R E K L A M A

+ +1 - Faria: "Nadejdą lepsze dni"

Wypowiedzi pomeczowe dinos @30.10.2016 | Przeczytano 1257 razy

Faria: "Nadejdą lepsze dni"

José  Mourinho został wyrzucony na trybuny za swoje zachowanie podczas meczu z Burnley, dlatego też to jego asystent Rui Faria rozmawiał z dziennikarzami po zakończeniu spotkania.

Manchester United nie może być zadowolony, po tym jak zaledwie zremisował bezbramkowo w domowym spotkaniu z Burnley. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji, José  Mourinho został odesłany na trybuny, a Ander Herrera obejrzał czerwoną kartkę. Oto co miał do powiedzenia asystent menadżera Rui Faria:

O postawie swoich zawodników

Uważam, że byliśmy lepszym zespołem. Kontrolowaliśmy mecz, nawet grając w dziesiątkę. Nie wydaje mi się, aby ktokolwiek odczuł, że gramy w osłabieniu, ponieważ pokazaliśmy  odpowiednią postawę, mentalność, koncentrację i wiarę, a zawodnicy walczyli do samego końca. Kibice mogli widzieć, że gracze dawali z siebie wszystko, aż do ostatniej sekundy. W tej chwili mamy te wszystkie cechy w swoim zespole. Musimy pogratulować graczom za to, że wierzyli do ostatniej chwili i cały czas walczyli. Ale nie jesteśmy zadowoleni. Stworzyliśmy wiele okazji, lecz nie mogliśmy strzelić bramki, a przecież to jest najważniejsze. Jednak bardziej bym się martwił, gdybyśmy w ogóle nie mieli żadnych okazji, a my tworzyliśmy je nieustannie. Spisaliśmy się dobrze, chociaż nie jesteśmy zadowoleni. Powtórzę jeszcze raz: piłkarze byli fantastyczni i zasłużyli na pochwały.

O lepszych dniach w przyszłości

 Zawsze w to wierzymy. Jeśli najlepszym zawodnikiem na boisku jest ich bramkarz, to zawsze wierzymy, że zdobędziemy chociaż jednego gola, pomimo iż tym razem to się nie udało. Musimy dalej pracować, walczyć, a zawodnicy muszą wierzyć, ponieważ to jest nasza droga, z odpowiednią mentalnością i właściwym podejściem do każdego meczu. Wyniki nadejdą i będziemy mieć swoje lepsze dni.

O wierze w strzelenie gola

To było trudne. Każdy walczy od pierwszej sekundy, aby zapewnić sobie odpowiedni wynik. My to pokazaliśmy. Kontrolowaliśmy grę, dominowaliśmy. Robiliśmy to samo, grając bez jednego zawodnika, walczyliśmy o ten sam cel i nie możemy prosić o nic więcej naszych graczy.

I ponownie o lepszej przyszłości dla United

Piłka nożna czasem właśnie taka jest. Są momenty, kiedy tworzysz bardzo wiele okazji, ale piłka nie chce trafić do siatki. Nie dasz rady zdobyć bramki. Są momenty, kiedy tworzysz jedną albo dwie sytuacje w całym meczu i zdobywasz gola. Ważne jest jednak, że jeśli będziemy wierzyć i nadal tworzyć tak wiele sytuacji, to dobre chwile wreszcie nadejdą. Zaczniemy strzelać bramki. Chłopcy zasłużyli na coś więcej, niż dostali po tym meczu. Będziemy mieć swoje lepsze, szczęśliwsze dni, ale ponownie chciałbym pogratulować wszystkim piłkarzom, ponieważ byli fantastyczni.


Źródło: ManUtd.com

Tagi: Ander Herrera, Burnley, Czerwona kartka, Decyzje arbitrów, José Mourinho, Mark Clattenburg, Premier League, Remis, Rui Faria, Sędziowie, Wypowiedzi pomeczowe

Komentarze (2)

Poziom: 63
dodano: 31.10.2016, 17:16, #2 Zwiń/Pokaż komentarz Guru Pitka
W United jest wyraźny problem i póki co chyba nikt nie jest w stanie go rozwiązać. Ta drużyna w każdym meczu ma gdzieś jakieś braki, raz zawala obrona, raz kompletnie atak, innym razem poszczególni zawodnicy popełniają szkolne błędy. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że żadna kasa i żaden piłkarz światowego formatu tego nie zmieni, ale mimo to na siłę pompuje się tu pieniądze w nazwiska, jakby bez zastanowienia. Ten klub już nie ma mądrej polityki transferowej, to już nie jest drużyna poukładana, gotowa na walkę. Wszyscy wierzyli, że Mou przyjdzie i uczyni cuda, a przecież sam Portugalczyk chyba zatracił już swoją pasję.

Chude lata nadeszły i pewnie jeszcze długo będą, ja mam nadzieję, że w końcu zarząd przejrzy na oczy i klub skieruje się w inną stronę, weźmiemy młodego trenera, bez nazwiska, będziemy grać młodymi głodnymi piłkarzami, jeszcze bez wygórowanych nazwisk, w międzyczasie szkoląc młodych i stworzymy nowy team nawiązujący do czasów Fergusonowskich. Jak dla mnie to najlepsza droga, pompowanie kasy tu nic nie da, bo Ci drodzy piłkarze przychodzą tu dla kasy nie dla tworzenia dalszej wspaniałej historii klubu.
dodano: 31.10.2016, 11:47, #1 Zwiń/Pokaż komentarz STN [217.153.84.***]
Możecie mnie skrytykować aczkolwiek United już na zawsze pozostanie angielskim i europejskim średniakiem, który walczyć będzie w lidzie krajowej o miejsca w pierwsze siódemce a w europejskich pucharach o awans z grupy i tyle. Żadne pieniądze tego nie zmienią.

Komentarze (2)