R E K L A M A

+ +6 - Schweinsteiger nie planuje transferu

Transfery xmilkaax @23.08.2016 | Przeczytano 2091 razy

Schweinsteiger nie planuje transferu

Według portalu Sport1, Bastian Schweinsteiger nie odejdzie w sierpniu z Manchesteru United. Niemiec liczy, że odzyska zaufanie nowego trenera Jose Mourinho.

Bastian Schweinsteiger został odesłany przez Portugalczyka do drugiej drużyny Manchesteru United i w pierwszych kolejkach Premier League nie znalazł się w kadrze meczowej. W pomocy Czerwonych Diabłów konkurencja jest duża zwłaszcza po pozyskaniu Paula Pogby i perspektywy nie są korzystne dla Niemca.  

Mimo to Schweinsteiger nie planuje zmiany klubu.

Aktualnie transfer jest wykluczony, chociaż Mourinho nie wiąże planów z mistrzem świata.

- ujawniają dziennikarze Sport1.  

32-letni Schweinsteiger w swoim pierwszym sezonie na Old Trafford, gdy zespół prowadził jeszcze Louis van Gaal, miał miejsce w składzie Manchesteru, jeśli tylko nie narzekał na kontuzje. Nowy menedżer Jose Mourinho od początku dał jednak do zrozumienia byłemu reprezentantowi Niemiec, że nie zamierza korzystać z jego usług.  

W ostatnich tygodniach pomocnika łączono z Paris Saint-Germain, jednak mistrzowie Francji nowego piłkarza do drugiej linii już nie potrzebują.


Źródło: sportowefakty

Tagi: Bastian Schweinsteiger, José Mourinho, Spekulacje, Transfery

Komentarze (3)

Poziom: 57
dodano: 23.08.2016, 14:46, #3 Zwiń/Pokaż komentarz Szemhazaj
Transfer jest wykluczony bo nikt nie jest aż tak głupi jak United i nie zapłaci 200 tysięcy funtów tygodniowo przeterminowanemu, nierzadko przebywającemu na zwolnieniu lekarskim i nasyconemu wszelkiej maści trofeami piłkarzowi którego etos pracy również można było w ostatnich miesiącach poddawać w wątpliwość. Dla Niemca MU to dziś po prostu kraina mlekiem i miodem płynąca, bo oficjalnie wciąż jest pracownikiem klubu, a w obecnej sytuacji wystarczy, że parę razy w tygodniu potruchta z młodzieżą dostając za to prawie milion funtów miesięcznie. Jestem przekonany, że zespoły pokroju Milanu czy Interu z rozkoszą przygarnęłyby Bastiana, jednak znając ich niewysokie kominy płacowe skłonne byłyby mu zaoferować mniej więcej 1/4 tego co otrzymuje z kieszeni Glazerów.

Chora sytuacja którą uleczyć może albo rozwiązanie umowy (co wiąże się prawdopodobnie z należnym "odszkodowaniem") albo ugięciem się Schweinsteigera i opuszczeniem przezeń Old Trafford do miejsca w którym będzie musiał harować za kosmicznie mniejsze pieniądze. Jak widać, karna zsyłka do rezerw nie podziałała na wyobraźnię byłego piłkarza Bayernu, zatem obawiam się, że pozostała już tylko pierwsza opcja. Choć znając miłość Van Gaala do Bastiego ma on w kontrakcie tak potężne zabezpieczenie przed podobnym wypadkiem, że tańsze może się okazać "pogodzenie" z Mourinho i doczekanie do końca kontraktu.
Poziom: 39
dodano: 23.08.2016, 15:07, #2 Zwiń/Pokaż komentarz KetraBoss
Pisałem o tym pod jednym z newsów. Zakup Bastiana za kwotę oscylującą w granicach 6 mln funtów było dobrym posunięciem. Ale zaoferowanie kontraktu na 3 lata, 31-letniemu na tamten moment piłkarzowi, spędzającego minimum 1/3, a może nawet i więcej czasu na L4 praktycznie w każdym sezonie, do tego dorzucając 200k funtów tygodniowo było strasznie głupim posunięciem ze strony klubu. Tym bardziej nie rozumiem czemu na 3, skoro kontrakt LVG obowiązywał jeszcze na 2 lata.
Poziom: 33
dodano: 23.08.2016, 19:31, #1 Zwiń/Pokaż komentarz leszli
W przypadku Schweiniego czarę goryczy, jeśli o mnie chodzi, przelała reprezentacja - w kluczowym momencie sezonu, kiedy trwa walka o życie (czyli miejsce w LM), kiedy sypie się środek pomocy a cała drużyna jest przetrzebiona kontuzjami, Niemiec wraca świeżo po kontuzji... i jedzie na mecz towarzyski kadry. Skąd wraca z kontuzją, eliminującą go do końca sezonu. Klubowego, bo potem jedzie radośnie na Euro. Tragedią jest niestety ten jego kontrakt, trzeba chyba uznać to po prostu za pieniądze wywalone w błoto. Szkoda, bo gdyby Niemiec bardziej przejmował się własnym zdrowiem i interesem klubu, to naprawdę mógłby wiele nam jeszcze dać.

Komentarze (3)