R E K L A M A

+ +1 - "Rashford miał szczęście"

Kadra xmilkaax @05.03.2016 | Przeczytano 1551 razy

"Rashford miał szczęście"

Louis van Gaal wierzy, że pojawienie się talentów, takich jak Marcus Rashford, Cameron Borthwick-Jackson i Guillermo Varela to efekt decyzji o redukcji zatrudnienia wśród starszych graczy Manchesteru United.

Trener mówił na piątkowej konferencji prasowej na temat pozytywnych skutków posiadania w składzie młodszych graczy i ich szans w pierwszym zespole, ale i jak to zachwiało jego decyzję, by nie wchodzić w rynek transferowy zimą.

W styczniu podjęliśmy ryzyko, by nie kupić lewego bocznego obrońcy. Potrzebowaliśmy jednego, ale powiedzieliśmy sobie, że może Borthwick-Jackson i Varela mogą sprostać zadaniu. Było zainteresowanie ze strony hiszpańskich klubach usługami Vareli, ale powiedzieliśmy "nie".

 

Wszyscy młodzi piłkarze są głodni i ktoś z Was dziennikarzy użył słowa "żądni gry ", co jest bardzo dobrym słowem. Chcą udowodnić i pokazać się trenerowi, wszystkim wokół, że są najlepsi. Oni zawsze dają ducha zespołowi i dlatego zdecydowaliśmy się nie inwestować w styczniu.

 

Polityką jest mieć wąski skład, więc można dać młodzieży szansę. Dzięki mojej polityce i polityce klubu, Rashford jest z nami i to samo jest z Borthwickiem-Jacksonem i Varelą.

Van Gaal przyznał, że istnieją potencjalne wady zbytniego eksplorowania młodych zawodników, ale podkreślił, że ostatnio poleganie na nich zwiększyło szanse United na sukces w tym sezonie.

Chodzi o spójność, a młodzież nie jest spójna. Oczywiście są wyjątki, takie jak Anthony Martial, ale to jest duży wyjątek. Większość graczy nie może wykazać się z dobrej strony co tydzień, więc jest to duże ryzyko, ale wciąż jesteśmy w trzech rozgrywkach, a zespół ma większego ducha drużyny.

 

Mamy wielki impet, ponieważ odkryliśmy, że wielu młodych graczy może grać na tym poziomie, a starsi gracze, którzy obecnie wracają po kontuzjach, muszą konkurować z nimi o miejsce w składzie. To jest fantastyczne.

Pytany o poziom presji, której Rashford zostanie poddany pod koniec sezonu, van Gaal odpowiedział:

Nie chcę nakładać presji na młodych zawodników. To jest fantastyczne, co Rashford uczynił, dlatego, że był jednym z najmłodszych, którzy dali wielki wkład w nowego ducha w naszym zespole. Pozostali to Borthwick-Jackson i Varela, a teraz również Timothy Fosu-Mensah i James Weir. Dają dużego ducha zespołu.

 

Borthwick-Jackson, Rashford i Varela spisują się bardzo dobrze, więc będzie to trudne dla starszych graczy wrócić. Ale gdy starsi gracze osiągną swój dobry poziom, będzie to również trudne dla młodych ludzi, by kontynuować swą przygodę w pierwszym składzie.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Cameron Borthwick-Jackson, Debiuty, Forma, Guillermo Varela, Kontuzje, Louis van Gaal, Marcus Rashford, Rezerwy, Timothy Fosu-Mensah

Komentarze (1)

Poziom: 29
dodano: 05.03.2016, 20:03, #1 Zwiń/Pokaż komentarz rooney29 (3/3)
Czekam na więcej występów Weira.

Komentarze (1)