R E K L A M A

+ +3 - "Pogba jest najlepszym pomocnikiem na świecie"

xmilkaax @19.08.2016 | Przeczytano 2428 razy

"Pogba jest najlepszym pomocnikiem na świecie"

Jose Mourinho mówi Paul Pogba jest obecnie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym pomocnikiem w światowym futbolu.

Francuz może już dziś zaliczyć swój ponowny debiut w barwach Man Utd. 

Trener MU United nie spodziewa się, aby Pogba pokonał Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo w dominacji po Ballon d'Or, z powodu niewystarczającej ilości strzelanych goli, która nigdy nie przekroczyła ilości 10 w sezonie w barwach Juve, co dla świata piłki nożnej jest niezadowalające.

Przede wszystkim, kiedy mówisz o najlepszych graczach na świecie od razu myślisz bezpośrednio o tych, którzy strzelają dużo bramek.

Nie dają Złotej Piłki bramkarzowi. Raz taką nagrodę zdobył Fabio Cannavaro, ale to dlatego że w tym sezonie był kapitanem Włoch, a byli oni Mistrzami Świata i wokół nie było zbyt wielu najlepszych graczy.

Paolo Maldini nigdy  nie dostał Złotej Piłki, Javier Zanetti nie dostał jej również, topowi bramkarze w całej historii  również nie dostali Złotej Piłki. Bo wszyscy patrzą bezpośrednio na tych, którzy strzelają dużo bramek.

Czy Paul może strzelać tyle goli co Ronaldo i Messi? Nie strzeli nawet 25 procent. Wierzę, że w sezonie, że nie będzie w stanie zdobyć 20 bramek. Jeśli chcąc być najlepszym graczem na świecie musisz zdobywać wiele bramek, nie ma szans na to.

 

On jest jednym z najlepszych pomocników, mógłbym powiedzieć, że nawet najlepszym pomocnikiem na świecie.

Man Utd pobiło rekord transferowy ściągając Pogbę z powrotem na Old Trafford, ale kilka lat temu to sir Alex Ferguson pozwolił mu odejść za darmo.

Mourinho mówi, że spodziewałby się podobnego rozwoju młodego Francuza jeśli pozostałby na Old Trafford i dodaje, że klub wykonał niesamowitą pracę, by pozyskać go ponownie.

Wiem, że Sir Alex próbował wszystkiego, aby dać mu nowy kontrakt.

- dodaje Mourinho.

Decyzja została podjęta między piłkarzem, jego otoczeniem, jego agentem. To jak się to wszystko potoczyło było dla nich świetną decyzją.

 

Ale myślę, że to bardzo ważne dla klubu, by nie bać się tego, co klub zrobił. Tracisz gracza, ale to nie znaczy, że nie masz szansy go odzyskać, i tego nie robisz.

 

Chelsea zrobiła ten sam błąd z Nemanją Maticiem, a kilka lat później pchnąłem klub, by zrobił interes. Zrobiłeś jeden błąd, to dlaczego masz zamiar zrobić drugi błąd? Robisz błąd tylko raz.

Tagi: Cristiano Ronaldo, Ex-Diabły, José Mourinho, Lionel Messi, Paul Pogba, Sir Alex Ferguson, Transfery, Wywiady, Złota Piłka

Komentarze (1)

Poziom: 16
dodano: 19.08.2016, 19:28, #1 Zwiń/Pokaż komentarz BL3JMIS
Jose ma tu całkowitą rację. Paul nie błyszczy pod względem goli. Kto wie może zacznie więcej strzelać ale bez bramek jest bez szans w walce o Złotą Piłkę.

Komentarze (1)