R E K L A M A

+ +3 - Sir Alex: "Leicester zasłużyło na tytuł"

Wywiady Wazza @01.04.2016 | Przeczytano 2764 razy

Sir Alex: "Leicester zasłużyło na tytuł"

Sezon zbliża się do końca, więc Sky Sports zaprosiło na spotkanie pewnego emeryta, żeby podyskutować o szalonej kampanii w Premier League. Dobrze trafili, bo ów jegomość zna się na rzeczy.

Mówiąc o obecnych rozgrywkach angielskiej ekstraklasy, w większości analiz i ocen padają te same przymiotniki: niesamowity, szalony, niemożliwy wręcz. Wszystko za sprawą ekipy, która do końca poprzedniego sezonu drżała o ligowy byt i za pięć dwunasta uciekła spod topora. W międzyczasie do pieca dorzucili juniorzy klubowi, w tym syn pierwszego trenera i urządzili sobie bliskie spotkania trzeciego stopnia z paniami lekkich obyczajów. Jak to w dobie wszechobecnej elektroniki, zdjęcia szybciutko wyciekły do prasy.

Wystarczy? Gdzie tam! Pod koniec rozgrywek ówczesny trener "Lisów" Nigel Pearson, założył "nelsona" jednemu ze swoich piłkarzy, na jego nieszczęście zrobił to nie w klubowej kawiarni, a przy linii bocznej na oczach kibiców zgromadzonych na stadionie. Jakby spróbować ułożyć te wszystkie puzzle w napis "UTRZYMANIE" okazałoby się, że zupełnie do siebie nie pasują.

A jednak cud nastąpił, Leicester po niesamowitej pogoni obroniło miejsce w następnym sezonie Premier League. W okresie przygotowawczym podziękowano Pearsonowi, zawołano z Włoch Claudio Ranieriego i...przygotowywano się na następny, ciężki sezon, nie myśląc zupełnie o jakichkolwiek premiach dla piłkarzy z tytułu awansu do pucharów, czy OMG mistrzostwa kraju.

Bajka trwa, "Lisy" miały się wyłożyć trzy miesiące temu, po następnym miesiącu, trzy tygodnie temu, aż eksperci na Wyspach przetarli w końcu oczy i zaczęto o nich mówić per "Kandydat do Mistrzostwa". I tak samo wypowiada się o "gangu Ranieriego" Sir Alex Ferguson:

Oni są prawie nie do pokonania, są bez dwóch zdań najlepszą ekipą tego sezonu i jak najbardziej zasłużyli na tytuł. Wielu zapewne myśli, że ich brak doświadczenia może ich sporo kosztować, ale mają w sobie nieprawdopodobną energię, a ta ich jedność sugeruje, że naprawdę chcą tego dokonać.

 

Dla przykładu: wygrali kilka ostatnich spotkań po 1:0, miałem kiedyś podobny sezon w United, gdzie mieliśmy 8 wygranych po 1:0. Właśnie takie wiktorie zaprowadziły nas po mistrzostwo. Takie wygrane pokazują jaką zespół tworzy jedność, pokazują że oni nie mają zamiaru przegrać. Nawzajem zagrzewają się do walki, widać że nie przestraszyli się sytuacji, w jakiej się znaleźli, a to bardzo ważny aspekt.

 

Nie widzę, żeby pojawiały się u nich nerwy i to jest zasługa menadżera, to on wprowadził w nich spokój i opanowanie. To fantastyczne, są powiewem świeżości, czegoś nowego, to świetna sprawa dla piłki nożnej. Są bardzo blisko osiągnięcia celu, przed nimi najważniejsze zadanie. Teraz muszą wykazać się konsekwencją, którą pokazywali przez cały sezon. Muszą dalej pokazywać to, co przez ostatnie 6 miesięcy.

 

Przed nimi czas wielkiego testu i muszą uznać to za reguły gry, że stracą punkt czy dwa, mogą też przegrać jakiś mecz. Ale reszta również potraci oczka, to natura Premier League, to trudna liga. Jedyne zagrożenie dla Leicester City widzę w Tottenhamie Hotspur, na tę chwilę grają najlepszy futbol, jaki widziałem w wykonaniu "Kogutów" od wielu, wielu lat. Ich problemem po sezonie będzie zatrzymanie Mauricio Pochettino, wiele oczu będzie patrzeć w jego stronę.

 

Leicester jest już prawie na mecie, myślę że wygrają ten bieg.

Wracając na moment do Tottenhamu, Ferguson nie omieszkał pochwalić młodzieży Pochettino:

Delle Alli to najlepszy młody pomocnik, jakiego widziałem w Anglii, tak myślę że od czasu Gascoigne'a. Ten chłopak ma wszystko, owszem - dopiero puka do drzwi wielkiej kariery, ale jak do tej pory wszystkie znaki wskazują, że to fantastyczny gracz. (...) Harry Kane w tym sezonie gra wspaniale, potrafi zdobywać gole i przypomina mi w tym Alana Shearera. Myślę, że Anglia ma szansę w lecie odnieść sukces na Euro, mając obecny skład do dyspozycji.

Pełny, ekskluzywny wywiad z Sir Alexem Fergusonem, zostanie wyemitowany w telewizji Sky Sports w nadchodzącą niedzielę, tak więc wkrótce zaprezentujemy pozostałą część wypowiedzi legendarnego trenera United..


Źródło: Sky Sports

Tagi: Claudio Ranieri, Legendy United, Leicester City, Mauricio Pochettino, Mistrzostwo Anglii, Premier League, Sir Alex Ferguson, Tottenham Hotspur, Wywiady

Komentarze - bądź pierwszy