R E K L A M A

+ +4 - Van Gaal chce przywrócić United na szczyt

Premier League Red_Devil @02.01.2016 | Przeczytano 1511 razy

Van Gaal chce przywrócić United na szczyt

Wspominając mijający 2015 rok Louis van Gaal podkreślił, że skupia się na przyszłości i chce przywrócić Manchesterowi United jego "właściwe miejsce".

Manager przyznał, że nie jest zadowolony z ostatniej formy swojego zespołu, ale przypomniał, że United nadal mają czołówkę w zasięgu ręki, mimo serii 8 meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach. Van Gaal uważa, że gdy jego zawodnicy odzyskają bramkostrzelność, to wszystko zmieni się na lepsze.

Różnica poziomu gry pomiędzy zespołami w lidze nie jest już tak wysoka. Widać to gołym okiem, a nasi  zawodnicy doświadczają tego na własnej skórze. Musimy odzyskać formę, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie goli, ponieważ tego nam brakowało w tym sezonie. Nie strzelaliśmy zbyt wiele bramek i musimy to poprawić.

Nie można być zadowolonym, zwłaszcza z ostatniego okresu, gdy nie wygrywaliśmy zbyt wielu spotkań. Byliśmy liderami Premier League, ale po miesiącu sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. To pokazuje jednak, że skoro można szybko osunąć się w tabeli, równie dobrze można szybko awansować na szczyt i to jest teraz naszym celem.

Zapytane o wyjątkowe mecze i gole z 2015 roku Holender odpowiedział:

Zawsze są momenty, do których lubi się wracać i je wspominać. Myślę jednak, że ważniejsza dla nas jest przyszłość. Musimy szukać rozwiązań i sposobów jak przywrócić Manchester United na należne mu miejsce i to jest naszym celem.

Pierwszym rywalem w 2016 roku będzie Swansea City, która za każdym z trzech razów pokonywała zespół van Gaala 2:1. I choć "Łabędzie" w grudniu zwolniły Garry'ego Monka, to manager United spodziewa się ciężkiej przeprawy:

Myślę, że to bardzo dobrze zorganizowany zespół przez ich managera Monka, a teraz mają nowego [tymczasowego Alana Curtisa], który moim zdaniem kontynuuje tę organizację gry. Wybiera innych zawodników do tej samej taktyki, a mają piłkarzy chętnie grających piłką. To mi się podoba. Z tego też powodu wiele osób lubi ten zespół Swansea City - ponieważ to drużyna grająca w piłkę.

Swansea City zawsze ma jakieś pomysły i potrafi się dostosować, a niewiele zespołów gra już w takim ustawieniu jak oni: 4-4-2. My tak graliśmy w zeszłym sezonie, podobnie jak oni. To ofensywny futbol, więc to mi się podoba, ale ciężko taki zespół pokonać. Doświadczyliśmy już tego.

W kwestii zwolnienia Monka van Gaal powiedział:

To nasz zwariowany świat futbolu. Managerowie mogą być zwolnieni już rok po tym, jak zdobędą mistrzostwo, a także gdy są obiecującymi młodymi trenerami i zostają wyrzuceni. To trochę szalone, ale myślę, że każdy klub ma swoje powody do zwolnienia i nie mnie to oceniać. To pokazuje po prostu, że ten świat nie jest normalny.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Forma, Garry Monk, Louis van Gaal, Manager, Mistrzostwo Anglii, Premier League, Swansea City, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze (4)

Poziom: 33
dodano: 03.01.2016, 20:32, #4 Zwiń/Pokaż komentarz karreem
To drugi sezon LVG a jak jest każdy widzi, Lui przez dwa lata wydał ponad 250 mln euro na transfery, a w tym sezonie odpadliśmy już ze słabej grupy w LM, a w lidze aktualnie zajmujemy 5 miejsce, ze stratą 9 pkt do lidera, gdzie jeszcze kilka tygodni temu byliśmy pierwsi.Ciekawe ile jeszcze będzie kosztować i ile potrwa przywracanie nas na szczyt przez Luija.
Poziom: 30
dodano: 02.01.2016, 16:55, #3 Zwiń/Pokaż komentarz gruff1
Dalej gramy piach popadamy coraz bardziej w przecietnosc a zarząd United jest slepy czy po prostu glupi ze tego nie widzi :P
Poziom: 39
dodano: 02.01.2016, 17:57, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Vethro
Głupi i nie mają jaj, żeby coś z tym zrobić.
Poziom: 63
dodano: 02.01.2016, 15:52, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Jak dziś nie będzie 3 punktów to van Gaal musi poczuć ten sam ból co niedawno Monk, nie może po raz kolejny porażka, albo nawet remis ujść na sucho.

Komentarze (4)