego napastnika na boisku, nie może wpłynąć podczas gry na postawę innych na murawie, nie może zagrzewać do walki, być liderem? Nie może wykazywać się regularnością, nie jest waleczny, nie może wykonać ważnego podania i czyż nie może świetnie zagrać w wielkich meczach?

Czy swoimi obronami bramkarz nie jest w stanie zmienić losów meczu? Bramkarze nie wykazują się regularnością? Czy nie mogą być liderami swoich drużyn, wielkimi osobowościami?

To są rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zastanawiamy się nad określeniem kogoś "klasa światowa".

A co z grą w reprezentacji? Czy nie należy wykazać się na wielkich turniejach i potrafić poprowadzić swój zespół tak daleko, jak robiło się to w klubie?

A co z takim piłkarzem, jak David Beckham? Najlepszy dośrodkowujący, jakiego widziałem na oczy, ale nie typ dryblera, zjadającego rywala na śniadanie - czy brak tych cech wyklucza go z debaty nad piłkarzami klasy światowej??

Weźmy Pirlo, fenomenalny podający, dyktator na boisku podczas meczu, ale gracz nie zajmujący się przechwytami - czy przez to mamy nie brać go pod uwagę??

A może gracz klasy światowej powinien być najlepiej zarabiającym zawodnikiem? W ten sposób musielibyśmy zaliczyć do tego grona Samuela Eto'o, przez jego zarobki w Rosji.

Tak na poważnie - wierzę, że gracz określany mianem "klasa światowa" to ktoś, kto potrafiłby dołączyć do każdej drużyny na świecie i zmienić jej oblicze, uczynić ją jeszcze lepszą. Oczywiście Ronaldy, Pelé, Maradony, Cruyffy, Messie i Cristiany Ronaldy zrobiliby to bez problemu. Ronaldinho przez kilka lat był najlepszym graczem na świecie, tak samo możemy powiedzieć o Zidanie, ale nikt przed parą Messi - Ronaldo, nie zdominował rok po roku, przez tak długi okres, wyboru TEGO NAJLEPSZEGO. Czy zatem możemy powiedzieć o tej dwójce "najlepsi w historii"? 

Tak, czy inaczej - nasza dyskusja będzie dalej trwała.

 

KTO JEST PIŁKARZEM KLASY ŚWIATOWEJ?!?!?!?!?

 

CO TO ZNACZY KLASA ŚWIATOWA?!?!?!?!?!?

 


Źródło: Facebook

Tagi: Cristiano Ronaldo, David Beckham, Felietony, Konflikty, Legendy United, Lionel Messi, Portale społecznościowe, Rio Ferdinand, Sir Alex Ferguson, Talenty

Komentarze (1)

Poziom: 66
dodano: 25.09.2015, 16:10, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Ciekawa interpretacja tego określenia. Na pewno dająca sporo do myślenia. Ja na pewno dodałbym kilku piłkarzy United do tej czteroosobowej "załogi". Gdzie Schmeichel, van Der Sar, właśnie Rio, Nemanja, Pat Evra, Jaap Stam oraz wspomniany Beckham, van Nistelrooy. Sądzę, że tutaj też chodzi o tych, którzy byli najbardziej lojalni. Zobaczmy, Becks, czy Ruud nie żegnali się z łezką w oku, bo tam było "podwójne dno całej historii. :)

Komentarze (1)