R E K L A M A

+ +5 - Remontada Fellainiego

Wypowiedzi pomeczowe Wazza @20.08.2016 | Przeczytano 2987 razy

Remontada Fellainiego

Nowy trener, nowy sezon, nowe nadzieje. Wygląda na to, że Marouane Fellaini zrobił grubą kreskę i zaczął nowy rozdział w barwach United.

Nie będziemy ukrywać, że odkąd trafił na Old Trafford, częściej irytował, niż go oklaskiwano. W pierwszym sezonie pod wodzą van Gaala miał moment, w którym Holender w zasadzie zaczynał od niego skład, a pieczęcią na dobrej formie były wygrane derby z Man City 4:2. Niestety sam Fellaini napisał smutne zakończenie tej opowieści - w ostatniej kolejce zarobił pomidora i wypadł ze składu na dobre. Wielokrotnie go sprzedawano, wystawiano na listy transferowe i nie inaczej miało być po przyjściu Mourinho, który w środku pola ma więcej opcji, niż człowiek w piątkowy wieczór przy barze, spragniony bezalkoholowych napojów.

Po ograniu Southampton 2:0,  nowy trener United zarezerwował dla Belga oddzielny fragment w wypowiedziach pomeczowych.

Marouane zagrał dobrze. Kompletnie zmienił odbiór jego osoby przez kibiców na Old Trafford i jestem zadowolony z rezultatów, jakie dała ta zmiana. Jaki jest tego powód?

 

Czasem jeden prosty telefon może wszystko zmienić w graczu, który czuł że nie był tu kochany, w graczu który non stop podczas okienka transferowego słyszał w mediach, że jest na wylocie. Wszyscy powtarzali, że to nie jest gracz w moim typie. Może właśnie ten jeden prosty telefon, zaraz po mojej prezentacji w Manchesterze United, zmienił bardzo dużo. Powiedziałem mu:

 

Zapomnij o wszystkim, co przeczytałeś na swój temat. Nigdzie nie odchodzisz i możesz być tego pewien.

 

Może jego pewność siebie to coś, czego nikt nie oczekiwał. Ale jeśli zespół jest coraz lepiej zorganizowany, to sami piłkarze mają większe zaufanie do swoich umiejętności. Zagrał dobrze z Carrickiem, zagrał dobrze z Herrerą i z Pogbą również zagrał dobre zawody.

 

Mam dużo dobrych piłkarzy w zespole i za każdym razem jest mi smutno, gdy [po wyborze składu] widzę kilku z nich w dobrej klasy garniturach siedzących na trybunach, zamiast w dresie na ławce rezerwowych.

Komentarze (2)

Poziom: 47
dodano: 20.08.2016, 12:21, #2 Zwiń/Pokaż komentarz sarkazm
Fellaini podpadł kibicom, bo kupił go Moyes.
Mimo dobrej gry za czasów Szkota i tak był kozłem ofiarnym.
Za Luja bywało różnie z występami Belga, tak jak z występami niemal wszystkich innych piłkarzy.
Dobrze, że Mourinho zna wartość Marouana i przywrócił go do łask.
Poziom: 39
dodano: 20.08.2016, 13:28, #1 Zwiń/Pokaż komentarz KetraBoss
Co racja to racja. Fellaini momentami grał bardzo słabo tak jak połowa drużyny ale, że muszą być następcy Cleverleya to padło właśnie na Belga. Fellaini jest bardzo dobrym graczem jeśli się ma na niego konkretny pomysł. Specyficzny gracz, z którego trzeba potrafić wyciągnąć z niego co najlepsze. Jak widać, Mourinho potrafi korzystać z jego atutów.

Komentarze (2)