+ +2 - Martial zagrał w meczu otwarcia Euro 2016

Reprezentacje Red_Devil @11.06.2016 | Przeczytano 1129 razy

Martial zagrał w meczu otwarcia Euro 2016

Francja pokonała Rumunię 2:1 w pierwszym meczu Mistrzostw Europy. W barwach gospodarzy 13 minut rozegrał Anthony Martial.

Mecz od początku był zacięty, a Rumuni - skazywani na porażkę - pokazali, że tanio skóry nie sprzedadzą. Już w 3. minucie piłkę z linii bramkowej wybijał Hugo Lloris. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron "Trójkolorowi" wyszli na prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem popisał się Dimitri Payet, a akcję głową wykończył Olivier Giroud. Francuzi z prowadzenia cieszyli się tylko 7 minut, gdyż ex-Diabeł Patrice Evra sprokurował rzut karny, który pewnie wykonał sam poszkodowany - Bogdan Stancu.

Martial na boisku zameldował się w 77. minucie zmieniając kolejnego ex-Diabła - Paula Pogbę. Francuzi zwycięstwo i pierwsze 3 punkty zapewnili sobie w 89. minucie, gdy świetny strzałem zza pola karnego popisał się Payet. Morgan Schneiderlin cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Tagi: Anthony Martial, Debiuty, Dimitri Payet, Faza grupowa, Mistrzostwa Europy, Morgan Schneiderlin, Olivier Giroud, Reprezentacje, Zwycięstwo