R E K L A M A

+ +2 - Puchar Anglii: Stam wraca na Old Trafford!

Puchar Anglii Red_Devil @06.12.2016 | Przeczytano 2072 razy

Dotyczy: Jaap Stam, Manchester United vs Reading [07.01.2017], Reading

Puchar Anglii: Stam wraca na Old Trafford!

Manchester United w III rundzie FA Cup zagra na Old Trafford z Reading, prowadzonym przez byłego zawodnika Czerwonych Diabłów - Jaapa Stama.

Losowanie przeprowadzono wczoraj, a kulka z numerem 25 - reprezentującym United - została wyciągnięta jako trzecia przez Stevena Gerrerda i Iana Wrighta. Los skojarzył ekipę José Mourinho z "Królewskimi", którzy obecnie zajmują 3. miejsce w Championship.

W czerwcu tego roku managerem Reading został Jaap Stam, który wcześniej próbował swoich sił w trenerce w Holandii, najpierw w PEC Zwolle, a następnie w Ajaksie Amsterdam. Jako piłkarz w swoim pierwszym sezonie w United zdobył Puchar Anglii w ramach Potrójnej Korony (1999). Po opuszczeniu Old Trafford w 2001 roku, grał jeszcze dla Lazio Rzym, AC Milanu i Ajaksu Amsterdam.

United po raz ostatni grali z Reading w 2013 roku w Premier League, gdy na Old Trafford wygrali 1:0. Ciekawsze było jednak spotkanie na Madejski Stadium w grudniu 2012 roku, gdy podopieczni Sir Aleksa Fergusona wygrali 4:3, a wszystkie gole padły przed przerwą!

W Pucharze Anglii Czerwone Diabły grały z "Królewskimi" 8-krotnie i aż 7 razy przechodziły do następnej rundy. Co ciekawe, po raz ostatni w III rundzie spotkały się w 1955 roku.

Mecz z ekipą Stama zostanie rozegrany między 6 a 9 stycznia 2017 roku.

Tagi: FA Cup, Jaap Stam, Legendy United, Losowanie, Old Trafford, Reading

Komentarze - bądź pierwszy