R E K L A M A

+ +3 - Zlatan: "Rooney to piłkarz kompletny"

Wypowiedzi pomeczowe dinos @23.01.2017 | Przeczytano 1294 razy

Zlatan: "Rooney to piłkarz kompletny"
Źródło: Sky Sports

Zlatan Ibrahimović nie potrafił zrozumieć, dlaczego jego kolega z drużyny, który właśnie pokonał klubowy rekord strzelecki, jest tak niedoceniany przez dziennikarzy i kibiców.

W sobotę 31-latek stał się najlepszym strzelcem w historii Manchesteru United, pokonując bramkarza pięknym strzałem z rzutu wolnego i doprowadzając do remisu w ostatnich minutach meczu. Dzięki temu pokonał rekord Sir Bobby'ego Charltona, będąc również rekordzistą pod względem bramek w kadrze Anglii.

Jednak pomimo takich osiągnięć, niektórzy wciąż są nastawieni niezbyt pozytywnie w stosunku do napastnika "Czerwonych Diabłów". Nie rozumie tego Zlatan Ibrahimović, który uważa swojego kolegę z drużyny za jednego z najlepszych zawodników swojej generacji, którego wszyscy powinni cenić.

Jest piłkarzem kompletnym. Poza boiskiem to prawdziwy lider, a na murawie jest po prostu kompletny. Zawsze pomaga swoim kolegom i pokazuje wysoką jakość - wie jak strzelać gole i jak asystować.

Pracuje bardzo ciężko, ma odpowiednią postawę i nastawienie. Wszyscy wiedzą, jaki jest Wayne. Ale ten kraj musi go docenić. Nie widzę dzisiaj wielu napastników takich, jak on. Dajcie mi jakieś nazwiska. Mimo to wciąż nie jesteście zadowoleni.

Można długo dyskutować na temat tego, gdzie plasuje się Rooney wśród największych w Manchesterze United, ale Ibrahimović zwraca uwagę na ogrom rzeczy, które Anglik osiągnął w swojej karierze.

To niesamowite. Jest najlepszym strzelcem w klubie i bardzo mnie to cieszy. To wielka rzecz - mnóstwo świetnych zawodników grało w tym zespole, a on jest na ich czele. Jestem bardzo dumny, że grałem razem z nim, kiedy tego dokonał i mam nadzieję, że będzie kontynuował to co robi.

 


Źródło: Sky Sports

Tagi: Manchester United, Premier League, Rekordy, Sir Bobby Charlton, Stoke City, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović

Komentarze (1)

dodano: 23.01.2017, 17:05, #1 Zwiń/Pokaż komentarz SuperDrewinho [178.212.40.***]
Każdy przyzwyczaił się do wysokiego poziomu Roo, gdy tylko ten mocno spuścił z tonu i przestał być snajperem ludzie od razu to zauważyli.
Napastnika rozliczamy z goli, w tym sezonie 16 występów w lidze 2 gole(to jest po prostu tragedia)
W poprzednim 28 występów 8 goli, 3 sezony temu 33 występy 12 goli,. Wszystko to wygląda po prostu słabo.
Dwa sezony temu te 12 goli jeszcze można było jakoś uznać bo cały zespół grał padake.

Każdy oczekuje Rooney w formie jak w 11/12 czyli 34 mecze w lidze 27 goli, 7 asyst w 2800 min
Tylko to jak wiadomo już nie wróci a regres formy Roo jest straszliwie widoczny.

Jak ktoś powie, że kiedyś też strzelał po 12 goli przy podobnej liczbie występów to proszę zobaczyć na różnicę w czasie gry, po prostu wtedy mieliśmy Berbę w formie, Teveza, Hernandeza i tak dalej(ponad 600 min mniej Roo grał w tych sezonach gdy zdobywał 12 goli w lidze).


Nie można za dawne zasługi dawać miejsca w podstawowej jedenastce czy ograniczać liczbe minut bardziej perspektywicznym graczom, zwłaszcza, że Rooney po prostu nic na boisku nie wnosi swoją grą. Bardziej nas spowalnia, rywal łatwo odczytuje jego zamiary.

Komentarze (1)