R E K L A M A

+ +2 - Tylko 4 kontuzjowanych

Kontuzje Red_Devil @17.03.2016 | Przeczytano 1774 razy

Tylko 4 kontuzjowanych

Louis van Gaal na konferencji prasowej przed rewanżem 1/8 finału Ligi Europy z Liverpoolem potwierdził, że z zespołem trenują już Cameron Borthwick-Jackson i Ashley Young, wobec czego liczba kontuzjowanych zawodników w zespole spadła do czterech!

Bardzo duża liczba urazów była z pewnością jedną z przyczyn słabszej dyspozycji Czerwonych Diabłów. Powoli ten stan się jednak polepsza, choć wracający zawodnicy muszą wrócić do kondycji i formy meczowej, więc ciężko oczekiwać ich powrotu w tak ważnym starciu z "The Reds".

Trenują z nami, ale potrzeba więcej niż jednej czy dwóch sesji treningowych z zespołem [aby wrócić do formy]. Na przykład Young i Valencia wypadli na kilka miesięcy, więc nie jest łatwo wrócić i przystosować się do rytmu gry na tym poziomie.

Phil Jones, Luke Shaw, Will Keane i Wayne Rooney wciąż pozostają poza grą i treningami, choć kapitan United liczy na szybki powrót.

Younga nie było 2 miesiące, ale Borthwick-Jackson to inna para kaloszy. Jego absencja wynosi jakieś 3 tygodnie, więc to coś innego. Jednak każdemu zawodnikowi trudno wrócić po urazie. Jako przykład podaję Marcosa Rojo, przy którym zrobiłem wyjątek, bo nie miałem innych bocznych obrońców, i przyspieszyłem jego powrót.

 

Widzieliście jak mu ciężko szło, a dawałem mu 10, 20, 50 i potem 70 minut gry. Na koniec zagrał dopiero pełen mecz, ale jest teraz bardzo zmęczony, a jeszcze być może będzie musiał zagrać z Liverpoolem. Nie jest łatwo wrócić kontuzjowanym, zwłaszcza jak jeszcze byli operowani.

 

To samo jest z Shawem i Rooneyem. Wayne już od 3 tygodni ma ochraniacz na kolanie. Trzeba spokojnie to przetrenować i zobaczyć czy jest na tyle pewny, by zagrać powiedzmy 20 minut. To trudne.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Antonio Valencia, Ashley Young, Cameron Borthwick-Jackson, Faza pucharowa, Kontuzje, Liga Europy, Liverpool, Louis van Gaal, Luke Shaw, Rewanże, Wayne Rooney, Wypowiedzi przedmeczowe

Komentarze (6)

Poziom: 32
dodano: 17.03.2016, 17:10, #6 Zwiń/Pokaż komentarz Misiekxx96
Dobrze że część kontuzjowanych zaczyna już powoli wracać do treningów. Po długiej absencji nie jest łatwo od razu wrócić do pierwszego składu, to wymaga czasu i przygotowania zawodników. Ale myślę że nie długo większość z nich wróci do składu i Van Gaal będzie miał więcej możliwości przy wyborze pierwszej jedenastki.
Poziom: 29
dodano: 17.03.2016, 11:42, #5 Zwiń/Pokaż komentarz rooney29 (3/3)
Kto wie może dzisiaj niespodziewanie van Gaal wystawi Januzaja który zagra mecz życia i zapewni nam awans?
Poziom: 76
dodano: 17.03.2016, 11:51, #4 Zwiń/Pokaż komentarz Redakcja: Red_Devil
Chyba, żeby nas wyrzucili z rozgrywek. Januzaj nie może zagrać, bo reprezentował Borussię.
Poziom: 29
dodano: 17.03.2016, 12:54, #3 Zwiń/Pokaż komentarz rooney29 (3/3)
#Bereszynski2

No to Depay zrobi ten mecz zycia
Poziom: 45
dodano: 17.03.2016, 10:32, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Arek135
W pełni się zgadzam wrócić po kontuzji nie jest łatwo, a im dłuższy okres absencji tym trudniejszy powrót. Jednak trzeba gdzieś szukać winnych, większość kontuzji nie była/nie jest spowodowana ostrą grą przeciwnika. Dlatego moim zdaniem trzeba dobrać się do naszych fizjoterapeutów/lekarzy bo w dużej mierze to ich wina. No ale to nie pierwszy sezon w którym mamy ogrom kontuzji, za Fergusona wcale wiele lepiej nie bywało.
Poziom: 43
dodano: 17.03.2016, 10:30, #1 Zwiń/Pokaż komentarz raf83 (2/3)
czyli co, 4 miejsce wciąż w naszym zasięgu. jednak "wszystko odzie zgodnie z planem" brawo ty.

Komentarze (6)