R E K L A M A

+ +5 - Tuanzebe o krok od celu

U-23 i U-18 Miłosz @02.11.2015 | Przeczytano 1326 razy

Tuanzebe o krok od celu
Źródło: manutd.com

Debiut w pierwszej drużynie jest marzeniem Axela Tuanzebe. Młody środkowy obrońca był wśród rezerwowych podczas ostatniego ligowego spotkania z Crystal Palace, dlatego od swego celu jest już o krok.

Tuanzebe, choć ma 17 lat, już teraz gra w drużynie rezerw prowadzonej przez Warrena Joyce'a.

Jest dobrze. Wróciłem po kontuzji i od razu wskoczyłem do składu rezerw. W ekpie do lat 21 jest wyższy poziom, gra już jest bardziej męska i jest to kolejny krok w stronę debiutu w pierwszej drużynie. Zdobyłem nagrodę Młodego Piłkarza Sezonu, ale zatrzymała mnie trochę kontuzja. Teraz wróciłem i chcę zaimponować menadżerowi.

Nie bez powodu Tuanzebe odebrał nagrodę im. Jimmy'ego Murphy'ego podczas ostatniej gali wręczenia nagród. Młody środkowy obrońca nie zamierza spoczywać na laurach.

Rodzina, znajomi, cały świat mi gratulował. Jednak trzeba o tym zapomnieć i walczyć dalej. Został osiągnięty jeden cel i czas zacząć realizować następny. Krytyka też jest dobra, bo wiadomo co można poprawić.

17-letni zawodnik już w poprzednim sezonie był kapitanem w drużynie do lat 18.

Na początku trochę się stresowałem dowodzeniem starszymi kolegami. Z upływem sezonu jednak lepiej się poznaliśmy i stworzyliśmy dobrą paczkę. Oni szanują mnie, a ja ich. Rozwinąłem się i zacząłem wczuwać się w rolę lidera. Wierzę, że pewnego dnia będę liderem pierwszej drużyny. To moje marzenie.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Axel Tuanzebe, Obrońcy, Rezerwy, Talenty

Komentarze (2)

Poziom: 66
dodano: 02.11.2015, 16:34, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
No, ciekawe jak się młody przyjmie w składzie pierwszej drużyny? :) Mam nadzieję, że opanuje emocje, że zdoła zachować chłodny umysł i zaskoczy nas swoją formą. :) Taki smaczek robią ci młodzi piłkarze, bo tak na prawdę mało kto widział go w akcji, a tu zapewne na dniach otrzyma tę swoją szansę. Powodzenia Axel!
Poziom: 41
dodano: 02.11.2015, 12:51, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Kubuś1878 (1/3)
Wspaniale że mamy taką młodzież,a w pierwszym składzie mają jeszcze okazją się bardziej rozwinąć.Powodzenia chłopie w MU :):):)

Komentarze (2)