R E K L A M A

+ 0 - De Gea z kolejną nagrodą Gracza Sezonu!

Nagrody i wyróżnienia xmilkaax @04.05.2016 | Przeczytano 1993 razy

De Gea z kolejną nagrodą Gracza Sezonu!

W miniony poniedziałek odbyła się doroczna gala Manchesteru United, na której wyłoniono najlepszych piłkarzy w mijającym już sezonie 2015/16.

Pierwszą nagrodę wręczono najlepszemu graczowi U-18 im. Jimmy'ego Murphy'ego. Został nim Marcus Rashford.

Co powiedział sam zainteresowany?

Ten sezon był nieco szalony, nieco ciężki do przyjęcia! To wiele dla mnie znaczy, to jest to, na co składają się spełniane marzenia.

Kolejną nagrodę wręczano najlepszemu graczowi Rezerw. Zwyciężył Cameron Borthwick-Jackson, a konkurowali z nim Donald Love oraz James Weir.

To po prostu ogromny zaszczyt dla mnie. Marzy się o zdobyciu nagrody w United jako mały chłopiec, więc jest to spełnienie marzeń dla mnie.

Potem przyszła pora na wybór najlepszego Piłkarza Sezonu w oczach graczy Man Utd. Jak powiedział Louis van Gaal przed galą, to najważniejsza nagroda tego wieczoru, bowiem sami zawodnicy najlepiej wiedzą, kto w drużynie był w sezonie najlepszy.

Wygraną cieszył się Chris Smalling, który dodał:

To ogromny zaszczyt zdobyć tę nagrodę, bowiem została wręczona przez graczy. Niektóre wielkie nazwiska wygrywali tę nagrodę w przeszłości, więc móc dodać swoje nazwisko do tej listy to ogromny zaszczyt.

Zanim wręczono najważniejszą nagrodę, wyłoniono najlepszą bramkę strzeloną w sezonie 2015/16. Kandydatów było dwóch, którzy zdobyli po dwie kandydujące do tego tytułu bramki: Marcus Rashford i Anthony Martial. I to właśnie Martial został nagrodzony za najlepsze trafienie a był nim jego debiutancki gol w meczu przeciwko Liverpoolowi (3:1).

Zanim gala doszła do swojego finału, wieczór nie byłby ten sam, gdyby nie wypowiedź Louisa van Gaala:

Wciąż jesteśmy w stanie zakwalifikować się do Ligi Mistrzów i jesteśmy w finale FA Cup. Walczyliśmy wiele razy w tym sezonie, więc można oklaskiwać graczy, bo robili to niejednokrotnie. Przyjechałem do Anglii, aby zdobyć puchar, ale najpierw musimy się zakwalifikować do Ligi Mistrzów.

Menedżer zakończył swoje przemówienie, ogłaszając zwycięzcę nagrody Sir Matta Busby'ego dla Piłkarza Roku.

DAVID DE GEA! Hiszpan staje się pierwszym zawodnikiem, który zdobył nagrodę dla Gracza Roku trzy sezony z rzędu. Niesamowite osiągnięcie!

Trudno coś powiedzieć. Zdobyć tę nagrodę trzy lata z rzędu jest czymś niesamowitym, więc jestem bardzo zadowolony. To zaszczyt i chcę powiedzieć "dziękuję". Myślę, że mamy jednych z najlepszych fanów na świecie. Dziękuję wszystkim.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Akademia United, Anthony Martial, Bramka roku, Cameron Borthwick-Jackson, Chris Smalling, David de Gea, Kibice, Marcus Rashford, Nagrody i wyróżnienia, Piłkarz Roku, Podsumowania, Rezerwy

Komentarze (2)

Poziom: 32
dodano: 04.05.2016, 13:16, #2 Zwiń/Pokaż komentarz TweOczyZielone
Gdyby galę o złotą piłkę wygrywali tylko gracze united, a walka jeszcze toczyła się miedzy nimi. :D
Gratulacje i do roboty sezon się jeszcze nie skończył.
Poziom: 48
dodano: 04.05.2016, 12:18, #1 Zwiń/Pokaż komentarz czerwona strona mr.sayd
Gratulacje dla wszystkich wszyscy wymienieni piłkarze zasłużyli na wyróżnienia!

Pozdrawiam.

Komentarze (2)