R E K L A M A

+ +4 - Smalling: "Mogę być jeszcze lepszy"

Kadra xmilkaax @25.09.2015 | Przeczytano 965 razy

Smalling: "Mogę być jeszcze lepszy"

Chris Smalling jest prawdopodobnie najlepszym piłkarzem z najrówniejszą formą w Manchesterze United w tym sezonie, choć środkowy obrońca jest skromny i daje swoim występom ocenę 7/10.

Ale mimo skromności nie ma wątpliwości, że dzięki rozwojowi Smallinga to jeden z najbardziej zaufanych sprzymierzeńców Louisa van Gaala na Old Trafford, stąd obrońca przejmuje opaskę kapitana w przypadku braku Wayne'a Rooneya i Michaela Carricka.

Z Czerwonymi Diabłami na drugim miejscu w Premier League przed sobotnim meczem z Sunderlandem Smalling jest przekonany o osiągnięciu zarówno osobistego jak i zespołowego sukcesu w przyszłości.

Poproszony, aby ocenił swój początek sezonu, obrońca mówi:

Tak, jestem szczęśliwy, że udało mi się grać w każdym meczu do tej pory i to było moim celem na początku, zwłaszcza po rozczarowaniu w poprzednim sezonie i kontuzjach, które mnie dręczyły.

To miłe mieć spójną formę i cieszyć się piłką w każdej minucie. Dałbym sobie jednak 7/10 punktów do tej pory. Jest zdecydowanie dużo do poprawy. Mam nadzieję, że będę mógł utrzymać swoją formę i poprawę każdego dnia, przyczyniając się do zwycięstw zespołu.

Rozwój Smallinga przyszedł w porę panowania van Gaala na Old Trafford i podejście Holendra wyraźnie dobrze wpłynęło na Anglika.

On mi pomógł. Jest bardzo szczery, mówi jakie są nasze dobre strony i co można poprawić.To bardzo zdrowe to usłyszeć. Kiedy po raz pierwszy dołączył do klubu powiedział, że po 6-8 miesiącach pracy, kiedy będziemy wiedzieć, czego od nas chce, zespół będzie lepszy.

Oczywiście poprawiliśmy się w stosunku do ubiegłego sezonu i jako gracz zdecydowanie czuję, że również uległem poprawie. Myślę, że Louis jest menedżerem, który pomaga rozwijać się wielu graczom.

W swojej długiej rozmowie z United Review, Smalling omawia różne tematy, w tym formę Anthony'ego Martiala, nagrodę Piłkarza Miesiaca Matteo Darmiana i potencjalną szansę na tytuł w tym sezonie. Wyjaśnia również, co to znaczy nosić opaskę kapitańską.

Jest to dość surrealistyczne, ale to miło, że menedżer wykazał wiarę we mnie, że ma tyle zaufania do mnie. Miło jest być nagrodzonym i mam nadzieję, że ja będę go nagradzać dobrymi występami na boisku. 


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Chris Smalling, Forma, Kapitanowie, Louis van Gaal, Premier League

Komentarze (1)

Poziom: 66
dodano: 25.09.2015, 16:16, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Mam wrażenie, że niedawno czytałem podobny artykuł. :D

Mnie bardziej ciekawi, jak będzie w ogóle wyglądała teraz linia defensywy. Powrócił do gry Jones, ale wypadł Shaw. Czy zatem Jones pójdzie w jego miejsce, a Daley na lewą?

Komentarze (1)