R E K L A M A

+ +3 - Zawieszenie opóźni debiut Pogby

Premier League xmilkaax @12.08.2016 | Przeczytano 2551 razy

Zawieszenie opóźni debiut Pogby

Paul Pogba jest zawieszony na meczu otwarcia sezonu Manchesteru United w wyniku żółtej kartki, którą otrzymał w swoim ostatnim meczu z Juventusem.

23-letni Francuz sfinalizował swój transfer na Old Trafford we wtorek, a fani mieli nadzieję zobaczyć jego debiut z Bournemouth w niedzielę. Jednak potwierdziło się, że pomocnik jest zawieszony po tym jak został ukarany kolejną żółtą kartką podczas meczu z AC Milan w Coppa Italia 21 maja.

Zasady Football Association przewidują, że każdy gracz z zakazem z innego kraju w którym grał będzie miał zawieszenie przeniesione.

Mało prawdopodobne było i tak, że Pogba będzie zagra na Vitality Stadium zważywszy, że dopiero co dołączył do treningu w tym tygodniu. Jose Mourinho zasugerował w swojej konferencji prasowej, że jego czwarty nabytek może po raz drugi w MU zadebiutować w meczu z Southampton w następny weekend.

Nie będę mówić o Pogbie. On jest zawieszony, a ja nie rozmawiam o zawieszonych zawodnikach lub zawodnikach kontuzjowanych. Mówię o tych, którzy są gotowi do gry, więc zapominam o Paulu na kilka dni. We wtorek będzie gotowy do gry przeciwko Southampton.

Wiedziałem o sytuacjach z kartkami, ale nie byłem świadomy, że kumulacja kartek przyniesie graczowi zawieszenie. I nie wiedziałem, czy to będzie jak we włoskim futbolu, że zawieszenie przeniesie się na angielski odpowiednik czyli pierwszy mecz FA Cup. Czekałem na tę decyzję i wszystko wyjaśniło się dwa dni temu.

Tymczasem Chris Smalling jest również zawieszony w meczu otwarcia z powodu czerwonej kartki jaką otrzymał w ubiegłym sezonie w finale FA Cup. Środkowy obrońca dostał zawieszenie w wysokości jednego meczu i kara nie zawierała się w wygranym meczu o Tarczę Wspólnoty w ostatnią niedzielę.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Bournemouth, Chris Smalling, Debiuty, José Mourinho, Paul Pogba, Premier League, Wypowiedzi przedmeczowe, Zawieszenie

Komentarze (2)

Poziom: 66
dodano: 12.08.2016, 20:34, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Eric Djemba-Djemba
Już tyle płacili za niego, to za tą kartkę też mogli. ;) :D
Poziom: 31
dodano: 12.08.2016, 18:21, #1 Zwiń/Pokaż komentarz __zmr__
prawdopodobnie i tak by nie zagrał, bo niedawno wrócił do treningów. MU i tak ogra drużynę Boruca, a Pogba ma tydzień więcej na zgranie się z resztą ekipy;)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.08.2016, 18:22


Komentarze (2)