R E K L A M A

+ 0 - Van Gaal: "Nasza polityka skusi potencjalne transfery"

Kadra xmilkaax @06.03.2016 | Przeczytano 2018 razy

Van Gaal: "Nasza polityka skusi potencjalne transfery"

Louis van Gaal powiedział, że jego polityka zaufania do młodzieży w pierwszej drużynie Manchesteru United będzie skutkować większą liczbą młodych ludzi wstępujących w szeregi klubu w najbliższej przyszłości.

Trener mówił otwarcie o swojej polityce korzystania z graczy Akademii po uzyskaniu informacji o tradycji klubu przejmując stery na Old Trafford.

Miałem dwie rozmowy z włodarzami, najpierw z Edem Woodwardem, a później z właścicielami. Powiedzieli mi jaka jest kultura Manchesteru United i dlaczego chcą mnie na tym stanowisku. Jednym z powodów było to, że korzystałem z wielu graczy również na tournée w Ameryce i na torunée w ostatnim roku. Trzeba też szczęścia, by młodzi radzili sobie na tym poziomie.

 

Nie zawsze jest to przypadek, a kiedy zobaczy się ilu graczom daję szansę się pokazać, ostatecznie tylko dwaj lub trzej gracze kończą jako zawodnik Manchesteru United. Ale mając mnie jako trenera, mają wiele szans. Ponadto, wielu graczy z tego powodu przyjdzie w następnym sezonie do Manchesteru United, ponieważ widzą, że daję szansę młodym.

Na pytanie co jest najważniejsze dla młodych graczy rozwijających się i chcących zostać gwiazdami pierwszego zespołu, trener odpowiedział:

Oni muszą być otwarci dla trenera, sztabu oraz, oczywiście, również otwarci dla wszystkich graczy, którzy mogą poprowadzić ich karierę. Mamy bardzo dobrych pracowników, więc jest to bardzo mądre, że są oni otwarci i robią rzeczy, o które ich prosimy. Ale to zawsze zaczyna się od samego gracza. To nie jest kwestia dla trenera.

 

Mówiłem to już do zawodników. To nie moja kwestia, robię zawsze to, co myślę, że muszę zrobić. Zawodnicy muszą zwrócić moją uwagę, a potem ja daję im szanse. Następnie trzeba te szanse wykorzystać.

 

Wszystko zaczyna się od samego gracza, ale gracz musi być otwarty na wiele rzeczy - nie tylko na taktykę lub sytuację techniczną, ale na to, jakim ma być w życiu człowiekiem, jak może pchnąć naprzód swoją karierę będąc przy tym człowiekiem, bo to też jest ważne.

Rezerwy i gracze Akademii mieli okazję zmierzyć się ostatnio 11 na 11 na treningu, kiedy van Gaal starał się odzwierciedlić najbliższe mecze na treningach.

Ryan Giggs jest trenerem, który przygotowuje dla nas symulację przeciwnika. Tak więc symulował grę z West Bromwich Albion, na przykład. Kiedy młodzi ludzie przychodzą do nas, wiele się nauczą z tego powodu, bo muszą grać jak West Brom, a nie jak Marcus Rashford lub jak ci, kim sami są. Rozumiecie? I wtedy można zobaczyć, czy chcą to robić czy nie.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Louis van Gaal, Premier League, Rezerwy, Taktyka, Transfery, West Bromwich Albion, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze (3)

Poziom: 42
dodano: 06.03.2016, 10:56, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Wazza
a to ci dopiero. 10 kolejek do końca sezonu a my dowiadujemy się jakie jest drugie dno pracy van gaala na OT. tak chwali młodych, ale jeszcze kilka tygodni temu mówił że nie można polegac tylko na młodych bo oni nie są w stanie ustabilizowac formy przez kilka meczów z rzędu.

Jeden dobry mecz w lidze, JEDEN! z Arsenalem. i już odwraca kota ogonem. ok - być może trzeba mu przyznać że potrafi zaryzykowac i wprowadzić dobrego młodego gracza do składu. ale w takim razie co mamy powiedziec o reszcie? mamy przymknąć oko na to że nawet z młodymi depayem, martialem, jacksonem, varelą, wielokrotnie w tym sezonie united grało większy piach, niż ten co leży na copacabanie.

van gaal bylby swietnym politykiem. na wiejską go dawać.

i jeszcze jedno. chciałbym żeby okazało sie że rooney nie skończył się na kill'em all. ale to co grywał w tym sezonie to był momentami kryminał. czy lui sięgnąłby po rashforda majac w pelni zdrowego rooneya? wolne żarty

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.03.2016, 11:00

Poziom: 46
dodano: 06.03.2016, 11:40, #2 Zwiń/Pokaż komentarz oma45
Ja mam nadzieje ,ze tylko odciąga uwagę od tematu . Jeżeli Luj dobije do top 4 bądź cos wygra ma realna szanse na pozostanie na ławce . Jak nic nie ugra , zostanie poza LM watpię by zarząd pozostawił go na stanowisku . Pretekst stawia na młodzież nie moze byc wyznacznikiem zostawienia go na pozycji Bossa.

Nie wiem komu on mydli oczy . Jak mnie pamiec nie myli przy optymalnym składzie nikt z nich ani nie zagrał . Mogę sie pomylić ,bo ktos tam dostał te minuty . Je kupuje tego jakoby grała młodzież . Gra,bo musi smutne,ale prawdziwe
Poziom: 35
dodano: 06.03.2016, 11:27, #1 Zwiń/Pokaż komentarz Miłosz
ej, kolego Luj, nie żartujcie, że w następnym sezonie też będziecie u naszych sterów... :/

Wygląda na to, że zarząd powoli się wycofuje z pomysłu Mourinho, bo ten nie daje szansy młodym, a van Gaalowi się upiecze właśnie z tego powodu.

Komentarze (3)