+ +1 - LvG zachwycony awansem do finału

Wypowiedzi pomeczowe Miłosz @24.04.2016 | Przeczytano 1391 razy

LvG zachwycony awansem do finału

Louis van Gaal nie ukrywał zadowolenia po zwycięstwie 2:1 nad Evertonem w półfinale FA Cup. Holender wypowiedział się też na temat występów poszczególnych zawodników.

Odczucia po meczu

Fantastycznie jest móc zobaczyć radość w oczach zawodników i fanów. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Byliśmy o wiele lepszym zespołem w pierwszej połowie i wobec wielu wykreowanych okazji powinniśmy zapewnić sobie wygraną dużo wcześniej. Mecz był ekscytujący i sprawiedliwie to my strzeliliśmy zwycięską bramkę w ostatniej minucie. Powiedziałem Chrisowi Smallingowi, że ma szczęście! Po wszystkim mogliśmy się uśmiechnąć. Zresztą ogólnie zagrał dobry mecz. Obie drużyny dążyły do zwycięstwa i cieszę się, że na koniec to my możemy świętować awans do finału.

Presja

Everton również był pod presją. Nie tylko moi piłkarze, ale też ich grali pod presją, bo kiedy jest się w półfinale, to robi się wszystko, aby awansować do finału.

Anthony Martial

W pierwszej połowie miał podobną sytuację, kiedy przestrzelił, dlatego w przerwie powiedziałem, aby następnym razem uderzył po ziemi w róg bramki i tak zrobił! Fantastycznie wykończył tę akcję. Stać go na więcej, wciąż ma do poprawy wiele aspektów. Kolejne mecze i treningi pomagają stawać się lepszym. Gra w najważniejszych meczach także ma wpływ na rozwój. Przy większym doświadczeniu można podejmować lepsze decyzje na boisku. Ogólnie nie uważam go za typowego napastnika. Obecnie bardziej wygląda na skrzydłowego, ale kto wie jak potoczy się jego kariera. Nie sądzę jednak, że jest typem snajpera jakiego United miało chociażby w osobie Ruuda van Nistelrooya.

Marouane Fellaini

Fellaini to gracz, który się stara i wszyscy się z tym zgodzimy i bardzo mi się to podoba. Jest głównie przydatny przy stałych fragmentach gry, ponieważ nie mamy zbyt wysokich zawodników w swoim zespole.

David de Gea

Wczoraj ćwiczyliśmy rzuty karne - z 20 strzelanych Sergio Romero obronił jeden, a David żadnego. Ale z Evertonem wyciągnął tego najważniejszego!

Rola Wayne'a Rooneya w pomocy

To zależy od innych graczy. Skoro Marcus Rashford dobrze spisuje się jako napastnik, to mogę cofnąć Wayne'a do drugiej linii. W tym meczu Wayne świetnie wywiązał się z roli pomocnika. W poprzednim sezonie też tam grał, ale wszyscy dziennikarze przekonywali mnie, że to napastnik. Pamiętacie te rady?

Finał

Cieszę się, bo piłkarze, menadżer i sztab szkoleniowy robią wszystko, aby coś wygrać i jesteśmy tego bardzo bliscy.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Anthony Martial, David de Gea, Everton, FA Cup, Finał, Louis van Gaal, Marouane Fellaini, Półfinały, Rzuty karne, Sergio Romero, Trofea, Wayne Rooney, Wembley, Wypowiedzi pomeczowe