R E K L A M A

+ +2 - Carragher: "Mata jest niedoceniany"

Premier League Cezary Kawecki @22.11.2016 | Przeczytano 1223 razy

Carragher: "Mata jest niedoceniany"
Źródło: skysports.com

Były zawodnik Liverpoolu, a obecnie ekspert stacji Sky Sports Jamie Carragher w ostatniej wypowiedzi przyznał, że Juan Mata zasługuje na znacznie więcej, niż obecnie otrzymuje od José Mourinho.

Juan Mata był bohaterem sobotniego spotkania przeciwko Arsenalowi, trafiając do siatki w drugiej połowie i co chwilę tworząc zagrożenie pod bramką "Kanonierów". Przy okazji tego starcia, były zawodnik Liverpoolu Jamie Carragher przyznał, że Hiszpan jest jednym z najbardziej niedocenianych zawodników w całej lidze i powinien być uważany za jednego z najlepszych na swojej pozycji:

Myślę, że Mata jest jednym z najbardziej niedocenianych piłkarzy w Premier League.

 

Myślę, że powodem dla takiego stanu rzeczy jest fakt, że pierwsze dwa lata grał w Chelsea, a następnie po przybyciu José Mourinho - "najlepszego menedżera na świecie" - próbował się go pozbyć. Wszyscy wówczas myśleli: "José nie może się mylić, więc to coś nie tak musi być z Matą".

 

Myślę, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że Mata powinien być stawiany na równo z Kevinem De Bruyne, Philippe Coutinho, Davidem Silvą i Edenem Hazardem - każdy z nich jest świetnym zawodnikiem.

Przy okazji tej wypowiedzi, stacja Sky Sports przeanalizowała występy kilku zawodników z pozycji dziesiątki przeciwko "wielkiej szóstce" i najlepszym wynikiem może pochwalić się właśnie Mata, który dość mocno zdystansował swoich rywali.

Juan Mata's stats compared to other No 10's in 'big six' games


Źródło: Sky Sports

Tagi: Christian Eriksen, Ciekawostki, Eden Hazard, Jamie Carragher, Juan Mata, Kevin De Bruyne, Mesut Özil, Philippe Coutinho, Pomocnicy, Premier League, Rekordy, Statystyki

Komentarze - bądź pierwszy