+ +1 - Oceny pomeczowe: Everton 1:2 Man United

Oceny pomeczowe Miłosz @23.04.2016 | Przeczytano 2862 razy

Oceny pomeczowe: Everton 1:2 Man United
Źródło: ManUtd.com

Anthony Martial i David de Gea mieli największy wpływ na awans Manchesteru United do finału FA Cup po zwycięstwie z Evertonem 2:1 - pierwszy asystował i strzelił bramkę w ostatniej minucie, a drugi obronił rzut karny.

Everton 1:2 Manchester United -> MEN / manusite.pl

• David de Gea - 8 / 9 - Wysoka ocena nie tylko za obroniony rzut karny, ale miał też kilka innych interwencji. Rywal nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie Davida i musiał ich wyręczać Smalling.
  • Timothy Fosu-Mensah - 5 / 5 - Decyzja o podyktowaniu rzutu karnego była słuszna, ponieważ najpierw zahaczył o nogi Rossa Barkleya, a dopiero potem zgarnął piłkę. Poza tym przegrał ważny pojedynek z Romelu Lukaku na początku meczu, po którym Belg miał sytuację jeden na jeden z de Geą i piłkę z pustej bramki musiał wybijać Wayne Rooney. Chyba zbyt szybko uwierzył van Gaal w jego umiejętności, że może dać radę w tak ważnym spotkaniu.
  • Chris Smalling - 6 / 6 - Bramka samobójcza dosyć niefortunna, powinien był interweniować lewą nogą. Miał problemy z Lukaku, lecz w większości sytuacji wychodził obronną ręką.
  • Daley Blind - 6 / 6 - Holender w swoim stylu interweniował na dużym spokoju.
  • Marcos Rojo - 6 / 6 - Odpuścił Gerarda Deulofeu przy akcji bramkowej. Całkiem nieźle włączał się do akcji ofensywnych, ale przez to nie zawsze był na miejscu, kiedy Everton przeprowadzał groźne kontry.
  • Marouane Fellaini - 8 / 7 - Biegał przez cały mecz, walczył i do tego zdobył bramkę. Bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków, takiego Belga chcemy oglądać w każdym meczu.
  • Michael Carrick - 6 / 6 - Rozgrywanie piłki zostawił Rooneyowi, wyjścia do przodu zostawił Fellainiemu, a sam skupiał się na asekuracji defensywy. Rzadko był spóźniony, częściej był na właściwym miejscu we właściwym czasie.
  • Jesse Lingard - 4 / 5 - Trudno ocenić Jessego za ten mecz, z jednej strony był aktywny, a z drugiej zmarnował dwie lub trzy dobre okazje bramkowe i brakowało lepszego ostatniego zagrania do partnerów.
  • Wayne Rooney - 8 / 8 - Dobrze mu zrobiła ta przerwa. Wrócił świeży i głodny gry. Kapitan United odwalił kawał dobrej roboty, przede wszystkim świetnie rozgrywając piłkę.
  • Anthony Martial - 9 / 9 - Dzisiaj już nikt nie dziwi się, że Manchester United na mało znanego nastolatka wydał 50 milionów euro. Ten gość ma niesamowity gaz, mija defensorów z dziecinną łatwością i stale zagraża bramce rywala. Dzisiaj asysta i zwycięski gol w ostatniej minucie.
  • Marcus Rashford - 6 / 6 - Coraz swobodniej czuje się na boisku, czasami chyba aż zbyt swobodnie. Potencjał jest, trzeba go oszlifować i będziemy mieli diament. Póki co lepsze akcje przeplata z gorszymi, co jest zrozumiałe w jego wieku.

Zmiany:

• Antonio Valencia (w 62. minucie za Fosu-Mensaha) - 6 / 6 - Kilka niezłych wyjść do przodu.
  • Ander Herrera (w 87. minucie za Fellainiego) - 5 / - - Grał za krótko, aby go ocenić, choć trzeba wspomnieć, że nawet w te kilka minut odegrał ważną rolę, bo najpierw zatrzymał pędzącego w stronę bramki Barkleya, a potem asystował przy golu Martiala.

Źródło: MEN / własne

Tagi: Anthony Martial, Everton, FA Cup, Oceny pomeczowe, Piłkarz Meczu, Półfinały, Sondy, Wembley, Zwycięstwo