R E K L A M A

+ +3 - Vidić: "Giggsy czy José? Ciężka sprawa"

Byli zawodnicy Wazza @17.03.2016 | Przeczytano 1649 razy

Vidić: "Giggsy czy José? Ciężka sprawa"

Nemanja Vidić nie próżnuje na emeryturze. Były filar obrony United kończy właśnie kursy trenerskie, a przy okazji postanowił wypowiedzieć się o spekulacjach na Old Trafford.

Giggs czy Mourinho? Jajko czy kura? W mediach nie ustaje dyskusja, kto byłby lepszym kandydatem na stanowisko trenera United, jeśli po sezonie Ed Woodward podziękuje Louisowi van Gaalowi. Padają kwoty zarobków Portugalczyka, a nawet piłkarze, których były szkoleniowiec Chelsea już dogadał w kwestii przenosin na Old Trafford. Jednak póki co, kogut spokojnie siedzi na grzędzie i obserwuje wypadki w kurniku z przymrużeniem oka, będąc wybitnie spokojnym o swoją przyszłość.

Byli zawodnicy, jak Dwight Yorke czy Rio Ferdinand, są zdania, że to ich były kolega z boiska byłby lepszym kandydatem. Jeden z dziennikarzy ostatnio zagaił Paula Scholesa o komentarz do tematu: "czy przypadkiem Scholes swoimi atakami na van Gaala, nie robi w ten sposób dobrego gruntu dla kolegi Giggsa, w kwestii przejęcia przez Walijczyka schedy po Louisie?"

Co za stek totalnych bzdur! To, co jedynie robię, to wyrażanie tego, co myślę o rzeczach zaobserwowanych na boisku bez względu, czy to jest dobre czy złe. Problem z van Gaalem jest taki, że on wszystko czyta, a prasa pisze tylko o tych rzeczach, które krytykuję. Wiele razy starałem się doszukiwać pozytywów, jak choćby po meczu, mimo że przegranym, z PSV na wyjeździe. Przegrali, ale widziałem pozytywy w ich grze. Jeśli jednak cytuje się tylko moje negatywne wypowiedzi, wtedy wygląda to gorzej, niż jest w rzeczywistości.

Nemanja Vidić póki co nie zalazł za skórę van Gaalowi, jak inni byli gracze United. Jednak możemy być pewni, że dziennikarze nie zapomną o Vidiciu, będącym na piłkarskiej emeryturze.

Podoba mi się idea z Giggsym, ale Mourinho miał w przeszłości wiele sukcesów. To ciężki wybór spośród tych panów. Giggs jest gotów, czy nie? Tylko on to wie oraz jego klub. Wierzę, że razem z zarządem przeprowadzą szczerą rozmowę.

 

Chciałbym na tym stanowisku widzieć kogoś, kto zna klub i kto będzie czynił dla niego jak najlepiej. Dzieliłem z nim szatnię, wiem że on właśnie dążyłby do tego.

 

Mourinho zaś gra w określony sposób, dobrze wszystkim znany, ale bez dwóch zdań, szanuję go jako menadżera. Jest jednym z najlepszych w historii, obok Sir Alexa Fergusona i Pepa Guardioli.

Serb jest na etapie kończenia kursu trenerskiego UEFA A i B, by w niedalekiej przyszłości spróbować swoich sił w trenerce:

Chciałbym spróbować swoich sił jako menadżer w Anglii. Trenować United? To marzenie każdego. Jeśli zapytalibyśmy kogokolwiek z byłych piłkarzy United czy chcieliby zostać pewnego dnia trenerem tego klubu, każdy odpowiedziałby "tak". Ale jak najbardziej zdaję sobie sprawę, że dzieli mnie od tego dłuuuuga droga.


Źródło: MEN, ESPN

Tagi: José Mourinho, Legendy United, Louis van Gaal, Manager, Nemanja Vidić, Paul Scholes, Ryan Giggs

Komentarze (3)

Poziom: 29
dodano: 17.03.2016, 20:25, #3 Zwiń/Pokaż komentarz rooney29 (3/3)
Mourinho ma pewne lepsze oferty od prowadzenia upadłego United z totalnym brakiem składu(3-4 graczy to za mało aby się gdziekolwiek poważnie liczyć)
Poziom: 32
dodano: 17.03.2016, 17:35, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Misiekxx96
Dla mnie sprawa przyszłego trenera jest prosta.
Po sezonie odchodzi Van Gaal w jego miejsce przychodzi Mourinho. Przygotowuje drużynę do sezonu, robi porządek w kadrze i sprowadza nowych zawodników. W efekcie wyprowadza ten klub na prostą, buduje ofensywny i skuteczny styl gry, oraz odbudowy wuje jego pozycję w Anglii i Europie. Zdobywając przy tym jakieś trofea(mam nadzieję). Podczas pracy Mou na Old Trafford Giggs, opuszcza klub i podejmuje pracę trenera w innym klubie. Przez ten czas zdobywa doświadczenie i umiejętności, jeżeli się sprawdzi to za kilka lat wraca na Old Trafford jako trener pierwszej drużyny.
Według mnie tak to powinno wyglądać.
Poziom: 29
dodano: 17.03.2016, 13:42, #1 Zwiń/Pokaż komentarz rooney29 (3/3)
Zawsze jest też opcja z Carlos-em Queiroz-em


Komentarze (3)