R E K L A M A

+ +4 - Darmian zadowolony z życia w Manchesterze

Klubowe kara466 @22.01.2016 | Przeczytano 1262 razy

Darmian zadowolony z życia w Manchesterze

Matteo Darmian opisał pierwsze sześć miesięcy spędzone na Old Trafford jako "bardzo ważny krok w karierze".

Obrońca dołączył do drużyny LvG w lipcu i w pierwszej połowie sezonu często zwracał uwagę kibiców poprzez dobrą grę. Piłkarz szybko zaaklimatyzował się w Anglii po przeprowadzce z Włoch.

26-latek rozgrywał mecze zarówno na prawej, jak i lewej obronie i mimo tego, że urazy wykluczyły go z paru spotkań to jest on ważnym członkiem zespołu holenderskiego szkoleniowca.

United Review przeprowadziło z Darmianem krótki wywiad przed meczem z Southampton, w którym to Matteo opowiedział o początku swojej kariery na Old Trafford. Poproszony o podsumowanie dotychczasowego czasu w klubie stwierdził:


Rozpoczął się bardzo ważny etap w mojej karierze. Próbowałem jak najszybciej dostosować się do tutejszej mentalności i wkomponować się w grupę. W tym momencie muszę wszystkim podziękować… koledzy od razu sprawili, że mogłem poczuć się jak w domu, co znacznie ułatwiło sprawę.
Myślę, że ostatnie 6 miesięcy było pozytywne. Kiedy człowiek przeprowadza się z Włoch do Anglii to nigdy nie jest łatwe, jednak jak już mówiłem wszystko potoczyło się bardzo dobrze.


Darmian wystąpił we wszystkich czterech meczach na początku 2016r. Czerwone Dibały odniosły w tym czasie 3 zwycięstwa i jeden remis. Obrońca przyznaje, że cała drużyna jest skoncentrowana na tym, by utrzymać aktualną passę i pomimo kilku trudnych tygodni w grudniu, atmosfera w zespole jest tak dobra, jak zawsze.


Mieliśmy pewien okres, w którym sprawy nie toczyły się po naszej myśli. Najważniejsze, że nikt nie zamykał się w sobie i pozostaliśmy zjednoczeni jako drużyna, a teraz znowu wzbijamy się do góry. Zdążyliśmy rozegrać kilka dobrych spotkań, w związku z czym nasza pewność siebie wzrosła. Teraz chcemy utrzymać ten stan rzeczy.


Źródło: Manutd.com

Tagi: Matteo Darmian, Obrońcy, Skład

Komentarze (4)

Poziom: 35
dodano: 23.01.2016, 02:34, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Metyu
Darmian to materiał na znakomitego PRAWEGO obrońcę. Z początku sezonu był kapitalny, wręcz nie do przejścia. Grał w niemalże każdym spotkaniu i po pewnym czasie było widać, że jest zwyczajnie zajechany. Później przyszła kontuzja, a po powrocie, LvG zaczął go ustawiać na lewej stronie defensywy, gdzie moim zdaniem Matteo spisuje się tylko przeciętnie.

Włoch powinien grać na prawej stronie, bo tutaj ma szansę stać się bez wątpienia jednym z najlepszych prawych obrońców ligi, a może i Europy. Wierzę w tego chłopaka, podoba mi się jego determinacja i wola walki. Fakt, że musi poprawić jeszcze grę w ofensywie, ale to wszystko jest do nadrobienia.

de Gea - Darmian, Smalling, ..., Shaw

Sparować kogoś z Chrisem na środku i nasz blok defensywny wygląda naprawdę imponująco. A przecież za ich plecami jest jeszcze geniusz David.
Poziom: 48
dodano: 22.01.2016, 14:34, #3 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Bardzo lubię tego chłopaka i zawsze trzymam kciuki za niego. Chciałym żeby stanowił o naszej sile i był podstawowym piłkarzem.

Pozdrawiam.
Poziom: 32
dodano: 22.01.2016, 16:54, #2 Zwiń/Pokaż komentarz TweOczyZielone
Na atak z nim gorzej nie będzie :D
Poziom: 63
dodano: 22.01.2016, 15:05, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
Szkoda, że Włoch przygasł. Początek sezonu był wyśmienity, kolejne miesiące gorsze, teraz niby jest znowu lepiej, jednak przydałoby się go trochę więcej w ofensywie.

PS. Jakby tak połączyć Rafaela z Darmianem mielibyśmy świetnego prawego obrońcę. :)

Komentarze (4)