+ +3 - Genialny debiut Rashforda w reprezentacji!

Reprezentacje Red_Devil @28.05.2016 | Przeczytano 3562 razy

Genialny debiut Rashforda w reprezentacji!

Wayne Rooney i Marcus Rashford wpisali się na listę strzelców w towarzyskim meczu Anglii z Australią (2:1), przy czym młodszy z napastników pobił rekord reprezentacji "Synów Albionu".

Reprezentacja Anglii wydaje się być "w gazie" przed Mistrzostwami Europy we Francji. Najpierw pokonała 2:1 Turcję bez zawodników MU, którzy brali udział w finale FA Cup z Crystal Palace (2:1), a wczoraj w pełnym składzie ograła "Socceroos". Selekcjoner Roy Hodgson dał jednak odpocząć kilku zawodnikom i tak Joe Hart, Harry Kane i Wayne Rooney zasiedli na ławce rezerwowych.

Marcus Rashford zagrał od pierwszej minuty i okazało się to być strzałem w "dziesiątkę"! Napastnik United już w 3. minucie wpisał się na listę strzelców mocnym strzałem. Tym samym został najmłodszym strzelcem-debiutantem w reprezentacji Anglii, bijąc osiągnięcie Tommy'ego Lawtona z... 1938 roku! Jest również trzecim najmłodszym strzelcem "Synów Albionu" za Rooneyem i Michaelem Owenem.

ZOBACZ TRAFIENIE RASHFORDA

W drugiej połowie swoje 52. trafienie w narodowym składzie dołożył Rooney, który pojawił się na boisku po przerwie. Rashford opuścił boisko w 63. minucie przy owacji na stojąco na Stadium of Light. 73 minuty z opaską kapitana zagrał też Chris Smalling, którego zmiennik - Eric Dier - dopuścił się bramki samobójczej.

Teraz przed podopiecznymi Hodgsona ostatni sprawdzian - 2 czerwca zagrają z Portugalią w składzie, który pojedzie na Euro. Wydaje się, że nie może w nim zabraknąć Rashforda. Anglicy zagrają w grupie B z Rosją, Walią i Słowacją.

W czwartek grała też reprezentacja Ekwadoru, jednak na spotkanie ze Stanami Zjednoczonymi nie został powołany Antonio Valencia. Amerykanie wygrali 1:0 po golu Darlingtona Nagbe'a.

Równocześnie z Anglikami swoje mecze przygotowawcze do Euro 2016 rozgrywały reprezentacje Irlandii oraz Irlandii Północnej, w której wystąpił Paddy McNair. Młody obrońca przeciwko Białorusi znalazł się znowu w środku pola jako defensywny pomocnik i rozegrał 90 minut. Wyspiarze wygrali 3:0 po golach Kyle'a Lafferty'ego, Conora Washingtona i Willa Grigga. Na Euro zagrają w grupie C z Niemcami, Polską i Ukrainą.

Irlandia podejmowała Holandię, w której w wyjściowym składzie znalazł się Memphis Depay. Skrzydłowy United rozegrał 61 minut i zszedł przy wyniku 0:1 po golu Shane'a Longa. "Oranjes" zdołali wyrównać po bramce rezerwowego Luuka de Jonga. W składzie meczowym zabrakło Daleya Blinda. Irlandczycy na Euro zagrają w grupie E z Włochami, Belgią i Szwecją.

Źródło: ManUtd.com

Tagi: Antonio Valencia, Chris Smalling, Daley Blind, Debiuty, Eric Dier, Gole samobójcze, Marcus Rashford, Mecze towarzyskie, Memphis Depay, Paddy McNair, Reprezentacje, Wayne Rooney